• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Електророзподільні кабелі

Завершена

6 155 749.72 UAH без ПДВ
Період оскарження: 02.07.2026 10:25 - 08.07.2026 00:00
Вимога
Є відповідь

Незгода з рішенням замовника

Номер: 0b1d9dd773f14181acba19f2d9f1509f
Ідентифікатор запиту: UA-2026-07-02-001796-a.a1
Назва: Незгода з рішенням замовника
Вимога:
16 липня 2026 р на адресу компанії ТОВ «АМЕЛ.ЮА» (код ЄДРПОУ39070452) надійшло повідомлення від компанії КП "Харківські теплові мережі" (код ЄДРПОУ 31557119) про затвердження рішення про відхилення тендерної пропозиції з детальним описом підстав відхилення тендерної пропозиції/пропозиції учасника по Закупівлі: UA-2026-07-02-001796-а Повідомлялося, що в результаті розгляду документів, поданих на усунення невідповідностей встановлено, що учасник завантажив документи у строк, однак не надав у повному обсязі документи відповідно до підпункту 4.15 Додатку 2 тендерної документації, а саме: не надано сертифікат відповідності систем управління якістю виробництва товару вимогам ДСТУ ISO 9001:2015 або ДСТУ EN ISO 9001:2018 щодо виробника продукції, яка пропонується учасником. Ми категорично не згодні з таким рішення та надаємо цьому обґрунтування. У абзаці 3 підпункту 4.15 Додатку 2 тендерної документації зазначено, що подається «Копія сертифікату відповідності систем управління якістю виробництва товару, що включається до переліку, вимогам ДСТУ ISO 9001:2015 або ДСТУ EN ISO 9001:2018 (EN ISO 9001:2015, IDT; ISO 9001:2015, IDT) щодо виробника продукції, яка пропонується таким учасником процедури закупівлі, або національних стандартів, якими їх замінено, виданого акредитованим відповідно до законодавства органом з оцінки відповідності». Компанія ТОВ «АМЕЛ.ЮА» (код ЄДРПОУ39070452) на виконання даних вимог надала Сертифікати відповідності, виданий ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ», що є сертифікатами за національним стандартом, виданим акредитованим органом. Компанія, аналізуючи вимоги до переліку документів, прискіпливо підійшла до таких вимог. Якщо читати пп. 4.15, то очевидно, що вимагається надати або копію сертифікату відповідності систем управління якістю виробництва товару, що включається до переліку, вимогам ДСТУ ISO 9001:2015 або ДСТУ EN ISO 9001:2018 (EN ISO 9001:2015, IDT; ISO 9001:2015, IDT) щодо виробника продукції, яка пропонується таким учасником процедури закупівлі, АБО національних стандартів, якими їх замінено, виданого акредитованим відповідно до законодавства органом з оцінки відповідності. У тексті стоїть сполучник АБО, який означає, що подається один з документів: або той, що зазначений до сполучника «або», або той, що зазначений після такого сполучника. Сполучник «або» не передбачає подання обох документів, зазначених у тексті. З нашого боку ми надали документ, який вимагався, керуючись логікою складеного тексту вимог. Якщо ж ініціатор тендеру прагнув отримати обидва варіанти документів, то варто було б прописати чітко такі вимоги та використати сполучник «І». Відповідно, компанія ТОВ «АМЕЛ.ЮА» (код ЄДРПОУ39070452) виконала вимоги пп. 4.15 та надала сертифікат відповідності, який виданий національним органом сертифікації ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ». Враховуючи наявність необхідних сертифікатів, дотримання компанією вимог тендерної документації у тій редакції, яка надана, просимо скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції компанії ТОВ «АМЕЛ.ЮА» (код ЄДРПОУ39070452) та прийняти рішення, яким прийняти таку пропозицію до розгляду.
Пов'язані документи: Учасник
Вирішення: Шановний Учасник! Наданий вами сертифікат, виданий ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ», за наявною у Замовника інформацією, є сертифікатом відповідності продукції (товару) вимогам відповідного національного стандарту на сам виріб, а не сертифікатом відповідності системи управління якістю виробництва вимогам ДСТУ ISO 9001:2015/ДСТУ EN ISO 9001:2018. Це принципово різні за предметом оцінки документи: • сертифікат відповідності продукції підтверджує, що конкретний виріб (партія, зразок) відповідає технічним вимогам певного стандарту на цей виріб; • сертифікат відповідності системи управління якістю (ISO 9001) підтверджує, що виробничий процес виробника в цілому відповідає міжнародно визнаній системі менеджменту якості, незалежно від конкретної партії чи виробу. Підпункт 4.15 тендерної документації прямо і однозначно вимагає саме другий тип документа — сертифікат відповідності системи управління якістю виробництва товару. Наданий вами документ, яким би сумлінним підтвердженням якості продукції він не був, не є за своєю правовою природою сертифікатом системи управління якістю і, відповідно, не може вважатися виконанням вимоги підпункту 4.15 — незалежно від того, яке тлумачення сполучника «або» застосовувати. На підставі викладеного, КП «Харківські теплові мережі» не вбачає підстав для скасування рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «АМЕЛ.ЮА» за закупівлею UA-2026-07-02-001796-а, оскільки учасником не надано у повному обсязі документа, передбаченого підпунктом 4.15 Додатку 2 тендерної документації, — чинного сертифіката відповідності системи управління якістю виробництва товару вимогам ДСТУ ISO 9001:2015, ДСТУ EN ISO 9001:2018 або національного стандарту, яким їх замінено, виданого акредитованим органом з оцінки відповідності. Рішення про відхилення тендерної пропозиції залишається чинним.
Статус вимоги: Не задоволено