-
Відкриті торги
-
Безлотова
-
КЕП
Лікарські засоби різні (ДК 021:2015 – 33696300-8 Хімічні реактиви)
Тендер Prozorro UA-2022-01-24-007312-b
Торги відмінено
1 810 000.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 9 050.00 UAH
мін. крок: 0.5% або 9 050.00 UAH
Номер:
06d64a0efc334274b4210fa6d47a3d7c
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2022-09-13-000044
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
13.09.2022 00:00
Період моніторингу:
14.09.2022 08:22 - 06.10.2022 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ СХІДНОГО ОФІСУ
ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
13.09.2022 № 20 -з
Маріуполь
Про початок
моніторингу закупівель
Відповідно до пункту 4 частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпункту 13 пункту 10 Положення про управління Східного офісу Держаудитслужби в Донецькій області, затвердженого наказом Східного офісу Держаудитслужби від 29.08.2016 № 3 (із змінами)
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається.
2.Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівлі, зазначеного у пункті 1 цього наказу.
В.о.начальника управління
Східного офісу Держаудитслужби
в Донецькій області Наталія БЄЛКІНА
Додаток
до наказу від 13.09.2022
№ 20-з
Перелік
процедур закупівель, щодо яких здійснюється моніторинг
№ з/п
Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі
замовник унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу
1. Комунальне некомерційне підприємство "Перинатальний центр м. Маріуполь" UA-2022-01-24-007312-b 24.01.2022 п.4 ч.2 ст.8 Закону України "Про публічні закупівлі" - виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
- Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Порушення законодавства в частині не відміни замовником закупівлі
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення встановлено порушення вимог частини шостої статті 33 Закону.
За результатами аналізу визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (із змінами) (далі – Закон), розгляду тендерних пропозицій – порушень на встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Управління Східного офісу Держаудитслужби в Донецькій області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку, зокрема в межах законодавства вжити заходів передбачених частиною першою статті 32 Закону шляхом відміни тендеру та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 14 вересня 2022 року.
Предметом аналізу були такі питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), розгляду тендерних пропозицій, своєчасність укладання договору про закупівлю та оприлюднення в електронній системі закупівель.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план (додаток) Комунального некомерційного підприємства «Перинатальний центр м. Маріуполь» (далі – Замовник) на 2022 рік, оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію затверджену протокольним рішенням уповноваженої особи № 2-Р/22 від 24.01.2022, реєстр пропозицій, протокол розкриття, протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою №3-Р/22 від 14.02.2022, повідомлення про намір укласти договір.
За результатом аналізу питання своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення встановлено наступне:
відповідно до частини 6 статті 33 Закону замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем процедури закупівлі, протягом строку дії його пропозиції, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі. У випадку обґрунтованої необхідності строк для укладання договору може бути продовжений до 60 днів. Згідно повідомлення про намір укласти договір, опублікованого в електронній системі закупівель 14.02.2022 Замовником прийнято рішення про намір укласти договір на закупівлю з ТОВ «ПІПС МЕДІКА» Проте, на момент закінчення моніторингу станом на 14.09.2022, відповідно до даних електронної системи закупівель, інформація щодо укладеного договору на закупівлю товару (Лікарські засоби різні) відсутня.
Отже, Замовником в порушення вимог пункту 2 частини першої статті 32 Закону не відмінено процедуру закупівлі внаслідок неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель.
Разом з тим, відповідно до вимог пункту 2 частини 1 статті 32 Закону встановлено умову, що у разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень, які неможливо усунути, замовник відміняє тендер.
Період усунення порушень:
14.09.2022 16:33 - 29.09.2022 00:00
Дата публікації висновку:
14.09.2022 16:33
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
закупівля відмінена на підставі п.п.2 п.1 ст.32 ЗУ «Про публічні закупівлі», а саме «неможливість усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень, які неможливо усунути: порушення строків укладання договору та оприлюднення його у електронній системі закупівель, а також, на підставі вісновку АМКУ від 14.09.2022р.
Дата публікації звіту:
20.09.2022 08:39
Підтвердження факту усунення порушення
Результат:
Усунуто
Результат по типу порушення:
- corruptionCancelled: Так
Опис:
За результатами моніторингу порушення усунуто шляхом відміни тендеру на підставі частини 1 статті 32 Закону.
Дата публікації:
21.09.2022 10:39