• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Прокат техніки з оператором

Завершена

800 000.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 4 000.00 UAH
Номер: f34f448aeb144424994d0bb5adf7b146
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2024-09-23-000010
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 23.09.2024 00:00
Автор: Західний офіс Держаудитслужби, UA-EDR 40913637
Період моніторингу: 23.09.2024 16:26 - 15.10.2024 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ УПРАВЛІННЯ ЗАХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ Н А К А З 23.09.2024 № 56-з Тернопіль Про початок моніторингу процедур закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпунктів 2, 12 пункту 4, підпункту 13 пункту 10 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 22.02.2022 №117 НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку процедур закупівель для моніторингу, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначених у додатку до цього наказу. 3. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою. В.о. начальника Ганна ШКЛЯР Додаток до наказу Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області від 23.09.2024 № 56-з Витяг з переліку процедур закупівель № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу, опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі, унікальний номер та дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу: 3. UA-2024-06-25-010469-a від 25.06.2024 – виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель.
Адреса: Ukraine, Тернопіль
Контактна особа: Західний офіс Держаудитслужби ( обл.), +38 (0 97) 161-11-71, podyuknadja@ukr.net
Етапи закупівельного процесу:
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання відповідності вимог тендерної документації вимогам законодавству, встановлено порушення частини третьої статті 22 Закону та пункту 28 Особливостей № 1178. За результатами аналізу питання дотримання вимог Постанови №710 встановлено порушення пункту 4-1 цієї Постанови. За результатами аналізу питання своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом установлено порушення вимог частини п’ятої статті 8 Закону. За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо розгляду тендерної пропозиції ФОП Мазура М.М., встановлено порушення вимог підпункту 2 пункту 44 Особливостей № 1178. За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, відповідності оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями вимогам законодавству, своєчасності укладання договору про закупівлю, його оприлюднення та відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», статтею 8 Закону, Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області зобов’язує вжити заходи щодо усунення виявлених порушень зокрема в межах законодавства вжити заходів щодо розірвання договору від 11.07.2024 за №161 з дотриманням положень Господарського кодексу України та Цивільного кодексу України. Протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушень законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 14 жовтня 2024 року. Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, відповідності оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями та тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі - Закон) та Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості № 1178), розміщення та оприлюднення інформації про закупівлю, розгляд тендерної пропозиції, своєчасності укладання договору про закупівлю, його оприлюднення та відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Підгороднянської сільської ради (далі - Замовник) на 2024 рік, оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями, тендерну документацію затверджену протокольним рішенням уповноваженої особи від 24.06.2024 за №24/06-1, тендерну пропозицію фізичної особи-підприємця Мазура Миколи Михайловича (далі – ФОП Мазур М.М.), протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою 05.07.2024 року за № 05/07, повідомлення про намір укласти договір від 05.07.2024, договір про закупівлю від 11.07.2024 за №161, пояснення Замовника від 01.10.2024 та 10.10.2024, отримані через електронну систему закупівель. Згідно з пунктом 28 Особливостей № 1178 тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей. Так, в абзаці восьмому пункту 28 Особливостей № 1178 визначено, що у тендерній документації зазначаються підстави для відмови в участі у відкритих торгах, встановлені пунктом 47 Особливостей № 1178, та інформація про спосіб підтвердження відсутності підстав для відхилення. За результатами моніторингу встановлено, що відповідно до розділу 2 «Перелік документів, що підтверджують відсутність підстав для відмови УЧАСНИКУ в участі у процедурі закупівлі, визначених у пункті 47 Особливостей» додатку 1 до тендерної документації Замовником зазначено, що учасник торгів на виконання вимоги згідно пункту 47 Особливостей № 1178 (підтвердження відсутності підстав) повинен надати довідку у довільній формі щодо відсутності підстави для відмови учаснику процедури закупівлі в участі у відкритих торгах, встановленої в абзаці 14 пункту 47 Особливостей. Учасник процедури закупівлі, що перебуває в обставинах, зазначених у цьому абзаці, може надати підтвердження вжиття заходів для доведення своєї надійності, незважаючи на наявність відповідної підстави для відмови в участі у відкритих торгах. Для цього учасник (суб’єкт господарювання) повинен довести, що він сплатив або зобов’язався сплатити відповідні зобов’язання та відшкодування завданих збитків. Якщо замовник вважає таке підтвердження достатнім, учаснику процедури закупівлі не може бути відмовлено в участі в процедурі закупівлі. Крім цього, в розділі 3 «Перелік документів та інформації для підтвердження відповідності ПЕРЕМОЖЦЯ вимогам, визначених у пункті 47 Особливостей» додатку 1 до тендерної документації Замовником зазначено, що переможець торгів на виконання вимоги згідно пункту 47 Особливостей №1178 (підтвердження відсутності підстав) повинен надати інформацію про: якщо НЕ ПЕРЕБУВАЄ в обставинах, зазначених у абзаці чотирнадцять пункту 44 Особливостей, надати довідку у довільній формі про не перебування в даних обставинах; якщо ПЕРЕБУВАЄ в обставинах, зазначених у абзаці чотирнадцять пункту 44 Особливостей, повинен надати:  довідку довільної форми із зазначенням номера, дати та предмета договору, що був достроково розірваний у зв’язку з невиконанням учасником узятих на себе зобов’язань;  підтвердження вжиття заходів для доведення своєї надійності, а саме сплати в повному обсязі накладених замовником штрафних санкцій та відшкодування завданих збитків. Достатнім підтвердженням вжиття заходів для доведення своєї надійності будуть платіжні доручення чи інші розрахункові документи про сплату в повному обсязі на користь замовника накладених замовником штрафних санкцій та відшкодування завданих збитків. Також моніторингом встановлено, що у пункті 4 «Відхилення тендерних пропозицій» розділу 5 «Оцінка тендерної пропозиції» до тендерної документації зазначено, що Замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли переможець процедури закупівлі не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених у підпунктах 3, 5, 6 і 12 та в абзаці чотирнадцятому пункту 47 цих особливостей. При цьому, необхідно зазначити, що постановою Кабінету Міністрів України від 02 квітня 2024 року № 382 до Особливостей № 1178 внесені зміни, а саме: виключені положення визначені абзацом чотирнадцятим пункту 47 та внесені змінами до абзацу п'ятнадцятого пункту 47 Особливостей № 1178. Отже, виходячи із вищевикладеного тендерна документація Замовника складена з порушенням вимог частини третьої статті 22 Закону та пункту 28 Особливостей № 1178. Крім цього, під час здійснення моніторингу процедури закупівлі Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області 25.09.2024 звернулось через електронну систему закупівель до Замовника з метою отримання інформації про посилання на доступну для перегляду сторінку власного веб-сайту (або офіційного веб-сайту суб’єкта управління об’єктами державної власності, що здійснює функції з управління суб’єктом господарювання державного сектору економіки), на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат та очікуваної вартості предмета закупівлі відповідно до вимог пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 №710 «Про ефективне використання державних коштів», із внесеними змінами, 19.12.2020, постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 №1266 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 №631 і від 11 жовтня 2016 р. №710» (далі – Постанова №710). На вищезазначений запит Замовник 01.10.2024 надав пояснення про те, що: «Відповідно до підпункту 1 пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року №710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами) розміщення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі для органів місцевого самоврядування носить рекомендаційний характер. Крім цього просимо звернути увагу, що відповідно до пункту 14 частини першої статті 1 ЗУ «Про публічні закупівлі», моніторинг процедури закупівлі - аналіз дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель під час проведення процедури закупівлі, укладення договору про закупівлю та протягом його дії з метою запобігання порушенням законодавства у сфері публічних закупівель. Оскільки Постанова КМУ № 710 від 11 жовтня 2016 року, не регулює питань в сфері публічних закупівель, то дотримання норм визначених цією Постановою не може бути предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі.». Відповідно до наявного в електронній системі закупівель річного плану закупівель UA-P-2024-06-24-008592-a джерелом фінансування закупівлі є кошти місцевого бюджету, а також згідно Єдиного реєстру розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, розміщеного на вебпорталі Open Budget – Державний вебпортал бюджету для громадян (https://openbudget.gov.ua/spending-agencies/graphic) Замовник є головним розпорядником бюджетних коштів. Отже, Замовник, який є головним розпорядником бюджетних коштів, на порушення вимог пункту 4-1 постанови Постанова №710 не оприлюднив обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі шляхом розміщення на власному веб-сайті (або на офіційному веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів) протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівель. Крім цього, на запит Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області щодо обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, визначення розміру витрат та очікуваної вартості предмета закупівлі, Замовник, на порушення вимог частини п’ятої статті 8 Закону пояснення через електронну систему закупівель надав несвоєчасно (01.10.2024 – на четвертий робочий день). Аналізом тендерної пропозиції ФОП Мазура М.М. встановлено, що згідно додатку 1 «Кваліфікаційні критерії та перелік документів, що підтверджують інформацію учасників про відповідність їх таким критерія» до тендерної документації Замовником зазначено вимогу до учасників торгів надати: «довідку в довільній формі про наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій, необхідних для надання товарів з урахуванням, технічних вимог, визначених в Додатку 2, із зазначенням найменування, кількості та правової підстави володіння / користування…». ФОП Мазур М.М. в складі пропозиції надає довідку про наявність обладнання (файл «довідка про наявність обладнання.pdf»), що складена без урахування технічних вимог визначених в додатку 2, а саме: - автогрейдер тип моделі SDLG, який згідно свідоцтва про реєстрацію машини Серія ОМ №124194 має потужність двигуна 129.00 кВт, та масу 16480 кг (16,48 т), що не відповідає технічному завданню, додатку 2 до тендерної документації, а саме «послуги автогрейдера, середнього типу потужністю до 110 кВт, масою до 13 т.»; - гусеничний трактор (бульдозер) тип моделі ZOOMLION, який згідно свідоцтва про реєстрацію машини Серія ОМ № 131134 має масу 16500 кг (16,5 т.), що не відповідає технічному завданню, додатку 2 до тендерної документації, а саме «послуги гусеничного трактора з переднім відвалом, масою 5-7 т». На запит Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області від 07.10.2024 Замовник у відповіді від 10.10.2024 зазначив: «…Учасником у складі пропозиції надано технічне завдання підписане учасником (документ пропозиції "погодження технічного завдання") та лист-згода (документ пропозиції "лист-згода з технічними вимогами"). Водночас, свідоцтва про реєстрацію машин надані у складі тендерної пропозиції для підтвердження інформації стосовно наявності обладнання й матеріально-технічної бази відповідно до п.1 Додатку 1. Уповноваженою особою не розглядалися свідоцтва про реєстрації машин на предмет їх відповідності технічному завданню, оскільки така вимога у тендерній документації стосовно учасників відсутня. Також вважаємо за необхідне повідомити, що маса техніки у тонах наведена довідково, проте вона повинна забезпечувати потреби замовника у перевезенні, навантаженні, розгортанні та ущільнення сипких матеріалів на дорогах, проїздах, територіях сільської ради, благоустрою території, розчищення територій, доріг та проїздів від снігу та заметів, вивезення снігу про що вказано у Додатку 2 тендерної документації. При цьому гранична межа потужності машини вказаної Вами у запиті та наданої учасником є кращою аніж вимагалося замовником. Так, наприклад: - автогрейдер тип моделі SDLG, який згідно свідоцтва про реєстрацію машини Серія ОМ №124194 має потужність двигуна 129.00 кВт, при цьому гранична потреба замовника вказана у технічному завданні до 110 кВт, таким чином діапазон можливостей техніки наданої учасником у складі пропозиції є кращою аніж вимагалося замовником....». Також, згідно вищезазначеного додатку 1 до тендерної документації Замовником на підтвердження кваліфікаційному критерію «Наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій» зазначено: «…На підтвердження інформації стосовно наявності обладнання й матеріально-технічної бази, зазначеної в довідці, учасник має надати документи/документ на підтвердження права власності / володіння / користування тощо відповідним майном…». ФОП Мазур М.М. в складі пропозиції надає довідку про наявність обладнання, в якій окрім іншого зазначено власні екскаватори-навантажувачі тип моделі JCB 3CX в кількості 4 штуки та екскаватори тип моделі DOOSAN – 2 штуки, але свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів надано лише на три екскаватори-навантажувачі тип моделі JCB 3CX та на один екскаватор тип моделі DOOSAN. На запит Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області від 07.10.2024 Замовник у відповіді від 10.10.2024 зазначив: «…Таким чином, невідповідність кількості окремих одиниць обладнання, визначено уповноваженою особою, як формальна помилка, зроблена учасником процедури закупівлі під час оформлення тексту документа/унесення інформації в окремі поля електронної форми тендерної пропозиції стосовно заміни, пропуску цифр чи їх заокруглення, що передбачено тендерною документацією...». Отже, з наведеного вище, на порушення підпункту 2 пункту 44 Особливостей № 1178 Замовником не відхилено пропозицію ФОП Мазура М.М., яка не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 цих особливостей.
Період усунення порушень: 14.10.2024 15:51 - 28.10.2024 23:00
Дата публікації висновку: 14.10.2024 15:51

Оскарження висновку в суді

Опис: Підгороднянська сільська рада просить визнати протиправним та скасувати Висновок про результати моніторингу закупівлі № UA-2024-06-25-010469-а від 14.10.2024
Дата публікації: 28.10.2024 09:50
Дата відкриття провадження: 05.11.2024 00:00
Номер відкриття провадження: 500/6416/2

Запити/Пояснення