-
Відкриті торги
-
Безлотова
-
КЕП
Капітальний ремонт приміщень пологового відділення КНП «Смілянська багатопрофільна лікарня ім. Софії Бобринської» за адресою Черкаська обл., м.Сміла, вул. Софіївська, 2 (згідно з ДСТУ Б.Д.1.1.-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва)
Тендер Prozorro UA-2021-11-04-000976-b
Обсяги виконання робіт - згідно Додатку 2 до тендерної документаціїї; згідно умов цієї процедури закупівлі тендерною документацією вважається сукупність інформації у вигляді заповнених електронних полів в розділі "Тендерна документація" цього оголошення та прикріпленого текстового документу "Тендерна документація та проект договору", що містить всю іншу інформацію, передбачену згідно ст. 22 Закону. Інформація про відсутність підстави для відмови в участі у процедурі закупівлі згідно ч. 2 ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» надається учасником у складі тендерної пропозиції згідно умов тендерної документації; Тендерні пропозиції готуються українською мовою.
Завершена
2 245 432.80
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 11 227.16 UAH
мін. крок: 0.5% або 11 227.16 UAH
Номер:
de8c619ef58d4ecd91b9b278c71e4be8
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2022-09-01-000005
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
31.08.2022 00:00
Період моніторингу:
01.09.2022 15:30 - 23.09.2022 00:00
Статус:
Порушення не виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ СХІДНОГО ОФІСУ
ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Н А К А З
31.08.2022 № 33-з
Кропивницький
Про початок моніторингу
процедур закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 1 Положення про Східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23 зі змінами, внесеними наказом Держаудитслужби від 27.08.2020 № 242, пунктів 2, 10 Положення про Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області, затвердженого наказом Східного офісу Держаудитслужби від 29 серпня 2016 року № 3 зі змінами, внесеними наказом Східного офісу Держаудитслужби від 17 грудня 2018 року № 161,
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу.
Начальник Лариса ЦАНДЕКОВА
Додаток
до наказу управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області
від 31.08.2022 № 33-з
Витяг з переліку
процедур закупівель
Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі
унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу
UA-2021-11-04-000976-b 04.11.2021 виявлені органом державного фінансового контролю ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в системі закупівель
Начальник Лариса ЦАНДЕКОВА
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
- Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Не виявлені
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами моніторингу питань визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі в річному плані (додатку), оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону, розгляду тендерних пропозицій, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, внесення змін до договору та їх оприлюднення – порушень не установлено.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 16 вересня 2022 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі в річному плані (додатку), оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), розгляду тендерних пропозицій, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, внесення змін до договору та їх оприлюднення.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель комунального некомерційного підприємства «Смілянська багатопрофільна лікарня ім. Софії Бобринської» (далі – Замовник) на 2021 рік, оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію, тендерну пропозицію учасника фізичної особи – підприємця Ульяненко Володимир Миколайович (далі – Ульяненко В.М.), протокол засідання тендерного комітету від 25.11.2021, повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, договір підряду від 08.12.2021 № 387, укладений між Замовником та ФОП Ульяненко В.М. (далі – Договір), додаткові угоди від 30.12.2021 № 1, від 24.03.2022 № 2, від 29.06.2022 № 3 до Договору, повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю, пояснення, надані Замовником через електронну систему закупівель.
Період усунення порушень:
16.09.2022 13:58 - 22.09.2022 00:00
Дата публікації висновку:
16.09.2022 13:58
Запити/Пояснення
Номер:
5bf93021e1e644198a43bff66eb3495c
Назва:
Про надання пояснення
Дата опублікування:
07.09.2022 14:08
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
13.09.2022 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу закупівлі послуг «Капітальний ремонт приміщень пологового відділення КНП «Смілянська багатопрофільна лікарня ім. Софії Бобринської» (інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером UA-2021-11-04-000976-b) та відповідно пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області, затвердженого наказом Східного офісу Держаудитслужби від 29.08.2016 № 3, постала потреба в отриманні пояснення (інформації та документів), яким чином та на підставі яких документів вами здійснено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат та визначено його очікувану вартість.
Пояснення, інформацію та документи необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Номер:
936c5ee75c134eb291717d1c9aae8e73
Назва:
пояснення 1
Дата опублікування:
12.09.2022 14:49
Опис:
1. Щодо визначення технічних, якісних та кількісних характеристик предмету закупівлі.
Згідно ч. 4 Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 15 квітня 2020 року № 708, визначення предмета закупівлі робіт в тому числі здійснюється замовником згідно з пунктом 27 частини першої статті 1 Закону за об’єктами будівництва. Згідно ч. 1 ст. 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» проектна документація на будівництво об’єктів розробляється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, з урахуванням вимог містобудівної документації та вихідних даних і дотриманням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил та затверджується замовником. Експертиза проектів будівництва проводиться в установленому Кабінетом Міністрів України порядку експертними організаціями незалежно від форми власності, які відповідають критеріям, визначеним центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування, відомості про які внесені таким органом або на підставі делегованих повноважень саморегулівною організацією у сфері архітектурної діяльності за відповідним напрямом підприємницької діяльності (у разі її утворення) до переліку експертних організацій. Згідно п. 3.17 розділу 3 ДБН А.2.2-3-2014 проектна документації - затверджені текстові та графічні матеріали, якими визначаються містобудівні, об’ємно-планувальні, архітектурні, конструктивні, технічні, технологічні рішення, а також кошториси об'єктів будівництва.
Отже, для виконання робіт згідно об’єкту будівництва генеральним проектувальником ФОП Заїка А.І. розроблено проектну документацію на будівництво, яка згідно вимог чинного законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил визначає конкретні архітектурні, конструктивні, технічні та технологічні рішення щодо виконання робіт, в тому числі обсяги робіт, відомість ресурсів, а так само у порядку державної експертизи проведено розгляд кошторисної частини проектної документації, за результатами якого отримано позитивний експертний звіт від 30.09.2021р., згідно якого встановлено загальну кошторисну вартість будівництва в поточних цінах.
Таким чином, при визначенні змісту технічної специфікації щодо предмету закупівлі, а так само очікуваної вартості предмету закупівлі замовником використано кошторисні розрахунки (в тому числі зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва в частині визначення очікуваної вартості виконання робіт (за винятком розділів витрат, що враховуються при визначення загальної кошторисної вартості будівництва, але не враховуються безпосередньо при визначенні очікуваної вартості предмету закупівлі – наприклад вартість проектувальних робіт, утримання служби замовника, тощо), локальні кошториси та підсумкова відомість ресурсів), що є частиною проектно-кошторисної документації, а так само враховано прийняті проектні рішення згідно робочого проекту.
2. Замовником не забезпечено оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі шляхом розміщення на власному веб-сайті (або на офіційному веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів, суб’єкта управління об’єктами державної власності, що здійснює функції з управління суб’єктом господарювання державного сектору економіки) виходячи з наступного.
Згідно п. 4-1 постанови КМУ «Про ефективне використання державних коштів» від 11 жовтня 2016 р. № 710 головним розпорядникам бюджетних коштів (розпорядникам бюджетних коштів нижчого рівня), суб’єктам господарювання державного сектору економіки з метою прозорого, ефективного та раціонального використання коштів забезпечити:
обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі;
оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі шляхом розміщення на власному веб-сайті (або на офіційному веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів, суб’єкта управління об’єктами державної власності, що здійснює функції з управління суб’єктом господарювання державного сектору економіки) протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівель або повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами переговорної процедури закупівель.
При цьому, згідно п. 47 ч. 1 ст. 2 Бюджетного кодексу України розпорядник бюджетних коштів - бюджетна установа в особі її керівника, уповноважена на отримання бюджетних асигнувань, взяття бюджетних зобов'язань, довгострокових зобов’язань за енергосервісом, середньострокових зобов’язань у сфері охорони здоров’я та здійснення витрат бюджету.
В той же час установа замовника за своєю організаційно-правовою формою є комунальним некомерційним підприємством, що не є бюджетною установою, та в окремих випадках може виступати одержувачем бюджетних коштів.
Отже, оскільки установа замовника не є розпорядником бюджетних коштів, а так само не належить до суб’єктів господарювання державного сектору економіки, вимоги постанови від 11 жовтня 2016 р. № 710 не застосовуються до замовника даної закупівлі, а саме в частині п. 4-1 такої постанови.
Номер:
e6b243ee4adb4ea39184ae40c3e0dcaf
Назва:
Про надання пояснення
Дата опублікування:
08.09.2022 09:25
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
14.09.2022 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу закупівлі товару «Капітальний ремонт приміщень пологового відділення КНП «Смілянська багатопрофільна лікарня ім. Софії Бобринської» (інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером UA-2021-11-04-000976-b) та відповідно пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області, затвердженого наказом Східного офісу Держаудитслужби від 29.08.2016 № 3, постала потреба в отриманні пояснення (інформації та документів), з наступного питання.
З якої причини Вами не відхилено тендерну пропозицію учасника фізичної особи - підприємця Ульяненко Володимир Миколаайович (далі - ФОП Ульяненко В.М.) як таку, що не відповідає вимогам, встановленим до учасника у тендерній документації, відповідно до вимог частини 1 статті 31 Закону?
Так, в підпункті 3.3 пункту 3 «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідна технічна специфікація» розділу 2 «Відомості згідно ст. 22 Закону» зазначено, що найменування, обсяг та якісні вимоги до виконання робіт (технічну специфікацію) визначено згідно додатку 2 цієї документації. Вартість робіт, що виконуватимуться учасником, повинна бути розрахована з урахуванням вимог ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 та додатку 2 цієї тендерної документації, а так само їх якість та матеріальні ресурси, що використовуватимуться для їх виконання, повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва, проектній документації.
Додаток 2 до тендерної документації «Технічна специфікація щодо предмету закупівлі: «Капітальний ремонт приміщень пологового відділення КНП «Смілянська багатопрофільна лікарня ім. Софії Бобринської» за адресою Черкаська обл., м.Сміла, вул. Софіївська, 2 (згідно з ДСТУ Б.Д.1.1.-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва)» код (ДК 021:2015) - 45453000-7 – Капітальний ремонт і реставрація» містить обсяги робіт та відомість ресурсів.
Відповідно до відомості ресурсів, наведеної замовником у Додатку 2 до тендерної документації, для виконання визначеного у Додатку 2 до тендерної документації обсягу робіт, необхідно використати: Контакт Петрова гасовий в кількості 0,00072 т, Амонiй сiрчанокислий [сульфат амонiю] очищений в кількості 0,00108 т, Амонiй фосфорнокислий двозамiщений [дiамонiй фосфат], марка Б в кількості 0,00414 т.
Згідно з приміткою до Додатку 2 до тендерної документації, проектна документація на будівництво об’єктів розробляється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, з урахуванням вимог містобудівної документації та вихідних даних і дотриманням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил та затверджується замовником.
З метою забезпечення повного виконання проектних рішень по виконанню робіт, в разі якщо учасником у тендерній пропозиції прийнято до розрахунку еквівалентні матеріали, вироби, конструкції, тощо, та по відношенню до визначених даним технічним завданням, такі матеріали, вироби, конструкції (тощо) мають повністю відповідати якісним та технічним характеристикам тих, що вказані в цьому технічному завданні.
На виконання вимог тендерної документації, в складі тендерної пропозиції надано ФОП Ульяненко В.М. надано локальні кошториси в яких зазначено перелік робіт, передбачений вимогами Додатку 2 до тендерної документації та підсумкова відомість ресурсів.
Проте, перелік будівельних матеріалів у вищевказаній підсумковій відомості ресурсів не містить Контакт Петрова гасовий в кількості 0,00072 т, Амонiй сiрчанокислий [сульфат амонiю] очищений в кількості 0,00108 т, Амонiй фосфорнокислий двозамiщений [дiамонiй фосфат], марка Б в кількості 0,00414 т, або еквівалентні матеріали, використання яких передбачено замовником згідно з наведеною у Додатку № 2 до тендерної документації відомістю ресурсів для виконання обсягів робіт, визначених у Додатку № 2 до тендерної документації.
Пояснення, інформацію та документи необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Номер:
7b2056c61190403cbaa42c56ce9649f6
Назва:
пояснення 2
Дата опублікування:
13.09.2022 12:59
Опис:
1. Щодо надання пояснення згідно запиту від 08.09.2022р.
Розроблена генеральним проектувальником ФОП Заїка А.І. кошторисна документація на будівництво визначає в тому числі обсяги робіт, що мають бути виконані та відомість ресурсів, що визначає перелік матеріалів для виконання робіт згідно предмету закупівлі. На підставі вказаних документів замовником було складено технічне завдання щодо предмету закупівлі (додаток 2 до тендерної документації). Згідно п. п. 23, 96, 97 підсумкової відомості ресурсів ресурсів до об'єктного кошторису № 2-1, що міститься у складі інвесторської кошторисної документації, передбачено в тому числі наступні позиції матеріалів, а так само визначено їх розрахункову вартість, а саме:
Контакт Петрова гасовий – 0,00072 т, на суму 13,62 грн.;
Амонiй сiрчанокислий [сульфат амонiю] очищений – 0,00108 т, на суму 9,93 грн.;
Амонiй фосфорнокислий двозамiщений [дiамонiй фосфат], марка Б – 0,00414 т, на суму 117,06 грн.
Таким чином вбачається, що вказані вище позиції є незначними за обсягами, а так за вартістю, та в цілому не впливають на досягнення необхідних технічних та якісних показників виконаних робіт, незалежно від їх застосування. В той же час, учасником ФОП УЛЬЯНЕНКО ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ у складі тендерної пропозиції було надано розрахунки договірної ціни, в тому числі відомість ресурсів, що виконані у будівельному програмному комплексі АВК-5, який відповідно здійснює автоматичне обробляння даних та згідно поточних цін, норм щодо застосування тих чи інших матеріалів виконує розрахунки вартості в тому числі матеріальних ресурсів та їх кількості. Отже, не включення до складу підсумкової відомості учасника ФОП Ульяненко В.М. є результатом формування відповідних розрахунків програмним комплексом АВК-5, та може бути пов’язано зі зміною поточних нормативів (у відповідності до чого виконуються оновлення даних в АВК-5) та/або малозначущості вказаних позицій.
Згідно ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» одним з принципів здійснення публічних закупівель є в тому числі максимальна економія, ефективність та пропорційність. За результатами застосування електронного аукціону тендерна пропозиція учасника ФОП Ульяненко В.М. є найбільш економічно вигідною. Таким чином, рішення про намір укласти договір про закупівлю з учасником ФОП Ульяненко В.М. забезпечило дотримання принципу максимальної економії, ефективності та пропорційності, при цьому визначені запитом позиції відомості ресурсів, що не враховані учасником у вартості пропозиції, не впливають на технічні рішення, що передбачені робочим проектом згідно об’єкту ремонту, є незначними за вартістю та обсягом, та істотно не впливають на зміст тендерної пропозиції учасника.