-
Переговорна процедура
-
Безлотова
-
КЕП
-
Без аукціону
ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» (код ДК 021:2015 - 45210000-2 «Будівництво будівель» ("Будівництво мультифункціонального майданчика для занять ігровими видами спорту у Вільхівчиківській ЗОШ І-ІІ ст. Вільховецької сільської ради Тячівського району Закарпатської області")
Тендер Prozorro UA-2021-09-13-004194-b
Завершена
2 866 429.20
UAH з ПДВ
Номер:
280c25986bc14cd6890b368f0a0dca39
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2024-12-25-000007
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
25.12.2024 00:00
Період моніторингу:
25.12.2024 10:55 - 16.01.2025 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ ЗАХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
В ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ
НАКАЗ
25.12.2024 № 70-з
Ужгород
Про початок моніторингу
процедур закупівель / закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», зважаючи на пункт 23 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178, та згідно з пунктом 10 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 22.02.2022 № 114,
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу.
Начальник Сергій ТУРЕНОК
Додаток
до наказу Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області
від 25.12.2024 № 70-з
Витяг з переліку процедур закупівель / закупівель для моніторингу
№ з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу
7 UA-2021-09-13-004194-b 13.09.2021 дані автоматичних індикаторів ризиків
Етапи закупівельного процесу:
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Дані автоматичних індикаторів ризиків
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання повноти відображення інформації в повідомленні про внесення змін до договору про закупівлю установлено порушення вимог пунктів 8 та 9 частини восьмої статті 41 Закону № 922-VIII.
За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, наявності підстав для застосування переговорної процедури, своєчасності укладення договору про закупівлю та його оприлюднення, дотримання вимог Постанови № 710, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом № 922-VIII, своєчасності оприлюднення додаткових угод, наявності підстав для внесення змін до договору – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 № 2939-XII, статтею 8 Закону № 922-VIII, Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області зобов’язує здійснити заходи в установленому законодавством порядку щодо недопущення таких порушень у подальшому та дотримання вимог пунктів 8, 9 частини восьмої статті 41 Закону № 922-VIII (зокрема, шляхом проведення роз’яснювальної роботи, економічних навчань, притягнення до відповідальності осіб, якими допущені порушення, тощо) та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 13 січня 2025 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, повноти відображення інформації в повідомленні про намір укласти договір, дотримання вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (далі - Постанова № 710) в частині оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, його очікуваної вартості та/або розміру бюджетного призначення, правомірності застосування переговорної процедури закупівлі, своєчасності укладення договору про закупівлю та його оприлюднення, наявності підстав для внесення змін до договору, оприлюднення додаткових угод, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (в редакції від 24.07.2021, що діяла станом на період проведення процедури закупівлі, далі – Закон № 922-VIII).
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2021 рік Вільховецької сільської ради Тячівського району Закарпатської області (далі – Замовник); протокол переговорів від 29.09.2021; обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі; повідомлення про намір укласти договір під час застосування переговорної процедури з товариством з обмеженою відповідальністю «КОМЕТА» (далі – ТОВ «КОМЕТА») від 13.09.2021; договір про закупівлю від 29.09.2021 року № 203; додаткові угоди до Договору від 02.11.2021 № 1, від 22.12.2022 № 2, від 07.11.2023 № 4; від 17.12.2022 № 5; пояснення Замовника надані через електронну систему закупівель на запит Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області від 25.12.2024.
За результатами аналізу питання повноти та правильності відображення інформації в повідомленні про внесення змін до договору про закупівлю установлено, що Замовник 02.11.2021 уклав з ТОВ «КОМЕТА» додаткову угоду до Договору № 1, згідно із пунктом 1 якої сторони внесли зміни до пункту 3.1 (основного Договору) щодо продовження строку виконання робіт та дії договору (на підставі пункту 4 частини п’ятої статті 41 Закону № 922-VIII ).
Відповідно до частини сьомої статті 41 Закону № 922-VIII у разі внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, передбачених частиною п’ятою цієї статті, замовник обов’язково оприлюднює повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю.
Пунктами 8 та 9 частини восьмої статті 41 Закону № 922-VIII визначено, що повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю повинно містити інформацію про випадки для внесення змін до істотних умов договору відповідно до цієї статті та опис змін, що внесені до істотних умов договору.
Водночас, згідно із оприлюдненого в електронній системі закупівель повідомлення про внесення змін до договору Замовник, як випадок для внесення цих змін вказав пункт другий частини п’ятої статті 41 Закону № 922-VIII (збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, - не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю/внесення змін до такого договору щодо збільшення ціни за одиницю товару. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, природного газу та електричної енергії) та пункт третій частини п’ятої статті 41 Закону № 922-VIII (покращення якості предмета закупівлі, за умови що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю), що не кореспондується з умовами укладеної додаткової угоди від 02.11.2021 № 1 та не відповідає вимогам пунктів 8 та 9 частини восьмої статті 41 Закону № 922-VIII.
Період усунення порушень:
13.01.2025 15:46 - 28.01.2025 00:00
Дата публікації висновку:
13.01.2025 15:46
Запити/Пояснення
Номер:
b55cbbe00f1f467fa86f5ff297745399
Назва:
Запит замовнику на пояснення
Дата опублікування:
25.12.2024 12:31
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
31.12.2024 00:00
Опис:
У межах проведення Управлінням Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області моніторингу процедури закупівлі «ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» (код ДК 021:2015 - 45210000-2 «Будівництво будівель» ("Будівництво мультифункціонального майданчика для занять ігровими видами спорту у Вільхівчиківській ЗОШ І-ІІ ст. Вільховецької сільської ради Тячівського району Закарпатської області")» (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2021-09-13-004194-b) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» та підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 22.02.2022 № 114, постала потреба в отриманні інформації (пояснення) із питань:
1) Поясніть, яким чином та на підставі яких документів вами здійснено обґрунтування технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат та визначено його очікувану вартість?
2) Надати інформацію щодо оприлюднення на власному вебсайті чи офіційному вебсайті головного розпорядника бюджетних коштів обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі. У разі оприлюднення, надати посилання на сторінку, яка буде доступна для перегляду.
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставленого(-их) питання(-нь), необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Відповідно до вимог статті 351-1 Кримінального кодексу України невиконання
службовою особою законних вимог органу державного фінансового контролю, створення штучних перешкод у його роботі, надання йому завідомо неправдивої інформації караються штрафом від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк.
Номер:
82a88479f4d3416980f0750000b83f6c
Назва:
Щодо надання пояснення щодо процедури закупівлі ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» (код ДК 021:2015 - 45210000-2 «Будівництво будівель» ("Будівництво мультифунк-ціонального майданчика для занять ігровими видами спорту у Вільхівчиківській ЗОШ І-ІІ ст. Вільховецької сільської ради Тячівського району Закарпатської області").
Дата опублікування:
30.12.2024 12:29
Опис:
Щодо надання пояснення щодо процедури закупівлі ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» (код ДК 021:2015 - 45210000-2 «Будівництво будівель» ("Будівництво мультифунк-ціонального майданчика для занять ігровими видами спорту у Вільхівчиківській ЗОШ І-ІІ ст. Вільховецької сільської ради Тячівського району Закарпатської області").
Номер:
827174d599574a569e8067594fd3f39e
Назва:
Запит замовнику на пояснення
Дата опублікування:
03.01.2025 09:10
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
09.01.2025 00:00
Опис:
Запит замовнику на пояснення
У межах проведення Управлінням Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області моніторингу процедури закупівлі «ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» (код ДК 021:2015 - 45210000-2 «Будівництво будівель» ("Будівництво мультифункціонального майданчика для занять ігровими видами спорту у Вільхівчиківській ЗОШ І-ІІ ст. Вільховецької сільської ради Тячівського району Закарпатської області")» (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2021-09-13-004194-b) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» та підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 22.02.2022 № 114, постала потреба в отриманні інформації (пояснення) із питань:
1. Просимо надати інформацію, чи укладалася Вами додаткова угода №3 до договору про закупівлю від 29.09.2021 року № 203, оскільки на порталі електронної системи закупівель оприлюднено додаткові угоди до Договору від 02.11.2021 № 1, від 22.12.2022 № 2, від 07.11.2023 № 4; від 17.12.2022 № 5.
У разі укладення додаткової угоди №3 до договору про закупівлю від 29.09.2021 року № 203 просимо надати її документальне підтвердження.
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставленого(-их) питання(-нь), необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Відповідно до вимог статті 351-1 Кримінального кодексу України невиконання
службовою особою законних вимог органу державного фінансового контролю, створення штучних перешкод у його роботі, надання йому завідомо неправдивої інформації караються штрафом від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк.
Номер:
07bf5adc3c9a4f9eaa53217eba011b4c
Назва:
Пояснення щодо процедури закупівлі «ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» (код ДК 021:2015 - 45210000-2 «Будівництво будівель» ("Будівництво мультифункціонального майданчика для занять ігровими видами спорту у Вільхівчиківській ЗОШ І-ІІ ст. Вільховецької сільської ради Тячівського району Закарпатської області")»
Дата опублікування:
08.01.2025 09:10
Опис:
Пояснення щодо процедури закупівлі «ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» (код ДК 021:2015 - 45210000-2 «Будівництво будівель» ("Будівництво мультифункціонального майданчика для занять ігровими видами спорту у Вільхівчиківській ЗОШ І-ІІ ст. Вільховецької сільської ради Тячівського району Закарпатської області")»