• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Лінія роздачі іжі (марміт других страв з нержавійки лінії роздачі на 4 GN1 з двома полицями -1шт; нейтральний елемент лінії роздачі з двома додатковими полицями 1200*700*850 – 1 шт; прилавок для столових приборів лінії роздачі з нержавійки – 1 шт; прилавок охолоджувальний з нержавійки лінії роздачі з кубом 1200*700*1700.-1 шт.)

Продовольча служба, згідно до ПКМУ №1178 від 12.10.2022 року «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування».

Торги відмінено

176 765.83 UAH без ПДВ
Період оскарження: 02.07.2026 11:03 - 07.07.2026 00:00
Скарга
Виконана замовником
КЕП

скарга

Номер: de5e9654765d44f4b9f44c042fbff21a
Ідентифікатор запиту: UA-2026-07-02-002665-a.a2
Назва: скарга
Скарга:
Під час розгляду наданих пропозицій, було виявлено, що пропозиція учасника ФОП Грабко Роман Костянтинович, якого визнано переможцем, не відповідає умовам закупівлі, які Замовник виклав в тендерній документації та має бути відхилена. У Додатку № 2 до тендерної документації Замовником визначено обов’язкові технічні характеристики лінії роздачі їжі, зокрема: Марміт других страв в тому числі зазначено параметр Марміт виробляється з чотирьма прямокутними конфорками. Прилавок охолоджувальний з нержавійки лінії роздачі з кубом 1200*700*1700. в тому числі зазначено параметри Має бути не менше 3 полиць , які мають скрізне охолодження. Температура зберігання від 4 до 12 0С; Габаритні розміри (д/ш/в) - 1200х700х1700мм. Також в Додатку 2 зазначено Всі елементи повинні виглядати єдиним цілим. Марка нержавіючої сталі AISI 201, або краще. У складі тендерної пропозиції ФОП Грабко Р.К. надано гарантійний лист щодо відповідності товару технічним вимогам, у якому зазначено, що учасником пропонується обладнання виробника ТОВ «РЕАЛ СТАЛЬ», а саме: марміт других страв МСЕ2; елемент нейтральний НЕ; прилавок охолоджувальний з кубом ПВХЛС-К; прилавок для столових приладів без зазначення конкретної моделі. Водночас у детальному описі запропонованого марміта МСЕ2 учасник зазначив наявність «чотирьох осередків з гастроємностями GN 1/1», тоді як Замовником установлено вимогу щодо наявності саме чотирьох прямокутних конфорок. Таким чином, опис конструкції конкретно запропонованого учасником товару не відповідає формулюванню технічної вимоги Замовника. Учасником не надано технічного паспорта, каталогу, інструкції виробника або іншого документа на модель МСЕ2, який би підтверджував наявність у запропонованого товару чотирьох прямокутних конфорок, напруги 380 В, потужності 3,0–4,0 кВт, двох полиць та габаритів 1500 × 700 × 850 мм. Щодо охолоджувального прилавка ПВХЛС-К учасником зазначено неправдиву інформацію, оскільки на офіційному сайті виробника ТОВ «РЕАЛ СТАЛЬ» зазначено габарити (д/ш/в) - 1200х700х1920мм. Посилання на офіційний сайт для перевірки технічних характеристик https://real-still.zp.ua/product/vitrina-kholodilnaya-kub-s-okhlazhdaemy/ ФОП Грабко Р.К. лише продублював у власній таблиці характеристики, установлені Замовником, та вказав недостовірну інформацію стосовно габаритів. Крім того, у гарантійному листі учасник зазначив, що на підтвердження відповідності запропонованого товару додає сертифікат відповідності та висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи. Проте надані документи містять суперечливу інформацію щодо виробника продукції. Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 03.04.2019 № 602-123-20-1/7079 виданий щодо продукції ТОВ «РЕАЛ СТАЛЬ», код ЄДРПОУ 41886529, та поширюється на меблі для виробничих потреб відповідно до наведеного у додатку переліку. У цьому переліку відсутні охолоджувальні прилавки, лінії роздачі їжі, марміти та конкретно запропоновані учасником моделі МСЕ2, НЕ і ПВХЛС-К. Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 03.03.2021 № 12.2-18-1/4663 також виданий ТОВ «РЕАЛ СТАЛЬ», код ЄДРПОУ 41886529, та загалом поширюється на окремі види теплового обладнання. При цьому в ньому відсутні конкретні моделі запропонованого учасником товару та їхні технічні характеристики. Натомість у сертифікаті відповідності № UA.CRT.00315-26, чинному з 05.06.2026 до 04.06.2027, виробником продукції зазначено ТОВ «РЕАЛ СТАЛЬ» з іншим кодом ЄДРПОУ — 46302533 та іншими адресами місцезнаходження і виробництва. Отже, надані учасником документи видані стосовно двох різних юридичних осіб: ТОВ «РЕАЛ СТАЛЬ», код ЄДРПОУ 41886529; ТОВ «РЕАЛ СТАЛЬ», код ЄДРПОУ 46302533. У складі тендерної пропозиції відсутній документ, який пояснює правовий або виробничий зв’язок між зазначеними юридичними особами, правонаступництво, передачу виробничої документації або поширення висновків, виданих юридичній особі з кодом ЄДРПОУ 41886529, на продукцію іншої юридичної особи з кодом ЄДРПОУ 46302533. Таким чином, документи, на які посилається ФОП Грабко Р.К. як на підтвердження відповідності запропонованого товару, не підтверджують відповідність конкретно зазначених ним моделей усім установленим Замовником технічним характеристикам та містять суперечливу інформацію щодо виробника продукції. Відповідно до тендерної документації тендерна пропозиція підлягає відхиленню, якщо вона не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі. Також тендерною документацією передбачено, що у разі отримання достовірної інформації про зазначення учасником у тендерній пропозиції недостовірної інформації, яка є суттєвою для визначення результатів процедури закупівлі, Замовник відхиляє тендерну пропозицію такого учасника. При цьому усунення зазначених технічних невідповідностей не може здійснюватися шляхом зміни запропонованих моделей товару, оскільки відповідно до умов тендерної документації під час виправлення невідповідностей учасник не може змінювати предмет закупівлі, найменування товару, марку або модель. Визначення переможцем учасника, пропозиція якого не відповідає технічним вимогам Замовника та містить суперечливі відомості щодо запропонованого товару і його виробника, порушує принципи об’єктивного та неупередженого визначення переможця, відкритості, прозорості та рівного ставлення до учасників, установлені статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі».
Дата розгляду скарги: 30.07.2026 10:00
Місце розгляду скарги: Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду: 22.07.2026 14:47
Дата прийняття рішення про вирішення скарги: 04.08.2026 17:58
Дата виконання рішення Замовником: 10.08.2026 12:33
Коментар замовника щодо усунення порушень: Під час проведення Закупівлі було прийнято рішення від 15.07.2026 № 116, згідно з яким визначено учасника ФОП «Грабко Роман Костянтинович» переможцем Закупівлі. Рішенням від 30.07.2026 №9270 Комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель замовника зобов’язано скасувати рішення про визначення ФОП «Грабко Роман Костянтинович» переможцем процедури закупівлі.
Автор: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ФАУНА ГРАНД", Юрій Милобог 380676375651 tov.faunagrand@gmail.com

Пункт скарги

Порядковий номер пункту скарги: 1
Номер: 8490675c4fff4f1a8dce995fac315f4c
Заголовок пункту скарги: скарга на неправомірне визначення переможця
Тип пов'язаного елемента: Скарга на кваліфікацію
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Технічна специфікація предмета закупівлі
Тип порушення: Технічна специфікація предмета закупівлі
Опис суті пункту скарги: Під час розгляду наданих пропозицій, було виявлено, що пропозиція учасника ФОП Грабко Роман Костянтинович, якого визнано переможцем, не відповідає умовам закупівлі, які Замовник виклав в тендерній документації та має бути відхилена.
У Додатку № 2 до тендерної документації Замовником визначено обов’язкові технічні характеристики лінії роздачі їжі, зокрема:
Марміт других страв в тому числі зазначено параметр Марміт виробляється з чотирьма прямокутними конфорками.
Прилавок охолоджувальний з нержавійки лінії роздачі з кубом 1200*700*1700. в тому числі зазначено параметри Має бути не менше 3 полиць , які мають скрізне охолодження. Температура зберігання від 4 до 12 0С; Габаритні розміри (д/ш/в) - 1200х700х1700мм.
Також в Додатку 2 зазначено Всі елементи повинні виглядати єдиним цілим. Марка нержавіючої сталі AISI 201, або краще.
У складі тендерної пропозиції ФОП Грабко Р.К. надано гарантійний лист щодо відповідності товару технічним вимогам, у якому зазначено, що учасником пропонується обладнання виробника ТОВ «РЕАЛ СТАЛЬ», а саме:
марміт других страв МСЕ2;
елемент нейтральний НЕ;
прилавок охолоджувальний з кубом ПВХЛС-К;
прилавок для столових приладів без зазначення конкретної моделі.
Водночас у детальному описі запропонованого марміта МСЕ2 учасник зазначив наявність «чотирьох осередків з гастроємностями GN 1/1», тоді як Замовником установлено вимогу щодо наявності саме чотирьох прямокутних конфорок.
Таким чином, опис конструкції конкретно запропонованого учасником товару не відповідає формулюванню технічної вимоги Замовника. Учасником не надано технічного паспорта, каталогу, інструкції виробника або іншого документа на модель МСЕ2, який би підтверджував наявність у запропонованого товару чотирьох прямокутних конфорок, напруги 380 В, потужності 3,0–4,0 кВт, двох полиць та габаритів 1500 × 700 × 850 мм.
Щодо охолоджувального прилавка ПВХЛС-К учасником зазначено неправдиву інформацію, оскільки на офіційному сайті виробника ТОВ «РЕАЛ СТАЛЬ» зазначено габарити (д/ш/в) - 1200х700х1920мм.


Посилання на офіційний сайт для перевірки технічних характеристик https://real-still.zp.ua/product/vitrina-kholodilnaya-kub-s-okhlazhdaemy/

ФОП Грабко Р.К. лише продублював у власній таблиці характеристики, установлені Замовником, та вказав недостовірну інформацію стосовно габаритів.

Крім того, у гарантійному листі учасник зазначив, що на підтвердження відповідності запропонованого товару додає сертифікат відповідності та висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи.
Проте надані документи містять суперечливу інформацію щодо виробника продукції.
Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 03.04.2019 № 602-123-20-1/7079 виданий щодо продукції ТОВ «РЕАЛ СТАЛЬ», код ЄДРПОУ 41886529, та поширюється на меблі для виробничих потреб відповідно до наведеного у додатку переліку. У цьому переліку відсутні охолоджувальні прилавки, лінії роздачі їжі, марміти та конкретно запропоновані учасником моделі МСЕ2, НЕ і ПВХЛС-К.
Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 03.03.2021 № 12.2-18-1/4663 також виданий ТОВ «РЕАЛ СТАЛЬ», код ЄДРПОУ 41886529, та загалом поширюється на окремі види теплового обладнання. При цьому в ньому відсутні конкретні моделі запропонованого учасником товару та їхні технічні характеристики.
Натомість у сертифікаті відповідності № UA.CRT.00315-26, чинному з 05.06.2026 до 04.06.2027, виробником продукції зазначено ТОВ «РЕАЛ СТАЛЬ» з іншим кодом ЄДРПОУ — 46302533 та іншими адресами місцезнаходження і виробництва.

Отже, надані учасником документи видані стосовно двох різних юридичних осіб:
ТОВ «РЕАЛ СТАЛЬ», код ЄДРПОУ 41886529;
ТОВ «РЕАЛ СТАЛЬ», код ЄДРПОУ 46302533.





У складі тендерної пропозиції відсутній документ, який пояснює правовий або виробничий зв’язок між зазначеними юридичними особами, правонаступництво, передачу виробничої документації або поширення висновків, виданих юридичній особі з кодом ЄДРПОУ 41886529, на продукцію іншої юридичної особи з кодом ЄДРПОУ 46302533.

Таким чином, документи, на які посилається ФОП Грабко Р.К. як на підтвердження відповідності запропонованого товару, не підтверджують відповідність конкретно зазначених ним моделей усім установленим Замовником технічним характеристикам та містять суперечливу інформацію щодо виробника продукції.
Відповідно до тендерної документації тендерна пропозиція підлягає відхиленню, якщо вона не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі.
Також тендерною документацією передбачено, що у разі отримання достовірної інформації про зазначення учасником у тендерній пропозиції недостовірної інформації, яка є суттєвою для визначення результатів процедури закупівлі, Замовник відхиляє тендерну пропозицію такого учасника.
При цьому усунення зазначених технічних невідповідностей не може здійснюватися шляхом зміни запропонованих моделей товару, оскільки відповідно до умов тендерної документації під час виправлення невідповідностей учасник не може змінювати предмет закупівлі, найменування товару, марку або модель.

Визначення переможцем учасника, пропозиція якого не відповідає технічним вимогам Замовника та містить суперечливі відомості щодо запропонованого товару і його виробника, порушує принципи об’єктивного та неупередженого визначення переможця, відкритості, прозорості та рівного ставлення до учасників, установлені статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі».
Вимоги: Зобов'язати замовника скасувати рішення (повністю чи частково)

Запити Органу оскарження

Вимога
Є відповідь

вимога на дії замовника щодо визначення переможця

Номер: 7afda4cdd64a4dbcad6995769a7b3a91
Ідентифікатор запиту: UA-2026-07-02-002665-a.a1
Назва: вимога на дії замовника щодо визначення переможця
Вимога:
Під час розгляду наданих пропозицій, було виявлено, що пропозиція учасника ФОП Грабко Роман Костянтинович, якого визнано переможцем, не відповідає умовам закупівлі, які Замовник виклав в тендерній документації та має бути відхилена. У Додатку № 2 до тендерної документації Замовником визначено обов’язкові технічні характеристики лінії роздачі їжі, зокрема: Марміт других страв в тому числі зазначено параметр Марміт виробляється з чотирьма прямокутними конфорками. Прилавок охолоджувальний з нержавійки лінії роздачі з кубом 1200*700*1700. в тому числі зазначено параметри Має бути не менше 3 полиць , які мають скрізне охолодження. Температура зберігання від 4 до 12 0С; Габаритні розміри (д/ш/в) - 1200х700х1700мм. Також в Додатку 2 зазначено Всі елементи повинні виглядати єдиним цілим. Марка нержавіючої сталі AISI 201, або краще. У складі тендерної пропозиції ФОП Грабко Р.К. надано гарантійний лист щодо відповідності товару технічним вимогам, у якому зазначено, що учасником пропонується обладнання виробника ТОВ «РЕАЛ СТАЛЬ», а саме: марміт других страв МСЕ2; елемент нейтральний НЕ; прилавок охолоджувальний з кубом ПВХЛС-К; прилавок для столових приладів без зазначення конкретної моделі. Водночас у детальному описі запропонованого марміта МСЕ2 учасник зазначив наявність «чотирьох осередків з гастроємностями GN 1/1», тоді як Замовником установлено вимогу щодо наявності саме чотирьох прямокутних конфорок. Таким чином, опис конструкції конкретно запропонованого учасником товару не відповідає формулюванню технічної вимоги Замовника. Учасником не надано технічного паспорта, каталогу, інструкції виробника або іншого документа на модель МСЕ2, який би підтверджував наявність у запропонованого товару чотирьох прямокутних конфорок, напруги 380 В, потужності 3,0–4,0 кВт, двох полиць та габаритів 1500 × 700 × 850 мм. Щодо охолоджувального прилавка ПВХЛС-К учасником зазначено неправдиву інформацію, оскільки на офіційному сайті виробника ТОВ «РЕАЛ СТАЛЬ» зазначено габарити (д/ш/в) - 1200х700х1920мм. Посилання на офіційний сайт для перевірки технічних характеристик https://real-still.zp.ua/product/vitrina-kholodilnaya-kub-s-okhlazhdaemy/ ФОП Грабко Р.К. лише продублював у власній таблиці характеристики, установлені Замовником, та вказав недостовірну інформацію стосовно габаритів. Крім того, у гарантійному листі учасник зазначив, що на підтвердження відповідності запропонованого товару додає сертифікат відповідності та висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи. Проте надані документи містять суперечливу інформацію щодо виробника продукції. Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 03.04.2019 № 602-123-20-1/7079 виданий щодо продукції ТОВ «РЕАЛ СТАЛЬ», код ЄДРПОУ 41886529, та поширюється на меблі для виробничих потреб відповідно до наведеного у додатку переліку. У цьому переліку відсутні охолоджувальні прилавки, лінії роздачі їжі, марміти та конкретно запропоновані учасником моделі МСЕ2, НЕ і ПВХЛС-К. Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 03.03.2021 № 12.2-18-1/4663 також виданий ТОВ «РЕАЛ СТАЛЬ», код ЄДРПОУ 41886529, та загалом поширюється на окремі види теплового обладнання. При цьому в ньому відсутні конкретні моделі запропонованого учасником товару та їхні технічні характеристики. Натомість у сертифікаті відповідності № UA.CRT.00315-26, чинному з 05.06.2026 до 04.06.2027, виробником продукції зазначено ТОВ «РЕАЛ СТАЛЬ» з іншим кодом ЄДРПОУ — 46302533 та іншими адресами місцезнаходження і виробництва. Отже, надані учасником документи видані стосовно двох різних юридичних осіб: ТОВ «РЕАЛ СТАЛЬ», код ЄДРПОУ 41886529; ТОВ «РЕАЛ СТАЛЬ», код ЄДРПОУ 46302533. У складі тендерної пропозиції відсутній документ, який пояснює правовий або виробничий зв’язок між зазначеними юридичними особами, правонаступництво, передачу виробничої документації або поширення висновків, виданих юридичній особі з кодом ЄДРПОУ 41886529, на продукцію іншої юридичної особи з кодом ЄДРПОУ 46302533. Таким чином, документи, на які посилається ФОП Грабко Р.К. як на підтвердження відповідності запропонованого товару, не підтверджують відповідність конкретно зазначених ним моделей усім установленим Замовником технічним характеристикам та містять суперечливу інформацію щодо виробника продукції. Відповідно до тендерної документації тендерна пропозиція підлягає відхиленню, якщо вона не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі. Також тендерною документацією передбачено, що у разі отримання достовірної інформації про зазначення учасником у тендерній пропозиції недостовірної інформації, яка є суттєвою для визначення результатів процедури закупівлі, Замовник відхиляє тендерну пропозицію такого учасника. При цьому усунення зазначених технічних невідповідностей не може здійснюватися шляхом зміни запропонованих моделей товару, оскільки відповідно до умов тендерної документації під час виправлення невідповідностей учасник не може змінювати предмет закупівлі, найменування товару, марку або модель. Визначення переможцем учасника, пропозиція якого не відповідає технічним вимогам Замовника та містить суперечливі відомості щодо запропонованого товару і його виробника, порушує принципи об’єктивного та неупередженого визначення переможця, відкритості, прозорості та рівного ставлення до учасників, установлені статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі». ПРОСИМО: 1. Прийняти вимогу до розгляду. 2. Перевірити тендерну пропозицію ФОП Грабко Роман Костянтинович на відповідність технічним та іншим вимогам та відхилити як таку, що не відповідає умовам тендерної документації. 3. Скасувати Протокол про намір укласти договір з ФОП Грабко Роман Костянтинович Документи на які посилається Скаржник, знаходяться за посиланням https://prozorro.gov.ua/uk/tender/UA-2026-07-02-002665-a
Пов'язані документи: Учасник Замовник
Вирішення: Після повторного перегляду тендерної пропозиції ФОП Грабко Р.К. порушень і невідповідностей до вимог Тендерній документації даної закупівлі не встановлено. В гарантійному листі №370 від 08.07.2026р. щодо відповідності товару технічним вимогам (Додаток №2) ФОП Грабко Р.К. пропонує марміт других страв з 4-ма осередками і з 4-ма гастроємностями в них, що повістю відповідає технічним вимогам. Додатково на підтвердження сказаному він надає фото пропонованого марміту, яке теж відповідає фото предмету закупівлі за цією позицією. Марміт других страв МСЕ2, щодо GN 1 (або GN 1/1): У контексті професійного кухонного обладнання GN 1 (або GN 1/1) позначає один і той самий європейський стандарт розміру гастроємностей (Gastronorm) — 530 × 325 мм. Різниці між ними немає, це синтаксичні скорочення для однієї базової одиниці. Різниці між маркуваннями немає — це один і той самий стандарт гастроємності (GN 1/1) з розмірами 530 × 325 мм. Позначення «Gn 1» — це просто скорочена розмовна назва базового розміру, який повністю маркується як GN 1/1 Прилавок охолоджувальний з кубом ПВХЛС-К 1200*700*1700, який пропонується ФОП Грабко Р.К., за всіма технічними характеристиками теж повністю відповідає вимогам технічної специфікації (Додаток№2). Звертаємо увагу скаржника, що порівняння пропозицій учасників з сайтами виробників, а також надання будь-яких документів на підтвердження відповідності товару: паспортів, каталогів, сертифікатів та висновків у даній закупівлі не вимагалося. Тому рішення про визначення ФОП Грабко Р.К. переможцем залишається без змін.
Статус вимоги: Відхилено