-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Дрова паливні твердолистяних порід
Тендер Prozorro UA-2024-08-14-011444-a
Завершена
747 900.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 3 739.50 UAH
мін. крок: 0.5% або 3 739.50 UAH
Номер:
b3c17783a3424294b6061e67287c26e4
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2024-09-19-000029
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
19.09.2024 00:00
Період моніторингу:
19.09.2024 17:00 - 11.10.2024 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ ЗАХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
В РІВНЕНСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Н А К А З
19.09.2024 № 64
м. Рівне
Про початок
моніторингу закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», зважаючи на пункт 23 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178, та згідно з пунктом 10 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 22.02.2022 № 116,
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівель відповідно до Додатку 1, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у Додатку 1 до цього наказу.
3. Контроль за виконання даного наказу залишаю за собою.
Начальник Управління
Західного офісу Держаудитслужби в
Рівненській області Олександр МУРАВСЬКИЙ
Додаток 1 до наказу Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області від 19.09.2024 № 64.
Витяг з переліку процедур закупівель
№ з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі Унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу
2 UA-2024-08-14-011444-a 14.08.2024 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Начальник відділу контролю у сфері
закупівель Управління Західного офісу
Держаудитслужби в Рівненській області Віктор ГРИГОРУК
Етапи закупівельного процесу:
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
- Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання розгляду тендерних пропозицій встановлено порушення підпункту 3 пункту 44, пункту 47 Особливостей.
За результатами своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом, встановлено порушення норм частини п’ятої статті 8 Закону.
За результатами аналізу питань дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, повноти відображення інформації про публічну закупівлю, відповідності оголошення про проведення відкритих торгів та вимог тендерної документації вимогам Закону з урахуванням Особливостей, оприлюднення інформації про закупівлю, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця - порушень законодавства у сфері публічних закупівель не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом припинення зобов’язань за Договором, з дотриманням положень Господарського кодексу України і Цивільного кодексу України та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 30 вересня 2024 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, повноти відображення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII із змінами (далі – Закон) та Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості), своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом, розгляду тендерних пропозицій, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план Державної установи «Коломийська виправна колонія (№41)» (далі – Замовник) UA-P-2024-08-14-014145-a на 2024 рік, оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію, затверджена рішенням уповноваженої особи від 19.08.2024 № 41, реєстр отриманих тендерних пропозицій, тендерну пропозицію переможця торгів Філії «Коломийське лісове господарство» державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України»; протокол розкриття тендерних пропозицій; протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою від 29.08.2024 про визначення переможця та про намір укласти договір; повідомлення про намір укласти договір від 29.08.2024; Договір від 04.09.2024 № К-43; пояснення Замовника отримане через електронну систему закупівель 25.09.2024 та 27.09.2024.
За результатами розгляду тендерної пропозиції учасника-переможця Філії «Коломийське лісове господарство» державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» встановлено наступне.
Згідно пункту 47 «Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», затверджені постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель документи, що підтверджують відсутність підстав, зазначених у підпунктах 3, 5, 6 і 12 цього пункту. Замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України “Про доступ до публічної інформації” та/або міститься у відкритих публічних електронних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель, крім випадків, коли доступ до такої інформації є обмеженим на момент оприлюднення оголошення про проведення відкритих торгів.
Також, дана вимога передбачена в п.п 13 п. 1 Розділі 3 «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» Замовника.
Проведеним аналізом інформації, розміщеної на веб-порталі Уповноваженого органу встановлено, що повідомлення про намір укласти договір за результатами відкритих торгів оприлюднено Замовником в електронній системі закупівель 29.08.2024.
Поряд з тим, Учасником-переможцем Філією «Коломийське лісове господарство» державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» документи, що підтверджують відсутність підстав, зазначених у підпунктах 3, 5, 6 і 12 пункту 47 Особливостей, надано 03.09.2024, тобто у строк, що перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю. Як наслідок, Філією «Коломийське лісове господарство» державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» не дотримано вимоги п.п 13 п. 1 Розділу 3 «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» та пункту 47 Особливостей.
Відповідно до підпункту 3 пункту 44 Особливостей Замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли, переможець процедури закупівлі, зокрема, не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених у підпунктах 3, 5, 6 і 12 пункту 47 цих особливостей.
Водночас, Замовником не відхилено тендерну пропозицію учасника-переможця торгів Філію «Коломийське лісове господарство» державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», та укладено з ним Договір від 04.09.2024 № К-43, чим не дотримано вимоги підпункту 3 пункту 44 Особливостей.
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі Управлінням Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області 19.09.2024 оприлюднений запит щодо надання Замовником пояснень. Замовником надані пояснення на даний запит 25.09.2024, тобто з порушенням термінів визначених частиною п’ятою статті 8 Закону.
На запит Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області, який оприлюднений через електронну систему закупівель, 27.09.2024 Замовником надано пояснення, яке не обґрунтовує прийняте рішення щодо невідхилення тендерної пропозиції переможця торгів Філії «Коломийське лісове господарство» державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України».
Період усунення порушень:
30.09.2024 16:25 - 15.10.2024 00:00
Дата публікації висновку:
30.09.2024 16:25
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
Повідомляємо Вас, що між ДУ "Коломийська виправна колонія (№41)" та ДП "Ліси України" Філія "Коломийське лісове господарство" розірвано договір К-43 від 04.09.2024 року шляхом укладання додаткової угоди К-47 від 04.10.2024 року
Дата публікації звіту:
04.10.2024 15:55
Запити/Пояснення
Номер:
b6afcf69a58348bfac07524b0c7943b2
Назва:
Запит про надання пояснення
Дата опублікування:
19.09.2024 17:07
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
25.09.2024 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу закупівлі по предмету «Дрова паливні твердолистяних порід» (інформацію про закупівлю опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером ID: UA-2024-08-14-011444-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 р. № 43, постала потреба в отриманні наступних пояснень.
Яким чином та на підставі яких документів Замовником здійснено обґрунтування якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат та визначено його очікувану вартість по даній закупівлі? Також надати посилання на сторінку власного веб-сайту, на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі.
Пояснення необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту. При цьому, до пояснень просимо долучити їх документальне підтвердження.
Повідомляємо, що відповідно до норм статті 351-1 Кримінального кодексу України за перешкоджання діяльності органу державного фінансового
контролю, в частині невиконання службовою особою законних вимог органу державного фінансового контролю, створення штучних перешкод у їх роботі, надання їм завідомо неправдивої інформації встановлена кримінальна відповідальність.
Номер:
a56ffe2a5d8743c4a126ca726a40cc9d
Назва:
відповідь на запит
Дата опублікування:
25.09.2024 12:03
Опис:
На Ваш запит моніторингу повідомляємо, що 1. Замовником для визначення очікуваної вартості предмету закупівлі на момент її оголошення проаналізовано середньостатистичні ціни на дрова паливні твердолистяних порід в системі Prozorrо, промоніторено офіційні веб-сайти постачальників дров паливних твердолистяних порід та здійснено перемовини з потенційними постачальниками.
2. Технічні, якісні та кількісні характеристики, а також очікувану вартість розміщено на сайті Міністерства юстиції України https://minjust.gov.ua/derzh_zakup/penitentiary_institutions в розділі Державні закупівлі підрозділу/Обгрунтування закупівель установ виконання покарань так, як установа немає власного веб сайту.
Номер:
d22ecf011537479b9c65361b22dc0cdb
Назва:
Запит про надання пояснення
Дата опублікування:
25.09.2024 10:25
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
01.10.2024 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі «Дрова паливні твердолистяних порід» (інформацію про закупівлю опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером ID: UA-2024-08-14-011444-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 р № 43, постала потреба в отриманні наступних пояснень.
Згідно пункту 47 «Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», затверджені постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель документи, що підтверджують відсутність підстав, зазначених у підпунктах 3, 5, 6 і 12 цього пункту. Замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України “Про доступ до публічної інформації” та/або міститься у відкритих публічних електронних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель, крім випадків, коли доступ до такої інформації є обмеженим на момент оприлюднення оголошення про проведення відкритих торгів.
Також, дана вимога передбачена в п.п 13 п. 1 Розділі 3 «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» Замовника.
Повідомлення про намір укласти договір розміщене в електронній системі закупівель 29.08.2024.
Учасник-переможець Філії «Коломийське лісове господарство» державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених відповідно підпунктами 3, 5, 6 і 12 пункту 47 Особливостей, тобто в термін що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.
Відповідно до п. 44 Особливостей Замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли, переможець процедури закупівлі, зокрема, не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених у підпунктах 3, 5, 6 і 12 пункту 47 цих Особливостей.
Враховуючи вищевикладене, просимо надати інформацію, чому Вами не відхилено тендерну пропозицію учасника-переможця Філії «Коломийське лісове господарство» державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» відповідно до п.44 Особливостей?
Пояснення необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту. При цьому, до пояснень просимо долучити документальне підтвердження.
Відповідно до вимог статті 3511 Кримінального кодексу України невиконання службовою особою законних вимог органу державного фінансового контролю, створення штучних перешкод у його роботі, надання йому завідомо неправдивої інформації караються штрафом від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк.
Номер:
9dff706a11e940128f952b3fdf062601
Назва:
пояснення на запит
Дата опублікування:
27.09.2024 12:32
Опис:
За результатами висновку моніторингу процедури закупівлі ДК 021:2015 03410000-7 – «Деревина» (Дрова паливні твердолистяних порід) (ідентифікатор закупівліUA-2024-08-14-011444-a) повідомляємо наступне:
Учасник-переможець Філії «Коломийське лісове господарство» державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» 03.09.2024 р. надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених відповідно підпунктами 3, 5, 6 і 12 пункту 47 Особливостей, тобто в термін що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, а саме:
- Витяг про несудимість (Андрійчук В.Б.).pdf;
- Довідка (відсутні правопорушення - дитяча праця).pdf;
- Довідка (про корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення) (Андрійчук В.Б.).pdf.
Враховуючи вищевикладене, нами не відхилено тендерну пропозицію учасника-переможця Філії «Коломийське лісове господарство» державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» відповідно до п.44 Особливостей через відсутність на те законних підстав.