-
Відкриті торги з особливостями
-
Мультилотова
-
КЕП
Аніоніт, катіоніт, лимонна кислота, спирт етиловий
Тендер Prozorro UA-2023-02-07-007167-a
Відкриті торги проводяться без застосування електронного аукціону. Водночас, Замовником зазначено в оголошенні розмір мінімального кроку пониження ціни на виконання п. 11 ч. 2 ст. 21 Закону України «Про публічні закупівлі» (Закон). Дата і час проведення електронного аукціону визначені електронною системою закупівель автоматично згідно з ч. 3 ст. 21 Закону без участі Замовника. Зазначена ситуація обумовлена суперечністю між нормативно-правовими актами, що регулюють одні й ті ж правовідносини (Закон та Постанова КМУ від 12.10.2022 № 1178 в чинних редакціях), та особливостями електронної системи закупівель.
Завершена
4 961 910.66
UAH з ПДВ
мін. крок: 0% або 1 785.55 UAH
мін. крок: 0% або 1 785.55 UAH
Номер:
717e0ca9d21a4b27908367c8fe0d22f0
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2023-05-08-000080
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
08.05.2023 00:00
Період моніторингу:
08.05.2023 21:57 - 30.05.2023 00:00
Статус:
Порушення не виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПІВНІЧНО-СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
НАКАЗ
08.05.2023 № 119
(дата)
м.Харків
Про початок
моніторингу закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 9 Положення про Північно-східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23,
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу.
Підстава: доповідна записка в.о. начальника відділу контролю у сфері закупівель Північно-східного офісу Держаудитслужби Аляб’євої О.М. від 08.05.2023 року.
В.о. начальника Артур ЄГІОЗАР`ЯН
Додаток
до наказу Північно-східного офісу
Держаудитслужби
від 08.05.2023 № 119
Витяг з переліку процедур для здійснення моніторингу закупівель
№ з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Дата оприлюднення на вебпорталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу
28. UA-2023-02-07-007167-a 07.02.2023 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель оприлюдненій в електронній системі закупівель.
В.о. начальника відділу
контролю у сфері закупівель Ольга АЛЯБ’ЄВА
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
- Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Не виявлені
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питань відображення закупівлі у річному плані; повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів; оприлюднення інформації про закупівлю; відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону з урахуванням Особливостей; розгляду тендерних пропозицій ТОВ «СТОУНСЕНД» та ТОВ «МЕДІКА ФАРМ»; відповідності повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей вимогам Постанови № 1178, своєчасності його розміщення та виконання учасником; правомірності відхилення тендерних пропозицій; своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення; відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, наявності підстав для внесення змін до договору та їх оприлюднення, надання відповіді на запит органу державного фінансового контролю про надання пояснень щодо прийняття рішень та/або вчинення дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі – порушень не встановлено.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 29 травня 2023 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів; оприлюднення інформації про закупівлю; відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості, Постанова № 1178); розгляду тендерних пропозицій; відповідності повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей вимогам Постанови № 1178, своєчасності його розміщення та виконання учасником; правомірності відхилення тендерних пропозицій; своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення; відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, наявності підстав для внесення змін до договору та їх оприлюднення, надання відповіді на запит органу державного фінансового контролю про надання пояснень щодо прийняття рішень та/або вчинення дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Комунального підприємства Виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Київтеплоенерго» (далі – Замовник) на 2023 рік; оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями; тендерну документацію, затверджену рішенням уповноваженої особи протоколом від 07.02.2023 року № 46/2023; по Лоту № 1 - звіт про результати проведення процедури закупівлі від 14.03.2023 року, звіт про виконання договору; по Лоту № 2 - тендерні пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельний дім «АТК Україна» (далі - ТОВ «ТД «АТК Україна») та Товариства з обмеженою відповідальністю «СТОУНСЕНД» (далі – ТОВ «СТОУНСЕНД», переможець); вимога про усунення невідповідностей до учасника ТОВ «ТД «АТК Україна», протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою стосовно продовження строку розгляду тендерних пропозицій від 21.02.2023 № 69/2023, протокол прийняття рішення уповноваженою особою щодо відхилення тендерної пропозиції ТОВ «ТД «АТК Україна» від 24.02.2023 № 75/2023, протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою про визначення переможцем ТОВ «СТОУНСЕНД» від 27.02.2023 № 77/2023; повідомлення про намір укласти договір від 27.02.2023; договір про закупівлю від 06.03.2023 № 3872/ДЗЗ-23 (далі – Договір), додаткову угоду від 23.03.2021 № 1 до Договору; звіт про результати проведення процедури закупівлі від 06.03.2023 року; по Лоту № 3 - протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою стосовно відхилення тендерної пропозиції учасника Товариства з обмеженою відповідальністю «ГРАНД КОРМА» від 22.02.2023 № 71/2023, звіт про результати проведення процедури закупівлі від 28.02.2023 року; по Лоту № 4 – тендерні пропозиції Виробничо-комерційного товариства з обмеженою відповідальністю «ХІМПРОМТЕХНОЛОГІЯ» (далі - ВК ТОВ «ХІМПРОМТЕХНОЛОГІЯ») та Товариства з обмеженою відповідальністю «МЕДІКА ФАРМ» (далі - ТОВ «МЕДІКА ФАРМ», переможець), протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою стосовно продовження строку розгляду тендерних пропозицій від 21.02.2023 № 69/2023, протокол прийняття рішення уповноваженою особою щодо відхилення тендерної пропозиції ВК ТОВ «ХІМПРОМТЕХНОЛОГІЯ» від 22.02.2023 № 72/2023, протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою про визначення переможцем ТОВ «МЕДІКА ФАРМ» від 27.02.2023 № 78/2023; повідомлення про намір укласти договір від 27.02.2023; договір про закупівлю від 13.03.2023 № 291 (далі – Договір), звіт про результати проведення процедури закупівлі від 13.03.2023 року; пояснення Замовника на запити Держаудитслужби, надані через електронну систему закупівель 15.05.2023 та 26.05.2023 року.
Період усунення порушень:
31.05.2023 22:45 - 06.06.2023 00:00
Дата публікації висновку:
31.05.2023 22:45
Запити/Пояснення
Номер:
7073f91ff21e4ead9c0ab8e286594356
Назва:
Запит про надання пояснень
Дата опублікування:
10.05.2023 17:55
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
16.05.2023 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу закупівлі «Аніоніт, катіоніт, лимонна кислота, спирт етиловий (ДК 021:2015:24320000-3: Основні органічні хімічні речовини)» (інформацію про закупівлю оприлюднено в електронній системі закупівель за номером UA-2023-02-07-007167-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Північно-східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02 червня 2016 року № 23, постала потреба в перевірці питання щодо правомірності прийняття рішень, а саме:
- яким чином та на підставі яких документів Вами здійснено обґрунтування розміру витрат, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість? Також надати посилання на сторінку власного веб-сайту (або на сторінку офіційного веб-сайту головного розпорядника бюджетних коштів, суб’єкта управління об’єктами державної власності, що здійснює функції з управління суб’єктом господарювання державного сектору економіки) на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі.
Пояснення з приводу вищевикладеного необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту. При цьому до пояснень може бути долучене їх документальне підтвердження.
Номер:
69db6e5ac49b46109698535c07cdabd3
Назва:
Відповідно до запиту замовнику на пояснення під час здійснення моніторингу № UA-M-2023-05-08-000080 процедури закупівлі за предметом згідно з ДК 021:2015: 24320000-3: Основні органічні хімічні речовини (Аніоніт, катіоніт, лимонна кислота, спирт етиловий), оголошення № UA-2023-02-07-007167-a повідомляємо наступне.
Дата опублікування:
15.05.2023 10:21
Опис:
1. Керуючись положеннями Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, що затверджена Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України №275 від 12.02.2020 року, нами як Замовником було здійснено розрахунок очікуваної вартості на основі проведених ринкових консультацій та запиту цінових пропозицій. У зв’язку з чим очікувана вартість предмета закупівлі визначалась виходячи з отриманих цінових пропозиції на підтвердження чого надаємо таблицю розрахунків (Додаток 1) та цінові пропозиції (Додатки 2-5).
2. Технічні та якісні характеристики предмета закупівлі визначені відповідно до потреб замовника КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» з урахуванням вимог законодавства, та керуючись чинними нормативно-правовими актами та технічною документацією в даній сфері. А саме:
- до Лоту 1 технічні та якісні характеристики зазначені керуючись СОУ-Н МПЕ 40.1.37.305:2005 «Вхідний та експлуатаційний контроль іонообмінних матеріалів на ТЕС та інших промислових підприємствах. Методичні вказівки» та ГОСТ 20301-74 для визначення параметрів (Посилання на ГОСТ 20301-74 міститься у СОУ-Н МПЕ 40.1.37.305:2005);
- до Лоту 2 технічні та якісні характеристики зазначені керуючись СОУ-Н МПЕ 40.1.37.305:2005 «Вхідний та експлуатаційний контроль іонообмінних матеріалів на ТЕС та інших промислових підприємствах. Методичні вказівки» та з використанням ГОСТ 20298-74 для визначення параметрів, та з урахуванням специфічної потреби СП «ТЕЦ-5» у сильнокислотному катіоніті (посилання на ГОСТ 20298-74 міститься у СОУ-Н МПЕ 40.1.37.305:2005);
- до Лоту 3 технічні та якісні характеристики зазначені керуючись ДСТУ ГОСТ 908-2006 «Кислота лимонна моногідрат харчова. Технічні умови (ГОСТ 908-2004, IDT)»
- до Лоту 4 технічні та якісні характеристики зазначені на підставі ДСТУ 4221:2003 «Спирт етиловий ректифікований. Технічні умови».
3. Замовника не віднесено до переліку суб’єктів, яким рекомендовано оприлюднювати обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, його очікуваної вартості та/або розміру бюджетного призначення на власному веб-сайті протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівель або повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами переговорної процедури закупівель відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про ефективне використання державних коштів» від 11.10.2016 № 710 зі змінами. Разом з тим, на виконання Розпорядження КМДА від 11.09.2021 № 1036 зі змінами «Про вдосконалення порядку здійснення внутрішнього фінансового контролю підприємств, установ та організацій комунальної форми власності міста та районів міста Києва, а також державних підприємств, що перебувають у сфері управління виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)» Замовником оприлюднено обґрунтування доцільності закупівлі, її обсягів, якісних характеристик та очікуваної ціни на веб-ресурсі Департаменту внутрішнього фінансового контролю і аудиту КМДА ( https://kyivaudit.gov.ua/vr/ka/cabinet.nsf/0/D84266AE68F571B7C225894E0028227F). Підтвердження оприлюднення обґрунтування додається (Додаток 6). Отже, Замовником дотримано усіх вимог чинного законодавства у сфері публічних закупівель, принципів здійснення закупівель, закріплених у ст. 3 Закону та досягнуто основної мети Закону при проведенні закупівлі в цілому.
Номер:
a3cb15d3d1714ed68aef7ed0eb704bf7
Назва:
Запит про надання пояснень
Дата опублікування:
24.05.2023 19:10
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
30.05.2023 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу закупівлі «Аніоніт, катіоніт, лимонна кислота, спирт етиловий (ДК 021:2015:24320000-3: Основні органічні хімічні речовини)» (інформацію про закупівлю оприлюднено в електронній системі закупівель за номером UA-2023-02-07-007167-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Північно-східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02 червня 2016 року № 23, постала потреба в перевірці питання щодо правомірності прийняття рішень, а саме:
- за результатами проведеної процедури торгів по Лоту № 1 Комунальним підприємством Виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Київтеплоенерго» укладено з переможцем Акціонерним товариством «СМОЛИ» договір про закупівлю від 14.03.2023 № 3880/ДЗЗ-23 на загальну суму 2 916 000,00 грн (з ПДВ)., в обсязі 10,8 тон, з ціною за одиницю (тону) фільтруючого матеріалу аніоніту АВ-17-8 – 225 000, 00 грн (без ПДВ), загальна ціна товару -2 430 000,00 грн (без ПДВ).
Додатковою угодою від 20.03.2021 № 1 до договору внесено зміни: ціна договору складає 2 430 000,00 грн (без ПДВ), обсяг закупівлі - 10,8 тон, з ціною за одиницю (тону) аніоніту АВ-17-8 – 225 000, 00 грн (без ПДВ) загальна ціна товару склала 2 430 000,00 грн (без ПДВ);
- за результатами проведеної процедури торгів по Лоту № 2 Комунальним підприємством Виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Київтеплоенерго» укладено з переможцем торгів Товариством з обмеженою відповідальністю«СТОУНСЕНД» договір про закупівлю від 06.03.2023 № 3872/ДЗЗ-23 на загальну суму 1 215 051,00 грн (з ПДВ)., в тому числі: катіоніт К 100 NaFC в обсязі 11,4 тон, з ціною за одиницю (тону) – 87 500, 00 грн (без ПДВ), загальною ціною товару - 997 500,00 грн (без ПДВ) та катіоніт А 500 в обсязі 50,0 л, з ціною за одиницю (літр) – 300,85 грн (без ПДВ), загальною ціною товару -15 042,50 грн (без ПДВ). Загальна ціна товару за договором без урахування ПДВ становила 1 012 542,50 грн.
Додатковою угодою від 23.03.2021 № 1 до договору внесено зміни: ціна договору складає 1 012 542,50 грн (без ПДВ), обсяг закупівлі катіоніту К 100 NaFC в обсязі 11,4 тон, з ціною за одиницю (тону) – 87 500, 00 грн (без ПДВ), загальною ціною товару - 997 500,00 грн (без ПДВ) та катіоніту А 500 в обсязі 50,0 л, з ціною за одиницю (літр) – 300,85 грн (без ПДВ), загальною ціною товару -15 042,50 грн (без ПДВ). Загальна ціна товару за договором склала 1 012 542,50 грн (без ПДВ).
Поясніть причину вищевказаних змін та на підставі яких документів Вами здійснено відповідне обґрунтування щодо внесення змін у договори закупівлі. Просимо надати підтверджуючі документи.
Пояснення з приводу вищевикладеного необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту. При цьому до пояснень може бути долучене їх документальне підтвердження.
Номер:
cca45f0a4e584443946f6c2e2149075e
Назва:
Відповідно до запиту замовнику на пояснення під час здійснення моніторингу № UA-M-2023-05-08-000080 процедури закупівлі за предметом згідно з ДК 021:2015: 24320000-3: Основні органічні хімічні речовини (Аніоніт, катіоніт, лимонна кислота, спирт етиловий), оголошення № UA-2023-02-07-007167-a повідомляємо наступне
Дата опублікування:
26.05.2023 11:18
Опис:
Постановою Кабінету Міністрів України №224 від 20.03.2022 року затверджено перелік товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість та які звільняються від сплати ввізного мита. До переліку включено зокрема Іонообмінні смоли Код згідно з УКТЗЕД 3914 00 00 00. Предметом закупівлі, та відповідно укладених договорів, являється Аніоніт та катіоніт які є іонообмінними смолами.
Згідно Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (в редакції що діяла на дату оголошення процедури закупівлі) істотні умови договору про закупівлю (крім договорів про закупівлю товарів, робіт та послуг для/з будівництва, ремонту та інших інженерно-технічних заходів із захисту об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури за основними технічними показниками, погодженими Міненерго) не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків зміни ціни в договорі про закупівлю у зв’язку з зміною ставок податків і зборів та/або зміною умов щодо надання пільг з оподаткування - пропорційно до зміни таких ставок та/або пільг з оподаткування, а також у зв’язку з зміною системи оподаткування пропорційно до зміни податкового навантаження внаслідок зміни системи оподаткування.
У разі внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, передбачених цим пунктом, замовник обов’язково оприлюднює повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю відповідно до вимог Закону з урахуванням цих особливостей.
Згідно Особливостей відсутній обов’язок документального обґрунтування щодо внесення змін у договори закупівлі.
Натомість надаємо листи переможців за Лотом 1 та Лотом 2 які надійшли на адресу Замовника (додаток 1 та 2).