-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
-
Донорські кошти
«Нове будівництво захисної споруди цивільного захисту — протирадіаційного укриття дошкільного навчального закладу №75 за адресою: м. Миколаїв, вул. 3 Лінія, 17-А» (ДК 021:2015: 45210000-2 Будівництво будівель)
Тендер Prozorro UA-2026-07-28-010559-a
Завершена
86 050 861.00
UAH без ПДВ
Період оскарження:
28.07.2026 16:19 - 09.08.2026 00:00
Вимога
Є відповідь
Вимога щодо скасування рішення про визначення переможця ТОВ ПГС БУД та провести повний, об'єктивний, неупереджений та документально підтверджений аналіз тендерної пропозиції цього учасника з урахуванням усіх обставин і невідповідностей, наведених ТОВ «АСТРА НОРД-ВЕСТ» у цій Вимозі.
Номер:
8dd2890b9dfd4567a652bf824521c687
Ідентифікатор запиту:
UA-2026-07-28-010559-a.a2
Назва:
Вимога щодо скасування рішення про визначення переможця ТОВ ПГС БУД та провести повний, об'єктивний, неупереджений та документально підтверджений аналіз тендерної пропозиції цього учасника з урахуванням усіх обставин і невідповідностей, наведених ТОВ «АСТРА НОРД-ВЕСТ» у цій Вимозі.
Вимога:
ТОВ «АСТРА НОРД-ВЕСТ», як учасник процедури закупівлі, звертається до Замовника у зв'язку з виявленими у тендерній пропозиції ТОВ «ПГС БУД» обставинами, які мають істотне значення для вирішення питання про її відповідність тендерній документації.
Одночасно звертаємо увагу, що до тендерної пропозиції ТОВ «АСТРА НОРД-ВЕСТ» Замовником уже було застосовано суворий підхід щодо дотримання кошторисних норм.
За таких умов застосування іншого стандарту перевірки до ТОВ «ПГС БУД» суперечило б принципам добросовісної конкуренції, недискримінації, рівного ставлення, об'єктивного та неупередженого визначення переможця.
І. ФАКТИЧНІ ТА ПРАВОВІ ПІДСТАВИ ВИМОГИ.
Предметом цієї вимоги є не припущення щодо можливих помилок учасника, а необхідність надати правову оцінку конкретним документам і показникам, наявним у його пропозиції: застосуванню середньомісячної норми тривалості робочого часу 171,75 люд.-год.; даті формування відповідних кошторисних документів; правильності визначення вартості людино-години; порядку врахування орендованих машин і механізмів; а також відсутності документа, прямо передбаченого підпунктом 5.3 Додатку 1 до тендерної документації — сертифіката системи управління якістю виробництва ДСТУ ISO 9001:2015 або ДСТУ EN ISO 9001:2018.
II. НОРМА ТРИВАЛОСТІ РОБОЧОГО ЧАСУ: 171,75 ЛЮД.-ГОД. ЗАМІСТЬ 173,17 ЛЮД.-ГОД.
У пояснювальній/кошторисній документації ТОВ «ПГС БУД» зазначено середньомісячну норму тривалості робочого часу 171,75 люд.-год. та середній розряд 3,8. Водночас після продовження строку дії воєнного стану з 02.08.2026 для відповідних тарифних сіток при 40- годинному робочому тижні розрахунковий показник становить 173,17 год./місяць. Пункт 5.3 Настанови з визначення вартості будівництва, затвердженої наказом від 01.11.2021 №281, пов'язує визначення вартості людино-години із середньомісячною заробітною платою та 1 показником середньомісячної норми тривалості робочого часу. Отже, помилка у цьому вихідному показнику потенційно змінює вартість людино-години, трудові витрати, прямі витрати та договірну ціну. Водночас юридично коректним є не механічне ототожнення дати завантаження файлу з датою складання кошторису, а встановлення Замовником дати формування Договірної ціни та Пояснювальної записки. Тому Замовник повинен документально встановити: коли складено відповідні документи; який показник діяв для застосованого розрахункового періоду, чому використано саме 171,75 люд.-год.; чи здійснювався перерахунок після 02.08.2026; та який фактичний вплив це мало на ціну. Зміна №6 до Настанови №281 затверджена наказом Мінрозвитку від 08.06.2026 №1069 і мас статус чинної. При цьому можливість учасника визначати запланований розмір кошторисної заробітної плати не означає права довільно застосовувати вихідні показники, від яких залежить розрахунок вартості людино-години.
ПРАКТИКА ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ ПІДТВЕРДЖУЄ ІСТОТНІСТЬ ТАКОЇ НЕВІДПОВІДНОСТІ
У моніторингу № UA-M-2025-07-14-000071 щодо закупівлі UA-2025-06-26-012086-а контролюючим органом досліджувалася ситуація, коли учасник застосував середньомісячну норму тривалості робочого часу 169,58 люд.-год. замість 171,75 люд.-год. Держаудитслужба пов'язала неправильність такого показника з порушенням пункту 5.3 Настанови №281 та впливом на ціну тендерної пропозиції. Отже, аналогічний за правовою природою показник у пропозиції ТОВ «ПГС БУД» не може бути залишений без перевірки. Якщо буде встановлено, що на дату складання відповідних кошторисних документів належним був показник 173,17 люд.-год., а застосовано 171,75 люд.-год., Замовник повинен визначити математичний вплив цієї розбіжності та надати їй правову оцінку відповідно до тендерної документації й Особливостей.
IV. ОРЕНДОВАНІ МАШИНИ І МЕХАНІЗМИ ТА НЕДОПУСТИМІСТЬ ВИСНОВКІВ НА ПІДСТАВІ ПРИПУЩЕНЬ.
У підсумковій відомості ресурсів ТОВ «ПГС БУД» зазначені, зокрема, орендовані машини: КБМ202-1141 — 2 971 457,23 грн; КБМ204-202 — 503 875,15 грн; КБМ206-247 — 20 930,91 грн; КБМ206-248 - 3 751,17 грн; КБМ206-337 — 173 610,66 грн; КБМ207-148 — 80 898,27 грн; КБМ211-201 — 54 592,19 грн; КБМ214-610 — 3 292 800,00 грн. Сукупна вартість наведених позицій становить 7 101 915,68 грн. Пункти 5.4 і 5.8 Настанови №281 вимагають аналізувати конкретний порядок визначення вартості експлуатації машин і механізмів, у тому числі орендованих. Сам факт одночасної наявності у кошторисі розділів щодо будівельних машин і ЗВВ не доводить подвійного включення однієї й тієї самої економічної витрати. Для юридично обгрунтованого висновку про подвійне врахування необхідно ідентифікувати конкретний ресурс, його код і найменування, кількість машино-годин, ціну машино-години, суму у прямих витратах, суму у базі/складі ЗВВ та показати математичний механізм повторного включення. Саме такого стандарту доказування Замовник повинен дотримуватися однаково щодо обох учасників. Це має безпосереднє значення і для правомірності відхилення ТОВ «АСТРА НОРД-ВЕСТ»: якщо рішення про його відхилення грунтувалося лише на формальному висновку про подвійне врахування без ідентифікації конкретної повторно включеної витрати та її математичного розрахунку, таке мотивування потребує перегляду.
V. САМОСТІЙНА ТА ДОКУМЕНТАЛЬНО ВИЗНАЧЕНА НЕВІДПОВІДНІСТЬ ТОВ «ПГС БУД»: ВІДСУТНІСТЬ СЕРТИФІКАТА ISO 9001.
Замовником Відповідно до підпунктів 5.2 та 5.3 Додатку 1 до тендерної документації здійснюється закупівля робіт на умовах, за яких виконання робіт передбачає набуття Замовником у власність товару, визначеного пунктом 6-1 розділу X Закону України «Про публічні закупівлі». У складі тендерної пропозиції ТОВ «ПГС БУД» надано документ «Інформація про ціни на матеріальні ресурси» (файл «117_ДЦ_ПВР.pdf»). За позицією №1254 передбачено передачу у власність Замовника «Підйомної платформи для людей з обмеженими можливостями CIL250» вартістю 273 050,00 грн. На підтвердження відповідності цієї продукції учасником надано файли SCAN1450.PDF, SCAN1451 (1).PDF та SCAN1452 (1).PDF, які є деклараціями про відповідність підйомних платформ IL-250/CIL-250 виробництва ТОВ «ПРОМЗАПЧАСТЬ» вимогам окремих технічних регламентів: безпеки машин, електромагнітної сумісності обладнання та низьковольтного електричного обладнання. Однак декларація про відповідність конкретної продукції технічному регламенту та сертифікат системи управління якістю виробництва ISO 9001 є різними документами за предметом підтвердження, процедурою оцінювання та юридичним призначенням. Декларації підтверджують заявлену відповідність продукції визначеним технічним регламентам; сертифікат ISO 9001 підтверджує функціонування сертифікованої системи управління якістю відповідної організації виробництва. Підпункт 5.3 Додатку 1 тендерної документації прямо вимагає сертифікат системи управління якістю виробництва ДСТУ ISO 9001:2015 або ДСТУ EN ISO 9001:2018. Подання замість такого сертифіката декларацій відповідності продукції технічним регламентам не є виконанням цієї вимоги, оскільки один вид документа не може вважатися еквівалентом іншого лише через те, що обидва стосуються якості або безпечності товару. Таким чином, відсутність у складі пропозиції належного сертифіката ISO 9001 є окремою невідповідністю, яку Замовник зобов'язаний кваліфікувати саме за змістом підпункту 5.3 Додатку 1 тендерної документації та визначити передбачений Особливостями правовий наслідок з урахуванням характеру документа та допустимості/недопустимості усунення такої невідповідності.
ВИМАГАЄМО:
1. Скасувати рішення про визначення переможця ТОВ ПГС БУД та провести повний, об'єктивний, неупереджений та документально підтверджений аналіз тендерної пропозиції цього учасника з урахуванням усіх обставин і невідповідностей, наведених ТОВ «АСТРА НОРД-ВЕСТ» у цій Вимозі.
Пов'язані документи:
Учасник
- Вимога.pdf 20.08.2026 20:27
Дата подачі:
20.08.2026 20:27
Вирішення:
Надаємо інформацію та відповідні документи (додаються) щодо вимоги ТОВ «АСТРА НОРД-ВЕСТ», розміщеної в електронній системі закупівель 20.08.2026 за ідентифікатором UA-2026-07-28-010559-a.a2:
1.Відповідно до абзацу 2 пункту 46 Особливостей: у разі коли учасник процедури закупівлі, тендерна пропозиція якого відхилена, вважає недостатньою аргументацію, зазначену в повідомленні, такий учасник може звернутися до замовника з вимогою надати додаткову інформацію про причини невідповідності його пропозиції умовам тендерної документації, зокрема технічній специфікації, та/або його невідповідності кваліфікаційним критеріям.
2. Стосовно п.13 розділу «Вимагаємо» Вимоги ТОВ «АСТРА НОРД-ВЕСТ» від 19.08.2026 № 236 щодо повторного надання правової оцінки рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «АСТРА НОРД-ВЕСТ»: Замовник зазначає, що порушене Учасником у повторній вимозі питання вже було предметом розгляду та отримало належне обґрунтування у попередній відповіді Замовника на вимогу (протокол від 17.08.2026 № 81/08/26). У зазначеній відповіді Замовником наведено обґрунтовані підстави для відхилення тендерної пропозиції Учасника та зазначено конкретні невідповідності, встановлені під час її розгляду. У зв’язку з цим підстави для зміни раніше прийнятого рішення відсутні.
Ураховуючи наведене, Замовник вважає надану раніше відповідь обґрунтованою та такою, що містить необхідну інформацію щодо причин відхилення тендерної пропозиції Учасника. Підстави для зміни прийнятого рішення відсутні.
При цьому Замовник наголошує, що відповідно до частини п’ятої статті 5 Закону учасники процедур закупівлі повинні добросовісно користуватися своїми правами, визначеними Законом.
Статус вимоги:
Відхилено
Вимога
Є відповідь
1. Вимога до скасування рішення щодо відхилення тендерної пропозиії ТОВ "АСТРА НОРД-ВЕСТ"; 2. Додаток 1 до вимоги про скасування рішення щодо відхилення тендерної пропозиції (Порівняльний аналіз - відображення орендованих машин та механізмів у кошторисній документаії ТОВ "АСТРА НОРД-ВЕСТ"; 3. Додаток 2 Нормативно-правове обгрунтувагння щодо неправомврності відхилення тендерної пропозиції ТОВ "АСТРА НОРД-ВЕСТ" у частині формування договірної ціни та врахування орендованих машин і механізмів 4. Офіційне роз`яснення/оновлення самого розробника АВК-5
Номер:
9a757acd0f3d44a98211e88579792e8e
Ідентифікатор запиту:
UA-2026-07-28-010559-a.a1
Назва:
1. Вимога до скасування рішення щодо відхилення тендерної пропозиії ТОВ "АСТРА НОРД-ВЕСТ";
2. Додаток 1 до вимоги про скасування рішення щодо відхилення тендерної пропозиції (Порівняльний аналіз - відображення орендованих машин та механізмів у кошторисній документаії ТОВ "АСТРА НОРД-ВЕСТ";
3. Додаток 2 Нормативно-правове обгрунтувагння щодо неправомврності відхилення тендерної пропозиції ТОВ "АСТРА НОРД-ВЕСТ" у частині формування договірної ціни та врахування орендованих машин і механізмів
4. Офіційне роз`яснення/оновлення самого розробника АВК-5
Вимога:
Вимога про скасування рішення щодо відхилення тендерної пропозиції ТОВ «АСТРА НОРД-ВЕСТ» та проведення її повторного розгляду.
Основні положення та аргументи:
Відсутність доказів «подвійного врахування»:
Замовник безпідставно відхилив пропозицію, виходячи з припущення, що вартість орендованої техніки врахована двічі (у прямих витратах та ЗВВ). При цьому Замовник не надав жодного математичного чи порівняльного розрахунку, не вказав шифри конкретних ресурсів, кількість машино-годин та суму нібито дублювання чи завищення ціни.
Відповідність Кошторисним нормам (Настанова затвердженна Наказом № 281):
Пункт 5.4 Настанови прямо передбачає можливість включення вартості експлуатації будівельних машин до прямих витрат, а пункт 5.8 регулює спецпорядок для орендованої техніки. Сама по собі наявність орендованої техніки у прямих витратах та наявність машин у структурі ЗВВ не свідчить про їх повторне включення.
Офіційна позиція розробника ПК АВК-5 (редакція 3.11.0):
Розробник програмного комплексу прямо роз’яснює, що в нормативних положеннях та офіційних роз’ясненнях відсутня вимога виключати вартість орендованих машин із загального розміру прямих витрат при нарахуванні ЗВВ.
Роз’яснення Мінекономіки та практика АМКУ:
Уповноважений орган та АМКУ (зокрема рішення № 17951-р/пк-пз, № 16706-р/пк-пз) підтверджують, що відмінність структури кошторису учасника чи наявність орендованих машин не є автоматичним порушенням. Для відхилення Замовник зобов'язаний довести факт конкретної невідповідності.
Безпідставне застосування ст. 43 та 44 Особливостей № 1178:
Замовник ототожнив власну суб'єктивну оцінку кошторису з невідповідністю, яка змінює предмет закупівлі, не довівши саму наявність помилки.
📋 Головні вимоги до Замовника:
Скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «АСТРА НОРД-ВЕСТ».
Провести повторний об’єктивний розгляд пропозиції з урахуванням Настанови № 281, позиції Мінекономіки та ПК АВК-5.
У разі наполягання на порушенні — надати поресурсний детальний розрахунок подвійного включення із зазначенням шифрів, сум та математичного обґрунтування.
За відсутності розрахунку та доказів — визнати пропозицію ТОВ «АСТРА НОРД-ВЕСТ» такою, що відповідає вимогам тендерної документації.
Пов'язані документи:
Учасник
- Вимога.PDF 14.08.2026 13:00
- Додаток 2.PDF 14.08.2026 13:00
- Офіційне роз`яснення.PDF 14.08.2026 13:00
- Додаток 1.PDF 14.08.2026 13:00
- На прикладі ЗВВ учасника (якщо ознаку включено).png 17.08.2026 17:24
- Повідомлення нове в редакції 3.11.0 ПК АВК-5 avk5.com.ua_about_prog_ed_3110.html.pdf 17.08.2026 17:25
- Протокол № 81 від 17.08.26 про надання відповіді щодо Вимоги по закупівлі (укриття №75).docx 17.08.2026 17:25
- Версія ЗВВ учасника (без врахування ознаки).png 17.08.2026 17:25
- Версія ДЦ учасника (без врахування ознаки).png 17.08.2026 17:25
- На прикладі ДЦ учасника (якщо ознаку включено, без врахування ЗВВ на орендовані).png 17.08.2026 17:25
Дата подачі:
14.08.2026 13:00
Вирішення:
Надаємо інформацію та відповідні документи (додаються) на підставі яких здійснено відхилення тендерної пропозиції ТОВ «АСТРА НОРД-ВЕСТ»:
Закупівля здійснюється в рамках Ukraine Facility, відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (із змінами й доповненнями) (далі — Особливості/ Постанова № 1178) та відповідно до вимог Рамкової Угоди щодо спеціальних механізмів реалізації фінансування ЄС для України згідно з інструментом Ukraine Facility, ратифікованої Законом України від 06.06.2024 № 3786-IX (далі — Угода).
Оцінювання тендерної пропозиції Учасника в частині Технічної специфікації проведено штатним співробітником Замовника, який має кваліфікаційний сертифікат інженера-проектувальника у частині кошторисної документації від 03.08.2023 року АР № 020923 (ознайомитися можна за посиланням на ЄДЕССБ:
https://e-construction.gov.ua/certified_persons_detail/3164016074270180570?prof=4
В «Настанові з визначення вартості будівництва з урахуванням Змін №1, №2, №3, №4, №5, №6», затверджена наказом від 01.11.2021 № 281 (далі - Настанова), наразі діють виключення, які пов’язані із застосуванням вимог Постанови від 19.11.2025 № 1512 «Деякі особливості визначення вартості будівництва, а також поточного середнього ремонту, поточного ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування в умовах воєнного стану» (далі – Постанова 1512).
Згідно вимог пп.4 пункту 1 Постанови 1512: під час складання інвесторської кошторисної документації загальновиробничі витрати встановлюються на рівні 10 відсотків суми прямих витрат, адміністративні витрати - на рівні 3 відсотки суми прямих витрат, кошторисний прибуток - на рівні 15 відсотків суми прямих витрат, а на етапі договірної ціни та взаєморозрахунків загальновиробничі витрати встановлюються на рівні не більше 10 відсотків суми прямих витрат, адміністративні витрати - на рівні не більше 3 відсотків суми прямих витрат, кошторисний прибуток - на рівні не більше 15 відсотків суми прямих витрат.
Замовник не ставить під сумнів вірність застосування Учасником норм п. 5.4. Настанови щодо включення до складу прямих витрат витрати на орендовані машини та механізми. Однак, п. 5.8. Настанови чітко визначено, що при обчисленні загальновиробничих та адміністративних витрат, а також прибутку в цілому по будові трудовитрати робітників, зайнятих на керуванні та обслуговуванні будівельних машин і механізмів, які орендуються разом із цими робітниками, не враховуються.
Учасником, в складі тендерної пропозиції, на підтвердження кваліфікаційного критерію «Наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій*» надано договори: від 20.07.2026 № СЦ01-20/07 про надання спеціалізованого автотранспорту в оренду та від 01.07.2026 № 06/2026 про надання послуг. Згідно умов означених договорів Учасник отримує техніку з робітникіами, які зайняті керуванням та обслуговуванням будівельних машин і механізмів, та є працівниками надавача послуг. Таким чином, на підставі п.5.8. Настанови в розрахунок загальновиробничих витрат заборонено включати трудовитрати робітників, які згідно означених договорів, будуть надавати послуги з керування та обслуговування орендованих машин та механізмів.
Розробники програмного комплексу АВК-5, під час розробки оновленої редакції 3.11.0, врахували вимоги Постанови 1512 щодо застосування відсоткового показника загальновиробничих та адміністративних витрат, а також прибутку. Про що вказано в повідомлені, розміщеному на сайті розробника: https://avk5.com.ua/about_prog_ed_3110.html
В пункті 8. повідомлення зазначено: Передбачено можливість виключення вартості орендованих машин і механізмів під час розрахунку загальновиробничих витрат із застосуванням відсоткового показника. Для цього в Реквізитах будови на вкладці «Параметри ЗВВ» додано відповідну ознаку.
Замовник не має можливості та не зобов’язаний оцінювати внутрішні алгоритми роботи програмного комплексу АВК-5, особливості його програмних налаштувань та функціональні зміни, які впроваджуються розробником. При цьому Замовником оцінюється результат використання Учасником зазначеного програмного комплексу, а саме сформована кошторисна документація та відповідність наведених у ній розрахунків вимогам тендерної документації та нормативним вимогам.
Учасником в складі тендерної пропозиції, на виконання вимоги п. 5.1. Додатку 1 до тендерної документації в тому числі надано кошторисні документи в електронному форматі «imd» програмного комплексу, який використовується Учасником для складання кошторисної документації. Згідно відомостей з «imd» моделі, наданої Учасником, ним не застосовано відповідну ознаку на вкладці «Параметри ЗВВ». В зв’язку із чим в Договірній ціні в розділі І Будівельні роботи прямі витрати склали – 64119,484 тис. грн., а загальновиробничі витрати склали 6 412,088 тис. грн. (скріншоту з «imd» Учасника додаються окремими файлами).
Завдяки незастосуванню Учасником відповідної ознаки в «Параметрах ЗВВ» загальновиробничі витрати перевищують розрахункову суму у 10% від прямих витрат на 0,1396 тис.грн.:
64 119,484 х 10% = 6 411,9484 тис. грн.
6 412,088 - 6 411,9484 = 0,1396 тис. грн.
Якщо, застосувати відповідну ознаку в «Параметрах ЗВВ» в «imd» моделі, яку надав Учасник, в Договірній ціні в розділі І Будівельні роботи прямі витрати залишаються на рівні – 64 119,484 тис. грн., а загальновиробничі витрати зменшуються до 6 002,591 тис. грн. (скріншоту з «imd» додаються окремими файлами). Таким чином, ЗВВ зменшується на 409,497 тис. грн.:
6 412,088 - 6 002,591 = 409,497 тис. грн..
Отже, незастосування Учасником відповідної ознаки у «Параметрах ЗВВ» призвело до перевищення встановленого Постановою № 1512 граничного розміру загальновиробничих витрат – не більше 10 відсотків від суми прямих витрат – на 0,1396 тис. грн.., а також до складу ЗВВ включено витрати на суму 409,497 тис. грн., які при правильному застосуванні відповідної ознаки не включалися б до складу ЗВВ, оскільки їх враховано у складі прямих витрат.
Таким чином, до складу загальновиробничих витрат повторно включено витрати, які при правильному застосуванні відповідної ознаки в «Параметрах ЗВВ» програмного комплексу АВК-5 не повинні були враховуватися у складі ЗВВ, оскільки їх враховано у складі прямих витрат кошторисного розрахунку.
Ураховуючи наведене, у Замовника відсутні підстави для скасування прийнятого рішення.
Статус вимоги:
Відхилено