-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
-
Скасування закупівлі
ДК 021:2015: 38630000-0 «Астрономічні та оптичні прилади» (бінокуляр нічного бачення PVS-31 PRO GEN3 FOM 2000+ (або еквівалент)
Тендер Prozorro UA-2026-07-17-005744-a
Кваліфікація
від початку періоду пройшло 29 робочих днів
5 886 333.00
UAH без ПДВ
Період оскарження:
17.07.2026 13:13 - 24.07.2026 00:00
Скарга
Виконана замовником
КЕП
СКАРГА щодо прийнятих рішень замовника, які відбулися після розгляду тендерних пропозицій, у процедурі відкритих торгів з особливостями
Номер:
fc37bcfd764241ad8a361cbaf77354ca
Ідентифікатор запиту:
UA-2026-07-17-005744-a.a1
Назва:
СКАРГА щодо прийнятих рішень замовника, які відбулися після розгляду тендерних пропозицій, у процедурі відкритих торгів з особливостями
Скарга:
Скаржник вважає рішення про відхилення його тендерної пропозиції таким, що суперечить законодавству у сфері публічних закупівель та вимогам тендерної документації і внаслідок якого порушено права та законні інтереси Скаржника
Пов'язані документи:
Учасник
- Скарга signed.pdf 07.08.2026 17:05
- AUTHORIZATION LETTER.pdf 07.08.2026 17:05
- АВТОРИЗАЦІЙНИЙ ЛИСТ.pdf 07.08.2026 17:05
- SPECIFICATION CONFIRMATION.pdf 07.08.2026 17:05
- TO WHOM IT MAY CONCERN.pdf 07.08.2026 17:05
- ПІДТВЕРДЖЕННЯ СПЕЦИФІКАЦІЇ.pdf 07.08.2026 17:05
- відповідь на ПРОТОКОЛ № 146-1.pdf 07.08.2026 17:05
- УСІМ, КОГО ЦЕ МОЖЕ СТОСУВАТИСЯ.pdf 07.08.2026 17:05
- sign.p7s 07.08.2026 17:06
- рішення від 11.08.2026 № 9647.pdf 11.08.2026 15:18
- Інформація про резолютивну частину рішення від 18.08.2026 №9994.pdf 19.08.2026 14:37
- рішення від 18.08.2026 №9994.pdf 21.08.2026 16:10
- Відповідь АМКУ від 13.08.2026.docx 13.08.2026 17:45
- Відповідь АМКУ від 13.08.2026.pdf 13.08.2026 17:45
- AGM 2026-08-13 17-21.pdf 13.08.2026 17:45
- відповідь АМКУ 218354 від 26.08.2026.pdf 26.08.2026 17:46
- Протокол УО 157 від 26.08.2026 - викон.ріш.АМКУ по ПНБ.pdf 26.08.2026 17:46
- відповідь АМКУ 218354 від 26.08.2026.pdf 26.08.2026 17:47
Дата прийняття скарги до розгляду:
07.08.2026 17:12
Дата розгляду скарги:
18.08.2026 10:00
Місце розгляду скарги:
Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду:
11.08.2026 15:19
Дата прийняття рішення про вирішення скарги:
21.08.2026 16:10
Дата виконання рішення Замовником:
26.08.2026 17:47
Коментар замовника щодо усунення порушень:
Головним Управлінням Національної поліції у Вінницькій області,на виконання рішення Комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель №9647-р/пк-пз від 11.08.2026 (повний текст №9994-р/пк-пз від 18.08.2026), під час здійснення відкритих торгів за предметом код ДК 021:2015 «38630000-0 «Астрономічні та оптичні прилади» (бінокуляр нічного бачення PVS-31 PRO GEN3 FOM 2000+ (або еквівалент)», ідентифікатор закупівлі № UA-2026-07-17-005744-a, скасовано рішення уповноваженої особи від 06.08.2026 про визначення переможцем процедури відкритих торгів учасника торгів ТОВ «ЄВРОПА АРМ СПОРТ» (код ЄДРПОУ № 30307697), рішення про намір укласти договір про закупівлю (протокол №149), повернувши учасника на кваліфікацію, а також скасовано рішення уповноваженої особи від 04.08.2026 про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «МЕДУС ЛТД» (код ЄДРПОУ 39417328) (протокол №146), повернувши учасника на кваліфікацію.
Пункт скарги
Порядковий номер пункту скарги:
1
Номер:
8b528e7bceee4a09b2b3e3bcdb284cbc
Заголовок пункту скарги:
скарга на неправомірне відхилення тендерної пропозиції
Тип пов'язаного елемента:
Скарга на кваліфікацію
Тип порушення:
Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації:
Нецінові критерії оцінки тендерної пропозиції
Тип порушення:
Нецінові критерії оцінки тендерної пропозиції
Опис суті пункту скарги:
Замовником 04.08.2026 оприлюднено рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «МЕДУС ЛТД» у закупівлі UA-2026-07-17-005744-a з підстав нібито надання недостовірної інформації та фальсифікації технічних даних. Скаржник вважає таке рішення неправомірним, оскільки висновки Замовника ґрунтуються на припущеннях та неналежних доказах. Зокрема, зазначення виробника AGM Global Vision (USA) не спростовує країну походження товару — Китай; твердження про фальсифікацію документів не підтверджені експертними висновками або офіційною відповіддю виробника; порівняння з попередньою закупівлею стосується іншої комплектації товару; «експертний технічний аналіз» ТОВ «Lunaris Optics» не є висновком уповноваженої експертної установи та складений без дослідження конкретного запропонованого виробу. Тендерна пропозиція Скаржника відповідає вимогам тендерної документації, а рішення про її відхилення порушує права та законні інтереси Скаржника.
×
-
Назва доказу:
Відповідь на протокол
-
Повʼязаний документ:
відповідь на ПРОТОКОЛ № 146-1.pdf
-
-
Назва доказу:
Лист про походження приладів
-
Повʼязаний документ:
TO WHOM IT MAY CONCERN.pdf
-
-
Назва доказу:
підтвердження специфікації
-
Повʼязаний документ:
SPECIFICATION CONFIRMATION.pdf
-
-
Назва доказу:
Лист авторизації
-
Повʼязаний документ:
AUTHORIZATION LETTER.pdf
-
-
Назва доказу:
«ПІДТВЕРДЖЕННЯ СПЕЦИФІКАЦІЇ» від 04.08.2026
-
Повʼязаний документ:
ПІДТВЕРДЖЕННЯ СПЕЦИФІКАЦІЇ.pdf
Вимоги:
Зобов’язати замовника скасувати рішення про визначення переможця процедури закупівлі та повідомлення про намір укласти договір
Зобов’язати замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції скаржника
×
-
Зобов’язати ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ скасувати рішення про визнання ТОВ «ЄВРОПА АРМ СПОРТ» переможцем закупівлі UA-2026-07-17-005744-a.
Зобов’язати замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції скаржника
×
-
Зобов’язати ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «МЕДУС ЛТД» у закупівлі UA-2026-07-17-005744-a.
Запити Органу оскарження
Номер:
2d0e611573f84e3db7fac62ee5a71f56
Тема запиту:
Пояснення на скаргу ТОВ «МЕДУС ЛТД» (код ЄДРПОУ: 39417328) у процедурі закупівлі UA-2026-07-17-005744-a
Текст запиту:
НАЦІОНАЛЬНА ПОЛІЦІЯ УКРАЇНИ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ
У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ Управління логістики та матеріально-технічного забезпечення
вул. Театральна 10, м. Вінниця, 21050
тел. 59-43-49,
ulmtz@vn.police.gov.ua
«_____» ________ 2026 року №_____________
На №9647-р/пк-пз від 11.08.2026
Комісії Антимонопольного Комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель
Голові
Євгенію БЄГАЛОВУ
Пояснення на скаргу
ТОВ «МЕДУС ЛТД» (код ЄДРПОУ: 39417328) у процедурі закупівлі UA-2026-07-17-005744-a
07 серпня 2026 року ТОВ «МЕДУС ЛТД» подано скаргу (ідентифікатор скарги UA-2026-07-17-005744-a.a1) про те, що Головним управлінням Національної поліції у Вінницькій області (далі - Замовник) порушено порядок проведення процедури закупівлі за кодом ДК 021:2015 «38630000-0 «Астрономічні та оптичні прилади» (бінокуляр нічного бачення PVS-31 PRO GEN3 FOM 2000+ (або еквівалент)» (ідентифікатор закупівлі UA-2026-07-17-005744-a) та просить, зокрема, зобов'язати Замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції Скаржника та рішення про визначення Переможця Процедури закупівлі.
Так, Замовник в межах розгляду скарги ТОВ «МЕДУС ЛТД» (далі – Скаржник) щодо прийнятих рішень після розгляду тендерних пропозицій у процедурі закупівлі UA-2026-07-17-005744-a, надає свої обґрунтовані пояснення та заперечення.
Замовник наголошує, що рішення про відхилення тендерної пропозиції Скаржника (закріплене у Протоколі уповноваженої особи № 146 від 04.08.2026 р.) є правомірним, об’єктивним та прийнятим у відповідності до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та Особливостей затверджених постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості).
Підставою для відхилення пропозиції Скаржника стало надання у складі тендерної пропозиції недостовірної інформації, що є суттєвою при визначенні результатів процедури закупівлі (відповідно до абзацу 4 пункту 1 частини 1 статті 31 Закону та пунктів 42, 44 Особливостей).
Правомірність дій Замовника підтверджується такими фактами та документальними доказами:
1. Надання суперечливих та взаємовиключних юридичних даних про виробника
Скаржник у тексті своєї скарги зазначає, що країною походження запропонованого товару є Китай, а компанія AGM Global Vision (USA) є лише розробником та власником торговельної марки. Проте, аналіз наданого самим Скаржником у складі тендерної пропозиції «Сертифіката відповідності на партію № 431» (№ COC-UNVG-2026-431) виявив грубі розбіжності та взаємовиключні дані:
• Невідповідність штатів та адрес реєстрації виробника: На сторінці 1 Сертифіката у пункті 2 («Виробник») зазначено офіційну адресу компанії AGM Global Vision: 2407 E, Interstate 30, Suite 100 Grand Prairie, TX 75050, United States (Штат Техас). Натомість на сторінці 2 цього ж Сертифіката міститься відтиск круглої печатки, на якому нанесено зовсім іншу адресу: 173 West Main Street, Springerville, AZ 85938, USA (Штат Аризона). Наявність в межах одного двосторінкового документа двох абсолютно різних адрес реєстрації виробника в різних штатах США свідчить про внутрішню суперечливість та те, що документ було штучно зібрано з різних частин.
• Суперечність щодо виробничих потужностей: У пункті 5 Сертифіката («Контроль якості виробництва») прямо зазначено, що всі кінцеві випробування виконані відповідно до системи управління якістю виробника, яким у пункті 2 визначено саме юридичну особу в США. Документ не містить жодної згадки про заводи чи виробництво на території Китайської Народної Республіки (КНР). Таким чином, твердження Скаржника про походження товару з Китаю повністю спростовуються документами його ж власної тендерної пропозиції.
2. Наявність військової номенклатури НАТО (NATO Stock Number)
У пункті 1 Сертифіката на запропонований Скаржником прилад AGM UNVG Gen3 вказано NATO Stock Number (NSN): 5855-50-001-8292.
Коди NSN присвоюються виключно військовому майну та системам озброєння країн НАТО (зокрема, США). Продукція суто китайського виробництва для цивільного ринку не може мати чинного оригінального військового NSN-коду. Наявність цього номера додатково підтверджує, що цей виріб підпадає під суворий контроль країн НАТО та спростовує твердження Скаржника про його виготовлення в КНР без використання іноземних військових технологій чи компонентів.
3. Щодо відсутності експертних висновків та відповідей виробника
Замовник відхиляє твердження Скаржника про те, що висновки про недостовірність та фальсифікацію документів не можуть бути підставою для відхилення через відсутність офіційних експертних висновків або відповідей виробника.
В межах процедури публічних закупівель Уповноважена особа замовника не здійснює кримінально-правову кваліфікацію дій учасника за Кримінальним кодексом України.
Відповідно до Закону та Особливостей, Замовник зобов'язаний здійснювати розгляд та оцінку тендерних пропозицій на предмет їх відповідності та оцінювати достовірність і несуперечливість наданих відомостей.
Наданий Скаржником «Сертифікат відповідності № COC-UNVG-2026-431» містить явні ознаки штучного комбінування або ж редагування цифрового документу за допомогою комп’ютерних програм, адже документ Скаржника є звичайним цифровим текстовим файлом, який не має жодних захисних елементів, фону чи ознак сканування паперового носія. Натомість наприкінці цього файлу (на сторінці 2) окремо імпортовано та накладено графічні зображення підпису особи Yevhen Bilokon та круглої печатки.
Виявлені Замовником обставини (дві різні юридичні адреси в різних штатах США в одному документі) є очевидними візуальними фактами протиріч, які фіксуються без застосування спеціальних криміналістичних засобів чи проведення судових експертиз. Наявність таких явних внутрішніх протиріч свідчить про надання учасником недостовірної інформації, що є самостійною підставою для відхилення згідно з п. 44 Особливостей.
Для встановлення факту суперечливості даних у складі пропозиції Замовнику не потрібні висновки сторонніх установ.
4. Щодо технічних характеристик та листів, наданих разом із Скаргою
Посилання Скаржника на листи-підтвердження від компанії AGM Global Vision, LLC, які додані ним до скарги до АМКУ, є безпідставними, оскільки зазначені листи не були надані у складі тендерної пропозиції на момент розкриття. Замовник оцінює виключно ті документи, які були завантажені учасником у систему Prozorro до кінцевого строку подання пропозицій.
Слід зазначити, що інформація з відкритих джерел стосовно невідповідності фізичних характеристик приладу AGM UNVG Gen3 критеріям еквівалентності слугувала додатковим індикатором для Замовника, проте ключовою причиною відхилення стали недостовірні та суперечливі дані у документах самого Скаржника.
Дії Замовника були спрямовані виключно на захист державних інтересів, забезпечення національної безпеки та запобігання закупівлі обладнання військового призначення з непідтвердженим походженням та ознаками штучного комбінування супровідної документації.
Враховуючи вищевикладене, керуючись статтею 18 Закону України «Про публічні закупівлі» та Особливостей, –
ПРОСИМО:
1. Прийняти дані Пояснення Головного управління Національної поліції у Вінницькій області до розгляду.
2. Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю "МЕДУС ЛТД" у задоволенні скарги від 07.08.2026 р. вих. № 0807-26 у повному обсязі у зв’язку з її безпідставністю та підтвердженням факту надання Скаржником недостовірної та суперечливої інформації.
Додатки: копія Сертифіката відповідності № COC-UNVG-2026-431 із виділеними розбіжностями реквізитів (Техас/Аризона).
Т.в.о. начальника управління логістики
та матеріально-технічного забезпечення
Головного управлінням Національної поліції
у Вінницькій області
підполковник поліції Владислав КАСЯН
Дата опублікування:
13.08.2026 17:45