-
Переговорна процедура
-
Безлотова
-
КЕП
-
Без аукціону
Аміачна селітра та Суперфосфат амонізований
Тендер Prozorro UA-2021-09-30-003914-c
Торги відмінено
940 000.00
UAH з ПДВ
Номер:
1e7ff025e9604cb08d3931f6af8c260f
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2021-11-12-000001
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
12.11.2021 00:00
Період моніторингу:
12.11.2021 14:11 - 04.12.2021 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПІВДЕННИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
НАКАЗ
12.11.2021 № 729
Миколаїв
Про початок моніторингу
процедур закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпункту 15 пункту 10 Положення про Управління Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області, затвердженого наказом Південного офісу Держаудитслужби 12 жовтня 2016 року № 8, та на підставі виявлених органом державного фінансового контролю ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель,
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг процедур закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель, зазначених в пункті 1 цього наказу.
3. Повідомлення про прийняття рішення про початок моніторингу процедур закупівель оприлюднити в електронній системі закупівель протягом двох робочих днів.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Підстава: доповідна записка начальника відділу контролю у сфері закупівель Управління Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області Сергія ЧЕРНОВОЛА від 12.11.2021.
В.о. начальника Управління Південного офісу
Держаудитслужби в Миколаївській області Дмитро СТЕПАНЮК
Додаток
до наказу Південного офісу Держаудитслужби
від 12.11.2021 № 729
Витяг з переліку процедур для здійснення моніторингу процедур закупівель
№ 2 UA-2021-09-30-003914-c 30.09.2021
Начальник відділу контролю у сфері
закупівель Управління Південного офісу
Держаудитслужби в Миколаївській області Сергій ЧЕРНОВОЛ
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Порушення законодавства в частині не відміни замовником закупівлі
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питань своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, наявності підстав для відміни переговорної процедури закупівлі встановлено порушення пункту 5 частини восьмої статті 40 Закону.
За результатами аналізу питань визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, наявності умов для проведення переговорної процедури закупівлі у відповідності до вимог Закону порушень законодавства у сфері публічних закупівель не установлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Управління Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку, зокрема, вжити заходи, передбачені частиною восьмою статті 40 Закону, та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення законодавства у сфері публічних закупівель, викладеного у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявленого порушення.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 17 листопада 2021 року.
Предметом аналізу були такі питання: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; оприлюднення інформації про закупівлю; наявності умов для проведення переговорної процедури закупівлі у відповідності до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон); своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення; наявності підстав для відміни переговорної процедури закупівлі.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2021 рік Казанківського професійного аграрного ліцею (далі – Замовник) (ID плану: UA-P-2021-09-30-003115-a); інформація про процедури відкритих торгів UA-2021-08-03-001866-a та UA-2021-08-19-003240-с; протокол про проведення переговорної процедури закупівлі від 30.09.2021 № 271; повідомлення про намір укласти договір під час застосування переговорної процедури закупівлі UA-2021-09-30-003914-c; пояснення, надані Замовником 16.11.2021 через електронну систему закупівель.
За результатами моніторингу встановлено, що Замовник на порушення вимог пункту 5 частини восьмої статті 40 Закону не відмінив переговорну процедуру закупівлі, за результатами якої не підписано договір про закупівлю у строк 35 днів з дня оприлюднення в електронній системі закпівель повідомлення про намір укласти договір.
Період усунення порушень:
17.11.2021 15:57 - 02.12.2021 00:00
Дата публікації висновку:
17.11.2021 15:57
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
Порушено вимоги пункту 5 частини восьмої статті 40 Закону не відмінено переговорну процедуру закупівлі, за результатами якої не підписано договір про закупівлю у строк 35 днів з дня оприлюднення в електронній системі закпівель повідомлення про намір укласти договір.
Дата публікації звіту:
22.11.2021 10:12
Підтвердження факту усунення порушення
Результат:
Усунуто
Результат по типу порушення:
- corruptionCancelled: Так
Опис:
-
Дата публікації:
22.11.2021 11:46
Запити/Пояснення
Номер:
436137b014ea4315b142e2d621ee20a1
Назва:
Запит про надання пояснень (інформації, документів)
Дата опублікування:
12.11.2021 14:38
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
18.11.2021 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі за предметом «ДК 021:2015:24410000-1: Азотні добрива (Аміачна селітра та суперфосфат амонізований)» та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та підпунктів 2 та 9 пункту 6, пункту 7 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43, постала потреба в отриманні пояснень, інформації та документів з наступного питання.
Просимо пояснити причини відсутності в електронній системі закупівель договору про закупівлю, щодо якого Казанківським професійним аграрним ліцеєм оприлюднене повідомлення про намір укласти договір з ТОВ «МИНЕРАЛИС».
Пояснення, інформацію та документи необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня отримання цього запиту.
Номер:
fc7b33f1483c49d985f514a0a028e733
Назва:
Пояснення з власної ініціативи
Дата опублікування:
16.11.2021 11:39
Опис:
Казанківським професійним аграрним ліцеєм дійсно була потреба закупити Азотні добрива. Два рази торги не відбулись, була оголошена переговорна процедура. Після моніторингу виявлені помилки, які не можливо виправити, оголошена нова переговорна процедура, оприлюднене нове повідомлення про намір укласти договір з ТОВ "Минералис". За цей час добрива значно піднялися в ціні і ТОВ "Минералис" відмовились підписувати договір. Озимі зернові посіяли без добрив. В ЗУ "Про публічні закупівлі" не передбачено відміни переговорної процедури при відмові постачальника на постачання товару, а в ліцея є нагальна потреба в закупівлі добрив, і немає скорочення видатків на їх придбання. Плануємо нову закупівлю після стабілізації ціни на добрива.