Послуги з ремонту, діагностики та налагодження обладнання вантажопідіймальної техніки
Тендер Prozorro UA-2021-11-17-008192-a
Категорія замовника: згідно з п.4.ч.1 Закону України «Про публічні закупівлі» - юридичні особи та/або суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність в одній або декількох окремих сферах господарювання . Тендерні пропозиції, підготовлені Учасниками-резидентами України, викладаються українською мовою. При цьому, проектна, технічна документація, а також документи, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, які викладені в оригіналі російською мовою, не потребують перекладу українською мовою. Тендерні пропозиції, підготовлені Учасниками-нерезидентами України можуть бути викладені іншою мовою, при цьому повинні мати завірений переклад українською або російською мовами. У разі розбіжностей з текстом оригіналу перевага надається україномовному або російськомовному тексту. Учасник надає Замовнику гарантії виконання своїх зобов’язань у зв’язку з поданням тендерної пропозиції у вигляді електронної банківської гарантії на суму 79 000,00грн. Електронна банківська гарантія надається одночасно з поданням тендерної пропозиції. Строк дії забезпечення тендерної пропозиції становить 120 днів із дати кінцевого строку подання тендерних пропозицій. Реквізити замовника (для оформлення банківської гарантії) : Державне підприємство «Маріупольський морський торговельний порт», 87510, Донецька обл., м.Маріуполь, проспект Луніна, будинок 99, п/р № 143223130000026003000000060 у відділенні в м. Маріуполі філії АТ "Державний експортно-імпортний банк України" у м. Запоріжжі, код банку 322313, код за ЄДРПОУ 01125755, ІПН 011257505192, Витяг 1528034500036, тел./факс (0629) 40-86-60, (0629) 40-87-04, e-mail:all@marport.net.
Завершена
2 641 347.67UAH без ПДВ
мін. крок: 0.5% або 13 206.74 UAH
Період моніторингу:11.02.2022 18:19 - 05.03.2022 00:00
Статус:Порушення не виявлені
Опис:ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
НАКАЗ
11.02.2022 № 69
Чернігів
Про початок моніторингу
процедур закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 10 Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 20 жовтня 2016 року № 18 (зі змінами),
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг процедур закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу.
Начальник Управління
Північного офісу Держаудитслужби
в Чернігівській області Ірина БІЛАЗЕРСЬКА
Витяг з додатку
до наказу Північного офісу Держаудитслужби
від 11.02.2022 № 69
Перелік процедур закупівель
№ з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу процедури закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу 14. UA-2021-11-17-008192-a 17.11.2021 Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:Не виявлені
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:За результатами аналізу питань визначення предмета закупівлі, наявності закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю відповідно до вимог Закону та оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі відповідно до вимог постанови 710, повноти відображення інформації у річному плані закупівель та в оголошенні про закупівлю відповідно до вимог законодавства у сфері закупівель, відповідності вимог тендерної документації вимогам законодавства, своєчасності надання інформації у випадках, передбачених Законом – порушень не встановлено.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:Дата закінчення моніторингу: 10 травня 2022 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, наявності закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 № 710 «Про ефективне використання державних коштів», зі змінами (далі – постанова № 710), повноти відображення інформації у річному плані закупівель та в оголошенні про закупівлю відповідно до вимог законодавства у сфері закупівель, відповідності вимог тендерної документації вимогам законодавства, своєчасності надання інформації у випадках, передбачених Законом.
Моніторинг проведено на стадії планування процедури закупівлі.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Державне підприємство «Маріупольський морський торгівельний порт» (далі - Замовник) на 2021 рік, оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію, затверджену рішенням тендерного комітету від 17.11.2021 б/н, пояснення Замовника на запит Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області, оприлюднені в електронній системі закупівель 17.02.2022 та 22.02.2022.
Період усунення порушень:10.05.2022 11:31 - 14.05.2022 00:00
Дата публікації висновку:10.05.2022 11:31
Запити/Пояснення
39828
Номер:dd5f7c5f5223491b85c51fae4d555452
Назва:Запит про надання пояснень
Дата опублікування:14.02.2022 16:44
Дата до якої повинна бути надана відповідь:18.02.2022 00:00
Автор:Північний офіс Держаудитслужби ( обл.)
×
Код ЄДРПОУ:
40919597
Контактна особа:
Північний офіс Держаудитслужби ( обл.) +38 (0 46) 267-72-67 tender_25_10@ukr.net
Адреса:
Ukraine
Опис:У межах проведення моніторингу процедури закупівлі «Послуги з ремонту, діагностики та налагодження обладнання вантажопідіймальної техніки», ДК 021:2015:50530000-9: Послуги з ремонту і технічного обслуговування техніки, очікуваною вартістю 2 641 347,67 грн (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2021-11-17-008192-a), та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», постала потреба в отриманні пояснень (інформації та документів):
1. З яких причин в оприлюдненому в електронній системі закупівель оголошенні про проведення відкритих торгів за номером ID: UA-2021-11-17-008192-a очікувана вартість предмета закупівлі (2 641 347,67 грн) відрізняється від очікуваної вартості зазначеної в річному плані закупівель
(3 169 617,20 грн)?
2. Яким чином та на підставі яких документів здійснено обґрунтування розміру бюджетного призначення, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість?
Також, просимо надати посилання на сторінку власного веб-сайту (або офіційного веб-сайту головного розпорядника бюджетних коштів) на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі відповідно до вимог пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами).
3. Чи були дотримані вимоги підпункту 2 пункту 4 розділу 6 «Результати торгів та укладання договору про закупівлю» тендерної документації Замовника переможцем торгів – Товариством з обмеженою відповідальністю «3Ф ГРУПП» під час укладення договору (з наданням підтверджуючих документів)?
Пояснення (інформацію, документи) необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
p7s
sign.p7s
40280
Номер:1029c2f52e094544930e7f897c0cbb0e
Назва:ПРО НАДАННЯ ПОЯСНЕНЬ
Дата опублікування:17.02.2022 09:18
Автор:ДП "Маріупольський морський торговельний порт"
×
Код ЄДРПОУ:
01125755
Контактна особа:
Страхов Євген Михайлович +380629408764 e.strahov@marport.net https://marport.net/uk/
Адреса:
87510, Україна, Донецька область, місто Маріуполь, проспект Луніна, 99
Категорія:
Юридична особа, яка здійснює діяльність в одній або декількох окремих сферах господарювання
Опис:У межах проведення моніторингу закупівлі за предметом закупівлі послуг: Код ДК 021:2015 50530000-9 "Послуги з ремонту і технічного обслуговування техніки" (послуги з ремонту, діагностики та налагодження обладнання вантажопідіймальної техніки) UA-2021-11-17-008192-a стосовно запиту Державної аудиторської служби України, оприлюднених в електронній системі закупівель 14.02.2022 року, надаємо наступні пояснення.
1. Щодо питання «З яких причин в оприлюдненому в електронній системі закупівель оголошенні про проведення відкритих торгів за номером ID: UA-2021-11-17-008192-a очікувана вартість предмета закупівлі (2 641 347,67 грн) відрізняється від очікуваної вартості зазначеної в річному плані закупівель (3 169 617,20 грн)».
Відповідно до принципів здійснення публічних закупівель замовник має забезпечити рівні умови для всіх учасників (резидентів та нерезидентів) всіх форм власності та організаційно-правових форм, що беруть участь у процедурах закупівель/спрощених закупівлях. Керуючись принципами, викладеними в ст.5 Закону України «Про публічні закупівлі», під час оголошення закупівель в системі електронних закупівель ProZorro (на торговому майданчику https://www.dzo.com.ua) Замовником вказана очікувана вартість закупівлі без врахування ПДВ, чим забезпечено єдиний недискримінаційний підхід до всіх учасників процедур закупівель, з метою виключення преференцій учасникам, які не є платниками податку на додану вартість (платники єдиного податку, нерезиденти, інш.), по відношенню до учасників, які є платниками податку на додану вартість.
В оголошенні вказана очікувана вартість зазначеної закупівлі - 2 641 347,67 грн. без ПДВ. У формі річного плану закупівлі на 2021 рік вказано очікувану вартість закупівлі 3 169 617,20 грн. з ПДВ. В річному плані ми зазначаємо очікувану вартість повну, тобто з урахуванням всіх податків та зборів, в тому числі ПДВ. Навіть якщо потім оголошуємо закупівлю без ПДВ.
При цьому, в тендерній документації передбачено, що тендерна пропозиція подається учасником торгів за формою, наведеною в Додатку №2 до тендерної документації. В графі «Ціна» зазначається загальна вартість предмету закупівлі - стартова сума аукціону (ціна пропозиції без урахування ПДВ).
Аукціон також здійснюється за ціновими пропозиціями без урахування ПДВ.
Згідно з частиною 4 тендерної документації – «Якщо Переможець є платником ПДВ, при укладанні договору на загальну вартість пропозиції (без ПДВ) буде нараховано ПДВ.» Також, в частині 3 проекту договору «Вартість договору» (Додаток №3 до тендерної документації) вказано:
«3.1. Загальна вартість Договору згідно _ (Додаток №__), складає: грн. (грн. коп.), з урахуванням ПДВ: ___ грн. (у разі сплати)».
У повній відповідності з вищевказаними умовами вартість договору від 27.10.2021 №20-17/21/428 укладеного з переможцем торгів склала 3019966.32 грн. з ПДВ, що відповідає змісту тендерної пропозиції за результатами електронного аукціону переможця процедури закупівлі 2516638.60 грн. без ПДВ.
Вищевказана інформація жодним чином не суперечить вимогам законодавства та частині 3 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі», в якій зазначено, що «Тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації. Тендерна документація може містити правила зазначення в договорі про закупівлю грошового еквівалента в національній чи іноземній валюті за офіційним курсом, установленим Національним банком України станом на дату проведення електронного аукціону.»
Одне з додаткових роз’яснень можна знайти в PROZORRO ІНФОБОКС - стаття «ЯК ВИГІДНІШЕ ОГОЛОСИТИ ЗАКУПІВЛЮ: З ПДВ ЧИ БЕЗ ПДВ» (https://infobox.prozorro.org/articles/yak-vigidnishe-ogolositi-zakupivlyu-z-pdv-chi-bez-pdv) в якій пояснена аналогічна ситуація, коли Замовник є платником ПДВ, то він зможе включити суму податку в податковий кредит і таким чином компенсувати різницю в пропозиціях між постачальниками платниками і неплатниками ПДВ. Для цього замовник платник ПДВ може оголосити закупівлі без ПДВ. А в річному плані підприємства зазначається очікувана вартість повна, тобто з урахуванням всіх податків та зборів, в тому числі ПДВ. Навіть якщо потім оголошується закупівля без ПДВ.
Окремо слід зазначити, що складання річного плану є передумовою здійснення процедур закупівель, визначених Законом України «Про публічні закупівлі» та передує їх проведенню. Проводити планування та визначати орієнтовну суму закупівлі замовник може без затвердженого кошторису. Оголошення закупівлі UA-2021-11-17-008192-a здійснювалось з урахуванням затвердженого кошторису та моніторингу цін на ринку на основі актуальних даних перед початком оголошення закупівлі, що жодним чином не порушує ч. 1 статті 4 Закону, оскільки очікувана вартість предмета закупівлі зазначена в оголошенні без урахування ПДВ не перевищує очікувану вартість зазначену у формі річного плану закупівель UA-P-2021-11-16-002551-b та відповідає вимогам п.2 ч.1 ст.5 Закону України «Про публічні закупівлі» максимальна економія, ефективність та пропорційність.
2. Щодо питання «Яким чином та на підставі яких документів здійснено обґрунтування розміру бюджетного призначення, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість? Також, просимо надати посилання на сторінку власного веб-сайту (або офіційного веб-сайту головного розпорядника бюджетних коштів) на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі відповідно до вимог пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами)».
Обґрунтування розміру витрат, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначення його очікуваної вартості здійснювалося на підставі наступних документів: техніко-економічне обґрунтування необхідності придбання послуг з ремонту, діагностики та налагодження обладнання вантажопідіймальної техніки та три комерційні пропозиції (додаються).
Також, надаємо посилання на сторінку власного вебсайту, на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами) - https://marport.net/uk/dovidkova-informatsiia/insha-informatsiia (вкладинка - Інформація щодо процедур закупівель згідно з постановою КМУ від 11 жовтня 2016 р. № 710 (На 12.08.2021)).
3. Щодо питання «Чи були дотримані вимоги підпункту 2 пункту 4 розділу 6 «Результати торгів та укладання договору про закупівлю» тендерної документації Замовника переможцем торгів – Товариством з обмеженою відповідальністю «3Ф ГРУПП» під час укладення договору».
Переможцем торгів ТОВ "3Ф ГРУПП" (Одеська обл., селище Світле) були дотримані в повному обсязі вимоги підпункту 2 пункту 4 розділу 6 «Результати торгів та укладання договору про закупівлю» тендерної документації Замовника, підтверджуючі документи додаються, а саме:
- Підтвердження повноважень посадової особи (наказ, протокол, дозвіл Держпраці України на виконання робіт підвищеної небезпеки, протокол зібрання ТОВ 3Ф_ГРУПП)).
Додатки :
- техніко-економічне обґрунтування необхідності придбання послуг з ремонту, діагностики та налагодження обладнання вантажопідіймальної техніки на 1 арк.;
- три комерційні пропозиції на 6 арк.;
- підтвердження повноважень посадової особи (наказ, протокол, дозвіл Держпраці України на виконання робіт підвищеної небезпеки, протокол зібрання ТОВ 3Ф_ГРУПП) на 14 арк.
application/pdf
Пояснення
p7s
sign.p7s
40339
Номер:bb856758ba0e4c988f08b47efb676efd
Назва:Запит про надання пояснень
Дата опублікування:17.02.2022 11:36
Дата до якої повинна бути надана відповідь:23.02.2022 00:00
Автор:Північний офіс Держаудитслужби ( обл.)
×
Код ЄДРПОУ:
40919597
Контактна особа:
Північний офіс Держаудитслужби ( обл.) +38 (0 46) 267-72-67 tender_25_10@ukr.net
Адреса:
Ukraine
Опис:У межах проведення моніторингу процедури закупівлі «Послуги з ремонту, діагностики та налагодження обладнання вантажопідіймальної техніки», ДК 021:2015:50530000-9: Послуги з ремонту і технічного обслуговування техніки, очікуваною вартістю 2 641 347,67 грн (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2021-11-17-008192-a), та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», постала потреба в отриманні пояснень (інформації та документів):
1. Які зміни внесено до тендерної документації, оприлюдненої в інформаційно-телекомунікаційній системі Prozorro 17.11.2021 о 14:28, у порівнянні з версією тендерної документації, оприлюдненої 17.11.2021 о 14:10?
2. З яких причин при внесенні змін до тендерної документації, в окремому документі не оприлюднено перелік змін, що вносяться до тендерної документації?
Пояснення (інформацію, документи) необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
p7s
sign.p7s
40944
Номер:fd0e3906a12a4c67ba7cae08c244c452
Назва:Пояснення
Дата опублікування:22.02.2022 10:20
Автор:ДП "Маріупольський морський торговельний порт"
×
Код ЄДРПОУ:
01125755
Контактна особа:
Страхов Євген Михайлович +380629408764 e.strahov@marport.net https://marport.net/uk/
Адреса:
87510, Україна, Донецька область, місто Маріуполь, проспект Луніна, 99
Категорія:
Юридична особа, яка здійснює діяльність в одній або декількох окремих сферах господарювання
Опис:У межах проведення моніторингу закупівлі за предметом: «Послуги з ремонту, діагностики та налагодження обладнання вантажопідіймальної техніки» (UA-2021-11-17-008192-a) стосовно запиту Державної аудиторської служби України, оприлюдненого в електронній системі закупівель 17.02.2022 року, надаємо наступні пояснення.
Згідно зі статтею 10 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) Замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, оголошення про проведення конкурентних процедур закупівель та тендерну документацію. Відповідно до порядку оприлюднення оголошення «Відкриті торги» на оголошення про закупівлю обов’язково накладається кваліфікований електронний підпис (далі – КЕП). На версію оголошення з тендерною документацією, яка відображається від 14:10, не було накладено КЕП, тому ця тендерна документація не вважається розміщеною (оприлюдненою), фактично вона є «Чернеткою». Розміщена через 18 хвилин, а саме о 14:28, тендерна документація є єдиною документацією, на оголошення з якою було накладено о 14:32 КЕП у повній відповідності з вимогами Закону та порядку оприлюднення оголошення.
Таким чином, внесення змін в тендерну документацію не відбувалося і розміщення переліку змін Законом України «Про публічні закупівлі» не вимагається.