• Відкриті торги
  • Безлотова
  • КЕП
  • 1

Будівництво злітно-посадкового майданчику гвинтокрилів у КНП «Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова» на вул. І. Миколайчука,9» (Код за ДК 021:2015 – 45235000-3 - Будівництво аеродромів, злітно- посадкових і маневрувальних смуг)

Місцезнаходження Замовника: вул. І. Миколайчука, 9, м. Львів, 79059. Категорія Замовника: підприємства, установи, організації, зазначені у пункті 3 частини першої ст. 2 Закону України "Про публічні закупівлі". Мова якою повинні готуватися тендерні пропозиції - українська

Завершена

19 571 228.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 97 856.14 UAH
Номер: 8016f31e242844d188862c4cbdd7a4d0
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2021-10-13-000041
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 13.10.2021 00:00
Автор: Північний офіс Держаудитслужби, UA-EDR 40919579
Період моніторингу: 13.10.2021 14:16 - 05.11.2021 23:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ Н А К А З 13.10.2021 № 594 Житомир Про початок моніторингу закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпункту 2 пункту 5 Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 20 жовтня 2016 року № 18 (зі змінами), НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу, В.о.начальника Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області Сергій ДАВИДЮК Додаток до наказу Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області від 13.10.2021 № 594. Витяг з переліку процедур закупівель № з/п Унікальний номер оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі,присвоєний електронною системою закупівель, та/або унікальний номер повідомлення про намір укласти договір, опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі: 1. UA-2021-07-22-004258-b Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель.
Адреса: Ukraine, Житомирська, Житомир
Контактна особа: Північний офіс Держаудитслужби (Житомирська обл.), +38 (0 98) 977-36-09, galunijyasinska@ukr.net
Етапи закупівельного процесу:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Тендерна документація складена не у відповідності до вимог закону
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання щодо відповідності вимог тендерної документації вимогам законодавства у сфері закупівель установлено, що тендерна документація не відповідає вимогам пункту 19 частини 2, абзацу 1 частини 3 статті 22 Закону та не враховує вимоги частини 1 статті 884 Цивільного кодексу України та пункту 83, абзаців 2 та 3 пункту 103 Постанови № 668. За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства в сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації відповідно до вимог Закону, наявності закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю відповідно до вимог Закону та оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі відповідно до вимог постанови № 710, повноти відображення інформації у річному плані закупівель та оголошенні про проведення відкритих торгів відповідно до вимог законодавства у сфері закупівель, розгляду тендерних пропозицій учасників ПП «РОМБ +» та ТОВ «Тернопільське управління механізації», своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених законодавством, - порушень законодавства у сфері публічних закупівель не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку, зокрема, шляхом вжиття заходів по не допущенню їх в подальшому, та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 29 жовтня 2021 року. Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), оприлюднення інформації про закупівлю відповідно до вимог Закону та оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 № 710 «Про ефективне використання державних коштів», зі змінами (далі – Постанова № 710), повнота відображення інформації у річному плані закупівель та оголошенні про проведення відкритих торгів відповідно до вимог законодавства у сфері закупівель, відповідність вимог тендерної документації вимогам законодавства у сфері закупівель, розгляд тендерних пропозицій, своєчасність надання інформації та документів у випадках, передбачених законодавством. Під час моніторингу проаналізовані: річний план закупівель Комунального некомерційного підприємства «Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова» (далі – Замовник) на 2021 рік, оголошення про проведення відкритих торгів, тендерна документація Замовника від 22.07.2021, тендерні пропозиції учасників приватного підприємства «РОМБ +» (далі – ПП «РОМБ +») та товариства з обмеженою відповідальністю «Тернопільське управління механізації» (далі – ТОВ «Тернопільське управління механізації»), протоколи засідання тендерного комітету від 16.08.2021, від 31.08.2021, від 08.10.2021, від 11.10.2021 та від 19.10.2021, рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі – АМКУ) від 01.10.2021 № 22418-р/пк-пз, пояснення Замовника, отримане через електронну систему закупівель 18.10.2021. За результатами моніторингу відповідності вимог тендерної документації Замовника вимогам законодавства у сфері закупівель установлено, що в порушення вимог пункту 19 частини 2 та абзацу 1 частини 3 статті 22 Закону, Замовником в пункті 1.2 розділу 3 тендерної документації, встановлено умову, що зазначення неповного переліку інформації в певному документі, усупереч вимогам документації, у разі якщо така інформація повністю відображена в іншому документі, що наданий у складі тендерної пропозиції учасника, відноситься до формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких учасниками не призведе до відхилення їх тендерних пропозицій, при тому, що вказана помилка не віднесена до формальних згідно Переліку формальних помилок, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 15.04.2020 № 710, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.07.2020 за № 715/34998. Також, відповідно до частини 1 статті 41 Закону визначено, що договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, визначених Законом. Разом з тим, частиною 1 статті 884 Цивільного кодексу України та абзацами 2 та 3 пункту 103 «Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 № 668 (далі – Постанова № 668) визначено, що гарантійні строки якості закінчених робіт, експлуатації змонтованих конструкцій встановлюються у договорі підряду з урахуванням вимог до цих робіт і конструкцій, визначених у проектній документації, а також гарантійний строк експлуатації об'єкта будівництва становить десять років від дня його прийняття замовником, якщо більший гарантійний строк не встановлений договором підряду або законом (далі - гарантійний строк експлуатації). При цьому відповідно до пункту 5 Постанови № 668, гарантійні строки якості закінчених робіт (експлуатації об’єкта будівництва) – є істотною умовою договору, яка відповідно до частини 5 статті 41 Закону змінюватись не може. Однак, моніторингом встановлено, що в проєкті договору про закупівлю (Додаток № 5 тендерної документації) не зазначено гарантійний строк експлуатації об’єкта будівництва, що не відповідає нормам частини 1 статті 884 Цивільного кодексу України та абзаців 2 та 3 пункту 103 Постанови № 668. Крім того, в проєкті договору про закупівлю відсутній план фінансування робіт, який має бути його невід’ємною частиною, що не відповідає вимогам пункту 83 Постанови № 668. Слід відмітити, що моніторинг закупівлі щодо порушень, обставин, підстав, які були предметом розгляду колегії АМКУ, не здійснювався.
Період усунення порушень: 02.11.2021 15:57 - 17.11.2021 00:00
Дата публікації висновку: 02.11.2021 15:57

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: Щодо невідповідності переліку формальних помилок, що передбачені у тендерній документації, що затверджена рішенням тендерного комітету від 22.07.2021, переліку формальних помилок зазначеному в Наказі Мінекономрозвитку № 710, та відсутності плану фінансування робіт, який має бути невід’ємною частиною до договору відповідно до постанови КМУ від 01.08.2005 №688 «Про затвердження загальних умов укладання та виконання договорів підряду в капітальному будівництві» (далі – Постанова №688) Комунальне некомерційне підприємство "Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова" зобов’язується у подальшому враховувати норми Наказу Мінекономрозвитку №710 та Постанови №688 при складанні тендерної документації. Одночасно, висновок: «моніторингом встановлено що в проєкті договору про закупівлю (Додаток № 5 тендерної документації) не зазначено гарантійний строк експлуатації об’єкта будівництва, що не відповідає нормам частини 1 статті 884 Цивільного кодексу України та абзаців 2 та 3 пункту 103 Постанови № 668» є необґрунтованим, оскільки пунктом 2.3. проекту договору (Додаток № 5 тендерної документації) визначено: «Підрядник гарантує якість закінчених робіт та можливість їх експлуатації протягом гарантійного строку, не менше 10 років від дня прийняття Замовником об’єкта». Висновок про результати моніторингу доведено до членів тендерного комітету. З метою недопущення в майбутньому встановлених моніторингом порушень, тендерним комітетом прийнято рішення у подальшому вживати всіх заходів з недопущення помилок під час проведення процедур закупівель при складанні тендерної документації.
Дата публікації звіту: 04.11.2021 16:24

Запити/Пояснення