-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Вугілля кам’яне марки Г (Г2) (13-100), брикет паливний вугільний
Тендер Prozorro UA-2023-07-26-011935-a
Завершена
8 000 000.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 40 000.00 UAH
мін. крок: 0.5% або 40 000.00 UAH
Номер:
3dbf196434134c85b5e4ddb02afe85f9
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2023-10-18-000007
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
17.10.2023 00:00
Період моніторингу:
18.10.2023 11:07 - 08.11.2023 23:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПІВНІЧНО-СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ ПІВНІЧНО-СХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ЛУГАНСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Н А К А З
17.10.2023 № 30-З
Сєвєродонецьк
Про початок
моніторингу закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпункту 14 пункту 10 Положення про Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області, затвердженого наказом Північно-східного офісу Держаудитслужби від 25 серпня 2016 року № 2 зі змінами, внесеними наказом від 17 грудня 2018 року № 255
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу.
Начальник Управління
Північно-східного офісу
Держаудитслужби в Луганській області Тетяна ЖИХАР
Додаток
до наказу Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області
від 17.10.2023 № 30-З
Витяг з переліку процедур закупівель
№ з/п
Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі
унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу
6 UA-2023-07-26-011935-a
26.07.2023
виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель.
Начальник Управління
Північно-східного офісу
Держаудитслужби в Луганській області Тетяна ЖИХАР
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
- Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами моніторингу установлено, що Замовником при підготовці тендерної документації не дотримано Наказу № 680, щодо завантаження до електронної системи закупівель додатків до тендерної документації окремими файлами.
За результатами аналізу питань: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), оприлюднення інформації щодо закупівлі, повноти відображення інформації у формах документів у сфері публічних закупівель, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону та вимог Особливостей № 1178, питання розгляду тендерної пропозиції та визначення переможця, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, надання інформації у випадках передбачених Законом № 922 – порушень не установлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області зобов’язує здійснити заходи направлені на недопущення встановлених порушень у подальшому та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 30 жовтня 2023 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), оприлюднення інформації щодо закупівлі, повноти відображення інформації у формах документів у сфері публічних закупівель, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922 зі змінами (далі – Закон № 922) та вимог «Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості № 1178), розгляд тендерної пропозиції, визначення переможця, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідність умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, надання інформації у випадках передбачених Законом.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Комунальної установи «Роздільнянський центр освіти» (далі – Замовник) на 2023 рік, оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями, тендерну документацію, затверджену рішенням уповноваженої особи Замовника (протокол від 26.07.2023 № 89), тендерну пропозицію товариства з обмеженою відповідальністю «Топоблпаливо» (далі – ТОВ «Топоблпаливо»), протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою Замовника від 04.08.2023 № 91 щодо визначення переможця; повідомлення про намір укласти договір від 04.08.2023; договір від 14.08.2023 № 17 (далі – Договір), відповідь на запит Управління від 24.10.2023.
Найбільш економічно вигідною пропозицією було визначено ТОВ «Топоблпаливо» з остаточною ціновою пропозицією в сумі 7 966 824,0 грн з ПДВ.
Аналізом інформації, яка оприлюднена Замовником в електронній системі закупівель встановлено, що у полі «Тендерна документація» міститься три файли: - електронний цифровий підпис; - проект договору.doc; - Тендерна документація 26.07.2023.doc. Натомість, в тендерній документації, яка затверджена рішенням уповноваженої особи Замовника від 26.07.2023 № 89, та оприлюднена Замовником в електронній системі закупівель, містяться додатки до тендерної документації (Додатки 1, 2, 3).
Відповідно до Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України «Про затвердження примірної тендерної документації» від 13.04.2016 № 680 (далі – Наказ № 680) примірна тендерна документація повинна містити додатки, що завантажуються до електронної системи закупівель окремими файлами.
Отже, у вказаному наказі встановлено імперативну норму, що додатки обов`язково повинні бути завантажені до електронної системи закупівель окремими файлами. Враховуючи викладене, Замовником не завантажено до електронної системи закупівель Додатків 1 та 3 до тендерної документації окремими файлами, чим не дотримано Наказ № 680.
Період усунення порушень:
30.10.2023 09:52 - 14.11.2023 00:00
Дата публікації висновку:
30.10.2023 09:52
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
Надання інформації про усунення порушення замовником у межах проведення моніторингу процедури закупівлі за предметом: Вугілля кам’яне марки Г (Г2) (13-100), брикет паливний вугільний за ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник” - 09110000-3 - Тверде паливо.
30.10.2023 р в електронній системі було оприлюднено висновок про результати моніторингу, яким встановлено порушення вимог Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України «Про затвердження примірної тендерної документації» від 13.04.2016 № 680 (далі – Наказ № 680), на порушення яких, Замовником не завантажено до електронної системи закупівель Додатків 1 та 3 до тендерної документації окремими файлами, чим не дотримано Наказ № 680, відповідно до якого, примірна тендерна документація повинна містити додатки, що завантажуються до електронної системи закупівель окремими файлами. Отже, у вказаному наказі встановлено імперативну норму, що додатки обов`язково повинні бути завантажені до електронної системи закупівель окремими файлами. Враховуючи викладене, Замовником не завантажено до електронної системи закупівель Додатків 1 та 3 до тендерної документації окремими файлами, чим не дотримано Наказ № 680. У Висновку зазначено, що з огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області зобов’язує здійснити заходи направлені на недопущення встановлених порушень у подальшому та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Для запобігання в подальшому порушень при поведені публічнх закупівель Уповноважена особа зобов'язується вжити максимальних заходів щодо неухильного дотримання норм чинного законодавства у сфері публічних закупівель у своїй подальшій роботі, виявлені порушення будуть враховані та не будуть допущені в майбутніх закупівлях
Дата публікації звіту:
31.10.2023 21:01
Запити/Пояснення
Номер:
2ff09f0e392f45f7a8715922378ade31
Назва:
Запит про надання пояснень
Дата опублікування:
19.10.2023 10:37
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
25.10.2023 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі Вугілля кам’яне марки Г(Г2) 13-100, брикет паливний вугільний (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2023-07-26-011935-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43, постала потреба в отриманні пояснень (інформації та документів):
1. Надати інформацію та відповідні документи (аналіз ринку щодо ціни товару (цінові пропозиції, прайси, листування з учасниками ринку), посилання на сайти, на яких здійснювався попередній моніторинг цін на товар, що є предметом даної закупівлі тощо), на підставі яких вами здійснено обґрунтування розміру витрат, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість.
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставленого(-их) питання(-нь), необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Повідомляємо, що відповідно до норм статті 351-1 Кримінального кодексу України за перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю, зокрема, за невиконання службовою особою законних вимог органу державного фінансового контролю, створення штучних перешкод у їх роботі, надання їм завідомо неправдивої інформації, встановлена кримінальна відповідальність.
Номер:
42a3cb6e1a3243b4bd57379a0ab29cae
Назва:
Пояснення на запит Державної аудиторської служби України
Дата опублікування:
24.10.2023 10:30
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі за предметом: Вугілля кам’яне марки Г (Г2) (13-100), брикет паливний вугільний за ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник” - 09110000-3 - Тверде паливо КУ “РОЗДІЛЬНЯНСЬКИЙ ЦЕНТР ОСВІТИ” повідомляє наступне.
Розмір очікуваної вартості товару визначений з урахуванням вимог наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18.02.2020 № 275 "Про затвердження примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі. При визначенні очікуваної вартості закупівлі враховувалась інформація про ціни на товар, що міститься в мережі Інтернет у відкритому доступі, в тому числі на сайтах виробників та постачальників товару, спеціалізованих торгівельних майданчиках, в електронній системі закупівель "Prozorro".
З метою формування очікуваної вартості предмету даної закупівлі та одержання актуальної інформації з першоджерел Замовником були направлені листи-звернення до декількох постачальників для отримання від них комерційних пропозицій з цінами на товар (додаються). В результаті були отримані листи з комерційними пропозиціями стосовно поставки вугілля та брикетів паливних вугільних від наступних постачальників: ТОВ ТД «ОБЛПАЛИВО» від 17.07.2023 р №102, ТОВ «ПРИВАТМАРКЕТ.» від 13.07.2023 р № 42, ТОВ «ЮГ-УГОЛЬ» від 14.07.2023 р № 1407/23 (додаються).