-
Переговорна процедура
-
Безлотова
-
КЕП
-
Без аукціону
- 1
Деревина (паливна деревина)
Тендер Prozorro UA-2022-07-25-004729-a
Завершена
640 380.00
UAH без ПДВ
Номер:
d44231367882492fa59bb62cbf66f1ec
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2022-08-23-000027
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
23.08.2022 00:00
Період моніторингу:
23.08.2022 19:49 - 14.09.2022 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПІВНІЧНО-СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ ПІВНІЧНО-СХІДНОГО ОФІСУ
ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Н А К А З
23.08.2022 №26-3
Суми
Про початок моніторингу
процедур закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпунктів 15,16 пункту 10 Положення про Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області, затвердженого наказом Північно-східного офісу Держаудитслужби від 25 серпня 2016 року № 2 (зі змінами),
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг процедур закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу.
Начальник управління Наталія ШЕВЧЕНКО
Додаток
до наказу Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області
від 23.08.2022 №26-З
Витяг з переліку процедур закупівель
№ з/п
Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу 3 UA-2022-07-25-004729-a 25.07.2022 Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Начальник відділу контролю у сфері закупівель Інна ЮРКО
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання щодо відповідності повідомлення про намір укласти договір вимогам Закону установлено порушення вимог пункту 8 частини шостої статті 40 Закону.
За результатами аналізу питання своєчасності та повноти надання інформації, документів у випадках, передбачених Законом установлено порушення частини п’ятої статті 8 Закону.
За результатами аналізу питань дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, наявності підстав щодо застосування переговорної процедури закупівлі, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, внесення змін до договору – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, та з огляду на відсутність механізму їх усунення, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області зобов’язує здійснити заходи щодо не допущення в подальшому виявлених порушень та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про такі заходи.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 12 вересня 2022 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідність повідомлення про намір укласти договір вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), наявність підстав щодо застосування переговорної процедури закупівлі, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, внесення змін до договору, своєчасність та повнота надання інформації, документів у випадках, передбачених Законом.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №9 Охтирської міської ради Сумської області (далі – Замовник) на 2022 рік, обґрунтування застосування переговорної процедури, протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою від 25.07.2022 №2, повідомлення про намір укласти договір від 25.07.2022, договір від 10.08.2022 № 11, додаткову угоду від 10.08.2022 №1, пояснення та документи Замовника, отримані через електронну систему закупівель від 30.08.2022 року.
За результатами моніторингу процедури закупівлі установлено, що Замовник застосував переговорну процедуру закупівлі на підставі пункту 1 частини другої статті 40 Закону (двічі відмінено процедуру відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної цим Законом).
При цьому, на порушення вимог пункту 8 частини шостої статті 40 Закону повідомлення про намір укласти договір не містить документів, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі, наприклад, звітів про результати проведення процедури закупівлі.
Крім того, Замовник на запит Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області від 24.08.2022 надав пояснення через електронну систему закупівель 30.08.2022 з порушенням строків, встановлених частиною п’ятою статті 8 Закону.
Період усунення порушень:
13.09.2022 12:58 - 28.09.2022 00:00
Дата публікації висновку:
13.09.2022 12:58
Запити/Пояснення
Номер:
eb27f6fb0348448fa9043cbdf55124d9
Назва:
Запит замовнику на пояснення
Дата опублікування:
24.08.2022 10:15
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
30.08.2022 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі за предметом: «Деревина (паливна деревина)» (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2022-07-25-004729-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» та підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області, затвердженого наказом Північно-східного офісу Держаудитслужби від 25 серпня 2016 року № 2, постала потреба в отриманні пояснення (інформації, документів).
Просимо надати пояснення яким чином та на підставі яких документів здійснено обґрунтування розміру бюджетного призначення, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість.
Також надати посилання на сторінку власного веб-сайту (або веб-сайту головного розпорядника коштів), на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі відповідно до вимог пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 р. № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами).
Інформацію (пояснення та документи) необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня отримання цього запиту.
Номер:
2238915c8e044298a531284a16e287b8
Назва:
Надання пояснення
Дата опублікування:
30.08.2022 20:00
Опис:
Очікувана вартість закупівлі передбачена затвердженим кошторисом на 2022 рік, ґрунтується на всіх фактичних складових ціни та включає в себе вартість ціни на товар, податки і збори, що сплачуються або мають бути сплачені, усіх інших витрат та згідно з вимогами чинного законодавства щодо формування ціни на відповідний товар, враховано надану пропозицію переговорів закупівлі з реальним постачальником паливної деревини.
Загальна кількість необхідного до закупівель обсягу деревини сформована виходячи із їх обсягів використання закладом за попередній рік з урахуванням потреби дров паливних для забезпечення Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №9 Охтирської міської ради Сумської області дотримання теплового режиму під час опалювального періоду 2022-2023 р.р.
Якісні характеристики товару визначалися з урахуванням попередніх закупівель та з урахуванням технічних характеристик наявних опалювальних котлів твердого палива, наявних в закладі.
Обґрунтування технічних та якісних характеристик на веб сайті Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №9 Охтирської міської ради Сумської області із введенням «воєнного стану» на підставі статті 64 Конституції України, опубліковане не було. У подальшому уповноважена особа забезпечить своєчасне опублікування обґрунтування технічних та якісних характеристик оголошених закупівель.