-
Відкриті торги
-
Безлотова
-
КЕП
ДК 021:2015:3931000-8 – Обладнання для закладів громадського харчування (Придбання пароконвектоматів для закладів та установ освіти Стрижавської селищної ради)
Тендер Prozorro UA-2021-07-29-000927-c
Усі тендерні пропозиції повинні готуватись українською мовою
Завершена
465 585.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 2 327.93 UAH
мін. крок: 0.5% або 2 327.93 UAH
Номер:
c9a9c0a415064775b10eb1a25b38c890
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2021-09-02-000009
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
02.09.2021 00:00
Період моніторингу:
02.09.2021 17:15 - 24.09.2021 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
НАКАЗ
02.09.2021 №505
Вінниця
Про початок моніторингу
закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпункту 2 пункту 5 Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 20 жовтня 2016 року №18, із змінами,
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу.
В.о.начальника Управління Північного офісу Держаудитслужби
у Вінницькій області Олександр СЕМЕНЮК
Додаток до наказу Північного офісу Держаудитслужби
від 02.09.2021 №505
Витяг з переліку процедур закупівель
№ з/п
Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на вебпорталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на вебпорталі Уповноваженого органу
1. UA-2021-07-29-000927-c 29.07.2021 Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель.
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
- Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання щодо розгляду тендерної пропозиції установлено порушення абзацу 2 пункту 1 та абзацу 3 пункту 3 частини першої статті 31 Закону.
За результатами аналізу питань щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця - порушень не установлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
-
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 13 вересня 2021 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації щодо закупівлі, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі», із змінами (далі – Закон), розгляду тендерної пропозиції, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2021 рік відділу освіти, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму Стрижавської селищної ради (далі - Замовник), оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію, запитання та відповіді до процедури закупівлі від 29 липня 2021 року, 02 серпня 2021 року, тендерну пропозицію ФОП «Шевчук С.В.», протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою від 19 серпня 2021 року №4, повідомлення про намір укласти договір, звіт про результати проведення процедури закупівлі від 01 вересня 2021 року, договір про закупівлю від 31 серпня 2021 року №3110/250, додаткова угода від 08 вересня 2021 року б/н та пояснення від 08 вересня 2021 року, отримане від замовника через електронну систему закупівель.
За результатами моніторингу установлено, що Замовником у тендерній документації встановлено вимогу про надання учасниками у складі тендерної пропозиції інформації та документів, що підтверджують відповідність кваліфікаційним критеріям, зокрема:
- копій документів, що підтверджують право власності на обладнання, матеріально-технічну базу та технології, необхідних для виконання робіт, визначених у технічних вимогах (підпункт 1.1 пункту 1 Додатку 6 тендерної документації);
- інформаційної довідки, яка повинна містити інформацію про кваліфікацію, досвід керівника(ів) та ІТП, а також працівників робочих професій, зі зазначенням посади, освіти, досвіду роботи в цілому (років) та досвіду роботи на аналогічній посаді (років) (підпункт 2.1 пункту 2 Додатку 6 тендерної документації);
- копій посвідчень про проходження навчання та перевірки знань з питань пожежної безпеки не менше ніж на 3-х штатних працівників учасника (підпункт 2.3 пункту 2 Додатку 6 тендерної документації);
- копії звіту з праці (форма №1-ПВ) за останній звітній період органу статистики до якого подається, або офіційний лист від органу статистики про те, що даний учасник не звітує за даною формою та копію штатного розпису (із зазначенням розрядів, у разі, якщо посада передбачає присвоєння розряду) (підпункт 2.4 пункту 2 Додатку 6 тендерної документації);
- оригіналу листа відгуку, який виданий суб’єктом господарювання (з яким було укладено договір) із обов’язковим зазначенням: дати і номеру договору та інформації про належне виконання договору, у тому числі стосовно якості та строків (підпункт 3.1 п.3 Додатку 6 тендерної документації).
Однак, учасником ФОП «Шевчук С.В.», якого обрано переможцем, у складі тендерної пропозиції не надано вищевказаних документів, чим не дотримано вимог підпункту 1.1 пункту 1, підпункту 2.1, 2.3, 2.4 пункту 2 та підпункту 3.1 пункту 3 Додатку №6 тендерної документації.
Крім того, учасником ФОП «Шевчук С.В.» надано копію аналогічного договору від 01 січня 2020 року №01012020-КТО-1, який укладений з ПрАТ «Техносервіс-2011», не в повному обсязі, чим не дотримано вимог підпункту 3.1 пункту 3 Додатку №6 тендерної документації.
Також, установлено, що переможцем торгів ФОП «Шевчук С.В.» у строк, що не перевищує десяти днів з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю не надано документи шляхом оприлюднення їх в електронній системі закупівель, що підтверджують відсутність підстав визначених пунктами 2, 3, 5, 6, 8,12 і 13 частини першої та частини другої статті 17 Закону, чим не дотримано вимог пункту 2 розділу «Документи, які надаються переможцем (фізичною особою чи фізичною особою-підприємцем)» Додатку №5 тендерної документації.
Відповідно до абзацу 2 пункту 1 та абзацу 3 пункту 3 частини першої статті 31 Закону замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо учасник процедури закупівлі не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, установленим статтею 16 Закону та в разі якщо переможець процедури закупівлі не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею17 Закону.
Однак, на порушення абзацу 2 пункту 1 та абзацу 3 пункту 3 частини першої статті 31 Закону Замовник не відхилив тендерну пропозицію переможця ФОП «Шевчук С.В.», як таку, що не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, установленим статтею 16 Закону та у зв’язку ненаданням переможцем у спосіб, зазначений в тендерній документації, документів, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 Закону та уклав з ним договір про закупівлю від 31 серпня 2021 року №3110/250, загальною вартістю 460557,07 грн.
Згідно інформації, оприлюдненої в електронній системі закупівель, договір про закупівлю від 31 серпня 2021 року №3110/250 Замовником згідно додаткової угоди від 08 вересня 2021 №1 розірвано.
Період усунення порушень:
13.09.2021 16:20 - 28.09.2021 00:00
Дата публікації висновку:
13.09.2021 16:20
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
Договір про закупівлю від 31 серпня 2021 року №3110/250 Замовником згідно додаткової угоди від 08 вересня 2021 №1 розірвано.
Дата публікації звіту:
13.09.2021 16:29
Підтвердження факту усунення порушення
Результат:
Усунуто
Результат по типу порушення:
- corruptionAwarded: Так
Опис:
Замовником усунуто порушення шляхом розірвання договору від 31 серпня 2021 року №3110/250 шляхом підписання додаткової угоди від 08 серпня 2021 року №1.
Дата публікації:
13.09.2021 16:56
Запити/Пояснення
Номер:
65018da67b4b4a4f91feca4a5c94ee97
Назва:
запит про надання пояснення
Дата опублікування:
03.09.2021 15:48
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
09.09.2021 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу закупівлі придбання пароконвектоматів для закладів та установ освіти Стрижавської селищної ради (ДК 021:2015: 39310000-8: Обладнання для закладів громадського харчування) (інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером UA-2021-07-29-000927-c) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (із змінами) (далі – Закон), підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року №43 та підпунктів 2, 9 пункту 6 Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 20 жовтня 2016 року №18, постала потреба в отриманні пояснення з питань:
1. Яким чином та на підставі яких документів Вами здійснено обґрунтування розміру витрат, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість. Також надати посилання на сторінку вебсайту, на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі?
2. Яким чином ФОП «Шевченко Світлана Вікторівна», яку обрано переможцем торгів, виконані вимоги тендерної документації, щодо надання:
- копій документів, що підтверджують право власності на обладнання, матеріально-технічну базу та технології, необхідних для виконання робіт, визначених у технічних вимогах;
- інформаційної довідки, яка повинна містити інформацію про кваліфікацію, досвід керівника(ів) та ІТП, а також працівників робочих професій, зі зазначенням посади, освіти, досвіду роботи в цілому (років) та досвіду роботи на аналогічній посаді (років);
- копій посвідчень про проходження навчання та перевірки знань з питань пожежної безпеки не менше ніж на 3-х штатних працівників учасника;
- копії звіту з праці (форма №1-ПВ) за останній звітній період органа статистики до якого подається, або офіційний лист від органа статистики про те, що даний учасник не звітує за даною формою та копію штатного розпису (із зазначенням розрядів, у разі, якщо посада передбачає присвоєння розряду);
- оригіналу листа відгуку, який виданий суб’єктом господарювання (з яким було укладено договір) із обов’язковим зазначенням: дати і номеру договору та інформації про належне виконання договору, у тому числі стосовно якості та строків (пункти 1, 2, 3 Додатку 6 «Перелік документів та інформації для підтвердження відповідності учасника кваліфікаційним критеріям, визначеним у статті 16 Закону» тендерної документації)?
3. Чому договір від 01 січня 2020 року №01012020-КТО-1 (ПрАТ «Техносервіс-2011»), завантажений в систему Prozorro не в повному обсязі та без додатків 1,2,3,4,5,6,7, які є невід’ємною частиною даного договору?
4. Яким чином переможцем торгів ФОП «Шевченко Світлана Вікторівна» виконано вимоги Додатку 5 «Документи, які надаються переможцем (фізичною особою чи фізичною особою-підприємцем)» тендерної документації, а саме: щодо надання переможцем у строк, що не перевищує десяти днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю документів шляхом оприлюднення їх в електронній системі закупівель?
Відповідне пояснення (інформацію, документи) необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.