• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Костюм бавовняний в асортименті

Пропозиції розглянуті

період кваліфікації завершився 2 дні назад

2 468 021.08 UAH без ПДВ
Період оскарження: 05.08.2026 15:00 - 10.08.2026 00:00
Період оскарження(за результатами переможця): 04.09.2026 10:37 - 10.09.2026 00:00
Скарга
Виконана замовником
КЕП

Скарга на рішення Замовника

Номер: b5ca41d2ac9a4c2e841f81fe13a17734
Ідентифікатор запиту: UA-2026-08-05-008752-a.a2
Назва: Скарга на рішення Замовника
Скарга:
Дата розгляду скарги: 01.09.2026 10:00
Місце розгляду скарги: Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду: 25.08.2026 15:53
Дата прийняття рішення про вирішення скарги: 03.09.2026 17:52
Дата виконання рішення Замовником: 04.09.2026 10:38
Коментар замовника щодо усунення порушень: Відповідно до рішення №10626-р/пк-пз від 01.09.2026 Комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, зобов'язати Акціонерне товариство "КРИВОРІЗЬКА ТЕПЛОЦЕНТРАЛЬ (код ЄДРПОУ: 00130850) скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції товариства з обмеженою відповідальністю "АДВАНСЕД-ТЕХНОЛОДЖИ" (код ЄДРПОУ: 45728044) за процедурою закупівлі — "Костюм бавовняний в асортименті", оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2026-08-05-008752-a. Враховуючи вищезазначене рішення АМКУ, скасовано рішення уповноваженої особи щодо відхилення тендерної пропозиції ТОВ "АДВАНСЕД-ТЕХНОЛОДЖИ" за процедурою закупівлі — Костюм бавовняний в асортименті, код за ДК 021:2015 «18110000-3» Формений одяг та повернути на кваліфікацію. Враховуючи рішення №10626-р/пк-пз від 01.09.2026 Комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, Акціонерним товариством «Криворізька теплоцентраль» було скасовано рішення про відхилення тендерної пропозиції товариства з обмеженою відповідальністю "АДВАНСЕД-ТЕХНОЛОДЖИ" та повернено на кваліфікацію.
Автор: ТОВ "АДВАНСЕД-ТЕХНОЛОДЖИ", Борис Самсоненко +380975021592 advanced-technology@ukr.net

Пункт скарги

Порядковий номер пункту скарги: 1
Номер: 28ec9c3188c3409c8e5f47c8f650b2cc
Заголовок пункту скарги: Оскарження рішення згідно з яким було неправомірно визначено, не відповідність тендерної пропозиції ТОВ "АДВАНСЕД-ТЕХНОЛОДЖИ" умовам тендерної документації.
Тип пов'язаного елемента: Скарга на кваліфікацію
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Технічна специфікація предмета закупівлі
Тип порушення: Технічна специфікація предмета закупівлі
Опис суті пункту скарги: Відповідно додатку 1 до ТД, для позиції № 1 (Костюм бавовняний), передбачено технічні вимоги до тканин.
Відповідно п. 2.2.2 Додатку 2 ТД, Учасник у складі тендерної пропозиції повинен надати: - «Протокол випробувань тканин (основну, світловідбивальний матеріал) на
відповідність усім вимогам до тканин, виданий випробувальною лабораторією,
акредитованою Національним агентством з акредитації України на позицію № 1,
згідно Додатку 1 тендерної документації;»
На виконання зазначених вимог, у складі тендерної пропозиції ТОВ «АДВАНСЕД
ТЕХНОЛОДЖИ» надав наступні документи: - Протокол випробувань №64019.23 від 21.03.2023 - Протокол випробувань № 3663/19-ВЦ/1 від 19.07.2019 - Протокол випробувань № 64227.21 від 05.05.2021 - Протокол випробувань № 64126.24 від 01.03.2024
Зауважуємо, що надані протоколи містять усі питомі показники, та відповідають вимогам ТД.
Оскільки в тендерній документації, Замовником, було належним чином прописано
вимоги до переліку документів, що обумовлюють якість товару, то саме такі документи
були надані Учасником, вбачаємо, що ТОВ «АДВАНСЕД-ТЕХНОЛОДЖИ» належно
виконав вимоги передбачені тендерною документацією Замовника.
За таких обставин, Замовник під час оцінки тендерної пропозиції ТОВ «ТОВ
«АДВАНСЕД-ТЕХНОЛОДЖИ»» та прийняття рішення про відхилення даного учасника
відкритих торгів знехтував своїми ж вимогами, чим допустив порушення вимог тендерної
документації так і норм законодавства.
Вимоги: Зобов’язати замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції скаржника

Запити Органу оскарження

Скарга
Відхилено
КЕП

СКАРГА на рішення Замовника про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «ЦЕНТР ПРОМЗІЗ»

Номер: 82e9e88177d64197a5492ae0d211b513
Ідентифікатор запиту: UA-2026-08-05-008752-a.a1
Назва: СКАРГА на рішення Замовника про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «ЦЕНТР ПРОМЗІЗ»
Скарга:
Дата розгляду скарги: 01.09.2026 10:00
Місце розгляду скарги: Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду: 25.08.2026 17:57
Дата прийняття рішення про відхилення скарги: 04.09.2026 12:21
Автор: Товариство з обмеженою відповідальністю "ЦЕНТР ПРОМИСЛОВИХ ЗАСОБІВ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ", Голенко Сергій Вікторович 380970161617 info@center.style http://center.style

Пункт скарги

Порядковий номер пункту скарги: 1
Номер: 63337db6f7b74fbf98d9ac3b5170def1
Заголовок пункту скарги: Щодо протиправного ненадання Учаснику права на усунення невідповідностей протягом 24 годин (порушення п. 43 Особливостей)
Тип пов'язаного елемента: Скарга на кваліфікацію
Тип порушення: Порушення, пов'язані з процедурою 24 годин
Ідентифікатор класифікації: Технічна специфікація предмета закупівлі
Тип порушення: Технічна специфікація предмета закупівлі
Опис суті пункту скарги: У своєму Протоколі від 19.08.2026 року Замовник зазначає про виявлення таких розбіжностей у пропозиції Скаржника:
1. У наданій Скаржником довідці (вих. № 10/08-09 від 10.08.2026 р.) «Технічні вимоги і якісні характеристики предмета закупівлі»:
o у стовбці «Характеристики, встановлені Замовником (вимоги)» невірно відображено посилання на нормативні документи за показниками «Коефіцієнт світлоповертання для кута спостереження 12´ та кута освітлення 5°» та «Коефіцієнт світлоповертання згідно після 20 циклів прання для кута спостереження 12´ та кута освітлення 5°»;
o у стовбці «Найменування та характеристики, запропоновані Учасником» невірно відображено фактичне значення та посилання на нормативні документи за показниками: товщина, ширина, коефіцієнти світлоповертання, які не відповідають наданим протоколам випробувань від 15.04.2026 № 0209/2026 та від 28.08.2021 № 3619-Л.
2. У наданому Скаржником протоколі випробувань № 3619-Л від 28.08.2021 на стрічку світлоповертаючу арт. Estra 500 значення ширини вказано за методом випробування за ГОСТ 16218.1-93.

На основі зазначеного Замовник зробив висновок, що такі суперечності стосуються технічних характеристик, а тому п. 43 Особливостей (надання 24 годин на усунення невідповідностей) застосуванню не підлягає, та відхилив пропозицію за п. 44 Особливостей.

Зазначений висновок Замовника є докорінно протиправним з огляду на наступне:

Згідно з п. 43 Особливостей, якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим, ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель.

Під невідповідністю в інформації та/або документах розуміється, зокрема, наявність розбіжностей/суперечностей між інформацією, що міститься в окремих документах у складі тендерної пропозиції учасника, а також опискові чи описові помилки та розбіжності у посиланнях на стандарти/метод випробувань.

Скаржником у складі тендерної пропозиції було надано абсолютно весь перелік документів, передбачених п. 2.1 та пп. 2.2.1–2.2.4 Додатку ІІ до Тендерної документації, а саме:

• Форму з описом предмету закупівлі (довідка № 10/08-09 від 10.08.2026 р.);
• Декларацію про відповідність виробу вимогам Технічного регламенту ЗІЗ (пп. 2.2.1);

• Протоколи випробувань тканин та світлоповертаючої стрічки (пп. 2.2.2, зокрема Протоколи № 0209/2026 від 15.04.2026 та № 3619-Л від 28.08.2021);
• Сертифікат про експертизу зразка / перевірки типу (пп. 2.2.3);
• Паспорт та технічні документи (пп. 2.2.4).

Таким чином, Скаржник не припустився відсутності документів або відсутності інформації про предмет закупівлі. Наявні виключно розбіжності та описні суперечності між власною довідкою Учасника та наданими протоколами випробувань випробувальної лабораторії або вимогами Замовника.

Згідно з усталеною правовою позицією Колегії АМКУ, наявність розбіжностей між цифровими значеннями/посиланнями на стандарти у порівняльній таблиці Учасника та підтверджуючими протоколами/сертифікатами виробника чи лабораторій належить до невідповідностей в документах, які Замовник ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ надати можливість усунути протягом 24 годин відповідно до п. 43 Особливостей.

Своїми діями Замовник безпідставно та протиправно позбавив ТОВ «ЦЕНТР ПРОМЗІЗ» законного права на виправлення розбіжностей у документах пропозиції.
Вимоги: Зобов’язати замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції скаржника

Порядковий номер пункту скарги: 2
Номер: 72fd5fdfab0e4b44850343af13d654aa
Заголовок пункту скарги: Щодо застосування нормативного акта ГОСТ 16218.1-93 у Протоколі № 3619-Л
Тип пов'язаного елемента: Скарга на кваліфікацію
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Технічна специфікація предмета закупівлі
Тип порушення: Технічна специфікація предмета закупівлі
Опис суті пункту скарги: Замовник підкреслює, що застосування у Протоколі № 3619-Л від 28.08.2021 методу випробування ширини за ГОСТ 16218.1-93 не відповідає вимогам ТД.
Це абсолютно безпідставне та маніпулятивне твердження Замовника, оскільки:
- Скаржник надав протокол випробувань саме на стрічку (арт. Estra 500).
- Оскільки випробовувалася стрічка, акредитована лабораторія абсолютно вірно та за призначенням застосувала профільний метод випробувань для стрічок — ГОСТ 16218.1-93.
- Вимога Замовника надати випробування за ДСТУ EN 1773:2009 стосувалася б ситуації, якби у випробуваннях брала участь рулонна тканина.
- Вимагати випробовувати стрічку за методом для широких тканин (або навпаки) — це технічна абсурдність, оскільки фізичний параметр — ширина смуги не менше 50 мм — у Протоколі № 3619-Л підтверджений і становить належні 51 мм.
Наголошуємо, що Протокол випробувань № 3619-Л від 28.08.2021 виданий випробувальною лабораторією, яка акредитована Національним агентством з акредитації України (НААУ) (Атестат акредитації № 20969). Зазначений ГОСТ 16218.1-93 визначає методологію фізичного вимірювання лінійних розмірів (ширини) текстильних стрічок. Застосування цієї методики акредитованою лабораторією підтверджує фізичний параметр геометричної ширини стрічки і не спростовує відповідність якісних, світлоповертальних та безпекових показників матеріалу вимогам ДСТУ/стандартів ЗІЗ.
Різниця між поняттями «стрічка» та «тканина»:
Світлоповертаючі матеріали (СВП) бувають двох основних типів, і для кожного з них у стандартизації використовується окрема вимірювальна методика:
ГОСТ 16218.1-93 — це метод визначення лінійних розмірів (включаючи ширину) для текстильно-галантерейних виробів (стрічок, тасьми, шнурів). За цим стандартом вимірюють ширину вузьких текстильних матеріалів, що вже виготовлені у вигляді готових стрічок певної ширини (наприклад, готова СВП-стрічка 50 мм).
ДСТУ EN 1773:2009 — це гармонізований європейський стандарт для визначення довжини й ширини широких текстильних тканин. За цим стандартом вимірюється ширина, якщо світлоповертаючий матеріал постачається в широкому рулоні (як тканина зі світлоповертаючим покриттям) і розрізається на смуги 50 мм вже під час пошиття костюма.
Замовник прописав обидва методи випробування («ГОСТ 16218.1-93; ДСТУ EN 1773:2009»), щоб не обмежувати конкуренцію:
• Якщо Учасник використовує готову світлоповертаючу стрічку — її ширина вимірюється за ГОСТ 16218.1-93.
• Якщо Учасник використовує рулонну світлоповертаючу тканину/матеріал — її ширина вимірюється за ДСТУ EN 1773:2009.
Крапка з комою (;) або кома між цими нормами означає, що показник ширини не менше 50 мм може бути підтверджений за кожним із цих стандартів альтернативно (залежно від того, яка саме продукція випробовувалася лабораторією — готова стрічка чи тканина).
У разі якщо Замовник мав сумніви або вважав зазначений норматив розбіжністю стосовно вимог ТД, ця обставина також є розбіжністю в документах, що підлягає уточненню та усуненню шляхом розміщення вимоги за п. 43 Особливостей.
Вимоги: Зобов’язати замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції скаржника

Запити Органу оскарження