• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Перевезення вантажу

Завершена

9 000 000.00 UAH без ПДВ
мін. крок: 0.5% або 45 000.00 UAH
Номер: d29f433bf1214addbd4a05cc8b922ec7
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2024-10-08-000022
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 08.10.2024 00:00
Автор: Східний офіс Держаудитслужби, UA-EDR 41127366
Період моніторингу: 08.10.2024 14:38 - 29.10.2024 23:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ УПРАВЛІННЯ СХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ Н А К А З 07.10.2024 № 51-з Маріуполь Про початок моніторингу закупівель Відповідно частини другої статті 8 Закону України від 25.12.2015 №922-VІІІ «Про публічні закупівлі», пункту 10 Положення про управління Східного офісу Держаудитслужби в Донецькій області(із змінами), затвердженого наказом Східного офісу Держаудитслужби від 29.08.2016 № 3 (із змінами). НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається. 2.Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівлі, зазначеного у пункті 1 цього наказу. Заступник начальника управління Східного офісу Держаудитслужби в Донецькій області Наталія БЄЛКІНА Додаток до наказу від 07.10.2024 № 51-з Перелік процедур закупівель, щодо яких здійснюється моніторинг № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі замовник унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу 1 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ДОБРОПІЛЛЯВУГІЛЛЯ-ВИДОБУТОК" UA-2023-10-10-012672-a 10.10.2023 п.4 ч.2 ст.8 Закону України "Про публічні закупівлі" - виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель.
Адреса: Ukraine, Маріуполь
Контактна особа: Східний офіс Держаудитслужби ( обл.), +38 (0 50) 428-22-88, anna.pinchuk.88.88@gmail.com
Етапи закупівельного процесу:
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами питання щодо оприлюднення інформації по закупівлі встановлено порушення пункту 4 Особливостей, пункту 12 частини першої статті 10 Закону та частини дев’ятої статті 41 Закону. За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів з особливостями, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону та Особливостей, розгляду тендерних пропозицій, відповідності повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей вимогам законодавства, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, надання інформації та документів у випадках передбачених законодавством – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі», враховуючи оприлюднення під час моніторингу звіту про виконання договору від 09.10.2024, Управління Cхідного офісу Держаудитслужби в Донецькій області зобов’язує здійснити заходи направлені на недопущення встановлених порушень в подальшому, зокрема шляхом проведення роз’яснювальної роботи, економічних навчань тощо, та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 25 жовтня 2024 року. Предметом аналізу були такі питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів з особливостями, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) з урахуванням «Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», затверджених постановою КМУ від 12 жовтня 2022 року № 1178 (далі – Особливості), розгляду тендерних пропозицій, відповідності повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей вимогам законодавства, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, надання інформації та документів у випадках передбачених законодавством. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ДОБРОПІЛЛЯВУГІЛЛЯ-ВИДОБУТОК» (далі – Замовник) на 2023 рік, оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями, тендерна документація затверджена протокольним рішенням уповноваженої особи від 10.10.2023 № 10103, реєстр пропозицій від 19.10.2023, протокол розкриття, повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей, тендерна пропозиція Товариство з обмеженою відповідальністю «Укрвуглепоставка» (далі – ТОВ «Укрвуглепоставка»), протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою ДП «ДОБРОПІЛЛЯВУГІЛЛЯ-ВИДОБУТОК» від 24.10.2023 № 24101 про визнання переможцем та укладання з ним договору, повідомлення про намір укласти договір від 24.10.2023, договір про надання послуг перевезення від 30.10.2023 № 1185-23 на загальну суму 10 800 000,00 грн з урахуванням ПДВ з додатками, відповідь замовника на пояснення від 14.10.2024 отримане від Замовника через електронний кабінет Держаудитслужби в електронній системі закупівель. Відповідно до пункту 3 Особливостей замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням цих Особливостей. Моніторингом питання щодо оприлюднення інформації про закупівлю встановлено наступне Пунктом 4 Особливостей визначено, що у разі виконання сторонами договору про закупівлю, укладеного відповідно до пункту 10 цих особливостей, або закінчення строку дії такого договору про закупівлю за умови його виконання сторонами, або його розірвання замовник обов’язково оприлюднює звіт про виконання договору про закупівлю у строки, визначені пунктом 12 частини першої статті 10 Закону. Відповідно до вимог пункту дванадцятого частини першої статті 10 Закону Замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме: звіт про виконання договору про закупівлю - протягом 20 робочих днів з дня виконання сторонами договору про закупівлю або закінчення строку дії договору про закупівлю, за умови його виконання сторонами, або його розірвання. Частиною 9 статті 41 Закону передбачено, що у разі закінчення строку дії договору про закупівлю, виконання договору про закупівлю або його розірвання замовник обов’язково оприлюднює звіт про виконання договору про закупівлю. Так, пунктом 9.1 договору про надання послуг перевезення від 30.10.2023 № 1185-23 (далі – договір № 1185-23) зазначено, що цей договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами та скріплення печатками сторін і діє до 31.12.2024. На момент початку моніторингу станом на 08.10.2024 звіт про виконання договору в електронній системі закупівель замовником не оприлюднено, чим порушено норми пункту 4 Особливостей, пункту 12 частини першої статті 10 Закону та вимоги частини 9 статті 41 Закону. В ході проведення моніторингу на запит Управління через електронну систему закупівель Замовником надано пояснення з відповідними документами, де зазначено, що відповідно до наданого акту звірки взаємних розрахунків № 1343 від 09 жовтня 2024 послуги по договору виконані і договір оплачений. У зв’язку з обставинами, що виникли внаслідок воєнного стану в Україні, які негативно вплинули на робочий процес, та які унеможливили своєчасність оприлюднення звіту про виконання договору. Під час проведення моніторингу, станом на 09.10.2024, замовником в електронній системі закупівель оприлюднено звіт про виконання договору, чим порушено терміни встановлені пунктом 12 частини першої статті 10 Закону.
Період усунення порушень: 25.10.2024 16:31 - 08.11.2024 23:00
Дата публікації висновку: 25.10.2024 16:31

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: Повідомляємо, що Державне підприємство «Добропіллявугілля-видобуток» засноване на державній формі власності та належить до сфери Міністерства енергетики України, майно підприємства є державною власністю. Підприємство є місто утворюючим, знаходиться та веде господарську діяльність у Покровському та Краматорському районах Донецької області, які на сьогоднішній день найбільше у області потерпають від ворожих атак. На території ведення діяльності підприємства оголошена евакуація населення. За наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309 Добропільська міська територіальна громада Покровського району Донецької області включена до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією (рядок UA14160070000097326, підпункт 1.2, пункт 1 "Території можливих бойових дій", розділ І "Території, на яких ведуться (велися) бойові дії"). Основним видом діяльності Державного підприємства «Добропіллявугілля-видобуток» є видобуток кам’яного вугілля. Підприємство є складовою механізму реалізації державної політики у сфері енергетичної безпеки. На теперішній час економічна ситуація на підприємстві несприятлива, що пов’язано з фактичним знищенням об’єктів теплової енергогенерації ворогом та викликаною цим подальшою негативною динамікою виробничих процесів. Разом з тим, ДП "ДОБРОПІЛЛЯВУГІЛЛЯ-ВИДОБУТОК" врахований Висновок про результати моніторингу процедури закупівлі № UA-2023-10-10-012672-a від 25.10.2024 Управління Cхідного офісу Держаудитслужби в Донецькій області. З метою забезпечення ефективного здійснення закупівель товарів, робіт та послуг для забезпечення потреб підприємства, щодо недопущення порушень Закону України «Про публічні закупівлі» з урахуванням Особливостей, на виконання рішення висновку про результати проведення моніторингу буде проведено роз'яснювальну роботу з уповноваженою особою, щодо недопущення порушень, враховуючи надану інформацію на майбутнє.
Дата публікації звіту: 31.10.2024 12:00

Запити/Пояснення