• Закупівля без використання електронної системи
  • КЕП
  • Без аукціону

Юридичні послуги щодо захисту прав та інтересів України під час розв’язання міжнародних спорів за участю України та інших суб’єктів міжнародного права, код ДК 021:2015: 79110000-8 – «Послуги з юридичного консультування та юридичного представництва»

Завершена

350 000.00 USD без ПДВ
Номер: 5312ca7e93db4d66adac2aaebd4b120f
Внутрішній номер закупівлі: 30272352
Ідентифікатор закупівлі: UA-2026-09-02-013635-a   
Замовник: Міністерство закордонних справ України
Контактна особа: Інна Абальмасова +380442381577 inna.abalmasova@mfa.gov.ua https://mfa.gov.ua/
Класифікатор ДК 021:2015: 79110000-8 Послуги з юридичного консультування та юридичного представництваАналіз за цим CPV
Вид предмету закупівлі: Послуги
Умова застосування: Здійснюється закупівля юридичних послуг, пов’язаних із захистом прав та інтересів України, у тому числі з метою захисту національної безпеки і оборони, під час врегулювання спорів, розгляду в закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб’єкта та України
Обґрунтування умови застосування: Здійснюється закупівля юридичних послуг, пов’язаних із захистом прав та інтересів України, у тому числі з метою захисту національної безпеки і оборони, під час врегулювання спорів, розгляду в закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб’єкта та України Відповідно до статті 64 Конституції України в умовах воєнного або надзвичайного стану тимчасово можуть встановлюватись окремі обмеження прав і свобод із обов’язковим зазначенням строку дії цих обмежень. Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 (зі змінами) термін дії воєнного стану встановлено до 31 жовтня 2026 року до 5.30. Статтею 4 Указу № 64/2022 Кабінету Міністрів України постановлено невідкладно: 1) ввести в дію план запровадження та забезпечення заходів правового режиму воєнного стану в Україні; 2) забезпечити фінансування та вжити в межах повноважень інших заходів, пов’язаних із запровадженням правового режиму воєнного стану на території України. Стаття 121 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» передбачає, що Кабінет Міністрів України в разі введення воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях: 1) працює відповідно до Регламенту Кабінету Міністрів України в умовах воєнного стану; 2) розробляє та вводить в дію План запровадження та забезпечення заходів правового режиму воєнного стану в окремих місцевостях України з урахуванням загроз та особливостей конкретної ситуації, яка склалася. Згідно з сьомим абзацом пункту 5 частини 1 статті 20 Закону України від 27.02.2014 № 794 «Про Кабінет Міністрів України» Кабінет Міністрів України здійснює керівництво єдиною системою цивільного захисту України, мобілізаційною підготовкою національної економіки та переведенням її на режим роботи в умовах надзвичайного чи воєнного стану. З метою невідкладного забезпечення заходів правового режиму воєнного стану, до яких у тому числі входить здійснення публічних закупівель, частиною 3-7 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону встановлено, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт та послуг для замовників, передбачених цим Законом (далі - Особливості), визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз та з дотриманням вимог, встановлених пунктом 3-8 цього розділу. На виконання цієї норми Закону урядом були прийняті Особливості. Положеннями Особливостей передбачено підставу для здійснення закупівлі за підпунктом 10 пункту 13: придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн гривень, може здійснюватися без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару в разі, коли здійснюється закупівля юридичних послуг, пов’язаних із захистом прав та інтересів України, у тому числі з метою захисту національної безпеки і оборони, під час врегулювання спорів, розгляду в закордонних юрисдикцій Відповідно до службової записки відповідального структурного підрозділу МЗС (Департаменту міжнародного права та міжнародно-правової протидії агресії) існує потреба у здійсненні закупівлі: Юридичні послуги щодо захисту прав та інтересів України під час розв’язання міжнародних спорів за участю України та інших суб’єктів міжнародного права, код ДК 021:2015: 79110000-8 – «Послуги з юридичного консультування та юридичного представництва» (далі-Закупівля), оскільки Міністерство закордонних справ України бере участь у розгляді спорів у закордонних юрисдикційних органах у справах за участю іноземного суб’єкта та України, тому, враховуючи те, що законодавцем прямо передбачена можливість закупівлі без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару, може бути застосоване вищевказане виключення. Протягом 2015-2025 років за результатами переговорів з провідними юридичними компаніями світу було укладено договори з міжнародною юридичною фірмою «Covington & Burling LLP» про закупівлю юридичних послуг стосовно здійснення правового супроводу вирішення спорів в Міжнародному суді ООН та арбітражах з морського права. До обсягу юридичних послуг входять супроводження справ в рамках розгляду справи в Арбітражному трибуналі, сформованому відповідно до Додатку VII Конвенції ООН з морського права 1982, між Україною та Російською Федерацією стосовно прав прибережної держави в Чорному і Азовському морях та у Керченській протоці, та Арбітражному трибуналі, сформованому відповідно до Додатку VII Конвенції ООН з морського права 1982, між Україною та Російською Федерацією стосовно затримання трьох українських військово-морських кораблів та членів їхніх екіпажів за Конвенцією ООН з морського права 1982 року, а також надання консультацій та рекомендацій з поточних правових питань тощо. Слід зазначити, що справу за Конвенцією про запобігання злочину геноциду та покарання за нього 1948 року, подану Україною до Міжнародного суду ООН за результатами широкомасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року, компанія «Covington & Burling LLP» веде pro bono. Необхідність закупівлі юридичних послуг у 2026 році обумовлена потребою у здійсненні правового супроводу та належному представництві інтересів України у триваючих міждержавних справах за позовами України проти Росії в арбітражних трибуналах, сформованих відповідно до Додатка VII Конвенції ООН з морського права 1982 року. Враховуючи вищевикладене та те, що компанія «Covington & Burling LLP» розробила загальну правову стратегію захисту прав та інтересів України, юристи компанії ознайомлені з матеріалами згаданих спорів, активно здійснюють юридичне забезпечення усіх поточних процесів щодо їх врегулювання, юридичні послуги щодо захисту прав та інтересів України під час розв’язання міжнародних спорів за участю України та інших суб’єктів міжнародного права можуть бути надані лише «Covington & Burling LLP». Водночас, як передбачено чинним законодавством, під час здійснення закупівель замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель. Отже, враховуючи зазначене, з метою дотримання принципу ефективності закупівлі, якнайшвидшого забезпечення потреби закупівлі в умовах воєнного стану, замовник прийняв рішення здійснити закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі послуг та застосування під час здійснення Закупівлі, як виняток, підпункту 10 пункту 13 Особливостей: у разі, коли здійснюється закупівля юридичних послуг, пов’язаних із захистом прав та інтересів України, у тому числі з метою захисту національної безпеки і оборони, під час врегулювання спорів, розгляду в закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб’єкта та України. З огляду на викладене, рішення замовника про проведення закупівлі відповідає чинному законодавству.
Очікувана вартість: 350 000.00 USD без ПДВ

Тендерна документація

Номенклатура

Назва
Кількість
Період постачання
Місце постачання
Юридичні послуги щодо захисту прав та інтересів України під час розв’язання міжнародних спорів за участю України та інших суб’єктів міжнародного права
Код ДК 021:2015: 79110000-8 Послуги з юридичного консультування та юридичного представництва
Кількість 1 послуга
Період постачання 01.01.2026 - 31.12.2026
Місце постачання 01018, Україна, м. Київ, Київ, Михайлівська площа, 1 На карті

Результати торгів

Учасник
Ціна пропозиції
Результати кваліфікації
Док-ти
Пропозиція
Law Firm “Covington & Burling LLP”
Ціна пропозиції 350 000.00 USD без ПДВ
Результати кваліфікації
Переможець
02.09.2026 18:32
Документи 0
Скарги 0

Контракти

Номер: 9cc9a941c18f4b698938d863169dc987
Ідентифікатор договору: UA-2026-09-02-013635-a-a1
Постачальник: Law Firm “Covington & Burling LLP”
Номер договору: 72/157-2026
Сума договору: 350 000.00 USD без ПДВ
Період дії договору: 31.08.2026 00:00 - 31.12.2026 00:00
Дата підписання: 31.08.2026 11:00
Статус:
Підписаний
pdf
Договір про закупівлю юридичних послуг.pdf