• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

26П-375_85110000-3 Послуги лікувальних закладів та супутні послуги (Послуги з проведення медичних оглядів працівників філії УПГГК в Полтавській області)

Пропозиції розглянуті

період кваліфікації завершився 8 днів назад

1 292 622.00 UAH без ПДВ
Період оскарження: 31.07.2026 16:48 - 05.08.2026 00:00
Вимога
Без відповіді

ВИМОГА щодо скасування неправомірного рішення про визначення ТОВ «МЕДПРОФ» переможцем процедури закупівлі

Номер: 3a52f58849494adbbc30ed480de53e02
Ідентифікатор запиту: UA-2026-07-31-008556-a.a1
Назва: ВИМОГА щодо скасування неправомірного рішення про визначення ТОВ «МЕДПРОФ» переможцем процедури закупівлі
Вимога:
ВИМОГА щодо скасування неправомірного рішення про визначення ТОВ «МЕДПРОФ» переможцем процедури закупівлі 24 серпня 2026 року уповноваженою особою АТ «Укргазвидобування» прийнято рішення, оформлене протоколом №168, про визначення ТОВ «МЕДПРОФ», код ЄДРПОУ 41343093, переможцем процедури закупівлі UA-2026-07-31-008556-a та про намір укласти з указаним учасником договір про закупівлю на суму 737 250,00 грн без ПДВ. За результатами детального аналізу тендерної пропозиції ТОВ «МЕДПРОФ» установлено, що документи цього учасника містять суттєві невідповідності вимогам тендерної документації та обов’язковим вимогам нормативно-правових актів, які регулюють проведення відповідних медичних оглядів. Незважаючи на це, Замовник безпідставно визнав тендерну пропозицію ТОВ «МЕДПРОФ» такою, що відповідає вимогам тендерної документації. У протоколі №168 від 24.08.2026 Замовник обмежився загальним твердженням про відповідність пропозиції ТОВ «МЕДПРОФ» вимогам тендерної документації. Водночас у протоколі відсутня будь-яка оцінка змісту наказів про створення медичних комісій, складу таких комісій, наявності обов’язкових лікарів, графіка роботи комісії, кваліфікації її членів, а також наявності необхідної лабораторної, рентгенологічної та функціонально-діагностичної бази. Зазначене свідчить про формальний характер розгляду тендерної пропозиції ТОВ «МЕДПРОФ» та відсутність об’єктивної перевірки фактичної спроможності цього учасника надати послуги відповідно до вимог тендерної документації і чинного законодавства. 1. Невідповідність складу медичної комісії ТОВ «МЕДПРОФ» вимогам наказу МОЗ України №1393 Додатком 1 до тендерної документації встановлено пряму вимогу про те, що в учасника повинна бути наявна медична комісія з проведення медичних оглядів працівників, утворена та діюча відповідно до Порядку організації та проведення обов’язкових медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 08.09.2025 №1393. На підтвердження виконання зазначеної вимоги ТОВ «МЕДПРОФ» надало наказ №100 від 01.01.2026 «Про створення медичної комісії для проведення обов’язкових медичних оглядів працівників певних категорій». Відповідно до пункту 4 розділу IV Порядку, затвердженого наказом МОЗ України №1393, до складу комісії обов’язково входять лікар-профпатолог як голова комісії, лікар-терапевт, лікар-невропатолог, лікар-офтальмолог, лікар-отоларинголог, лікар-акушер-гінеколог для проведення оглядів жінок або лікар-уролог для проведення оглядів чоловіків, а також лікар-хірург. Вказані лікарі повинні здійснювати огляд працівників певних категорій у повному складі. Згідно з технічними вимогами Замовника проведенню періодичних медичних оглядів підлягають 829 працівників, серед яких 676 чоловіків та 153 жінки. Отже, для належного проведення медичних оглядів у складі комісії повинні бути одночасно лікар-акушер-гінеколог для огляду жінок та лікар-уролог для огляду чоловіків. У складі комісії, затвердженому наказом ТОВ «МЕДПРОФ» №100 від 01.01.2026, зазначено лікаря-акушера-гінеколога Попенко Ж.А., проте лікар-уролог у складі комісії взагалі відсутній. Використаний у пункті 4 розділу IV Порядку №1393 сполучник «або» не означає право надавача послуг на власний розсуд обрати лише одного із зазначених лікарів для огляду змішаної групи працівників. Нормативна конструкція прямо пов’язує участь відповідного лікаря зі статтю працівників: лікар-акушер-гінеколог залучається для огляду жінок, а лікар-уролог — для огляду чоловіків. Оскільки предметом закупівлі передбачено огляд як жінок, так і чоловіків, у складі комісії повинні бути обидва відповідні лікарі. Наявність у ліцензійному реєстрі ТОВ «МЕДПРОФ» спеціальності «Урологія» за однією з адрес провадження діяльності не усуває цієї невідповідності. Ліцензування певної спеціальності не є тотожним включенню конкретного лікаря-уролога до складу комісії. Наданий наказ №100 не містить відомостей про лікаря-уролога, який повинен здійснювати огляд 676 працівників чоловічої статі. Таким чином, наданий ТОВ «МЕДПРОФ» наказ №100 не підтверджує наявність у цього учасника медичної комісії, склад якої відповідає наказу МОЗ України №1393. Навпаки, зміст документа безпосередньо підтверджує невідповідність комісії обов’язковим нормативним вимогам. Загальна довідка ТОВ «МЕДПРОФ» про погодження з технічними вимогами не може усунути зазначену невідповідність. Декларативне твердження про відповідність не має переваги над конкретним наказом учасника, зі змісту якого вбачається фактична відсутність обов’язкового лікаря у складі комісії. 2. Відсутність затвердженого графіка роботи медичної комісії Пунктом 1 розділу IV Порядку, затвердженого наказом МОЗ України №1393, передбачено, що надавач послуг із проведення обов’язкових медичних оглядів видає наказ про утворення комісії із затвердженням її складу та графіка роботи. Отже, нормативно передбачено одночасне виконання двох обов’язкових умов: затвердження персонального складу комісії та затвердження графіка її роботи. Наданий ТОВ «МЕДПРОФ» наказ №100 від 01.01.2026 містить лише перелік членів комісії. Затверджений графік роботи комісії в наказі відсутній. Наказ також не містить посилання на окремий додаток із графіком роботи, який є його невід’ємною частиною. Окремого затвердженого графіка роботи комісії у складі тендерної пропозиції ТОВ «МЕДПРОФ» також не надано. Відсутність графіка роботи має суттєве значення з огляду на предмет закупівлі. ТОВ «МЕДПРОФ» повинно забезпечити виїзд медичної комісії до п’яти місць проведення медичних оглядів у Полтавській області та провести огляди 838 працівників у встановлений договором строк. Без належно затвердженого графіка не підтверджено, що відповідна комісія функціонує у порядку, визначеному наказом МОЗ України №1393, та має організаційну можливість забезпечити своєчасне надання послуг. Таким чином, наказ №100 від 01.01.2026 не відповідає пункту 1 розділу IV Порядку №1393 та не може вважатися належним підтвердженням наявності у ТОВ «МЕДПРОФ» комісії, утвореної відповідно до вимог цього нормативно-правового акта. 3. Невідповідність складу комісії з медичного огляду водіїв вимогам наказу МОЗ України та МВС України №65/80 Додатком 1 до тендерної документації передбачено, що учасник повинен мати медичну комісію з медичного огляду кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, утворену відповідно до Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затвердженого спільним наказом Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства внутрішніх справ України від 31.01.2013 №65/80. ТОВ «МЕДПРОФ» надало наказ №101 від 01.01.2026 про створення відповідної медичної комісії. Згідно із цим наказом головою комісії призначено Поліщук Н.І., яка в самому наказі визначена як лікар-профпатолог. Лікар-терапевт Кобилинська Т.А. включена до складу комісії лише як її член. Водночас Положення, затверджене наказом №65/80, імперативно встановлює, що до складу медичної комісії входить лікар-терапевт, який є головою комісії, а також лікар-невропатолог, лікар-отоларинголог, лікар-офтальмолог та лікар-хірург. Таким чином, нормативно визначено не тільки обов’язкову участь лікаря-терапевта, але й обов’язкове виконання ним функцій голови комісії. Наявність лікаря-терапевта серед звичайних членів комісії не є виконанням вимоги щодо призначення терапевта головою комісії. У складі тендерної пропозиції ТОВ «МЕДПРОФ» відсутні документи, які підтверджували б, що Поліщук Н.І. має чинну спеціалізацію за спеціальністю «Терапія» та призначена головою комісії саме як лікар-терапевт. Більше того, у власному наказі ТОВ «МЕДПРОФ» ця особа прямо зазначена як лікар-профпатолог. Отже, наказ №101 від 01.01.2026 безпосередньо суперечить обов’язковим вимогам Положення №65/80. ТОВ «МЕДПРОФ» документально не підтвердило наявність належно утвореної комісії для проведення медичних оглядів водіїв, хоча така вимога прямо передбачена технічною специфікацією Замовника. 4. Непідтвердження наявності необхідної лабораторної, рентгенологічної та функціонально-діагностичної бази Відповідно до пункту 2 розділу IV Порядку №1393 комісія утворюється на базі закладу охорони здоров’я, який надає спеціалізовану медичну допомогу, зокрема за спеціальністю «Професійна патологія», має у своєму складі клініко-діагностичну лабораторію, відділення рентгенології та функціональної діагностики, а також має у штаті відповідних лікарів-спеціалістів або укладені договори із суб’єктами господарювання, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики. ТОВ «МЕДПРОФ» надало витяг із ліцензійного реєстру станом на 21.02.2024. Зі змісту цього витягу не вбачається наявність у ТОВ «МЕДПРОФ» рентгенологічного відділення або провадження медичної практики за спеціальністю «Рентгенологія». Також у витягу не зазначено функціональну діагностику. Клінічна лабораторна діагностика зазначена лише за окремою адресою у місті Бориспіль. За основним місцезнаходженням ТОВ «МЕДПРОФ» у місті Києві за адресою: вул. Вишгородська, 31, відомості про клінічну лабораторну діагностику, рентгенологію та функціональну діагностику у наданому витягу відсутні. Водночас у складі тендерної пропозиції ТОВ «МЕДПРОФ» не надано договорів із лабораторіями, рентгенологічними відділеннями, закладами функціональної діагностики або іншими ліцензованими суб’єктами господарювання, які могли б забезпечити проведення необхідних досліджень. До складу комісії наказом №100 включено лікаря-рентгенолога, однак наявність конкретного лікаря у складі комісії сама по собі не підтверджує право ТОВ «МЕДПРОФ» здійснювати господарську діяльність за відповідною медичною спеціальністю та не підтверджує наявність рентгенологічного обладнання або договору з ліцензованим закладом. Навіть якщо після 21.02.2024 ТОВ «МЕДПРОФ» вносило зміни до відомостей про провадження медичної практики, учасник не надав у складі тендерної пропозиції жодного актуального документа, який підтверджував би такі зміни. Замовник не має права припускати наявність у переможця матеріально-технічної бази, ліцензованих спеціальностей або договорів, відомості про які відсутні у наданих документах. Особливого значення ця невідповідність набуває з огляду на те, що послуги повинні надаватися з виїздом комісії до підрозділів Замовника у Полтавській області. ТОВ «МЕДПРОФ» не надало інформації про пересувне рентгенологічне, лабораторне та функціонально-діагностичне обладнання, порядок його транспортування та використання, а також документи щодо залучення інших ліцензованих суб’єктів господарювання. Отже, надані документи не підтверджують відповідність ТОВ «МЕДПРОФ» пункту 2 розділу IV Порядку №1393 та вимогам Додатка 1 до тендерної документації. 5. Непідтвердження кваліфікації всіх членів медичних комісій Технічними вимогами Замовника встановлено, що медичний персонал учасника повинен мати сертифікати лікарів-спеціалістів та/або посвідчення про присвоєння, підтвердження чи підвищення кваліфікації стосовно всіх членів лікарсько-експертної комісії, зокрема осіб, які пройшли підготовку з професійної патології та будуть залучені до проведення періодичних медичних оглядів. У складі тендерної пропозиції ТОВ «МЕДПРОФ» надано документи щодо працевлаштування та кваліфікації фактично лише лікаря-профпатолога Акіньшиної О.М. Щодо інших членів комісій не надано сертифікатів лікарів-спеціалістів, посвідчень про присвоєння або підтвердження кваліфікаційної категорії, документів про проходження спеціалізації та документів про трудові чи цивільно-правові відносини з ТОВ «МЕДПРОФ». Надана ТОВ «МЕДПРОФ» загальна довідка про наявність працівників відповідної кваліфікації містить лише декларативне твердження про наявність персоналу. У довідці відсутні прізвища працівників, їхні посади, спеціальності, стаж роботи, вид правовідносин з учасником, номери та строки чинності сертифікатів. Така довідка не дає можливості перевірити, чи мають усі особи, включені до складу комісій, право на здійснення відповідної медичної практики та чи є їхні сертифікати чинними на момент подання тендерної пропозиції й протягом запланованого строку надання послуг. Зазначена обставина повинна оцінюватися разом з іншими встановленими невідповідностями. Зокрема, щодо голови водійської комісії Поліщук Н.І. не надано документів про наявність спеціалізації з терапії, а щодо лікаря-уролога документи відсутні через те, що такого лікаря взагалі не включено до складу комісії. 6. Непідтвердження можливості проведення медичних оглядів працівників залізничного транспорту Технічна специфікація передбачає проведення медичних оглядів дев’яти працівників залізничного транспорту відповідно до Порядку, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 29.04.2010 №240. Відповідно до зазначеного Порядку медичні огляди відповідних категорій працівників здійснюються лікарсько-експертною комісією. До її обов’язкового складу входять офтальмолог, отоларинголог, невролог, хірург, гінеколог, терапевт, який пройшов підготовку з професійної патології, а також медичний реєстратор. ТОВ «МЕДПРОФ» не надало окремого наказу про утворення лікарсько-експертної комісії для проведення оглядів працівників залізничного транспорту. Не надано також документів, які підтверджують, що відповідний лікар-терапевт пройшов підготовку з професійної патології та може брати участь у таких оглядах. Накази №100 та №101 стосуються інших видів медичних комісій та прийняті на виконання інших нормативно-правових актів. Вони не містять положень про створення ЛЕК для проведення оглядів працівників залізничного транспорту відповідно до наказу №240. Отже, тендерна пропозиція ТОВ «МЕДПРОФ» не підтверджує можливість законного проведення всього передбаченого технічною специфікацією обсягу послуг. 7. Неналежне підтвердження матеріально-технічної бази ТОВ «МЕДПРОФ» надало довідку про наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій, яка містить лише загальне твердження про наявність необхідної бази. У довідці відсутній перелік обладнання, його кількість, технічні характеристики, місцезнаходження, інформація про право власності або користування, відомості про технічний стан і метрологічну повірку обладнання. Не зазначено, яке саме обладнання буде доставлятися до місць проведення оглядів у Полтавській області. Враховуючи необхідність проведення лабораторних, функціональних, рентгенологічних та інших досліджень безпосередньо у підрозділах Замовника, загальна довідка не підтверджує фактичної спроможності ТОВ «МЕДПРОФ» виконати технічні вимоги. Зазначена невідповідність додатково підтверджується відсутністю у ліцензійному витягу відомостей про рентгенологію та функціональну діагностику, а також відсутністю договорів із суб’єктами господарювання, які могли б забезпечити проведення відповідних досліджень. 8. Замовник не мав права ігнорувати встановлені невідповідності Тендерна документація містить пряму вимогу щодо наявності в учасника медичних комісій, які відповідають наказам №1393 та №65/80. Отже, відповідність указаним нормативно-правовим актам є складовою технічних вимог до предмета закупівлі. Згода учасника з технічними вимогами не замінює його фактичну відповідність таким вимогам. У разі якщо спеціальний документ учасника суперечить загальній довідці, Замовник повинен враховувати зміст спеціального документа. У цьому випадку накази №100 та №101 підтверджують, що створені ТОВ «МЕДПРОФ» комісії не відповідають обов’язковим нормативним вимогам. Відсутність у Додатку 2 до тендерної документації вимоги про надання окремого документа на підтвердження технічної відповідності не надає Замовнику права визнавати відповідним учасника, який фактично не має належно сформованих медичних комісій. Тим більше, ТОВ «МЕДПРОФ» самостійно надало накази на підтвердження своєї відповідності, а тому Замовник був зобов’язаний перевірити їх зміст. Пунктом 43 Особливостей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178, передбачено обов’язок Замовника розмістити повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей, якщо під час розгляду тендерної пропозиції виявлено невідповідності в поданих документах або інформації. Водночас виправлення невідповідностей у технічних документах допускається лише за умови, що таке виправлення не призводить до зміни предмета закупівлі та змісту запропонованої учасником послуги. Заміна голови водійської комісії, включення до складу комісії нового лікаря-уролога, затвердження раніше відсутнього графіка роботи, залучення нових працівників, укладення договорів із лабораторіями або рентгенологічними закладами після закінчення строку подання пропозицій не є виправленням технічної або формальної помилки. Такі дії означатимуть створення або зміну матеріальної та кадрової спроможності учасника після завершення строку подання тендерних пропозицій. Якщо ж ТОВ «МЕДПРОФ» мало інші належні документи, які існували до закінчення строку подання тендерних пропозицій, Замовник принаймні був зобов’язаний надати учаснику можливість усунути виявлені документальні невідповідності відповідно до пункту 43 Особливостей. За відкритими даними процедури закупівлі Замовник не розміщував щодо ТОВ «МЕДПРОФ» повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей. Усі документи цього учасника завантажені 07.08.2026, тобто до закінчення строку подання пропозицій. Документи на усунення невідповідностей після проведення аукціону відсутні. Таким чином, Замовник не мав права обрати третій, не передбачений законодавством варіант поведінки — не встановлювати невідповідності, не вимагати їх усунення та одночасно визнавати тендерну пропозицію такою, що повністю відповідає тендерній документації. Якщо встановлені невідповідності могли бути усунені без зміни запропонованої послуги, Замовник повинен був застосувати пункт 43 Особливостей. Якщо ж їх виправлення вимагало фактичного доукомплектування комісій, залучення нових працівників або створення матеріально-технічної спроможності після закінчення строку подання пропозицій, тендерна пропозиція підлягала відхиленню на підставі пункту 44 Особливостей. У будь-якому із зазначених випадків прийняття рішення про визначення ТОВ «МЕДПРОФ» переможцем без надання 24 годин на усунення невідповідностей та без відхилення його пропозиції є передчасним і необґрунтованим. 9. Порушення основних принципів здійснення публічних закупівель Статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено принципи добросовісної конкуренції серед учасників, максимальної економії, ефективності та пропорційності, відкритості і прозорості, недискримінації учасників та рівного ставлення до них, об’єктивного та неупередженого визначення переможця, а також запобігання корупційним діям і зловживанням. Визнання переможцем учасника, документи якого прямо підтверджують невідповідність обов’язковим нормативним вимогам, порушує принцип об’єктивного та неупередженого визначення переможця. Запропонована ціна не може бути єдиною підставою для визначення переможця. Найбільш економічно вигідною може бути визнана лише тендерна пропозиція учасника, який відповідає всім установленим вимогам і має законну можливість надати весь передбачений обсяг послуг. Ігнорування невідповідностей ТОВ «МЕДПРОФ» ставить інших учасників процедури закупівлі у нерівне становище. Учасники, які забезпечили належний склад медичних комісій, залучили необхідних лікарів, сформували матеріально-технічну базу та понесли відповідні витрати, не можуть конкурувати на рівних умовах з учасником, щодо якого Замовник фактично не перевірив дотримання аналогічних вимог. ВИМАГАЄМО: Невідкладно та об’єктивно розглянути цю вимогу і повторно перевірити тендерну пропозицію ТОВ «МЕДПРОФ» з урахуванням наведених невідповідностей. Скасувати рішення уповноваженої особи АТ «Укргазвидобування», оформлене протоколом №168 від 24.08.2026, про визначення ТОВ «МЕДПРОФ» переможцем процедури закупівлі UA-2026-07-31-008556-a та про намір укласти з ним договір про закупівлю. Повернути тендерну пропозицію ТОВ «МЕДПРОФ» на повторний розгляд та надати належну правову оцінку невідповідності складу комісії наказу МОЗ України №1393, відсутності лікаря-уролога, відсутності затвердженого графіка роботи комісії, невідповідності голови водійської комісії вимогам наказу №65/80, непідтвердженню необхідної медичної бази та кваліфікації лікарів. У разі якщо Замовник вважатиме відповідні невідповідності такими, що можуть бути усунені без зміни змісту тендерної пропозиції та без створення учасником нової матеріально-технічної або кадрової спроможності після закінчення строку подання пропозицій, застосувати механізм, передбачений пунктом 43 Особливостей. Якщо усунення виявлених невідповідностей вимагатиме фактичного включення нових лікарів до складу комісій, зміни голови комісії, укладення нових договорів або створення необхідної матеріально-технічної бази після закінчення строку подання тендерних пропозицій, відхилити тендерну пропозицію ТОВ «МЕДПРОФ» відповідно до пункту 44 Особливостей. Звертаємо увагу Замовника, що система закупівель установила строк оскарження рішення про визначення ТОВ «МЕДПРОФ» переможцем до 00 год 00 хв 30.08.2026. У разі якщо до закінчення зазначеного строку Замовник не скасує рішення, оформлене протоколом №168 від 24.08.2026, будемо змушені звернутися до Антимонопольного комітету України зі скаргою на неправомірне рішення про визначення ТОВ «МЕДПРОФ» переможцем. У скарзі буде поставлено питання про зобов’язання Замовника скасувати рішення про визначення ТОВ «МЕДПРОФ» переможцем та провести повторний розгляд його тендерної пропозиції з урахуванням усіх установлених невідповідностей. Подання цієї вимоги є можливістю для Замовника самостійно усунути допущене порушення до звернення учасника до органу оскарження та до укладення договору про закупівлю. Просимо не допускати укладення договору з учасником, документи якого не підтверджують можливість законного виконання всього передбаченого технічною специфікацією обсягу послуг, скасувати неправомірне рішення та забезпечити повторний, повний і неупереджений розгляд тендерної пропозиції ТОВ «МЕДПРОФ».
Пов'язані документи:

Документів не завантажено.