• Відкриті торги
  • Безлотова
  • КЕП

Підмітально-прибиральна машина причіпного типу з автономним двигуном

Підмітально-прибиральна машина причіпного типу з автономним двигуном

Завершена

1 700 000.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 1% або 17 000.00 UAH
Номер: 1c5dd13dea3047eb863eb5595ffa667f
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2022-09-13-000088
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 13.09.2022 00:00
Автор: ПІВНІЧНО-СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ, UA-EDR 40478572
Період моніторингу: 13.09.2022 22:57 - 05.10.2022 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПІВНІЧНО-СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ НАКАЗ 13.09.2022 № 210 (дата) м.Харків Про початок моніторингу закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 9 Положення про Північно-східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23, НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу. Підстава: доповідна записка в.о. заступника начальника відділу контролю у сфері закупівель Північно-східного офісу Держаудитслужби Аляб’євої О.М. від 13.09.2022 року. Начальник Станіслав КОСІНОВ Додаток до наказу Північно-східного офісу Держаудитслужби від 13.09.2022 № 210 Витяг з переліку процедур для здійснення моніторингу закупівлі № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Дата оприлюднення на вебпорталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу 11 UA-2022-02-08-015623-b 08.02.2022 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель оприлюдненій в електронній системі закупівель В.о. заступника начальника відділу контролю у сфері закупівель Ольга АЛЯБ’ЄВА
Адреса: Ukraine, Харків
Контактна особа: ПІВНІЧНО-СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ ( обл.), +38 (0 97) 292-78-60, ot_pohta@ukr.net
Етапи закупівельного процесу:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання розгляду тендерної пропозиції учасника ТОВ «Спецкомунтех» установлено порушення абзацу другого пункту 2 частини першої статті 31 Закону. За результатами аналізу питання визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону, правомірності відхилення тендерної пропозиції ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВО "КРЮКІВСЬКИЙ ВАГОНОБУДІВНИЙ ЗАВОД", надання відповіді на запит органу державного фінансового контролю про надання пояснень щодо прийняття рішень та/або вчинення дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі– порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлене порушення законодавства у сфері закупівель та з огляду на відсутність механізму їх усунення, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Північно-східний офіс Держаудитслужби зобов’язує здійснити заходи, направлені на недопущення встановленого порушення у подальшому, зокрема шляхом притягнення до відповідальності осіб, якими допущено порушення та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 27 вересня 2022 року. Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» № 922-VІІІ від 25.12.2015 (далі-Закон) (зі змінами), правомірності відхилення тендерних пропозицій, розгляду тендерної пропозиції, надання відповіді на запит органу державного фінансового контролю про надання пояснень щодо прийняття рішень та/або вчинення дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2022 рік Комунального підприємства "Міські автомобільні дороги-1" Нікопольської міської ради (далі – Замовник), оголошення про проведення відкритих торгів від 08 лютого 2022 року, тендерну документацію Замовника без зазначення номера та дати затвердження, реєстр отриманих тендерних пропозицій, протокол розкриття тендерних пропозицій від 24 лютого 2022 року, тендерна пропозиція ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВО "КРЮКІВСЬКИЙ ВАГОНОБУДІВНИЙ ЗАВОД", тендерна пропозиція ТОВ «Спецкомунтех», протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою від 25 лютого 2022 року №144 про відхилення тендерної пропозиції ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВО "КРЮКІВСЬКИЙ ВАГОНОБУДІВНИЙ ЗАВОД", протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою від 28 лютого 2022 року №156 про намір укласти договір з переможцем відкритих торгів ТОВ «Спецкомунтех», повідомлення про намір укласти договір про закупівлю від 28 лютого 2022 року, договір від 17 березня 2022 року №15, пояснення Замовника, отримане через електронну систему закупівель 16 вересня 2022 року (далі – Пояснення). За результатами моніторингу встановлено, що вимогами Додатку 3 до тендерної документації передбачено технічні, якісні та кількісні характеристики предмету закупівлі, відповідно до яких об’єм автономного двигуна має бути не більше 3,6 л. Також зазначеним додатком передбачено надання учасником Інформації про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики за формою відповідно до Таблиці 1. Одночасно передбачено надання у складі тендерної пропозиції свідоцтва про реєстрацію машини у державних органах України встановленого зразка. При цьому, у складі тендерної пропозиції учасником ТОВ «Спецкомунтех» надано Свідоцтво про реєстрацію машини Серії ОМ№179669, відповідно до якого об’єма двигуна підмітально-прибиральної машини становить 4400 см.куб, що не відповідає технічним вимогам Замовника, визначеним Додатком 3 до тендерної документації. Однак, на порушення вимог абзацу другого пункту 2 частини першої статті 31 Закону Замовник не відхилив тендерну пропозицію ТОВ «Спецкомунтех», як таку, що не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, та уклав з ним Договір. На запит Північно-східного офісу Держаудитслужби від 14.09.2022 щодо невідповідності технічних характеристик техніки, запропонованої учасником-переможцем ТОВ «Спецкомунтех» вимогам Тендерної документації Замовника надано Пояснення Замовник у своїх поясненнях від 16.09.2022 зазначив, що Свідоцтво про реєстрацію машини серія ОМ №179669 (файл тендерної пропозиції 22 лютого 2022 17:46scandia.pdf) було надано в складі тендерної пропозиції лише на підтвердження права власності предмета закупівлі ТОВ «Спецкомунтех», а не на підтвердження його технічних характеристик. У Свідоцтві про реєстрацію машини серія ОМ №179669 видно номер двигуна «8L3095» та зазначено, що Підмітально-прибиральна машина має об’єм двигуна 4400 см. куб. ГУ Держпродспоживслужби в Волинській обл. при реєстрації Підмітально-прибиральної машини BRODD-SON SCANDIA допущена технічна помилка у пункті «Об’єм двигуна 4400 см.куб.».
Період усунення порушень: 27.09.2022 15:19 - 12.10.2022 00:00
Дата публікації висновку: 27.09.2022 15:19

Оскарження висновку в суді

Опис: Позовна заява про скасування висновку подана до суду. Комунальне підприємство «Міські автомобільні дороги -1» Нікопольської міської ради (Надалі – Позивач, КП «МАД-1» НМР) вважає що Висновок Північно-східного офісу Держаудитслужби про результати моніторингу процедури закупівлі UA-2022-02-08-015623-b, є протиправним та підлягає скасуванню
Дата публікації: 10.10.2022 15:06
Дата відкриття провадження: 25.10.2022 00:00
Номер відкриття провадження: 160/16758/22

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: 26 травня 2023 року оприлюднено Постанову Третього апеляційного адміністративного суду по справі № 160/16758/22 https://reyestr.court.gov.ua/Review/111075259. Протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення Постанови Третього апеляційного адміністративного суду по справі № 160/16758/22, Замовником оприлюднено через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття відповідних заходів направлених на недопущення встановленого порушення у подальшому. Замовником вжито заходи, направлені на недопущення встановленого порушення у подальшому, а саме уповноважена особа пройшла додаткове навчання (семінари, вебінари) з питань законодавства у сфері закупівель. Зважаючи на те, що дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку (ч.2 с. 148 КЗпП України), відсутні правові підстав притягнення до відповідальності осіб, якими допущено порушення.
Дата публікації звіту: 30.05.2023 10:25

Запити/Пояснення