• Переговорна процедура (скорочена)
  • Безлотова
  • КЕП
  • Без аукціону
  • 1

09310000-5 «Електрична енергія»

Завершена

2 156 760.00 UAH з ПДВ
Номер: 074e96d062de405c9546f50f00270d36
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2022-11-25-000056
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 25.11.2022 00:00
Автор: ПІВДЕННИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ, UA-EDR 40477150
Період моніторингу: 25.11.2022 15:12 - 17.12.2022 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПІВДЕННИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ НАКАЗ 25.11.2022 Одеса № 281 Про початок моніторингу процедур закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 9 Положення про Південний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Державної аудиторської служби України від 02.06.2016 № 23, НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг процедур закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу. 3. Оприлюднити цей наказ в електронній системі закупівель протягом двох робочих днів. 4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою. Підстава: доповідна записка начальника відділу контролю у сфері закупівель Південного офісу Держаудитслужби Світлани САМОКІШ від 23.11.2022 та доповідна записка завідувача сектору перевірок закупівель відділу контролю у сфері закупівель Південного офісу Держаудитслужби Ельвіри ЛУЗАН від 23.11.2022. Начальник Наталія СТОЯНОВА Додаток до наказу Південного офісу Держаудитслужби від 25.11.2022 № 281 Витяг з переліку процедур закупівель щодо яких здійснюється моніторинг процедур закупівель № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення 1 2 3 4 6 UA-2021-12-28-006887-b 28.12.2021 Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель Начальник відділу контролю у сфері закупівель Світлана САМОКІШ
Адреса: Ukraine, Одеса
Контактна особа: ПІВДЕННИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ ( обл.), +38 (0 48) 705-51-89, il_krasiy@ukr.net
Етапи закупівельного процесу:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Неоприлюднення або порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі
  • Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання відповідності повідомлення про намір укласти договір про закупівлю (під час застосування переговорної процедури (скорочена) вимогам Закону встановлено порушення пункту 8 частини шостої статті 40 Закону. За результатами аналізу питання своєчасності оприлюднення внесення змін до істотних умов договору встановлено порушення пункту 11 частини першої статті 10 Закону. За результатами аналізу питання оприлюднення інформації про закупівлю встановлено порушення пункту 12 частини першої статті 10 Закону. За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, наявності умов застосування переговорної процедури закупівлі (скорочена), своєчасності укладання договору про закупівлю, відповідності умов договору узгодженій ціні пропозиції учасника при застосуванні переговорної процедури (скорочена), внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у відповідності до вимог законодавства, надання відповіді на запит органу державного фінансового контролю про надання пояснень щодо прийняття рішень та/або вчинення дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі. – порушень не установлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель та на відсутність механізму їх усунення, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Південний офіс Держаудитслужби зобов’язує здійснити заходи направлені на недопущення встановлених порушень у подальшому, зокрема шляхом притягнення до відповідальності осіб, якими допущено порушення та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу процедури закупівлі: 14 грудня 2022 року. Предметом аналізу були наступні питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, наявності умов застосування переговорної процедури закупівлі (скорочена), відповідності повідомлення про намір укласти договір про закупівлю (під час застосування переговорної процедури (скорочена) вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору узгодженій ціні пропозиції учасника при застосуванні переговорної процедури закупівлі (скорочена), внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у відповідності до вимог законодавства та своєчасність їх оприлюднення, надання відповіді на запит органу державного фінансового контролю про надання пояснень щодо прийняття рішень та/або вчинення дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Комунального підприємства «Миргородводоканал» Миргородської міської ради (далі – Замовник) на 2022 рік, обґрунтування застосування переговорної процедури (скорочена), повідомлення про намір укласти договір про закупівлю (під час застосування переговорної процедури закупівлі (скорочена), оприлюднене в електронній системі закупівель 28.12.2021, рішення уповноваженої особи Замовника від 28.12.2021, договір про постачання електричної енергії споживачу від 10.01.2022 № 15/01/22 (далі – Договір), повідомлення про внесення змін до договору, оприлюднене в електронній системі закупівель 16.02.2022, пояснення та документи на запит Південного офісу Держаудитслужби, отримані 08.12.2022 через електронну систему закупівель. За результатами аналізу питання відповідності повідомлення про намір укласти договір про закупівлю (під час застосування переговорної процедури (скорочена) вимогам Закону встановлено наступне. За результатами моніторингу установлено, що 28.12.2022 Замовником оприлюднено повідомлення про намір укласти договір (під час застосування переговорної процедури (скорочена) за номером ІD: UA-2021-12-28-006887-b на закупівлю електричної енергії за кодом ДК 021:2015:09310000-5: Електрична енергія, очікуваною вартістю 2 156 760,00 грн з ПДВ. Зазначена переговорна процедура (скорочена) застосована відповідно до абзацу 5 пункту 3 частини другої статті 40 Закону у зв’язку із тим, що у Замовника виникла нагальна потреба здійснити закупівлю у разі оскарження прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника щодо триваючого тендера після розгляду/оцінки тендерних пропозицій учасників, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків від очікуваної вартості тендера, що оскаржується. Відповідно до пункту 8 частини шостої статті 40 Закону повідомлення про намір укласти договір про закупівлю повинно містити обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі, експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі. Проте на порушення пункту 8 частини шостої статті 40 Закону в оприлюдненому Замовником повідомленні про намір укласти договір про закупівлю (під час застосування переговорної процедури (скорочена) відсутні експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі. Так 26.06.2021 набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та інших законів України щодо вдосконалення системи функціонування та оскарження публічних закупівель», яким внесено зміни в тому числі щодо виключення у пункті 8 частини шостої статті 40 Закону слова «з посиланням на». На запит Південного офісу Держаудитслужби від 06.12.2022 щодо обґрунтування відповідності оприлюдненого повідомлення про намір укласти договір про закупівлю вимогам пункту 8 частини шостої статті 40, Замовником 08.12.2022 в електронній системі закупівель оприлюднено пояснення, в якому зазначено про допущення помилки у вигляді відсутності експертних, нормативних, технічних та інших документів, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі в обґрунтуванні застосування переговорної процедури закупівлі. Крім того, в додаток до пояснення Замовником в електронній системі закупівель оприлюднено відповідні підтверджуючі документи. Таким чином, оприлюднене Замовником повідомлення про намір укласти договір про закупівлю (під час застосування переговорної процедури (скорочена) повинно містити саме документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі. За результатами аналізу питання своєчасності оприлюднення внесення змін до істотних умов договору встановлено наступне. Згідно з пунктом 11 частини першої статті 10 Закону Замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме: повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю та зміни до договору у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 41 цього Закону - протягом трьох робочих днів з дня внесення змін. За результатами моніторингу процедури закупівлі встановлено, що Замовником 16.02.2022 в електронній системі закупівель оприлюднено повідомлення про внесення змін до Договору, проте станом на 14.12.2022 додаткова угода до договору в електронній системі закупівель відсутня. На запит Південного офісу Держаудитслужби від 06.12.2022 щодо неоприлюднення додаткової угоди до Договору, Замовником 08.12.2022 в електронній системі закупівель надано пояснення, в якому зазначено про допущення помилки щодо неоприлюднення в електронній системі закупівель додаткової угоди до Договору № 1. Крім того, надано копію додаткової угоди до Договору від 16.02.2022 № 1, яка не була оприлюднена в електронній системі закупівель після її укладання в терміни визначені Законом. На підставі додаткової угоди до Договору від 16.02.2022 № 1 Замовником зменшено суму Договору (ціна Договору складає 2 116 820,00 грн з ПДВ). Таким чином, на порушення пункту 11 частини першої статті 10 Закону Замовником не оприлюднено в електронній системі закупівель додаткову угоду до Договору від 16.02.2022 № 1, якою внесено зміни до істотних умов Договору, протягом трьох робочих днів з дня внесення змін. За результатами аналізу питання оприлюднення інформації про закупівлю встановлено наступне. За результатами моніторингу процедури закупівлі встановлено, що Замовник за результатами переговорної процедури (скорочена) уклав з товариством з обмеженою відповідальністю «ГАЗ.УА» Договір, відповідно до пункту 5.1. якого цей Договір набирає чинності з моменту його підписання уповноваженими представниками сторін та діє до 31 січня 2022 року (або до вичерпання ліміту загальної суми Договору). В частині виконання зобов’язань Споживача щодо оплати за спожиту електричну енергію діє до повного виконання Споживачем таких зобов’язань. На запит Південного офісу Держаудитслужби від 06.12.2022 про надання інформації щодо стану виконання Договору та оплати за Договором Замовником 08.12.2022 надано пояснення, в якому зазначено, що остання оплата за Договором здійснювалася Замовником 03.06.2022 та Договір вважається виконаним. Відповідно до пункту 12 частини першої статті 10 Закону замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом звіт про виконання договору про закупівлю - протягом 20 робочих днів з дня виконання сторонами договору про закупівлю або закінчення строку дії договору про закупівлю, за умови його виконання сторонами, або його розірвання. Отже, відповідно до вимог Закону та з урахуванням умов його виконання сторонами кінцевим терміном оприлюднення звіту про виконання Договору протягом 20 робочих днів з дня виконання сторонами договору про закупівлю є 01.07.2022. Таким чином, на порушення пункту 12 частини першої статті 10 Закону Замовником не оприлюднено в електронній системі закупівель звіт про виконання Договору протягом 20 робочих днів з дня виконання сторонами договору про закупівлю.
Період усунення порушень: 14.12.2022 17:06 - 29.12.2022 00:00
Дата публікації висновку: 14.12.2022 17:06

Інформація про притягнення до адміністративної відповідальності

Номер протоколу: 15-0019/2023/пр
Дата відкриття провадження: 19.01.2023 00:00
Номер відкриття провадження : б/н

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: За результатами моніторингу КП «Миргородводоканал» зобов’язане здійснити заходи щодо усунення виявленого порушення шляхом звітування про виконання Договору №15/01/22 від 10.01.2022 року (UA-2021-12-28-006887-b) (Звіт про виконання договору додається).
Дата публікації звіту: 15.12.2022 13:17

Запити/Пояснення