-
Відкриті торги
-
Безлотова
-
КЕП
Електрична енергія
Тендер Prozorro UA-2021-12-06-002927-b
Завершена
1 294 215.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 1.5% або 19 413.22 UAH
мін. крок: 1.5% або 19 413.22 UAH
Номер:
9a0807d15b604f589b539a91f2b60c39
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2022-11-22-000023
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
22.11.2022 00:00
Період моніторингу:
22.11.2022 15:34 - 14.12.2022 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ ЗАХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
Н А К А З
22.11.2022 № 51-з
Хмельницький
Про початок моніторингу
процедур закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», статті 2 та статті 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», підпункту 2 пункту 4 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 20 квітня 2022 № 158,
НАКАЗУЮ:
1. Розпочати моніторинг процедур закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Начальник Анатолій МАРЦЕНЮК
Додаток
до наказу
від 22.11.2022 № 51-з
Витяг із переліку процедур закупівель, щодо яких виявлені ознаки порушень законодавства у сфері публічних закупівель
№ з/п
Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу;
унікальний номер; дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу.
Опис підстав для здійснення моніторингу процедури закупівлі.
Особа, відповідальна за здійснення моніторингу.
6. UA-2021-12-06-002927-b; 06.12.2021
Інформація, отримана від органів державної влади, народних депутатів України, органів місцевого самоврядування, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель. Наталія Пушкар.
Начальник відділу контролю у сфері закупівель Наталія БОЛДЕЦЬКА
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
- Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Інформація, отримана від органів державної влади, народних депутатів України, органів місцевого самоврядування, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених законом встановлено порушення частини п’ятої статті 8 Закону.
За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані закупівель, оприлюднення інформації щодо закупівлі, дотримання порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону, розгляду тендерних пропозицій, своєчасності укладення договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, дотримання законодавства під час внесення змін до договору про закупівлю та їх оприлюднення – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі», Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області зобов’язує врахувати виявлені порушення та не допускати їх в подальшому.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 12 грудня 2022 року.
Предметом аналізу були наступні питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані закупівель, оприлюднення інформації щодо закупівлі, дотримання порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), розгляду тендерних пропозицій, своєчасності укладення договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, дотримання законодавства під час внесення змін до договору про закупівлю та їх оприлюднення, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених законом.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2022 рік Управління культурної політики і ресурсів виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради (далі – Замовник), оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію, затверджену протокольним рішенням уповноваженої особи Замовника від 17.11.2021 № 24, реєстр отриманих тендерних пропозицій, протокол розкриття тендерних пропозицій від 23.12.2021, тендерну пропозицію Товариства з обмеженою відповідальністю «Хмельницькенергозбут», протокольне рішення уповноваженої особи Замовника про визначення переможця процедури закупівлі від 04.01.2022 № 35, повідомлення про намір укласти договір про закупівлю від 04.01.2022, договір про закупівлю від 17.01.2022 № 21200066 (далі – Договір), додаткова угода від 24.01.2022 № 1 до Договору, повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю від 25.01.2022, пояснення від 01.12.2022 та документи, отримані від Замовника через електронний кабінет Держаудитслужби в електронній системі закупівель.
За результатами моніторингу встановлено, що пояснення та документи, отримані від Замовника через електронний кабінет Держаудитслужби в електронній системі закупівель, оприлюднені в електронній системі закупівель з порушенням строку, встановленого частиною п’ятою статті 8 Закону.
Період усунення порушень:
13.12.2022 10:41 - 28.12.2022 00:00
Дата публікації висновку:
13.12.2022 10:41
Запити/Пояснення
Номер:
55098a8f586244f384461bd1894d5f4e
Назва:
Про надання інформації (пояснень)
Дата опублікування:
25.11.2022 10:43
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
01.12.2022 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі (інформацію про закупівлю опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2021-12-06-002927-b) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 р. № 43, постала потреба в отриманні пояснення.
Згідно пункту 3.1.8. розділу III «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації ціна на електричну енергію встановлюється учасником у відповідності до ч. 2 ст. 56 Закону України «Про ринок електричної енергії». Учасник включає до вартості тендерної пропозиції витрати щодо оплати послуг з постачання та розподілу електричної енергії.
Згідно 3 пункту 3.1.9. розділу III «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації відповідно до пунктів 1.2.6 та 4.31 Правил роздрібного ринку електроенергії, затверджених постановою НКРЕКП № 312 від 14.03.2018, передбачено внесення Замовником (Споживачем) плати за послуги з передачі та розподілу електричної енергії ОСП через Учасника (Постачальника), а також включення сум оплати послуг систем оператора в платіжні документи.
- яким чином забезпечено виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами) в частині оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, його очікуваної вартості та/або розміру бюджетного призначення на власному веб-сайті протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівель?
- яким чином забезпечено виконання вимог наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18.02.2020 № 275 «Про затвердження примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі» в частині формування очікуваної вартості предмету закупівлі?
- надайте розрахунок базової ціни електричної енергії, а саме: ціна товару без ПДВ без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл, тариф на передачу без ПДВ та тариф на розподіл без ПДВ, яка включена до очікуваної вартості предмета закупівлі.
Пояснення необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту. При цьому до пояснення необхідно долучити його документальне підтвердження.
Номер:
bbe7b02b56fe429d88d892d2b82bc7e6
Назва:
Пояснення Моніторинг до закупівлі Електрична енергія (UA-2021-12-06-002927-b)
Дата опублікування:
01.12.2022 11:15
Опис:
Розрахунок базової ціни електричної енергії, а саме: ціна товару без ПДВ без тарифу на передачу та без тарифу на розподіл, тариф на передачу без ПДВ та тариф на розподіл без ПДВ, яка включена до очікуваної вартості предмета закупівлі надаю в комерційній пропозиції Додаток №1до договору про постачання електричної енергії №21200066 від 17.01.2022р. У відповідності до п. 5.3 Договору тариф на передачу електричної енергії, що що включений в ціну за одиницю Товару, станом на дату проведення аукціону по процедурі згідно якої укладено цей договір затверджено постановою НКРЕКП №2353 від 09.12.2020р. та становить 0,29393 грн., без ПДВ., до п. 5.4 Договору тариф на розподіл електричної енергії, що включений в ціну за одиницю Товару, станом на дату проведення аукціону по процедурі згідно якої укладено цей договір затверджено постановою НКРЕКП №2381 від 09.12.2020р. та становить 1,12143грн. без ПДВ.
Номер:
10d1e183e19d4c4c8a311392ce0a9db8
Назва:
Пояснення з власної ініціативи
Дата опублікування:
01.12.2022 15:53
Опис:
Так як щомісячний тариф мінявся дуже часто - ми не могли поставити точну ціну, тому мусіли ставити ціну з запасом