• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Поточний ремонт частини будівлі Білилівської гімназії із застосуванням заходів з енергозбереження (енергозберігаючі технології) за адресою: с. Білилівка Бердичівського району Житомирської області

Закупівля здійснюється відповідно до норм постанови КМУ від 12.10.2022 № 1178

Завершена

1 761 850.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 8 809.25 UAH
Номер: eba9d4317c72475e863c44d2a726dd80
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2023-05-08-000146
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 08.05.2023 00:00
Автор: Північний офіс Держаудитслужби, UA-EDR 40919579
Період моніторингу: 09.05.2023 18:42 - 31.05.2023 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ УПРАВЛІННЯ ПІВНІЧНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ЖИТОМИРСЬКІЙ ОБЛАСТІ Н А К А З 08.05.2023 № 31-З Житомир Про початок моніторингу процедур закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпункту 2 пункту 5 Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 20 жовтня 2016 року № 18 (зі змінами), НАКАЗУЮ: 1. Розпочати моніторинг процедур закупівель відповідно до перелікупроцедур для здійснення моніторингу процедури закупівлі, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу. Начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області Людмила КОСТЮК Додаток до наказу Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області від 08.05.2023 №31-З. Витяг з переліку процедур закупівель № з/п Унікальний номер оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель, та/або унікальний номер повідомлення про намір укласти договір, опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі: 16. UA-2023-04-12-010853-a Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Адреса: Ukraine, Житомир
Контактна особа: Північний офіс Держаудитслужби ( обл.), +38 (0 68) 036-42-72, rtyugh555@gmail.com
Етапи закупівельного процесу:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Тендерна документація складена не у відповідності до вимог закону
  • Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
  • Порушення законодавства в частині не відміни замовником закупівлі
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства в сфері публічних закупівель щодо відповідності вимог тендерної документації вимогам законодавства у сфері закупівель установлено, що тендерна документація не відповідає нормам пункту 8 частини 2 статті 22 Закону та абзацу 1 пункту 28 Особливостей. За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства в сфері публічних закупівель щодо розгляду тендерних пропозицій встановлено порушення вимог абзацу 4 підпункту 1 та абзацу 5 підпункту 2 пункту 41 Особливостей. За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства в сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю відповідно до законодавства у сфері закупівель, повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів з особливостями відповідно до вимог Закону та Особливостей, дотримання вимог постанови № 710, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених законодавством, - порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі», Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом розірвання договору про закупівлю 04.05.2023 № 44, та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 18 травня 2023 року. Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю відповідно до законодавства у сфері закупівель, повнота відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів з особливостями відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) та вимог «Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1495 (далі – Особливості), дотримання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 № 710 «Про ефективне використання державних коштів», зі змінами (далі - постанова № 710), відповідність вимог тендерної документації вимогам законодавства у сфері закупівель, розгляд тендерних пропозицій, своєчасність укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, своєчасність надання інформації та документів у випадках, передбачених законодавством. Під час моніторингу проаналізовані: річний план закупівель Білилівської гімназії Ружинської селищної ради Житомирської області (далі - Замовник) на 2023 рік, оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями, тендерна документація Замовника, затверджена рішенням уповноваженої особи від 17.04.2023 № 10, тендерна пропозиція переможця ТОВ «ТЕПЛОГАЗ-Н», протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою про визначення переможця від 25.04.2023 № 11, повідомлення про намір укласти договір від 25.04.2023, повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей від 24.04.2023, укладений договір про закупівлю від 04.05.2023 № 44, пояснення Замовника з копіями документів від 17.05.2023 надане через електронну систему закупівель. За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства в сфері публічних закупівель щодо відповідності вимог тендерної документації вимогам законодавства у сфері закупівель встановлено наступне. Пунктом 8 частини 2 статті 22 Закону визначено, що тендерна документація повинна містити проєкт договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов. Проте, моніторингом встановлено, що в порушення вимог пункту 8 частини 2 статті 22 Закону та абзацу 1 пункту 28 Особливостей проєкт договору (Додаток № 4 до тендерної документації) не містить самого порядку змін його умов, зокрема, у випадках, встановлених пунктом 19 Особливостей. За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства в сфері публічних закупівель щодо розгляду тендерних пропозицій учасників встановлено, що Замовником визнано переможцем та не відхилено тендерну пропозицію учасника ТОВ «ТЕПЛОГАЗ-Н», який не відповідав умовам тендерної документації Замовника. Відповідно до підпункту 1.1 пункту 1 розділу ІІІ тендерної документації, від учасників у складі тендерної пропозиції імперативно вимагалось надання листа згоди за формою згідно з Додатком 5 на обробку персональних даних, які захищаються Законом України «Про захист персональних даних», чиї персональні данні містяться у тендерній пропозиції учасника. Слід відмітити, що у складі тендерної пропозиції учасника ТОВ «ТЕПЛОГАЗ-Н» надано статут (файл «Статут Теплогаз-Н») та протокол зборів учасників від 26.06.2018 № 5 ТОВ «ТЕПЛОГАЗ-Н» (файл «Протокол № 5»), які містять інформацію щодо адрес місць проживання та реєстраційних номерів облікових карток платника податків засновників Товариства Нестерука Олексія Олексійовича та Пташинського Олега Павловича, тобто містять інформацію щодо їх персональних даних у розумінні Закону України «Про захист персональних даних». Однак, на виконання вищевказаних умов у складі тендерної пропозиції ТОВ «ТЕПЛОГАЗ-Н» надано лист згоду на оброку персональних даних лише за підписом Пташинського Олега Павловича, чим не дотримано вимоги підпункту 1.1 пункту 1 розділу ІІІ тендерної документації. Відповідно до підпункту 1.1 пункту 1 розділу ІІІ тендерної документації та підпункту 1.1 пункту 1 Додатку № 1 до тендерної документації, на підтвердження кваліфікаційного критерію «наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій», встановлено вимогу щодо надання у складі тендерних пропозицій учасників довідку, у вигляді таблиці (форма 1), що містить інформацію про наявність в учасника обладнання, а саме: будівельних машин і механізмів, устаткування (далі – будівельна техніка), необхідних для виконання Договору про закупівлю, та які будуть включені учасником/переможцем закупівлі до підсумкової відомості ресурсів при складанні ціни пропозиції (Договірної ціни). На виконання вищевказаних вимог, учасник ТОВ «ТЕПЛОГАЗ-Н» у складі тендерної пропозиції надав інформаційну довідку від 20.04.2023 року № 23 (файл «Довідка про наявність машин і механізмів», далі - Довідка № 23), з інформацією про наявність 2-ох орендованих автомобілів - Renault Kango (легковий автомобіль) та VOLKSWAGEN TRANSPORTER (пасажирський автомобіль), а також механізмів та устаткування. Також, у складі тендерної пропозиції учасника ТОВ «ТЕПЛОГАЗ-Н» надано підсумкову відомість ресурсів (файл «Підсумкова відомість ресурсів»), у розділі II якої вказаним учасником зазначено інформацію, що для виконання робіт згідно технічного завдання (дефектного акту) учасник буде використовувати будівельні машини та механізми, вартість роботи яких включена до ціни пропозиції учасника та, інформація про які відсутня у Довідці № 23, а саме: - Автомобілі бортові, вантажопідйомність 5 т (шифр ресурсу - СН201-12); - Крани на автомобільному ходу, вантажопідйомність 6,3 т (шифр ресурсу - СН202-1140); - Навантажувачі одноковшеві, вантажопідйомність 1 т (шифр ресурсу - СН203-850); - Віброущільнювачі [віброплити] з дизельним двигуном легкі, маса понад 100 кг (шифр ресурсу - СН212-1551); - Молотки відбійні пневматичні, при роботі від пересувних компресорних станцій (шифр ресурсу - СН233-803); - Пістолет монтажний (шифр ресурсу - СН203-405); - Ямокопачі (шифр ресурсу - СН209-1500); - Пилка дискова електрична (шифр ресурсу - СН270-90); - Вібратори поверхневі (шифр ресурсу - СН270-116); - Шуруповерти (шифр ресурсу - СН270-119); - Установки для зварювання поліетиленової плівки (шифр ресурсу - СН270-124); - Перфоратори електричні (шифр ресурсу - СН270-135); - Насос гідравлічний ручний (шифр ресурсу - СН270-158); - Пилосос промисловий (шифр ресурсу - СН270-236); - Станок для різання керамічної плитки (шифр ресурсу - СН270-250); - Апарат для зварювання поліпропіленових труб діаметром від 16 до 75 мм, потужність 1,5 кВт (шифр ресурсу СН270-251). Отже, враховуючи відсутність вищезазначених будівельних машини та механізмів у Довідці № 23, учасником ТОВ «ТЕПЛОГАЗ-Н» не підтверджено наявність обладнання та матеріально-технічної бази, необхідної для виконання робіт згідно технічного завдання та дефектного акта (Додатки № 3 та № 6) та не дотримано вимоги підпункту 1.1 пункту 1 розділу ІІІ тендерної документації та підпункту 1.1 пункту 1 Додатку № 1 до тендерної документації, а відтак не підтверджено відповідність учасника кваліфікаційному критерію «наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій». Відповідно до підпункту 1.1 пункту 1 розділу ІІІ та підпункту 2.1 пункту 2 Додатку № 1 тендерної документації, на підтвердження кваліфікаційного критерію «наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід в учасника», встановлено вимогу щодо надання у складі тендерних пропозицій учасників довідки, у вигляді таблиці (форма 1), що містить інформацію про наявність в учасника працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід та необхідні для виконання Договору про закупівлю, при цьому обов'язковою умовою є наявність в учасника, а саме: - головного інженера; - виконавця робіт (прораба) або іншої особи, яка виконує його функції; - кошторисника. Також, відповідно до підпункту 1.1 пункту 1 розділу ІІІ та підпункту 2.2 пункту 2 Додатку № 1 тендерної документації встановлено умову, що учасник у складі тендерної пропозиції повинен надати копії дипломів про освіту відповідного напрямку підготовки (магістр, спеціаліст, бакалавр) головного інженера, виконавця робіт, кошторисника. На виконання вищевказаних вимог, учасник ТОВ «ТЕПЛОГАЗ-Н» у складі тендерної пропозиції надав інформаційну довідку від 20.04.2023 № 25 (файл «Довідка працівники») про наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, у тому числі: - інженера по будівництву - прораба - інженера проектувальника. Також, у складі тендерної пропозиції учасника ТОВ «ТЕПЛОГАЗ-Н» надано дипломи на інженера по будівництву Атаманчука В.В. (файл «диплом Атаманчук В.В.») та прораба Атамася О.А. (файли «диплом Атамася О 1» та «диплом Атамась О. 2»). Однак, у складі тендерної пропозиції учасника ТОВ «ТЕПЛОГАЗ-Н» відсутній диплом інженера проектувальника Шеренгового Василя Яковича, чим не дотримано вимоги підпункту 1.1 пункту 1 розділу ІІІ та підпункту 2.2 пункту 2 Додатку № 1 тендерної документації та не підтверджено відповідність учасника кваліфікаційному критерію «наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід в учасника». Разом з тим, Замовником, після розгляду тендерної пропозиції учасника ТОВ «ТЕПЛОГАЗ-Н», виявлено вищевказану невідповідність в документах, що подані вказаним учасником у тендерній пропозиції, та 24.04.2023 року в електронній системі закупівель оприлюднено повідомлення з вимогою про усунення виявленої невідповідності в документах, зокрема: «надати диплом про освіту відповідного напряму Шеренгового Василя Якимовича». Слід зазначити, що згідно пункту 40 Особливостей, якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель. Однак, на вимогу Замовника учасником ТОВ «ТЕПЛОГАЗ-Н» не надано диплома про освіту інженера проектувальника Шеренгового Василя Яковича, чим не дотримано вимоги підпункту 1.1 пункту 1 розділу ІІІ та підпункту 2.2 пункту 2 Додатку № 1 тендерної документації. Отже, моніторингом установлено, що на порушення вимог абзацу 4 підпункту 1 та абзацу 5 підпункту 2 пункту 41 Особливостей, Замовник не відхилив тендерну пропозицію учасника ТОВ «ТЕПЛОГАЗ-Н», як такого, що не відповідав умовам установленим у тендерній документації відповідно до абзацу першого частини третьої статті 22 Закону та, як такого, що не виправив виявлені замовником після розкриття тендерних пропозицій невідповідності в інформації та/або документах, що подані ним у складі своєї тендерної пропозиції, протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей. Разом з тим, відповідно до вимог пункту 2 пункту 47 Особливостей встановлено імперативну умову, що замовник відміняє відкриті торги у разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень.
Період усунення порушень: 19.05.2023 14:35 - 03.06.2023 00:00
Дата публікації висновку: 19.05.2023 14:35

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: Усунуто шляхом укладання додаткової угоди № 1 від 23.05.2023 року
Дата публікації звіту: 23.05.2023 10:34

Підтвердження факту усунення порушення

Результат: Усунуто
Результат по типу порушення:
  • corruptionBiddingDocuments: Так
  • corruptionAwarded: Так
  • corruptionCancelled: Так
Опис: Порушення усунуто, шляхом розірвання договору про закупівлю.
Дата публікації: 26.05.2023 12:42

Запити/Пояснення