• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Поточний ремонт з влаштування вентиляційної системи Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді, за адресою: м. Житомир, вул. Київська, 9 (ДК 021:2015:45330000-9 - Водопровідні та санітарно-технічні роботи)

Торги не відбулися

1 490 000.00 UAH без ПДВ
Період оскарження: 24.07.2026 21:13 - 22.08.2026 00:00
Скарга
Виконана замовником
КЕП

СКАРГА на умови тендерної документації

Номер: 8f26f3b4a2c24072b33aae072594b95f
Ідентифікатор запиту: UA-2026-07-24-010599-a.a1
Назва: СКАРГА на умови тендерної документації
Скарга:
Оскарження дискримінаційних умов Закупівлі
Дата розгляду скарги: 07.08.2026 10:00
Місце розгляду скарги: Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду: 30.07.2026 14:23
Дата прийняття рішення про вирішення скарги: 12.08.2026 11:44
Дата виконання рішення Замовником: 19.08.2026 14:50
Коментар замовника щодо усунення порушень: Замовником, ЖИТОМИРСЬКИМ МІСЬКИМ ЦЕНТРОМ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ, опрацьовано Рішення Комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель № 9567-р/пк-пз від 07.08.2026, та повідомляємо наступне. Відповідно до рішення Комісії, 21.07.2026 року Замовником було внесено зміни до Тендерної документації у закупівлі за предметом Поточний ремонт з влаштування вентиляційної системи Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді, за адресою: м. Житомир, вул. Київська, 9 (ДК 021:2015:45330000-9 - Водопровідні та санітарно-технічні роботи). Відповідну інформацію оприлюднено в електронній системі закупівель 19.08.2026 року.
Автор: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ВЕНТПРОМЕЛЕКТРОМОНТАЖ", Леся Порохнюк 380673450109 vpem17@ukr.net

Пункт скарги

Порядковий номер пункту скарги: 1
Номер: 224824101bde495b823898bb6c2109cc
Заголовок пункту скарги: Оскарження дискримінаційних умов Закупівлі
Тип пов'язаного елемента: Скарга на закупівлю
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Технічна специфікація предмета закупівлі
Тип порушення: Технічна специфікація предмета закупівлі
Опис суті пункту скарги: 24 липня 2026 року Замовником торгів, ЖИТОМИРСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ, було розпочато конкурентну процедуру закупівлі: відкриті торги (з особливостями), ідентифікатор закупівлі UA-2026-07-24-010599-a, за предметом закупівлі: Поточний ремонт з влаштування вентиляційної системи Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді, за адресою: м. Житомир, вул. Київська, 9 (ДК 021:2015:45330000-9 - Водопровідні та санітарно-технічні роботи) (далі – Процедура закупівлі/Закупівля), на підставі Закону України «Про публічні закупівлі» від 25 грудня 2015 року №922-VIII (далі – Закон №922-VIII) та Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. №1178, (далі – Особливості).
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ВЕНТПРОМЕЛЕКТРОМОНТАЖ" (далі – Суб’єкт оскарження/Скаржник) має намір взяти участь у Закупівлі.
Натомість, Скаржником виявлено положення тендерної документації Закупівлі – ТЕНДЕРНА ДОКУМЕНТАЦІЯ згідно предмету закупівлі: Поточний ремонт з влаштування вентиляційної системи Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді, за адресою: м. Житомир, вул. Київська, 9 (ДК 021:2015:45330000-9 - Водопровідні та санітарно-технічні роботи) Процедура закупівлі – відкриті торги з особливостями, затвердженої Протоколом Уповноваженої особи від 24 липня 2026 року (далі – Тендерна документація), що є дискримінаційними по відношенню до Скаржника, не дозволяють Скаржнику прийняти участь у Закупівлі, порушують права та охоронювані законом інтереси Скаржника на участь у Закупівлі відповідно до Закону №922-VIII та Особливостей. Порушення Замовника, пов’язані із встановленими умовами Тендерної документації, полягають у наступному.

Так, по-перше, згідно із підпунктом 9 пункту 11 Переліку документів та/або інформації, які подаються учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції, визначеного у Додатку 4 до тендерної документації, Замовник вимагає для мультизональної системи кондиціонування надати у складі тендерної пропозиції, зокрема:
«- Сертифікат відповідності ДСТУ EN 60335-1:2017 п. 6, п. 7.1, 7.6, 7.12-7.14, 8.1, п. 10, 13, п. 15.3, п. 16, п. 20.2, 21.1, 22.12, 22.14, 22.15, 22.21, 22.22, 22.34, 22.35, 22.41, 22.44, 23.1, 23.7-23.9, 25.1, 25.2, 25.5, 25.6, 25.9-25.13, 25.15, 25.17, 25.18, 25.25, 25.20, 25.21, 26.1, 26.8, 26.11, 27.1, 27.2, 27.4-27.6, 28.4;
ДСТУ EN 60335-2-40:2014: п.п. 6.1, 7.1, 7.12, 7.12.1, 7.13-7.15, 7.101, 8.1, 10.1, 10.2, 11, 13.1, 15, 16.2, 16.3, 19.1, 20.2, 21.1, 22.3, 22.5, 22.6, 22.9, 22.11, 22.14, 22.15, 22.18, 22.20, 22.21-22.24, 22.31, 22.33, 2.34, 22.35, 2.101, 23.1, 23.5, 23.8, 23.9, 24.2, 24.101, 25.1, 25.4, 25.6, 25.7, 25.8, 25.10, 25.12, 25.15, 25.18, 25.20, 26.10, 27.1, 27.4, 27.5, 28.1, 28.2, 28.3, 28.4, 29.1, 29.2, 30.1;
ДСТУ EN IEC 55014-2:2022 п. 5.1; ДСТУ EN 55014-1:2019 п. 4.1.1
(сертифікація продукції, що виготовляється серійно, з аналізом документації)».

Такі самі вимоги містяться у Технічному завданні щодо предмету закупівлі (Додаток 2 до Тендерної документації), а саме у пункті 9 переліку документів, які має надати Учасник у складі тендерної пропозиції, зокрема, для мультизональної системи кондиціонування:
«- Сертифікат відповідності ДСТУ EN 60335-1:2017 п. 6, п. 7.1, 7.6, 7.12-7.14, 8.1, п. 10, 13, п. 15.3, п. 16, п. 20.2, 21.1, 22.12, 22.14, 22.15, 22.21, 22.22, 22.34, 22.35, 22.41, 22.44, 23.1, 23.7-23.9, 25.1, 25.2, 25.5, 25.6, 25.9-25.13, 25.15, 25.17, 25.18, 25.25, 25.20, 25.21, 26.1, 26.8, 26.11, 27.1, 27.2, 27.4-27.6, 28.4;
ДСТУ EN 60335-2-40:2014: п.п. 6.1, 7.1, 7.12, 7.12.1, 7.13-7.15, 7.101, 8.1, 10.1, 10.2, 11, 13.1, 15, 16.2, 16.3, 19.1, 20.2, 21.1, 22.3, 22.5, 22.6, 22.9, 22.11, 22.14, 22.15, 22.18, 22.20, 22.21-22.24, 22.31, 22.33, 2.34, 22.35, 2.101, 23.1, 23.5, 23.8, 23.9, 24.2, 24.101, 25.1, 25.4, 25.6, 25.7, 25.8, 25.10, 25.12, 25.15, 25.18, 25.20, 26.10, 27.1, 27.4, 27.5, 28.1, 28.2, 28.3, 28.4, 29.1, 29.2, 30.1;
ДСТУ EN IEC 55014-2:2022 п. 5.1; ДСТУ EN 55014-1:2019 п. 4.1.1
(сертифікація продукції, що виготовляється серійно, з аналізом документації)».
Також відзначимо, що згідно пункту 2 розділу Загально будівельні роботи Технічного завдання щодо предмету закупівлі (Додаток 2 до Тендерної документації), передбачено монтаж мультизональної системи кондиціонування у складі 1 зовнішнього блоку номінальної холодопродуктивності 22400 Вт і 5 внутрішніх блоків касетного типу потужність охолодження 3600 Вт /обігріву 4200 Вт.
При цьому в рамках участі у Закупівлі Скаржник має намір запропонувати змонтувати мультизональну систему кондиціонування у складі 1 Зовнішнього блоку Aerostar AER-CS224REOU та 5 Внутрішніх касетних блоків (компакт) Aerostar AER-CS36CM4W, які виробляються ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ВЕНТ-СЕРВІС" (код ЄДРПОУ 35851853). Скаржник є дилером кліматичної продукції ТОВ "ВЕНТ-СЕРВІС", що підтверджується Сертифікатом, що додається до Скарги.
Однак, своїм листом (вих. № 239 від 28.07.2026 р.) ТОВ "ВЕНТ-СЕРВІС" повідомив, що «на продукцію Внутрішній касетний блок (компакт) Aerostar AER-CS36CM4W та Зовнішній блок Aerostar AER-CS224REOU, яка виробляється нами, ТОВ "ВЕНТ-СЕРВІС", не отримувався Сертифікат відповідності ДСТУ EN 60335-1:2017 п. 6, п. 7.1, 7.6, 7.12-7.14, 8.1, п. 10, 13, п. 15.3, п. 16, п. 20.2, 21.1, 22.12, 22.14, 22.15, 22.21, 22.22, 22.34, 22.35, 22.41, 22.44, 23.1, 23.7-23.9, 25.1, 25.2, 25.5, 25.6, 25.9-25.13, 25.15, 25.17, 25.18, 25.25, 25.20, 25.21, 26.1, 26.8, 26.11, 27.1, 27.2, 27.4-27.6, 28.4; ДСТУ EN 60335-2-40:2014: п.п. 6.1, 7.1, 7.12, 7.12.1, 7.13-7.15, 7.101, 8.1, 10.1, 10.2, 11, 13.1, 15, 16.2, 16.3, 19.1, 20.2, 21.1, 22.3, 22.5, 22.6, 22.9, 22.11, 22.14, 22.15, 22.18, 22.20, 22.21-22.24, 22.31, 22.33, 2.34, 22.35, 2.101, 23.1, 23.5, 23.8, 23.9, 24.2, 24.101, 25.1, 25.4, 25.6, 25.7, 25.8, 25.10, 25.12, 25.15, 25.18, 25.20, 26.10, 27.1, 27.4, 27.5, 28.1, 28.2, 28.3, 28.4, 29.1, 29.2, 30.1; ДСТУ EN IEC 55014-2:2022 п. 5.1; ДСТУ EN 55014-1:2019 п. 4.1.1 (сертифікація продукції, що виготовляється серійно, з аналізом документації), оскільки чинне законодавство України не містить вимоги щодо обов’язкового отримання такого(их) Сертифікату(ів)».
Тобто, Скаржник не має можливості виконати вимоги Тендерної документації в частині надання Сертифікату відповідності ДСТУ EN 60335-1:2017 п. 6, п. 7.1, 7.6, 7.12-7.14, 8.1, п. 10, 13, п. 15.3, п. 16, п. 20.2, 21.1, 22.12, 22.14, 22.15, 22.21, 22.22, 22.34, 22.35, 22.41, 22.44, 23.1, 23.7-23.9, 25.1, 25.2, 25.5, 25.6, 25.9-25.13, 25.15, 25.17, 25.18, 25.25, 25.20, 25.21, 26.1, 26.8, 26.11, 27.1, 27.2, 27.4-27.6, 28.4; ДСТУ EN 60335-2-40:2014: п.п. 6.1, 7.1, 7.12, 7.12.1, 7.13-7.15, 7.101, 8.1, 10.1, 10.2, 11, 13.1, 15, 16.2, 16.3, 19.1, 20.2, 21.1, 22.3, 22.5, 22.6, 22.9, 22.11, 22.14, 22.15, 22.18, 22.20, 22.21-22.24, 22.31, 22.33, 2.34, 22.35, 2.101, 23.1, 23.5, 23.8, 23.9, 24.2, 24.101, 25.1, 25.4, 25.6, 25.7, 25.8, 25.10, 25.12, 25.15, 25.18, 25.20, 26.10, 27.1, 27.4, 27.5, 28.1, 28.2, 28.3, 28.4, 29.1, 29.2, 30.1; ДСТУ EN IEC 55014-2:2022 п. 5.1; ДСТУ EN 55014-1:2019 п. 4.1.1 (сертифікація продукції, що виготовляється серійно, з аналізом документації) для мультизональної системи кондиціонування в складі Внутрішнього касетного блоку (компакт) Aerostar AER-CS36CM4W та Зовнішнього блоку Aerostar AER-CS224REOU, яка виробляється ТОВ "ВЕНТ-СЕРВІС".
Разом з тим, вимоги Тендерної документації щодо надання зазначеного сертифікату відповідності є надмірними, отримання такого сертифікату не є обов’язковим згідно чинного законодавства України. До того ж, згідно із статтею 23 Закону України «Про стандартизацію», національні стандарти застосовуються на добровільній основі, крім випадків, якщо обов’язковість їх застосування встановлена нормативно-правовими актами.
Вважаємо, що вимога надати сертифікат, який охоплює декілька десятків конкретних пунктів та підпунктів ДСТУ EN 60335-1, ДСТУ EN 60335-2-40, ДСТУ EN IEC 55014-2 та ДСТУ EN 55014-1, виписана під конкретного виробника та його продукцію, який раніше отримав такий сертифікат. Виключно особи, які пропонують продукцію виробника, на яку видано такий сертифікат, зможуть прийняти участь та перемогти у Закупівлі. Але інші особи (зокрема, Скаржник), які пропонують продукцію (зовнішнього блоку номінальної холодопродуктивності і внутрішніх блоків касетного типу), на яку не отримувався зазначений сертифікат відповідності ДСТУ EN 60335-1:2017 п. 6, п. 7.1, 7.6, 7.12-7.14, 8.1, п. 10, 13, п. 15.3, п. 16, п. 20.2, 21.1, 22.12, 22.14, 22.15, 22.21, 22.22, 22.34, 22.35, 22.41, 22.44, 23.1, 23.7-23.9, 25.1, 25.2, 25.5, 25.6, 25.9-25.13, 25.15, 25.17, 25.18, 25.25, 25.20, 25.21, 26.1, 26.8, 26.11, 27.1, 27.2, 27.4-27.6, 28.4; ДСТУ EN 60335-2-40:2014: п.п. 6.1, 7.1, 7.12, 7.12.1, 7.13-7.15, 7.101, 8.1, 10.1, 10.2, 11, 13.1, 15, 16.2, 16.3, 19.1, 20.2, 21.1, 22.3, 22.5, 22.6, 22.9, 22.11, 22.14, 22.15, 22.18, 22.20, 22.21-22.24, 22.31, 22.33, 2.34, 22.35, 2.101, 23.1, 23.5, 23.8, 23.9, 24.2, 24.101, 25.1, 25.4, 25.6, 25.7, 25.8, 25.10, 25.12, 25.15, 25.18, 25.20, 26.10, 27.1, 27.4, 27.5, 28.1, 28.2, 28.3, 28.4, 29.1, 29.2, 30.1; ДСТУ EN IEC 55014-2:2022 п. 5.1; ДСТУ EN 55014-1:2019 п. 4.1.1 (сертифікація продукції, що виготовляється серійно, з аналізом документації), позбавлені можливості прийняти участь та перемогти у Процедурі закупівлі.
Замовник жодним чином не обґрунтовує причину обмеження конкуренції за допомогою зазначеної вимоги Тендерної документації.
Відтак, для створення конкурентного середовища та забезпечення участі Скаржника у Процедурі закупівлі Замовник має виключити з підпункту 9 пункту 11 Переліку документів та/або інформації, які подаються учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції, визначеного у Додатку 4 до тендерної документації, та з Технічного завдання щодо предмету закупівлі (Додаток 2 до Тендерної документації), а саме з пункту 9 переліку документів, які має надати Учасник у складі тендерної пропозиції, зокрема, для мультизональної системи кондиціонування, вимоги щодо надання у складі тендерної пропозиції наступного документу:
«- Сертифікат відповідності ДСТУ EN 60335-1:2017 п. 6, п. 7.1, 7.6, 7.12-7.14, 8.1, п. 10, 13, п. 15.3, п. 16, п. 20.2, 21.1, 22.12, 22.14, 22.15, 22.21, 22.22, 22.34, 22.35, 22.41, 22.44, 23.1, 23.7-23.9, 25.1, 25.2, 25.5, 25.6, 25.9-25.13, 25.15, 25.17, 25.18, 25.25, 25.20, 25.21, 26.1, 26.8, 26.11, 27.1, 27.2, 27.4-27.6, 28.4;
ДСТУ EN 60335-2-40:2014: п.п. 6.1, 7.1, 7.12, 7.12.1, 7.13-7.15, 7.101, 8.1, 10.1, 10.2, 11, 13.1, 15, 16.2, 16.3, 19.1, 20.2, 21.1, 22.3, 22.5, 22.6, 22.9, 22.11, 22.14, 22.15, 22.18, 22.20, 22.21-22.24, 22.31, 22.33, 2.34, 22.35, 2.101, 23.1, 23.5, 23.8, 23.9, 24.2, 24.101, 25.1, 25.4, 25.6, 25.7, 25.8, 25.10, 25.12, 25.15, 25.18, 25.20, 26.10, 27.1, 27.4, 27.5, 28.1, 28.2, 28.3, 28.4, 29.1, 29.2, 30.1;
ДСТУ EN IEC 55014-2:2022 п. 5.1; ДСТУ EN 55014-1:2019 п. 4.1.1
(сертифікація продукції, що виготовляється серійно, з аналізом документації)».

По-друге, відповідно до підпункту 6.1 пункту 6 розділу ІІІ Тендерної документації, учасники процедури закупівлі повинні надати у складі тендерних пропозицій інформацію та документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, установленим замовником, в тому числі:
- Технічне завдання щодо предмету закупівлі (з інформацією відповідно до додатку 2 тендерної документації) та інші документи відповідно до вимог додатку 2 до тендерної документації.
6.2. Найменування, обсяг, місце поставки та якісні вимоги до предмета закупівлі – згідно з Додатком 2 цієї документації.

Згідно із пунктом 5 Переліку документів та/або інформації, які подаються учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції, визначеного у Додатку 4 до тендерної документації: Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, в тому числі підписане технічне завдання щодо предмету закупівлі (з інформацією відповідно до додатку 2 тендерної документації).
Відповідно до підпунктів 10 та 11 пункту 11 Переліку документів та/або інформації, які подаються учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції, визначеного у Додатку 4 до тендерної документації, Учасник має надати у складі тендерної пропозиції:
- Учасник має надати технічний паспорт з вказаними технічними характеристиками що вимагаються у технічному завданні Додаток 2 або письмове підтвердження від виробника/імпортера про підтвердження технічних характеристик що вимагаються у технічному завданні Додаток 2 для обладнання наданого у пропозиції з печаткою підприємства та підписом відповідальної особи виробника/імпортера;
- Заповнений Додаток 6 з технічними вимогами до обладнання.

Разом з тим, у Додатку 2 до тендерної документації Замовник встановив наступні Технічні вимоги до внутрішніх блоків системи кондиціонування:
Потужність охолодження/обігріву (Вт) Номінальна чутлива холодопродуктивність (Вт) Номінальна споживана потужність (Вт) Об'єм повітря (м³/год)
3600/4200 2448, 16 490/430/390/350
Газова/рідинна труба (мм) Конденсатна труба (мм) Вага (кг) Шум (дБ(А) Зовнішні розміри (ВxШxГ) (мм)
12,7/6,35 32 14.8 26 215x570x570
Допустиме відхилення у технічних характеристиках +/- 3%.
Аналогічні технічні вимоги до внутрішніх блоків системи кондиціонування передбачені у Додатку 6 до тендерної документації:
Технічні вимоги до внутрішніх блоків системи кондиціонування:
№ Характеристика Найменування обладнання Відхилення від Технічного завдання, %
Згідно додатку 2 Технічне завдання
1 Потужність охолодження/обігріву (Вт) 3600/4200
2 Номінальна чутлива холодопродуктивність (Вт) 2448
3 Номінальна споживана потужність (Вт) 16
4 Об'єм повітря (м³/год) 490/430/390/350
5 Газова/рідинна труба (мм) 12,7/6,35
6 Конденсатна труба (мм) 32
7 Вага (кг) 14,8
8 Шум (дБ(А) 26
9 Зовнішні розміри (ВxШxГ) (мм) 215x570x570

Натомість, в рамках участі у Закупівлі Скаржник має намір запропонувати змонтувати Внутрішній касетний блок (компакт) Aerostar AER-CS36CM4W, що згідно листа (вих. № 238 від 28.07.2026 р.) виробника цього внутрішнього блоку системи кондиціонування, ТОВ «ВЕНТ-СЕРВІС», має наступні технічні характеристики:
№ Характеристика Показники
1 Потужність охолодження/обігріву (Вт) 3600/4200
2 Номінальна чутлива холодопродуктивність (Вт) 2448
3 Номінальна споживана потужність (Вт) 16
4 Об'єм повітря (м³/год) 468/432/390/348
5 Газова/рідинна труба (мм) 12,7/6,35
6 Конденсатна труба (мм) 32
7 Вага (кг) 14,8
8 Шум (дБ(А) 26
9 Зовнішні розміри (ВxШxГ) (мм) 215x570x570

Для кращого розуміння, викладемо вимоги Замовника та характеристики пропонованого до монтажу обладнання у формі порівняльної таблиці:
№ Характеристика Найменування обладнання Відхилення від Технічного завдання, %
Згідно додатку 2 Технічне завдання Внутрішній касетний блок (компакт) Aerostar AER-CS36CM4W
1 Потужність охолодження/обігріву (Вт) 3600/4200
3600/4200
0/0
2 Номінальна чутлива холодопродуктивність (Вт) 2448 2448 0
3 Номінальна споживана потужність (Вт) 16 16 0
4 Об'єм повітря (м³/год) 490/430/390/350 468/432/390/348 -4,49/ +0,47/0/
-0,57
5 Газова/рідинна труба (мм) 12,7/6,35 12,7/6,35 0/0
6 Конденсатна труба (мм) 32 32 0
7 Вага (кг) 14,8 14,8 0
8 Шум (дБ(А) 26 26 0
9 Зовнішні розміри (ВxШxГ) (мм) 215x570x570 215x570x570 0
Таким чином, порівняння характеристик Внутрішнього касетного блоку (компакт) Aerostar AER-CS36CM4W із технічними вимогами Замовника, що викладені у Технічному завданні (Додатку 2 до тендерної документації) та Додатку 6 до тендерної документації, показує незначне розходження у характеристиці Об'єм повітря (м³/год) внутрішніх блоків системи кондиціонування. Але дане відхилення за першим рівнем швидкості сягає -4,49%, тобто перевищує гранично допустиму норму відхилення у технічних характеристиках +/- 3%, що у подальшому стане підставою для відхилення тендерної пропозиції Скаржника, якщо вимогу до Об'єму повітря (м³/год) внутрішніх блоків системи кондиціонування лишити без змін.
Таким чином, Замовник штучно обмежив конкуренцію: зазначена вимога сформульована так, що прийняти участь і перемогти у Процедурі закупівлі зможуть виключно особи, які пропонують монтаж внутрішніх блоків системи кондиціонування з характеристикою об'єму повітря (м³/год): 490/430/390/350.
Замовник жодним чином не обґрунтовує причину обмеження конкуренції за допомогою зазначеної вимоги Тендерної документації, зокрема, чому виключно внутрішні блоки системи кондиціонування з характеристикою об'єму повітря (м³/год): 490/430/390/350 дозволить забезпечити його якісним поточним ремонтом.
Відтак, для створення конкурентного середовища та забезпечення участі Скаржника у Процедурі закупівлі Замовник має викласти зазначені технічні вимоги до внутрішніх блоків системи кондиціонування передбачені у Додатках 2 та 6 до тендерної документації, наступним чином:
у Додатку 2 до тендерної документації:
Потужність охолодження/обігріву (Вт) Номінальна чутлива холодопродуктивність (Вт) Номінальна споживана потужність (Вт) Об'єм повітря (м³/год)
3600/4200 2448 16 режим №1: в діапазоні від 468 до 490/режим №2: в діапазоні від 430 до 432/режим №3: 390/режим №4: в діапазоні від 348 до 350
Газова/рідинна труба (мм) Конденсатна труба (мм) Вага (кг) Шум (дБ(А) Зовнішні розміри (ВxШxГ) (мм)
12,7/6,35 32 14.8 26 215x570x570

у Додатку 6 до тендерної документації:
Технічні вимоги до внутрішніх блоків системи кондиціонування:
№ Характеристика Найменування обладнання Відхилення від Технічного завдання, %
Згідно додатку 2 Технічне завдання
1 Потужність охолодження/обігріву (Вт) 3600/4200
2 Номінальна чутлива холодопродуктивність (Вт) 2448
3 Номінальна споживана потужність (Вт) 16
4 Об'єм повітря (м³/год) режим №1: в діапазоні від 468 до 490/режим №2: в діапазоні від 430 до 432/режим №3: 390/режим №4: в діапазоні від 348 до 350
5 Газова/рідинна труба (мм) 12,7/6,35
6 Конденсатна труба (мм) 32
7 Вага (кг) 14,8
8 Шум (дБ(А) 26
9 Зовнішні розміри (ВxШxГ) (мм) 215x570x570

По-третє, у Додатку 2 до тендерної документації Замовник встановив наступні Технічні вимоги до припливно-витяжної установки:
1 Напруга, V/Частота, Гц 220/50
2 Фазність двигуна/нагрівача, ~ 1/1
3 Максимальна потужність вентилятора, Вт 2х170
4 Струм вентилятора, А 2х1,75
5 Максимальна витрата повітря, м³/год 1200
6 Частота обертання вентилятора, об/хв 2520
7 Потужність нагрівача, кВт 3
8 Струм нагрівача, А 13,6
9 Сумарна потужність установки, кВт 3,34
10 Температура переміщуваного повітря, °С -30...+60
11 Клас фільтруючої вставки G4
12 Тип рекуператора Протитечійний рекуператор
13 Матеріал рекуператора Алюміній
14 Розміри (ШхВхГ) (мм) 1200х340х1510
Допустиме відхилення у технічних характеристиках +/- 3%.
Аналогічні технічні вимоги до припливно-витяжної установки передбачені у Додатку 6 до тендерної документації:

Технічні вимоги до припливно-витяжної установки
№ Характеристика Найменування обладнання Відхилення від Технічного завдання, %
Згідно додатку 2 Технічне завдання
1 Напруга, V/Частота, Гц 220/50
2 Фазність двигуна/нагрівача, ~ 1/1
3 Максимальна потужність вентилятора, Вт 2х170
4 Струм вентилятора, А 2х1,75
5 Максимальна витрата повітря, м³/год 1200
6 Частота обертання вентилятора, об/хв 2520
7 Потужність нагрівача, кВт 3
8 Струм нагрівача, А 13,6
9 Сумарна потужність установки, кВт 3,34
10 Температура переміщуваного повітря, °С -30...+60
11 Клас фільтруючої вставки G4
12 Тип рекуператора Протитечійний рекуператор
13 Матеріал рекуператора Алюміній
14 Розміри (ШхВхГ) (мм) 1200х340х1510

Натомість, в рамках участі у Закупівлі Скаржник має намір запропонувати встановити припливно-витяжну установку Тип МС 0100, що згідно Технічного опису виробника цієї установки, ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПУХІВСЬКИЙ ВЕНТИЛЯЦІЙНИЙ ЗАВОД" (код ЄДРПОУ 35124850), має наступні технічні характеристики:
№ Характеристика Параметр
1 Напруга, V/Частота, Гц 220/50
2 Фазність двигуна/нагрівача, ~ 1/1
3 Максимальна потужність вентилятора, Вт 2х170
4 Струм вентилятора, А 2х1,75
5 Максимальна витрата повітря, м³/год 1100
6 Частота обертання вентилятора, об/хв 2480
7 Потужність нагрівача, кВт 3
8 Струм нагрівача, А 13,6
9 Сумарна потужність установки, кВт 3,34
10 Температура переміщуваного повітря, °C -25…+45
11 Клас фільтруючої вставки G4
12 Тип рекуператора Протитечійний рекуператор
13 Матеріал рекуператора Алюміній
14 Розміри (ШхВхГ) (мм) 1210х420х1440

Для кращого розуміння, викладемо вимоги Замовника та характеристики пропонованого до встановлення обладнання у формі порівняльної таблиці:
№ Характеристика Найменування обладнання Відхилення від Технічного завдання, %
Згідно додатку 2 Технічне завдання Тип МС 0100
1 Напруга, V/Частота, Гц 220/50 220/50 0
2 Фазність двигуна/нагрівача, ~ 1/1 1/1 0
3 Максимальна потужність вентилятора, Вт 2х170 2х170 0
4 Струм вентилятора, А 2х1,75 2х1,75 0
5 Максимальна витрата повітря, м³/год 1200 1100 -8,33%
6 Частота обертання вентилятора, об/хв 2520 2480 -1,59%
7 Потужність нагрівача, кВт 3 3 0
8 Струм нагрівача, А 13,6 13,6 0
9 Сумарна потужність установки, кВт 3,34 3,34 0
10 Температура переміщуваного повітря, °С -30...+60 -25…+45 Відмінний інтервал
11 Клас фільтруючої вставки G4 G4 0
12 Тип рекуператора Протитечійний рекуператор Протитечійний рекуператор 0
13 Матеріал рекуператора Алюміній Алюміній 0
14 Розміри (ШхВхГ) (мм) 1200х340х1510 1210х420х1440 Ш: +0,83%
В: +23,53%
Г: -4,64%
Таким чином, Замовник штучно обмежив конкуренцію: зазначені у Додатках 2 та 6 до тендерної документації технічні вимоги сформульовані так, що прийняти участь і перемогти у Процедурі закупівлі зможуть виключно особи, які пропонують встановити припливно-витяжну установку з характеристиками: Максимальна витрата повітря, м³/год: 1200; Частота обертання вентилятора, об/хв: 2520; Температура переміщуваного повітря, °С: -30...+60; Розміри (ШхВхГ) (мм): 1200х340х1510, які не дозволяють прийняти участь у Закупівлі Скаржнику, що може запропонувати встановити припливно-витяжну установку Тип МС 0100 виробництва ТОВ "ПУХІВСЬКИЙ ВЕНТИЛЯЦІЙНИЙ ЗАВОД".
Замовник жодним чином не обґрунтовує причину обмеження конкуренції за допомогою зазначених вимог Тендерної документації, зокрема, чому виключно припливно-витяжна установка з характеристиками Максимальна витрата повітря, м³/год: 1200; Частота обертання вентилятора, об/хв: 2520; Температура переміщуваного повітря, °С: -30...+60; Розміри (ШхВхГ) (мм): 1200х340х1510 дозволить забезпечити його якісним поточним ремонтом.
Відтак, для створення конкурентного середовища та забезпечення участі Скаржника у Процедурі закупівлі Замовник має викласти зазначені технічні вимоги до внутрішніх блоків системи кондиціонування передбачені у Додатках 2 та 6 до тендерної документації, наступним чином:
у Додатку 2 до тендерної документації:
1 Напруга, V/Частота, Гц 220/50
2 Фазність двигуна/нагрівача, ~ 1/1
3 Максимальна потужність вентилятора, Вт 2х170
4 Струм вентилятора, А 2х1,75
5 Максимальна витрата повітря, м³/год 1200 або 1100
6 Частота обертання вентилятора, об/хв 2520 або 2480
7 Потужність нагрівача, кВт 3
8 Струм нагрівача, А 13,6
9 Сумарна потужність установки, кВт 3,34
10 Температура переміщуваного повітря, °С -30...+60
або
-25…+45
11 Клас фільтруючої вставки G4
12 Тип рекуператора Протитечійний рекуператор
13 Матеріал рекуператора Алюміній
14 Розміри (ШхВхГ) (мм) 1200х340х1510 або 1210х420х1440

у Додатку 6 до тендерної документації:

Технічні вимоги до припливно-витяжної установки
№ Характеристика Найменування обладнання Відхилення від Технічного завдання, %
Згідно додатку 2 Технічне завдання
1 Напруга, V/Частота, Гц 220/50
2 Фазність двигуна/нагрівача, ~ 1/1
3 Максимальна потужність вентилятора, Вт 2х170
4 Струм вентилятора, А 2х1,75
5 Максимальна витрата повітря, м³/год 1200 або 1100
6 Частота обертання вентилятора, об/хв 2520 або 2480
7 Потужність нагрівача, кВт 3
8 Струм нагрівача, А 13,6
9 Сумарна потужність установки, кВт 3,34
10 Температура переміщуваного повітря, °С -30...+60
або
-25…+45
11 Клас фільтруючої вставки G4
12 Тип рекуператора Протитечійний рекуператор
13 Матеріал рекуператора Алюміній
14 Розміри (ШхВхГ) (мм) 1200х340х1510 або 1210х420х1440

По-четверте, у Додатку 2 та Додатку 6 до тендерної документації зазначено «Технічні вимоги до інверторних кондиціонерів потужністю 12000 BTu».
Натомість, такої одиниці виміру потужності, як BTu фізично не існує в метрологічних стандартах, нормативно-правових актах та технічних регламентах України чи міжнародної системи стандартизації ISO/IEC.
Встановлення неіснуючої одиниці виміру BTu створює правову невизначеність щодо того, за якими саме метрологічними стандартами учасник повинен підтвердити відповідність пропонованого обладнання.
Відповідно до Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 04.08.2015 № 914 «Про затвердження визначень основних одиниць SI, назв та визначень похідних одиниць SI, десяткових кратних і частинних від одиниць SI, дозволених позасистемних одиниць, а також їх позначень та Правил застосування одиниць вимірювання і написання назв та позначень одиниць вимірювання і символів величин»: Потужність вимірюється в одиницях SI – Ватах (Вт).
Встановлення Замовником неіснуючої в метрологічних та технічних стандартах одиниці виміру BTu створює правову невизначеність та штучний бар'єр для потенційних учасників закупівлі з огляду на те, що Скаржник позбавлений можливості встановити, за якими саме офіційними метрологічними стандартами чи методами випробувань він повинен підтвердити відповідність пропонованого обладнання некоректно сформульованому параметру «12000 BTu».
Крім того, текст Тендерної документації в цій частині є суперечливим, оскільки в описі параметрів цього ж кондиціонера Замовник зазначає показники в одиницях SI (Холодопродуктивність, Вт – 3 500, Теплопродуктивність, Bт – 3 700), що суперечить опису в заголовку розділу («12000 BTu»).
Відповідно до частин першої та четвертої статті 5 Закону №922-VIII, закупівлі здійснюються, зокрема, за принципом недискримінації учасників та рівного ставлення до них. Замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників.
Згідно із частиною четвертою статті 22 Закону №922-VIII, тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Відтак, для того, щоб Скаржник міг прийняти участь у Процедурі закупівлі, Замовник має усунути зазначені порушення (дискримінаційні вимоги).
Вимоги: Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Запити Органу оскарження