-
Відкриті торги
-
Безлотова
-
КЕП
33190000-8 Медичне обладнання та вироби медичного призначення різні (Аптечка медична постова)
Тендер Prozorro UA-2020-07-02-008771-a
Завершена
994 842.66
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 4 975.00 UAH
мін. крок: 0.5% або 4 975.00 UAH
Період оскарження:
02.07.2020 16:03 - 15.07.2020 00:00
Вимога
Вирішена
Встановлення неправомірних вимог та ігнорування вимог чинного законодавства.
Номер:
e9babb620eaa44e3be8354ede11c8b6d
Ідентифікатор запиту:
UA-2020-07-02-008771-a.c2
Назва:
Встановлення неправомірних вимог та ігнорування вимог чинного законодавства.
Вимога:
Відповідь Замовника на вимогу про усунення неправомірних вимог - поза межами правового поля. Вимагаємо вказати конкретні НПА та їх пункти де зазначено, що "застосуванням відповідних методів внутрішнього контролю та інспектування»
підтверджує система управління якістю. Внутрішній контроль та інспектування - стосується внутрішнього контролю та інспектування, а не залучення ООВ та встановлення СУЯ на підприємстві. Пункти Тех. регламенту 27-28 чітко встановлюють, що саме має зробити виробник медичного набору. Про який пункт 9 Ви говорите? (про добровільне застосування стандарту?) І до чого він, якщо чітко встановлено законодавством, що саме має робити виробник медичних наборів? Це лише Ваше бажання бачити СУЯ на підприємстві виробника наборів, але не законодавча вимога. Щодо досвіду та кваліфікації персоналу - прописано чітко в Законі Про публічні закупівлі що саме може вимагати Замовник від учасника (довідки, договори тощо), і цього достатньо. Також фраза Вашої відповіді: "Також, підприємство, яке проводить певну роботу з медичними виробами, які мають вищий клас ризику застосування (закупівля та реалізація) для комплектації аптечок медичних, повинне дотримуватися певних вимог погодження з ними"... Інформуємо, що підприємство виробник наборів повинне дотримуватись вимог ТР 753 п. 28-30, де не зазначено ні про які "певні вимоги". Так звані "певні вимоги" вже провели виробники вкладень до цих наборів, і встановили вимоги до них. І підприємство-виробник, шляхом (повторюємо) внутрішнього контролю та інспектування доводить, що виконало усі вимоги. Далі, Додаток 3 до Тех.регламенту застосовується лише в окремих випадках "якщо умови внутрішнього інспектування не виконано, чи система або процедурний набір містять медичні вироби, які не мають знаку відповідності технічним регламентам, чи обрано поєднання несумісних між собою медичних виробів, такі система або процедурний набір розглядаються як медичний виріб і мають проходити відповідну процедуру згідно з пунктами 15-19 цього Технічного регламенту.". І лише в такому випадку, виробник повинен застосовувати Додаток №3 ТР. Щодо останнього абзацу Вашої відповіді, про ліцензування - це не стосується взагалі вимоги Учасника про усунення неправомірних вимог. А стосуєтьсґ контролю за обігом лікарських засобів, і щодо цього пункту Ви вже встановили вимоги - надання ліцензіі на торгівлю лік.засобами. Про це мова не йде. Тож, враховуючи вищезазначене, вимагаємо від Замовника виконувати вимоги чинного Законодавства, не плутати власне бажання з цими вимогами - і усунути невідповідності шляхом вилучення неправомірних вимог щодо наявності Сертифікату про впровадження СУЯ на підприєстві виробнику предмету закупівлі. Або, зазначити прямі вказівки законодавства про обов`язковість впровадження СУЯ на підприємстві, яке виробляє процедурні системи медичних виробів і процедурних наборів та виконало вимоги п. 28 тобто "сформувало систему або процедурний набір і надало всю відповідну інформацію для користувачів, яка включає відповідні інструкції від виробників; всі виробничі операції перевірялися із застосуванням відповідних методів внутрішнього контролю та інспектування".
Пов'язані документи:
Документів не завантажено.
Дата подачі:
08.07.2020 18:46
Вирішення:
В тендерну документацію будуть внесені відповідні зміни
Статус вимоги:
Задоволено
Вимога
Відхилено
Наявність дискримінаційних умов
Номер:
402339432c7740bf8b5d99a0a85891b0
Ідентифікатор запиту:
UA-2020-07-02-008771-a.b1
Назва:
Наявність дискримінаційних умов
Вимога:
У Додатку 3 ТД, п. 2 - зазначено, що Учасник має надати "Документи, що свідчать, що на виробництві схвалена система управління якістю згідно чинних національних стандартів". Данна вимога, на нашу думку, стосується виробників предмета закупівлі - аптечок. Але ж, згідно з Технічним регламентом, Аптечка відноситься до Систем медичних виробів і процедурних наборів, до яких застосовується окрема процедура (пп.27-30), і Система якості на підприємстві, яке комплектує такі набори в даному випадку, не має бути впроваджена. Є чітко визначені законодавчі вимоги до виробників: "Будь-яка юридична особа або фізична особа - підприємець, яка комплектує медичні вироби з нанесеним знаком відповідності технічним регламентам для введення в обіг систем або процедурних наборів, складає декларацію, в якій зазначається, що: юридична особа або фізична особа - підприємець перевірила взаємну сумісність медичних виробів відповідно до інструкцій їх виробників і здійснила всі виробничі операції відповідно до таких інструкцій; юридична особа або фізична особа - підприємець сформувала систему або процедурний набір і надала всю відповідну інформацію для користувачів, яка включає відповідні інструкції від виробників; всі виробничі операції перевірялися із застосуванням відповідних методів внутрішнього контролю та інспектування". Тому виробник наборів не повинен нічого надавати більшого, ніж передбачено чинним законодавством, а саме Декларацію про відповідність. Кожне вкладення набору вже має супровідні документи з якості та пройшло відповідний контроль, в цьому вся суть такого набору (і, більш того, Замовник запитує ці документи в Учасника, та навіть ліцензію). І на яких підставах Замовник обмежує коло учасників та створює дискримінаційні умови, вимагаючи підтвердження впровадження СУЯ, не маючи на це законних підстав – не зрозуміло. Тому, вимагаємо від Замовника – усунути неправомірні вимоги та вилучити даний пункт з Тендерної документації.
Пов'язані документи:
Документів не завантажено.
Дата подачі:
06.07.2020 18:32
Вирішення:
Шановний учаснику, доброго дня! Так , аптечки медичні відносяться до систем медичних виробів і процедурних наборів . Та згідно п. 28. «…юридична особа або фізична особа - підприємець сформувала систему або процедурний набір і надала всю відповідну інформацію для користувачів, яка включає відповідні інструкції від виробників; всі виробничі операції перевірялися із застосуванням відповідних методів внутрішнього контролю та інспектування…». Тоді як, «застосуванням відповідних методів внутрішнього контролю та інспектування» підтверджує система управління якістю, яка є моделлю управління діяльністю організації з метою підтвердження від підприємства визначення та забезпечення наявності необхідних ресурсів, а саме компетентність персоналу, зайнятий у діяльності, яка впливає на якість продукції ( тобто мати належну освіту, професійну підготовку, кваліфікацію та досвід), визначення, створення та підтримування інфраструктури, необхідну для досягнення відповідності продукції вимогам споживача, забезпечення відповідності продукції, яку закуповує підприємство, закупівельним вимогам досягається за рахунок оцінювання та обрання тих постачальників (інших виробників медичних виробів та лікарських засобів, які входять до складу аптечок), котрі здатні продавати продукцію, яка відповідає вимогам замовника. Таким чином, запровадження системи управління якістю, напряму залежать від діяльності підприємства, яка має бути контрольованою і забезпечувати виконання основних вимог, а саме :
1) недопущення до споживача невідповідної продукції;
2) залучення персоналу належної кваліфікації і підготовки;
3) впорядкування документообігу;
4) проведення запобіжних і коригувальних дій.
Також згідно п. 9 Технічного регламенту «…Медичні вироби, що відповідають вимогам національних стандартів, включених до переліку національних стандартів, які відповідають європейським гармонізованим стандартам та добровільне застосування яких може сприйматися як доказ відповідності медичних виробів вимогам цього Технічного регламенту, вважаються такими, що відповідають вимогам цього Технічного регламенту…» З цього приводу повідомляємо, що на території України є чинний стандарт «ДСТУ EN ISO 13485:2018 Медичні вироби. Система управління якістю. Вимоги до регулювання (EN ISO 13485:2016, IDT; ISO 13485:2016, IDT)», який як раз регламентує застосування системи управління якістю при виробництві медичних виробів.
Також, підприємство, яке проводить певну роботу з медичними виробами, які мають вищий клас ризику застосування (закупівля та реалізація) для комплектації аптечок медичних, повинне дотримуватися певних вимог погодження з ними. Згідно Додатку 3 до Технічного регламенту «ПОРЯДОК проведення процедури забезпечення функціонування комплексної системи управління якістю» Виробник зобов’язаний забезпечити застосування схваленої системи управління якістю на етапах розроблення, виробництва і остаточної перевірки медичних виробів згідно з розділом “Система управління якістю”.
Медичні вироби повинні відповідати вимогам Додатку 1 (Основні вимоги до медичних виробів) та Додатку 8 (Порядок здійснення внутрішнього контролю виробництва медичних виробів) до Технічного регламенту, мати маркування знаком відповідності технічним регламентам згідно опису, наведеного у постанові КМУ від 30.12.2015 № 1184 та супроводжуватись декларацією про відповідність. Декларація про відповідність Технічному регламенту може бути оформлена виробником.
Також виробник повинен надіслати повідомлення до Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками про введення в обіг медичного виробу для внесення в реєстр уповноважених осіб інформацію відповідно до пункту 31 Технічного регламенту згідно «Порядку ведення Реєстру осіб, відповідальних за введення медичних виробів, активних медичних виробів, які імплантують, та медичних виробів для діагностики in vitro в обіг, форми повідомлень, переліку відомостей, які зберігаються в ньому, та режиму доступу до них", затвердженого наказом МОЗ України № 122 від 10.02.2017 р. зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07.03.2017 за № 317/20185, що набрав чинності з 18.04.2017 р.
А якщо, до складу аптечки входять лікарські засоби, підприємство, яке їх закупає для подальшої реалізації у вигляді аптечок, підпадає під дію Статті 19 Закону України “Про лікарські засоби”: «Порядок торгівлі лікарськими засобами. Оптова, роздрібна торгівля лікарськими засобами на території України здійснюється підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами - підприємцями на підставі ліцензії, яка видається в порядку, встановленому законодавством».
Своїми вимогами, які відповідають Законодавству, Замовник не створює дискримінаційних умов, не обмежує коло учасників, а навпаки захищає себе від дисциплінарної, адміністративної, цивільно-правової та кримінальної відповідальності за порушення законодавства.
Статус вимоги:
Відхилено