-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Послуги їдалень (харчування учнів)
Тендер Prozorro UA-2023-01-27-009328-a
Завершена
8 640 000.00
UAH без ПДВ
мін. крок: 1% або 86 400.00 UAH
мін. крок: 1% або 86 400.00 UAH
Номер:
4409d7bd321144aebdc22b12e86c5d84
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2023-02-14-000132
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
14.02.2023 00:00
Період моніторингу:
14.02.2023 15:32 - 08.03.2023 00:00
Статус:
Вирішено
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
НАКАЗ
14.02.2023 № 48
Львів
Про початок моніторингу
процедур закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», статті 2 та статті 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», п.9 Положення про Західний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23.
НАКАЗУЮ:
1. Розпочати моніторинг процедур закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника начальника Західного офісу Держаудитслужби Володимира ВОЇНСЬКОГО.
Начальник Роман КРОЛЯК
Додаток до наказу Західного офісу Держаудитслужби від 14.02.2023 № 48.
Витяг з переліку
процедур закупівель
№ з/п
Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу, опис підстав для здійснення моніторингу процедур закупівлі, унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу UA-2023-01-27-009328-a, 27.01.2023. Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель.
Начальник
відділу контролю у сфері закупівель Надія ЯРЕМА
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
- Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
- Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання розміщення та оприлюднення інформації про закупівлю встановлено порушення вимог пункту 4-1 Постанови КМУ №710.
За результатами аналізу питання розгляду тендерної пропозиції та визначення переможця тендеру встановлено порушення вимог пункту 1 частини першої статті 31 Закону.
За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; правильності заповнення документів, що оприлюднюються відповідно до Закону та Особливостей №1178; надання учасником-переможцем документів при укладенні договору; своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення; відповідності умов договору вимогам тендерної документації та тендерній пропозиції переможця – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтею 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі», Західний офіс Держаудитслужби зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень у встановленому законодавством порядку, а саме на усунення порушення вимог пункту 1 частини першої статті 31 Закону вжити заходи щодо розірвання укладеного за результатами тендеру договору з дотриманням норм Господарського кодексу України та Цивільного кодексу України, зокрема, але не виключно, шляхом письмового звернення до ФОП Беци Ю.С. щодо розірвання договору.
Крім того, вжити заходи (зокрема, проведення роз’яснювальної роботи, економічних навчань тощо) щодо недопущення у подальшому встановлених порушень вимог пункту 4-1 Постанови КМУ №710 при розміщенні інформації про закупівлі.
Протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 23 лютого 2023 року.
Предметом аналізу закупівлі були питання: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; розміщення та оприлюднення інформації про закупівлю; відповідності тендерної документації вимогам Закону України від 25.12.2015 №922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (далі – Особливості №1178); правильності заповнення документів, що оприлюднюються відповідно до Закону та Особливостей №1178; розгляду тендерних пропозицій та визначення переможця тендеру; надання учасником-переможцем документів при укладенні договору; своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення; відповідності умов договору вимогам тендерної документації та тендерній пропозиції переможця.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Відділу освіти, Івано-Франківської селищної ради (далі – Замовник) на 2023 рік (UA-P-2023-01-24-003819-b); оголошення про проведення відкритих торгів; тендерну документацію Замовника та внесені зміни до неї; тендерну пропозицію фізичної особи-підприємця Беци Юрія Степановича (далі – ФОП Беца Ю.С.); протокол уповноваженої особи від 09.02.2023; опубліковані повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей у тендерній пропозиції ФОП Беци Ю.С. та документи учасника на усунення таких невідповідностей, повідомлення про намір укласти договір, договір від 15.02.2023 №39, опубліковані ФОП Бецою Ю.С як переможцем документи; опубліковані під час моніторингу Замовником пояснення та документи на запит органу державного фінансового контролю.
У пункті 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 №710 «Про ефективне використання бюджетних коштів» (далі – Постанова КМУ №710) постановлено головним розпорядникам бюджетних коштів (розпорядникам бюджетних коштів нижчого рівня) та суб’єктам господарювання державного сектору економіки забезпечити обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі; та оприлюднення такого обґрунтування шляхом розміщення на власному веб-сайті (або на офіційному веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів, суб’єкта управління об’єктами державної власності, що здійснює функції з управління суб’єктом господарювання державного сектору економіки) протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівель або повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами переговорної процедури закупівель.
Замовником, на запит органу державного фінансового контролю щодо надання посилання на сторінку веб-сайту, на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі (у разі такого розміщення), у наданому під час моніторингу поясненні зазначено, що публікації обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі на веб-сайті Замовника є рекомендаційними, а значить необов’язковими для Замовника.
Слід зазначити, що згідно зі статтею 117 Конституції України, Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов'язковими до виконання.
Також, за нормою статті 49 Закону України від 27.02.2014 №794-VII «Про Кабінет Міністрів України», Кабінет Міністрів України на основі та на виконання Конституції і законів України, актів Президента України, постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, видає обов’язкові для виконання акти - постанови і розпорядження. Акти Кабінету Міністрів України нормативного характеру видаються у формі постанов Кабінету Міністрів України.
Так, 19.12.2020 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 № 1266 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 р. № 631 і від 11 жовтня 2016 р. № 710», якою запроваджено чергові заходи підвищення ефективності використання державних коштів, а саме: з 19.12.2020 головним розпорядникам бюджетних коштів (розпорядникам бюджетних коштів нижчого рівня) доручено забезпечити оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі шляхом розміщення на власному веб-сайті (або на офіційному веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів) протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівель.
Відповідно до наявної в електронній системі закупівель інформації джерелом фінансування досліджуваної закупівлі є кошти місцевого бюджету. Також, відповідно до даних Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів Замовник є розпорядником бюджетних коштів.
Таким чином, на порушення пункту 4-1 постанови КМУ №710 Замовником (як розпорядником бюджетних коштів) не забезпечено оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та очікуваної вартості предмета закупівлі на власному веб-сайті (або на офіційному веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів), чим порушено вимогу пункту 4-1 постанови КМУ №710.
Відповідно до норм частини 3-7 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону (в редакції Закону № 2526-IX від 16.08.2022) постановлено, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз.
Так, постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178 затверджено Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування.
За нормою пункту 45 Особливостей №1178 у разі закупівлі послуг або робіт замовник вимагає від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційному критерію (кваліфікаційним критеріям) відповідно до статті 16 Закону.
Так, відповідно до вимог пункту 2 розділу 1 Додатку №1 (Перелік документів та інформації для підтвердження відповідності учасника кваліфікаційним критеріям, визначеним у статті 16 Закону «Про публічні закупівлі») до тендерної документації Замовника учасник, на підтвердження наявності у нього працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, повинен надати довідку в довільній формі про працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід для виконання умов договору. При цьому, за вимогами пункту 2 розділу 1 Додатку №1 до тендерної документації обов’язковою є наявність наступних працівників: не менше 2 кухарів та водій, а надана учасником інформація підтверджується документально копією особової медичної книжки відповідного діючого взірця (всі сторінки) на вищевказаних працівників учасника з вчасним проходженням медичних оглядів нової форми первинної облікової документації №1-ОМК «Особиста медична книжка», затвердженою Міністерством охорони здоров’я України від 21 лютого 2013 року №150.
Проведеним моніторингом встановлено, що у складі тендерної пропозиції учасником ФОП Бецою Ю.С. надано довідку від 02.02.2023 №54 про наявність у нього працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід для виконанння умов договру, у якій зазначено: водій Гарайда І.М., кухар Кучинська М.П. та кухар Петрів Л.В.
Водночас, моніторингом встановлено, що у складі тендерної пропозиції учасником ФОП Бецою Ю.С. не надано копію особової медичної книжки відповідного діючого взірця на водія Гарайда І.М., чим недотримано вимог пункту 2 розділу 1 Додатку №1 до тендерної документації щодо підтвердження відповідності кваліфікаційному критерію, встановленому Замовником відповідно до статті 16 Закону.
Також, за вимогою пункту 1 розділу 1 Додатку №1 до тендерної документації на підтвердження відповідності кваліфікаційному критерію «Наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів)» учасник повинен надати, зокрема, довідку в довільній формі, з інформацією про виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів) (не менше одного договору) та скановану копію з оригіналу всіх зазначених в таблиці договорів в повному обсязі, а також підтверджуючі документи їх повного/часткового виконання (а саме: акти від контрагента про виконання договору (скан-копія з оригіналу).
Проведеним моніторингом встановлено, що у складі тендерної пропозиції учасником ФОП Бецою Ю.С. надано довідку від 02.02.2023 №57 пронаявність досвіду виконання аналогічного договору, у якій як аналогічний вказано договір з відділом освіти Миколаївської районної державної адміністрації Львівської області на суму 234 678,00 грн щодо надання послуг з організації харчування у 2018 році.
Також, учасником надано скан-копію договору №15/18 від 16.04.2018 між з відділом освіти Миколаївської районної державної адміністрації Львівської області та ФОП Бецою Ю.С. щодо надання послуг з організації харчування на суму 234 676,00 грн, відповідно до умов якого (розділ ХІІ) невід’ємною частиною цього договору є меню.
Однак, у складі тендерної пропозиції учасника ФОП Беци Ю.С. вищезазначене меню, яке є невід’ємною частиною аналогічного договору №15/18 від 16.04.2018, відсутнє. Таким чином, учасником не виконано вимогу Замовника щодо надання сканованої копії з оригіналу всіх зазначених в таблиці договорів в повному обсязі.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 31 Закону замовник відхиляє тендерну пропозицію у разі, якщо учасник процедури закупівлі не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, установленим статтею 16 цього Закону.
Проте, на порушення вимог пункту 1 частини першої статті 31 Закону, Замовником не відхилено тендерну пропозицію учасника ФОП Беци Ю.С, а визначено його переможцем процедури закупівлі та укладено з ним договір від 15.02.2023 №39 на суму 8 620 800,0 без ПДВ.
Період усунення порушень:
23.02.2023 16:22 - 10.03.2023 00:00
Дата публікації висновку:
23.02.2023 16:22
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
Пояснення до висновку про результати моніторингу закупівлі на виконання вимог, викладених у висновку про результати моніторингу процедури закупівлі UA-2023-01-27-009328-a, Послуги їдалень ( харчування учнів), 8640000 UAH, 55510000-8, ДК021, 1, послуга
Проведеним моніторингом встановлено, що у складі тендерної пропозиції учасником ФОП Бецою Ю.С. надано довідку від 02.02.2023 №54 про наявність у нього працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід для виконанння умов договру, у якій зазначено: водій Гарайда І.М., кухар Кучинська М.П. та кухар Петрів Л.В. Водночас, моніторингом встановлено, що у складі тендерної пропозиції учасником ФОП Бецою Ю.С. не надано копію особової медичної книжки відповідного діючого взірця на водія Гарайда І.М., чим недотримано вимог пункту 2 розділу 1 Додатку №1 до тендерної документації щодо підтвердження відповідності кваліфікаційному критерію, встановленому Замовником відповідно до статті 16 Закону.
Проте, Замовником приділено увагу основним працівникам, які надають послуги з харчування учнів - кухарів, а саме працівників громадського харчування й торгівлі, хто пов'язаний з обслуговуванням людей і потенційно може стати поширювачем інфекцій або спричинити отруєння (ст. 26 ЗУ № 4004 та ст. 21 ЗУ № 1645).Учасником надано копії особових медичних книжок відповідного діючого взірця : кухар Кучинська М.П. та кухар Петрів Л.В.. У зв’язку великою кількістю тендерних вимог та значним документообігом, відбулась механічна помилка і відсутність медичної книжки на водія Гарайда І.М. не взято до уваги.
Проведеним моніторингом встановлено, що у складі тендерної пропозиції учасником ФОП Бецою Ю.С. надано довідку від 02.02.2023 №57 про наявність досвіду виконання аналогічного договору, у якій як аналогічний вказано договір з відділом освіти Миколаївської районної державної адміністрації Львівської області на суму 234 678,00 грн щодо надання послуг з організації харчування у 2018 році. Також, учасником надано скан-копію договору №15/18 від 16.04.2018 між з відділом освіти Миколаївської районної державної адміністрації Львівської області та ФОП Бецою Ю.С. щодо надання послуг з організації харчування на суму 234 676,00 грн, відповідно до умов якого (розділ ХІІ) невід’ємною частиною цього договору є меню. Однак, у складі тендерної пропозиції учасника ФОП Беци Ю.С. вищезазначене меню, яке є невід’ємною частиною аналогічного договору №15/18 від 16.04.2018, відсутнє. Відповідно до пункту 1 частини першої статті 31 Закону замовник відхиляє тендерну пропозицію у разі, якщо учасник процедури закупівлі не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, установленим статтею 16 цього Закону.
Замовником окрім аналогічного договору, вимагалися також відгук на підтвердження виконання цього договору, довідка в довільній формі, з інформацією про виконання аналогічного за предметом закупівлі договору (договорів), та акти наданих послуг, скан-копії яких надано Учасником. Тому загалом документи, які укомплектував Учасник, свідчать про повне виконання умов договору та позитивний результат. Замовником вимагалось надання підтвердження досвіду надання послуг харчування, тому додаток до договору не є вагомою підставою для відхилення пропозиції учасника. Також додаток до договору №15/18 від 16.04.2018 - меню, яке не надалось учасником є у вільному доступі на електронному майданчику Prozorro, номер закупівлі UA-2018-03-07-000515-a ( лот Рудниківський НВК).
Такі рішення та дії Замовника жодним чином не вплинули на подальший перебіг процедури закупівлі, не обмежили права учасників процедури закупівлі, оскільки ФОП БЕЦА Ю.С. був єдиним учасником закупівлі.
Свої дії обгрунтовуємо принципами максимальної економії та ефективності і бажанням заощадити бюджетні кошти. Але основною метою було забезпечення безперебійним харчуванням учнів в усіх закладах освіти Івано- Франківської територіальної громади, створення належних умов для їх повноцінного харчування, відповідно ч.7 ст.20 Закону України "Про повну загальну середню освіту" та ч. 3 ст. 56 Закону України "Про освіту", ст.5. Закону України «Про охорону дитинства».
Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі на веб-сайті Замовника не здійснювалося. Замовник наголошує, що вимоги Постанови від 11 жовтня 2016 р. № 710 «Про ефективне використання державних коштів» в частині «публікації Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі на веб-сайті Замовника» є рекомендаційними, а значить необов’язковими для Замовника. Вказане зауваження прийнято до уваги.
Враховуючи Ваші зобов’язання щодо усунення порушення законодавства у сфері публічних закупівель, вжиті наступні заходи:
1.щодо розірвання укладеного договору - скерований лист до ФОП Беца Ю.С. від 02.03.2023 № 01-09/180 ( додається);
2. проведено роз’яснювальну роботу з фахівцем з публічних закупівель для недопущення в подальшому помилок.
Дата публікації звіту:
02.03.2023 15:15
Підтвердження факту усунення порушення
Результат:
Усунуто
Результат по типу порушення:
- corruptionAwarded: Так
- other: Відсутній механізм
Опис:
договір розірвано
Дата публікації:
30.03.2023 15:34
Запити/Пояснення
Номер:
4fd77fee80ac4fb4bc796e126bcebeb1
Назва:
Про надання пояснеь
Дата опублікування:
16.02.2023 10:16
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
22.02.2023 00:00
Опис:
Відповідно до статті 19 Конституції України, абзацу 2 статті 2, статті 5 Закону України від 26.01.1993 № 2939-ХІІ «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та частини 5 статті 8 Закону України від 25.12.2015 № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), в межах здійснення Західним офісом Держаудитслужби моніторингу закупівлі за ІD- UA-2023-01-27-009328-a, яка проводилась Відділом освіти, молоді та спорту Івано-Франківської селищної ради (далі – Замовник) виникла необхідність в отриманні пояснень.
1. Надати інформацію про те, яким чином та на підставі яких документів Замовником здійснено обґрунтування розміру бюджетного призначення, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість.
2. Надати посилання на сторінку власного веб-сайту або офіційного веб-сайту головного розпорядника бюджетних коштів, на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі.
У тендерній документації Замовника (частина 3 розділу 5) зазначено, що переможець процедури закупівлі під час укладення договору про закупівлю не надав копію ліцензії або документа дозвільного характеру (у разі їх наявності) відповідно до частини другої статті 41 цього Закону.
Крім того відповідно до частини другої статті 41 Закону переможець процедури закупівлі/спрощеної закупівлі під час укладення договору про закупівлю повинен надати відповідну інформацію про право підписання договору про закупівлю, а також копію ліцензії або документа дозвільного характеру (у разі їх наявності) на провадження певного виду господарської діяльності, якщо отримання дозволу або ліцензії на провадження такого виду діяльності передбачено законом та у разі якщо про це було зазначено у тендерній документації/оголошенні про проведення спрощеної закупівлі чи вимагалося замовником під час переговорів у разі застосування переговорної процедури закупівлі.
Враховуючи вищенаведене, прошу надати пояснення з наступного питання:
3. Просимо надати відповідну інформацію чи було надано переможцем тендеру при укладанні договору відповідні документи про підтвердження права підписання договору про закупівлю та копію ліцензій або документа дозвільного характеру (у разі їх наявності) на провадження певного виду господарської діяльності переможця торгів (з обов’язковим долученням до пояснення відповідних підтверджуючих документів)?
Пояснення необхідно надати через інформаційно–телекомунікаційну систему закупівель «ProZorro» протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту. При цьому до пояснень необхідно долучити їх документальне підтвердження.
Номер:
af874f337b404bd99e90a733d88591ec
Назва:
Відповідь
Дата опублікування:
17.02.2023 13:12
Опис:
1. Очікувана вартість предмету закупівлі розрахована виходячи із загальної кількості учнів та кількості робочих днів для яких необхідно забезпечити безперебійне харчування. очікувана вартість предмета закупівлі визначена на підставі порівняння ринкових цін, беручи до уваги наказ Міністерства економіки від 18.02.2020 року №275 «Про затвердження примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі» (із змінами).
Технічні та якісні характеристики предмета закупівлі визначені відповідно до потреб замовника та з урахуванням вимог нормативних документів (Постанова №305 від 24.03.2021) у сфері харчування учнів закладів загальної середньої освіти.
Замовником здійснювався пошук, збір та аналіз загальнодоступної цінової інформації, до якої відноситься інформація про ціни товарів, що міститься в мережі Інтернет у відкритому доступі на сайтах постачальників, в електронному каталозі, в електронній системі закупівель “ProZorro” щодо аналогічних закупівель, проводились ринкові консультації. Також моніторинг цін проводився на основі попереднього затвердженого меню та інформації , що надсилається Замовнику про середні ціни на продукти харчування на споживчому ринку Львівської області у грудні 2022 року від Головного управління статистики у Львівській області. Очікувана вартість також затверджена рішенням сесії Івано-Франківської селищної ради №3954 від 03.02 2023 де встановлено вартість харчування за день.
(+документ лист статистики +Рішення сесії)
2.Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі на веб-сайті Замовника не здійснювалося. Замовник наголошує, що вимоги Постанови від 11 жовтня 2016 р. № 710 «Про ефективне використання державних коштів» в частині «публікації Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі на веб-сайті Замовника» є рекомендаційними, а значить необов’язковими для Замовника.
3.Відповідно до частини другої статті 50 Цивільного кодексу України фізична особа здійснює своє право на підприємницьку діяльність за умови її державної реєстрації в порядку, встановленому законом.
У складі тендерної пропозиції ФОП БЕЦА ЮРІЙ СТЕПАНОВИЧ міститься виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з якого чітко вбачається інформація, що останній здійснює підприємницьку діяльність на підставі державної реєстрації, а отже наділений всіма відповідними правами в тому числі і правом підпису документів (для ФОП такий документом є Виписка або Витяг з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб—підприємців).
Стосовно ліцензії або іншого документу дозвільного характеру, вони відсутні,оскільки відповідно до ЗУ “Про ліцензування видів господарської діяльності” дана послуга ДК 021:2015 55510000-8 (Послуги їдалень) не підлягає ліцензуванню, а також не вимагає надання інших дозвільних документів.
(+виписка ФОП БЕЦА ЮРІЙ СТЕПАНОВИЧ)