• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП
  • 1

Деревина дров'яна непромислового використання

Завершена

252 500.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 1 262.50 UAH
Номер: 042c5a7932524994a8fe3703593fb149
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2024-03-25-000065
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 25.03.2024 00:00
Автор: Північний офіс Держаудитслужби, UA-EDR 40919579
Період моніторингу: 26.03.2024 10:52 - 17.04.2024 01:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ УПРАВЛІННЯ ПІВНІЧНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ЖИТОМИРСЬКІЙ ОБЛАСТІ Н А К А З 25.03.2024 № 30-З Житомир Про початок моніторингу процедур закупівель Відповідно до частини другої статті8 Закону України «Про публічні закупівлі», зважаючи на пункт 23 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178, підпункту 2 пункту 5 Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 20 жовтня 2016 року № 18 (зі змінами), НАКАЗУЮ: 1. Розпочати моніторинг процедур закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу. Начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області Людмила КОСТЮК Додаток до наказу Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області від 25.03.2024 № 30-З. Витяг з переліку процедур закупівель № з/п Унікальний номер оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель, та/або унікальний номер повідомлення про намір укласти договір, опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі: 5. UA-2024-02-02-013533-a Інформація, отримана від громадських об'єднань, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, виявлених за результатами громадського контролю у сфері публічних закупівель відповідно до статті 7 Закону України "Про публічні закупівлі".
Адреса: Ukraine, Житомир
Контактна особа: Північний офіс Держаудитслужби ( обл.), +38 (0 67) 493-74-43, lenaradchenko1992@ukr.net
Етапи закупівельного процесу:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Інформація, отримана від громадських об'єднань, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, виявлених за результатами громадського контролю у сфері публічних закупівель відповідно до статті 7 цього Закону
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Тендерна документація складена не у відповідності до вимог закону
  • Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
  • Порушення законодавства в частині не відміни замовником закупівлі
  • Ненадання інформації, документів у випадках, передбачених законом
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства в сфері публічних закупівель щодо відповідності вимог тендерної документації вимогам законодавства у сфері закупівель установлено, що тендерна документація не відповідає нормам абзацу 1 пункту 29, абзацу 17 пункту 47 Особливостей та абзацу 1 частини 3 статті 22 Закону. За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства в сфері публічних закупівель щодо своєчасності надання інформації та документів у випадках передбачених законодавством установлено порушення вимог частини 5 статті 8 Закону та абзацу 1 пункту 28 Особливостей. За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства в сфері публічних закупівель щодо розгляду тендерної пропозиції Філії «Словечанське лісове господарство» ДП «Ліси України» установлено порушення підпункту 2 пункту 44 Особливостей. За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства в сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю відповідно до законодавства у сфері закупівель, повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів з особливостями відповідно до вимог Закону та вимог Особливостей, дотримання вимог постанови № 710, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції Філії «Словечанське лісове господарство» ДП «Ліси України», дотримання законодавства у сфері закупівель в частині внесення змін до договору, - порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі», Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області зобов’язує здійснити заходи направлені на недопущення встановлених порушень у подальшому, зокрема, шляхом проведення роз’яснювальної роботи, економічних навчань тощо та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу 04 квітня 2024 року. Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю відповідно до законодавства у сфері закупівель, повнота відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів з особливостями відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та вимог Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості, в редакції чинній на момент проведення процедури закупівлі), дотримання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 № 710 «Про ефективне використання державних коштів», зі змінами (далі – постанова № 710), відповідність вимог тендерної документації вимогам законодавства у сфері закупівель, розгляд тендерної пропозиції, своєчасність укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідність умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, дотримання законодавства у сфері закупівель в частині внесення змін до договору, своєчасність надання інформації та документів у випадках передбачених законодавством. Під час моніторингу проаналізовані: річний план закупівель Норинського ліцею Овруцької міської ради (далі – Замовник) на 2024 рік, оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями, тендерна документація, затверджена протокольним рішенням уповноваженої особи Замовника від 02.02.2024 № 5, тендерна пропозиція Філії «Словечанське лісове господарство» ДП «Ліси України», протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою Замовника від 16.02.2024 № 07, повідомлення про намір укласти договір від 16.02.2024, договір про закупівлю товару за державні кошти від 23.02.2024 № 06 та додаткова угода до вказаного договору від 27.03.2024 № 1, пояснення та копії документів, надані Замовником через електронну систему закупівель 27.03.2024. За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства в сфері публічних закупівель щодо своєчасності надання інформації та документів у випадках передбачених законодавством встановлено порушення вимог частини 5 статті 8 Закону та абзацу 1 пункту 28 Особливостей, зокрема, на запит посадової особи органу державного фінансового контролю від 26.03.2024, Замовником не надано копій документів, на підставі яких здійснено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат та визначено його очікувану вартість. За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства в сфері публічних закупівель щодо відповідності вимог тендерної документації вимогам законодавства у сфері закупівель встановлено наступні порушення, а саме: - на порушення вимог абзацу 1 пункту 29 Особливостей та абзацу 1 частини 3 статті 22 Закону, у Додатку № 1 до тендерної документації встановлено вимогу щодо надання у складі тендерної пропозиції учасника підтвердження відповідності кваліфікаційному критерію передбаченому пунктом 1 частини 2 статті 16 Закону, при тому, що предметом є закупівля твердого палива; - на порушення вимог абзацу 17 пункту 47 Особливостей та абзацу 1 частини 3 статті 22 Закону, у Додатку № 2 до тендерної документації встановлено вимогу до учасника щодо надання підтвердження відсутності підстав передбачених підпунктом 11 пункту 47 Особливостей. За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства в сфері публічних закупівель щодо розгляду тендерної пропозиції Філії «Словечанське лісове господарство» ДП «Ліси України» встановлено наступне. Відповідно до пункту 1 розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації та пункту 12 таблиці «Інша інформація встановлена відповідно до законодавства (для учасників - юридичних осіб, фізичних осіб та фізичних осіб - підприємців)» Додатку № 1 до тендерної документації передбачено, що учасник у складі тендерної документації повинен надати довідку у довільній формі про те, що до учасника не застосовано спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) відповідно до Закону України «Про санкції», Указів Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 № 1207-VII, Постанови Кабінету Міністрів України «Про забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у зв’язку з військовою агресією російської федерації» від 03.03.2022 № 187, Постанови Кабінету Міністрів України «Про застосування заборони ввезення товарів з російської федерації» від 09.04.2022 № 426. Однак, у складі тендерної пропозиції Філії «Словечанське лісове господарство» ДП «Ліси України» вищевказаної довідки не надано, чим не дотримано вимоги передбачені пунктом 1 розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації та пунктом 12 таблиці «Інша інформація встановлена відповідно до законодавства (для учасників — юридичних осіб, фізичних осіб та фізичних осіб - підприємців)» Додатку № 1 до тендерної документації. В свою чергу, відповідно до підпункту 2 пункту 44 Особливостей передбачено, що замовник відхиляє тендерну пропозицію у разі, коли вона не відповідає вимогам, установленим у тендерній документації відповідно до абзацу 1 частини 3 статті 22 Закону. Враховуючи вищевказане, Замовник на порушення вимог підпункту 2 пункту 44 Особливостей не відхилив тендерну пропозицію учасника Філії «Словечанське лісове господарство» ДП «Ліси України», як таку, що не відповідала вимогам, установленим у тендерній документації відповідно до абзацу 1 частини 3 статті 22 Закону. Поряд з тим, відповідно до вимог підпункту 2 пункту 50 Особливостей встановлено імперативну умову, що замовник відміняє відкриті торги у разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень. Крім того, відповідно до вимог підпункту 1 пункту 51 Особливостей визначено, що відкриті торги автоматично відміняються електронною системою закупівель у разі відхилення всіх тендерних пропозицій (у тому числі, якщо була подана одна тендерна пропозиція, яка відхилена замовником) згідно з цими особливостями. В свою чергу, на запит посадової особи органу державного фінансового контролю, Замовник 27.03.2024 зазначив: «Замовником 27 березня 2024 року розірвано договір з переможцем, з підстав неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель. 27 березня 2024 року сторонами підписано додаткову угоду № 1 про розірвання договору про закупівлю товару за державні кошти № 06 від 23.02.2024 за згодою сторін. Зазначені порушення усунуті Замовником самостійно, шляхом підписання додаткової угоди про розірвання договору з постачальником 27 березня 2024 року».
Період усунення порушень: 04.04.2024 17:46 - 19.04.2024 00:00
Дата публікації висновку: 04.04.2024 17:46

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: Замовником здійснено заходи направлені на недопущення встановлених порушень у подальшому, відображені у висновку про результати моніторингу процедури закупівлі № UA-2024-02-02-013533-a, на підставі здійснення моніторингу UA-M-2024-03-25-000065 (042c5a7932524994a8fe3703593fb149) УПРАВЛІННЯМ ПІВНІЧНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ЖИТОМИРСЬКІЙ ОБЛАСТІ.
Дата публікації звіту: 08.04.2024 14:31

Підтвердження факту усунення порушення

Результат: Усунуто
Результат по типу порушення:
  • corruptionBiddingDocuments: Так
  • corruptionAwarded: Так
  • corruptionCancelled: Так
  • corruptionFailureDocuments: Так
Опис: Порушення усунуто в повному обсязі шляхом розірвання договору та притягнення до відповідальності винної особи.
Дата публікації: 08.04.2024 15:10

Запити/Пояснення