-
Переговорна процедура
-
Безлотова
-
КЕП
-
Без аукціону
Електрична енергія
Тендер Prozorro UA-2022-01-12-000797-b
Торги відмінено
598 000.00
UAH з ПДВ
Номер:
f63600863a4a41f3b18503b844efe746
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2022-02-10-000101
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
09.02.2022 00:00
Період моніторингу:
10.02.2022 16:41 - 04.03.2022 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
Н А К А З
09.02.2022 № 82
Дніпро
Про початок
моніторингу процедур закупівель
Відповідно до пункту 4 частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпункту 13 пункту 10 Положення про управління Східного офісу Держаудитслужби в Донецькій області, затвердженого наказом Східного офісу Держаудитслужби від 29.08.2016 № 3 (із змінами)
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається.
2.Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівлі, зазначеного у пункті 1 цього наказу.
Начальник управління
Східного офісу Держаудитслужби
в Донецькій області Ігор БЄЛІК
Витяг з Додатку
до наказу від 09.02.2022
№ 82
Перелік
процедур закупівель, щодо яких здійснюється моніторинг
№ з/п
Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі
замовник унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу
8 Комунальне підприємство "МАРІУПОЛЬВОДОКАНАЛ" UA-2022-01-12-000797-b 12.01.2022 п.4 ч.2 ст.8 Закону України "Про публічні закупівлі" - виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Порушення законодавства в частині не відміни замовником закупівлі
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення встановлено порушення вимог пункту 5 частини восьмої статті 40 Закону.
За результатами аналізу питання визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), оприлюднення інформації щодо закупівлі, відповідності повідомлення про намір укласти договір про закупівлю вимогам Закону, наявності підстав щодо застосування переговорної процедури – порушень не установлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлене порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2, 5 та пунктом 7 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Управління Східного офісу Держаудитслужби в Донецькій області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку, зокрема вжити заходи передбачені частиною восьмою статті 40 Закону шляхом відміни переговорної процедури закупівлі, та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 11 лютого 2022 року.
Предметом аналізу були такі питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), оприлюднення інформації щодо закупівлі, відповідності повідомлення про намір укласти договір про закупівлю вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII (в редакції Закону від 19.09.2019 №114-ІХ (зі змінами) (далі – Закон), наявності підстав щодо застосування переговорної процедури, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель (додаток) Комунального підприємства "МАРІУПОЛЬВОДОКАНАЛ" (далі – Замовник) на 2022 рік, повідомлення про намір укласти договір (під час застосування переговорної процедури).
За результатом аналізу питання щодо своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення встановлено наступне:
Відповідно до пункту 5 частини восьмої статті 40 Закону переговорна процедура закупівлі відміняється Замовником у разі непідписання договору про закупівлю у строк 35 днів (20 днів - у разі застосування переговорної процедури закупівлі з підстав, визначених пунктом 3 частини другої цієї статті, а також у разі закупівлі нафти, нафтопродуктів сирих, електричної енергії, послуг з її передання та розподілу, централізованого постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, послуг з централізованого опалення, телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів, послуг з централізованого водопостачання та/або водовідведення та послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування) з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.
Відповідно до повідомлення про намір укласти договір, опублікованого в електронній системі закупівель 12.01.2022, Замовником прийнято рішення про намір укласти договір про закупівлю електричної енергії з Товариством з обмеженою відповідальністю «Донецькі енергетичні послуги».
Проте, на момент закінчення моніторингу процедури закупівлі відповідно до даних електронної системи закупівель інформація щодо укладеного договору про закупівлю, за результатами проведеної процедури закупівлі, відсутня.
Отже, Замовником на порушення вимог пункту 5 частини восьмої статті 40 Закону не відмінено переговорну процедуру закупівлі внаслідок не підписання договору про закупівлю протягом 20 днів у разі закупівлі електричної енергії з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.
Відповідно до пункту 2 частини восьмої статті 40 Закону переговорна процедура закупівлі відміняється Замовником у разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства щодо закупівель.
Період усунення порушень:
11.02.2022 14:18 - 26.02.2022 00:00
Дата публікації висновку:
11.02.2022 14:18
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
Згідно Протоколу № 24 від 16.02.2022 р. переговорна процедура із закупівлі Електричної енергії (UA-2022-01-12-000797-b) відмінена.
Дата публікації звіту:
16.02.2022 15:24
Підтвердження факту усунення порушення
Результат:
Усунуто
Результат по типу порушення:
- corruptionCancelled: Так
Опис:
порушення усунуто
Дата публікації:
18.02.2022 11:13
Запити/Пояснення
Номер:
c486139b418742739a606ebe17e2af4d
Назва:
Роз'яснення щодо висновку
Дата опублікування:
15.02.2022 14:05
Опис:
Керуючись ч.8 ст.8 Закону України "Про публічні закупівлі" просимо надати роз'яснення за результатами розгляду моніторингу із закупівлі UA-2022-01-12-000797-b, а саме: п.5 ч.8 ст.40 ЗУ "Про публічні закупівлі" передбачено, що переговорна процедура закупівлі відміняється у разі непідписання договору у строк 35 днів, враховуючи що Замовником було використана не скорочена переговорна процедура строк визначений п.5 ч.8 ст.40 не настав.
Номер:
683941821b0041049641970d6e111782
Назва:
Роз'яснення змісту висновку
Дата опублікування:
16.02.2022 10:51
Опис:
Роз'яснення змісту висновку про результати моніторингу процедури закупівлі
за номером UA-2022-01-12-000797-b
Статтею 13 Закону України «Про публічні закупівлі» визначено процедури закупівлі, шляхом застосування яких Замовниками можуть здійснюватися закупівлі товарів, робіт та послуг, а саме: відкриті торги, торги з обмеженою участю та конкурентний діалог. Також, вищевказаною статтею передбачено, що як виняток та відповідно до умов, визначених у частині другій статті 40 цього Закону, замовники можуть застосовувати переговорну процедуру закупівлі.
Відповідно до частини 7 статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник має право укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі у строк не раніше ніж через 10 днів (п’ять днів - у разі застосування переговорної процедури закупівлі з підстав, визначених пунктом 3 частини другої цієї статті, а також у разі закупівлі нафти, нафтопродуктів сирих, електричної енергії, послуг з її передання та розподілу, централізованого постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, послуг з централізованого опалення, телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів, послуг з централізованого водопостачання та/або водовідведення та послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування) з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.
Відповідно до пункту 5 частини 8 статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі» переговорна процедура закупівлі відміняється замовником у разі непідписання договору про закупівлю у строк 35 днів (20 днів - у разі застосування переговорної процедури закупівлі з підстав, визначених пунктом 3 частини другої цієї статті, а також у разі закупівлі нафти, нафтопродуктів сирих, електричної енергії, послуг з її передання та розподілу, централізованого постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, послуг з централізованого опалення, телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів, послуг з централізованого водопостачання та/або водовідведення та послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування) з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.
Отже, з огляду на вказані норми Закону України «Про публічні закупівлі», при закупівлі електричної енергії, що наразі є предметом закупівлі КП "МАРІУПОЛЬВОДОКАНАЛ" за номером UA-2022-01-12-000797-b, шляхом застосування переговорної процедури закупівлі Замовник має укласти договір про закупівлю у строк не раніше ніж п’ять календарних днів та не пізніше 20 календарних днів з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.
Внаслідок непідписання договору про закупівлю у строк 20 календарних днів у разі застосування переговорної процедури закупівлі при закупівлі товарів та послуг, перелік яких передбачено частиною 7 та в пунктом 5 частини 8 статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі», в тому числі при закупівлі електричної енергії, така процедура закупівлі підлягає відміні.
Проведеним моніторингом переговорної процедури закупівлі за номером UA-2022-01-12-000797-b встановлено, що відповідно до повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, опублікованого в електронній системі закупівель 12.01.2022, Замовником прийнято рішення про намір укласти договір про закупівлю електричної енергії з Товариством з обмеженою відповідальністю «Донецькі енергетичні послуги».
Проте, на момент закінчення моніторингу процедури закупівлі відповідно до даних електронної системи закупівель інформація щодо укладеного договору про закупівлю, за результатами проведеної процедури закупівлі, відсутня.
Отже, Замовником на порушення вимог пункту 5 частини восьмої статті 40 Закону не відмінено переговорну процедуру закупівлі внаслідок не підписання договору про закупівлю протягом 20 днів у разі закупівлі електричної енергії з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.