• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Послуги з комплексного утримання пунктів пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення за переліком № 2: «Малоярославець 1 – Чадир-Лунга», «Серпневе 1 – Басараб’яска», «Лісне – Сеіць», «Старокозаче – Тудора»

Кваліфікація

від початку періоду пройшов 41 робочий день

27 067 619.07 UAH з ПДВ
Період оскарження: 30.06.2026 19:38 - 05.07.2026 00:00
Скарга
Виконана замовником
КЕП

Скарга на неправомірне відхилення

Номер: 0d7354ed17a043d0abb6b1c569c4b50e
Ідентифікатор запиту: UA-2026-06-30-015213-a.a1
Назва: Скарга на неправомірне відхилення
Скарга:
Дата розгляду скарги: 30.07.2026 10:00
Місце розгляду скарги: Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду: 23.07.2026 14:11
Дата прийняття рішення про вирішення скарги: 04.08.2026 17:43
Дата виконання рішення Замовником: 05.08.2026 11:48
Коментар замовника щодо усунення порушень: Під час проведення Закупівлі було прийнято рішення від 16.07.2026 №5 (далі – Рішення), згідно з яким Замовник відхилив тендерну пропозицію ТОВ «ГРІФФІН СЕРВІС». Рішенням Комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель від 30.07.2026 №9272 -р/пк-пз зобов’язано скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції товариства з обмеженою відповідальністю "ГРІФФІН СЕРВІС" (код ЄДРПОУ: 38748221). Відповідно до частини 22 статті 18 Закону рішення органу оскарження набирають чинності з дня їх прийняття та є обов’язковими для виконання замовниками, особами, яких вони стосуються. ВИРІШИЛА: 1. Скасувати Рішення від 16.07.2026 №5.
Автор: ТОВ "ГРІФФІН СЕРВІС", Максим Каримов +380971882068 your@griffin.ua

Пункт скарги

Порядковий номер пункту скарги: 1
Номер: b4d8a7f40d7543029ef78d4211fb660b
Заголовок пункту скарги: Відповідно до протоколу №5 щодо прийняття рішення уповноваженою особою Замовника від 16.07.2026 року (файл «ПР 5 відхилення ТОВ Гріффін Сервіс_16.07.2026.pdf») та форми протоколу розкриття пропозицій від 16.07.2026 року тендерна пропозиція ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГРІФФІН СЕРВІС» (далі – ТОВ «ГРІФФІН СЕРВІС» або Скаржник) визнана такою, яка не відповідає вимогам тендерної документа
Тип пов'язаного елемента: Скарга на кваліфікацію
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Інші умови тендерної документації
Тип порушення: Інші умови тендерної документації
Опис суті пункту скарги: Скаржник не погоджується з таким рішенням Замовника та повідомляє наступне.

Перша причина відхилення – «У довідці, що підтверджує наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій від 07.07.26 Nº09 зазначено про наявність машини для одночасного очищення від снігу та розподілення протиожиледних матеріалів СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ВАНТАЖНИЙ/СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ САМОСКИД (З КРАНОМ МАНІПУЛЯТОРОМ)/MERSEDES -BENZ/AXOR 2628 проте слід зазначати, що даний вид техніки в своїй базовій комплектації не розрахований на очищення від снігу та розподілення протиожеледних матеріалів, а з договору надання послуг №020326 від 02.03.2026 наданого на підтвердження права користування технікою не вбачається, що ця техніка оснащена відповідним обладнанням, так як свідчити про це може лише дані щодо переобладнання такі наприклад як інвентарні картки обліку основних засобів, свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів з відміткою про переобладнання). З цією метою 14.07.2026 Учаснику було направлено відповідну вимогу щодо усунення зазначених невідповідностей, відповідно до абз.1 пункту 43 Постанови КМУ від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (далі - Особливості), проте всупереч таким вимогам учасник ТОВ «Гріффін Сервіс» не усунув виявлені невідповідності».

1. Відповідно вимог пп.1.1 п.1 дод.1 до тендерної документації Учасник процедури закупівлі в складі тендерної пропозиції повинен подати інформаційну довідку, за підписом уповноваженої посадової особи Учасника та печаткою Учасника (у разі наявності) з інформацією про наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій за формою згідно таблиці 1.1, які необхідні для надання послуг, зокрема:
- машина для вивозу твердих побутових відходів (не менше 2 одиниць);
- машина асенізаційна (не менше 1 одиниці);
- машина поливально-мийна (не менше 1 одиниць);
- машина для одночасного очищення від снігу та розподілення протиожеледних матеріалів (не менше 2 одиниць).
Таблиця 1.1.
Довідка, яка містить інформацію про наявність в учасника обладнання, матеріально- технічної бази та технологій
№ з/п Назва необхідного обладнання, матеріально- технічної бази та технологій учасника Кількість Зазначення приналежності
* Назва та реквізити документа, що підтверджує приналежність
**
1 2 3 4 5

* якщо учасник є власником, зазначається “власний”, в інших випадках – вказується “право користування” механізмів, обладнання та устаткування тощо (договір оренди, договір лізингу, договір надання послуг, договір субпідряду (підряду) або в інший спосіб, визначений законодавством України)
** зазначається номер та дата документа щодо приналежності відповідно до графи 5 таблиці
В підтвердження наявності машин та механізмів, мають бути надані технічні паспорти або свідоцтва про реєстрацію тощо або скан-копії договорів оренди/лізингу/надання послуг тощо на кожну одиницю техніки/обладнання, вказану в довідці Учасником.
Також обов’язково надається лист-підтвердження орендодавця (надавача послуг, тощо), щодо не заперечення використання його машин та механізмів для виконання послуг Учасником за предметом закупівлі, а також з підтвердженням, що договір є діючий на момент проведення закупівлі, а також за необхідності буде продовжено на строк необхідний для закінчення послуг по предмету закупівлі.

ТОВ «ГРІФФІН СЕРВІС» на виконання даної вимоги було надано довідку №09 від 07.07.2026 року (файл «8_Довідка_МТБ.pdf»), в якій:
- за поз.5 вказано «Машина для одночасного очищення від снігу та розподілення протиожеледних матеріалів СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ВАНТАЖНИЙ САМОСКИД / КАМАЗ / 5511» - 1 одиниця;
- за поз.6 «Машина для одночасного очищення від снігу та розподілення протиожеледних матеріалів СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ВАНТАЖНИЙ – СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ САМОСКИД (З КРАНОМ-МАНІПУЛЯТОРОМ) / MERCEDES-BENZ / AXOR 2628» - 1 одиниця;
Також наявний договір про надання послуг №020326 від 02.03.2026 року (файл «9.1_Договір_020326 від 02.03.2026 року.pdf»), в якому зазначено:
- Спеціалізований вантажний самоскид з навісним обладнанням (піскорозкидач, щітка, відвал) робочою шириною від 2,5 м., марка КАМАЗ 5511, рік випуску 1986;
- Спеціалізований вантажний – спеціалізований самоскид (з краномманіпулятором) з навісним обладнанням (піскорозкидач, щітка, відвал) робочою шириною від 2,5 м., марка MERCEDES-BENZ AXOR 2628, рік випуску 2007.
Витяг з файлу «9.1_Договір_020326 від 02.03.2026 року.pdf»:


Таким чином, ТОВ «ГРІФФІН СЕРВІС» повністю виконало вимоги тендерної документації. У довідці про наявність матеріально-технічної бази зазначено дві машини для одночасного очищення від снігу та розподілення протиожеледних матеріалів із посиланням на договір про надання послуг №020326 від 02.03.2026 року (файл «9.1_Договір_020326 від 02.03.2026 року.pdf») як документ, що підтверджує право користування технікою.
При цьому сам договір №020326 від 02.03.2026 року (файл «9.1_Договір_020326 від 02.03.2026 року.pdf») прямо містить перелік техніки, яка передається для надання послуг, із зазначенням, що як КАМАЗ 5511, так і MERCEDES-BENZ AXOR 2628 є спеціалізованими транспортними засобами з навісним обладнанням (піскорозкидач, щітка, відвал) робочою шириною від 2,5 м, тобто оснащені обладнанням саме для одночасного очищення від снігу та розподілення протиожеледних матеріалів.
Більше того, тендерна документація НЕ МІСТИТЬ жодної вимоги про те, що у разі надання договору про надання послуг такий договір обов'язково має супроводжуватись інвентарними картками, свідоцтвами про реєстрацію із відміткою про переобладнання чи іншими документами, які підтверджують встановлення навісного обладнання. Отже, вимога Замовника надати саме такі документи не ґрунтується на положеннях тендерної документації. Навпаки, документацією прямо передбачено, що на підтвердження наявності техніки учасник подає технічні паспорти або свідоцтва про реєстрацію, АБО скан-копії договорів оренди/лізингу/надання послуг тощо на кожну одиницю техніки. Тобто між зазначеними документами використано сполучник «або», що свідчить про альтернативний, а не одночасний спосіб підтвердження відповідності кваліфікаційному критерію.
Отже, надавши договір про надання послуг №020326 від 02.03.2026 року (файл «9.1_Договір_020326 від 02.03.2026 року.pdf»), який містить інформацію про наявність навісного обладнання (піскорозкидач, щітка, відвал) на відповідних транспортних засобах, ТОВ «ГРІФФІН СЕРВІС» у повному обсязі виконало вимоги тендерної документації. Таким чином, Замовник фактично висунув до Скаржника додаткову вимогу щодо підтвердження кваліфікаційного критерію, яка не була передбачена тендерною документацією та з'явилася лише на етапі розгляду тендерної пропозиції. Такий підхід суперечить принципам здійснення публічних закупівель, порушує принцип рівного ставлення до учасників та не може бути правовою підставою для відхилення тендерної пропозиції.

Проте, незважаючи на надані нами документи Замовником було опубліковано вимогу про усунення невідповідностей до 15.07.2026 до 16:42:
«1) перелік виявлених невідповідностей:
- в довідці, яка містить інформацію про наявність в учасника обладнання, матеріально-технічної бази та технологій, від 07.07.2026 р № 09, в якій в п. 5, 6 зазначено відповідно інформацію про машини для одночасного очищення від снігу та розподілення протиожеледних СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ВАНТАЖНИЙ САМОСКИД / КАМАЗ / 5511 та СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ВАНТАЖНИЙ – СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ САМОСКИД (З КРАНОМ-МАНІПУЛЯТОРОМ) /MERCEDES-BENZ / AXOR 2628. Варто зазначити, що без додаткового обладнання, яке монтується на базі вищезазначених транспортних засобів, вказана техніка не є машинами для одночасного очищення від снігу та розподілення протиожеледних матеріалів, не надано жодних додаткових даних щодо переобладнання (інвентарні картки обліку основних засобів, свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів з відміткою про переобладнання тощо).
Крім того, найменування транспортного засобу в пункту 6 довідки не співпадає з найменуванням в ДОГОВОРІ ПРО НАДАННЯ ПОСЛУГ від 02.03.2026 р.№ 020326: № п. Найменування в довідці Найменування в договорі 6 СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ВАНТАЖНИЙ – СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ САМОСКИД (З КРАНОМ-МАНІПУЛЯТОРОМ) /MERCEDES-BENZ / AXOR 2628 Спеціалізований вантажний – спеціалізований самоскид (з краном-маніпулятором) з навісним обладнанням (піскорозкидач, щітка, відвал) робочою шириною від 2,5 м MERCEDES-BENZ AXOR 2628.

3) перелік інформації та/або документів, які повинен подати учасник для усунення виявлених невідповідностей:
- надати відповідні документи, які б підтверджували, що машини для одночасного очищення від снігу та розподілення протиожеледних СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ВАНТАЖНИЙ САМОСКИД / КАМАЗ / 5511 та СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ВАНТАЖНИЙ – СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ САМОСКИД (З КРАНОМ-МАНІПУЛЯТОРОМ) /MERCEDES-BENZ / AXOR 2628 укомплектовані відповідним додатковим обладнанням, яке монтується на базі вищезазначених транспортних засобів, або іншим чином виправити вказану невідповідність».

Скаржником у якості усунення невідповідностей БУЛО НАДАНО оновлену довідку про наявність обладнання, матеріальної бази та технологій №01 від 14.07.2026 року (файл «1_Довідка_МТБ.pdf»), якій назви за поз.5 та 6 чітко відповідають назвам договору №020326 від 02.03.2026 року (файл «9.1_Договір_020326 від 02.03.2026 року.pdf»):
- Спеціалізований вантажний самоскид з навісним обладнанням (піскорозкидач, щітка, відвал) робочою шириною від 2,5 м., марка КАМАЗ 5511, рік випуску 1986;
- Спеціалізований вантажний – спеціалізований самоскид (з краномманіпулятором) з навісним обладнанням (піскорозкидач, щітка, відвал) робочою шириною від 2,5 м., марка MERCEDES-BENZ AXOR 2628, рік випуску 2007.
Окремо, ТОВ «ГРІФФІН СЕРВІС» долучило лист-роз’яснення №02 від 14.07.2026 року (файл «2_Лист-роз'яснення_МТБ.pdf»), яким аналогічно повідомило, що тендерна документація НЕ МІСТИТЬ вимоги щодо обов’язкового надання інвентарних карток обліку основних засобів чи свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів з відміткою про переобладнання.
Натомість, Замовником було проігноровано надані нами документи та безпідставно відхилено нашу тендерну пропозицію в цій частині.
Крім того, навіть якщо припустити, що Замовник мав сумніви щодо комплектації зазначених транспортних засобів, такі сумніви були усунуті самим договором про надання послуг, у якому прямо зазначено, що обидва транспортні засоби надаються саме з навісним обладнанням (піскорозкидач, щітка, відвал). Після отримання оновленої довідки, в якій назви техніки були повністю приведені у відповідність до договору, жодних невідповідностей між документами Скаржника не залишилося. Незважаючи на це, Замовник проігнорував подані документи та прийняв рішення про відхилення тендерної пропозиції.
Отже, з урахуванням зазначеного Замовник НЕ ПОВИНЕН був звертатись до Скаржника з вимогою про усунення невідповідностей в цій частині, а відхилення відповідно є таким, що порушує норми чинного законодавства та законні права і інтереси Скаржника.

Де, друга причина відхилення – «Відповідно вимогам пункту 1.2 Додатку 1 Тендерної документації Замовник вимагає щоб Учасник надав підтвердження наявності відповідної кваліфікації працівників для надання послуг за предметом закупівлі (дипломи та/або сертифікати та/або свідоцтва та/або посвідчення та/або протоколи перевірки знань тощо) щодо працівників за позиціями слюсар/сантехнік; водій-машиніст. Слід зазначити, що наданий в складі тендерної пропозиції протокол №4/1оп-24 засідання з перевірки знань з питань охорони праці є документом, підтверджуючим, що працівник пройшов навчання з питань охорони праці та /або успішно склав перевірку знань та/або допущений до виконання робіт згідно вимог охорони праці, що аж ніяк не підтверджує професійну кваліфікацію працівників за вказаними професіями. З цією метою 14.07.2026 Учаснику було направлено відповіду вимогу до су зазнаних підвідт, дідовідо до абр1 пункту 43 Постанови КМУ від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (далі - Особливості), проте всупереч таким вимогам учасник ТОВ «Гріффін Сервіс» не усунув виявлені невідповідності».

2. Згідно з вимогами пп.1.2 п.1 дод.1 до тендерної документації Учасник процедури закупівлі в складі тендерної пропозиції повинен подати інформаційну довідку, що підтверджує наявність працівників, відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід по формі Таблиці 1.2.:
Кількість працівників, які обов’язково включаються до довідки:
1) прибиральник/двірник або працівники, які виконують аналогічні посадові обов’язки (не менше 5 осіб);
2) робітник з комплексного обслуговування та ремонту або працівники, які виконують аналогічні посадові обов’язки (не менше 2 осіб);
3) слюсар/сантехнік (не менше 2 осіб);
4) водій-машиніст (не менше 6 осіб);
5) майстер дільниці або інша особа, яка виконує аналогічні посадові інструкції (не менше 2 осіб).
Таблиця 1.2.
Довідка, яка містить інформацію про наявність в учасника працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід
№ з/п ПІБ Посада Інформація щодо форми зайнятості * Інформація щодо освіти ** Інше***
1 2 3 4 5 6

* вказати документи, передбачені законодавством, та які підтверджують наявність правовідносин учасника з відповідними працівниками (трудові книжки та/або накази про призначення на посаду, та/або наказ про сумісництво (за наявності), та/або трудовий договір та/або штатний розпис тощо)
** вказати та надати документи, що підтверджують наявність відповідної кваліфікації працівників для надання послуг за предметом закупівлі (дипломи та/або сертифікати та/або свідоцтва та/або посвідчення та/або протоколи перевірки знань тощо) щодо працівників за позиціями 3),4),5) пункту 1.2 цього додатку.
*** Графа 6 заповнюється лише для машиністів/водіїв/операторів дорожньо-транспортних машин і механізмів, залучених відповідно до договорів оренди/суборенди, лізингу/сублізингу техніки, надання послуг техніки з операторами (зазначається інформація щодо відповідного(-их) договору(-ів) оренди/суборенди, лізингу/сублізингу техніки, надання послуг техніки).
ТОВ «ГРІФФІН СЕРВІС» на виконання даної вимоги БУЛО НАДАНО:
- довідку №10 від 07.07.2026 року (файл «11_Довідка_працівники.pdf»), в якій зазначено:
8. Покришка Микола Володимирович - Слюсар з ремонту та обслуговування систем вентиляції та кондиціювання;
9. Вовк Микола Мойсейович - Слюсар-сантехнік;
10. Міклеску Костянтин Іванович - Водій-машиніст;
11. Тріфенко Пантелій Михайлович - Водій-машиніст;
12. Кузьменко Володимир Григорович - Водій-машиніст;
13.Колоша Віталій Іванович - Водій-машиніст;
14. Романчук Віталій Вікторович - Водій-машиніст;
15. Мацьоха Віталій Іванович - Водій-машиніст.
Витяг з файлу «11_Довідка_працівники.pdf»:

Окремо, Скаржником БУЛО НАДАНО документи, що підтверджують наявність відповідної кваліфікації працівників для надання послуг за предметом закупівлі, А САМЕ протокол перевірки знань з питань охорони праці №4/1оп-24 від 30.06.2026 року (файл «14_Протокол + посвідчення.pdf»):
Витяг з файлу «14_Протокол + посвідчення.pdf»:

Згідно приміток такого протоколу щодо кожної особи «кваліфікація підтверджена», що повністю задовольняє вимоги тендерної документації в цій частині.

Проте, незважаючи на надані нами документи Замовником було опубліковано вимогу про усунення невідповідностей до 15.07.2026 до 16:42:
«1) перелік виявлених невідповідностей:

- відсутнє підтвердження кваліфікації на працівників вказаних в довідці, яка містить інформацію про наявність в учасника працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід від 07.07.2026 №10 з 8-го (восьмого) по 15-ий (п’ятнадцятий) пункт, оскільки протокол №4/1 оп-24 від 30.06.2026 року підтверджує тільки перевірку знань з ОХОРОНИ ПРАЦІ за даними працівниками.

3) перелік інформації та/або документів, які повинен подати учасник для усунення виявлених невідповідностей:

- на працівників вказаних в довідці, яка містить інформацію про наявність в учасника працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід від 07.07.2026 №10 з 8-го (восьмого) по 15-ий (п’ятнадцятий) пункт, надати підтвердження відповідних кваліфікаційних документів або іншим чином виправити вказану невідповідність».

ТОВ «ГРІФФІН СЕРВІС» було завантажено лист-роз’яснення №5 від 14.07.2026 року (файл «5_Лист-роз'яснення_кваліфікація.pdf»), в якому вказано, що у №4/1оп-24 від 30.06.2026 року (файл «14_Протокол + посвідчення.pdf») зазначено, що комісія перевірила знання та кваліфікацію працівників, а у графі «Примітки» щодо кожного працівника міститься висновок «кваліфікація підтверджена».
Окремо повідомлено Замовника, що тендерною документацією НЕ БУЛО ВСТАНОВЛЕНО жодних додаткових вимог щодо виду, змісту або форми документів, які повинні підтверджувати кваліфікацію зазначених працівників.
Отже, з урахуванням зазначеного Замовник НЕ ПОВИНЕН був звертатись до Скаржника з вимогою про усунення невідповідностей в цій частині, а відхилення відповідно є таким, що порушує норми чинного законодавства та законні права і інтереси Скаржника.

Також додатково зазначаємо, що тендерна документація НЕ МІСТИТЬ вимоги щодо підтвердження САМЕ професійної кваліфікації працівників за допомогою дипломів про освіту, свідоцтв про присвоєння робітничої професії чи будь-яких інших документів, які підтверджують здобуття певної професії.
Незважаючи на це, у рішенні про відхилення Замовник дійшов висновку, що зазначений протокол не підтверджує професійну кваліфікацію працівників. Однак вимога щодо підтвердження саме професійної кваліфікації ВІДСУТНЯ у тендерній документації. Таким чином, Замовник фактично підмінив власні вимоги, висунувши до Скаржника нову вимогу, яка не була передбачена тендерною документацією та з'явилася лише на стадії розгляду тендерної пропозиції.
Отже, Замовник безпідставно відмовився врахувати документ, який сам визначив у тендерній документації як належний спосіб підтвердження відповідної кваліфікації працівників, та фактично застосував до Скаржника вимоги, які тендерною документацією не встановлювалися. Такі дії суперечать принципам здійснення публічних закупівель, порушують принцип рівного ставлення до учасників та не можуть бути законною підставою для відхилення тендерної пропозиції Скаржника.
Вимоги: Зобов’язати замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції скаржника

Запити Органу оскарження

Скарга
Задоволена, очікує виконання
КЕП

Скарга на неправомірну відміну торгів

Номер: 17f093dd4d1343f4a5d64ef83299d89c
Ідентифікатор запиту: UA-2026-06-30-015213-a.a2
Назва: Скарга на неправомірну відміну торгів
Скарга:
Дата розгляду скарги: 24.08.2026 10:00
Місце розгляду скарги: Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду: 17.08.2026 15:07
Дата прийняття рішення по скарзі: 27.08.2026 12:54
Автор: ТОВ "ГРІФФІН СЕРВІС", Максим Каримов +380971882068 your@griffin.ua

Пункт скарги

Порядковий номер пункту скарги: 1
Номер: a4730d06c5b94d058cdb1aaf49e91a43
Заголовок пункту скарги: Відповідно до протоколу щодо прийняття рішення уповноваженою особою Замовника №7 від 07.08.2026 року (файл «1_ПР7 відміни торгів_07.08.2026.pdf») та інформації про відміну від 07.08.2026 року процедура закупівлі за № у ЦБД UA-2026-06-30-015213-a була відмінена.
Тип пов'язаного елемента: Скарга на відміну
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Відміна процедури закупівлі
Тип порушення: Відміна процедури закупівлі
Опис суті пункту скарги: Де, в рамках інформації про відміну електронної системи закупівель:
- причина відміни: неможливість усунення виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель.
- коментар щодо відміни: Під час проведення Закупівлі встановлено такі порушення: невірно вказана очікувана вартість закупівлі, у зв’язку з неповним включенням всього обсягу послуг, необхідних для забезпечення належного експлуатаційного та санітарного стану пунктів пропуску до технічного завдання (технічної специфікації).
Зазначені порушення на цьому етапі Закупівлі неможливо усунути чи виправити.
Відповідно підпункту 2 пункту 50 Особливостей замовник відміняє відкриті торги у разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень;
Враховуючи викладене, Закупівля підлягає відміні.
Згідно з пунктом 50 Особливостей у разі відміни відкритих торгів замовник протягом одного робочого дня з дати прийняття відповідного рішення зазначає в електронній системі закупівель підстави прийняття такого рішення.
Таким чином, необхідно зазначити в електронній системі закупівель підстави для відміни Закупівлі.

Витяг з електронної інформаційної системи Prozorro:


ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГРІФФІН СЕРВІС» (далі – ТОВ «ГРІФФІН СЕРВІС» або Скаржник) будучи учасником з найнижчою ціною за результатами аукціону не погоджується з таким рішенням Замовника та повідомляє наступне.

Відповідно до п.50 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування (далі – Особливості) Замовник відміняє відкриті торги у разі:
1) відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт чи послуг;
2) неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень;
3) скорочення обсягу видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт чи послуг;
4) коли здійснення закупівлі стало неможливим внаслідок дії обставин непереборної
сили.
У разі відміни відкритих торгів замовник протягом одного робочого дня з дати прийняття відповідного рішення зазначає в електронній системі закупівель підстави прийняття такого рішення.
Відповідно до протоколу щодо прийняття рішення уповноваженою особою Замовника №7 від 07.08.2026 року:
«невірно вказана очікувана вартість закупівлі, у зв’язку з неповним включенням всього обсягу послуг, необхідних для забезпечення належного експлуатаційного та санітарного стану пунктів пропуску до технічного завдання (технічної специфікації).».

Більше ніж через місяць після оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі та вже після завершення строку подання тендерних пропозицій і проведення аукціону Замовником було встановлено необхідність зміни технічного завдання та очікуваної вартості закупівлі.
При цьому необхідність зміни технічного завдання та очікуваної вартості була встановлена Замовником САМЕ після завершення строку подання тендерних пропозицій та проведення аукціону, тобто на етапі, коли пропозиція ТОВ «ГРІФФІН СЕРВІС» за результатами аукціону має найнижчу ціну.
Разом з тим, саме по собі встановлення Замовником необхідності уточнення або розширення обсягу послуг та, як наслідок, зміни очікуваної вартості закупівлі не свідчить автоматично про наявність порушення законодавства у сфері публічних закупівель, передбаченого підпунктом 2 пункту 50 Особливостей. Для застосування зазначеної підстави Замовник має встановити та описати конкретне порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель і обґрунтувати неможливість його усунення в межах відповідної процедури закупівлі.
Однак у протоколі №7 від 07.08.2026 року Замовником не зазначено, яка саме норма Закону України «Про публічні закупівлі», Особливостей або іншого нормативно-правового акта була порушена внаслідок визначення очікуваної вартості та обсягу послуг у редакції, що була оприлюднена під час проведення Процедури закупівлі. Фактично Замовник зазначив лише про невірно визначену очікувану вартість та неповне включення обсягу послуг до технічного завдання, однак не визначив, у чому саме полягає порушення законодавства та яким чином продовження Процедури закупівлі на оприлюднених умовах призведе до порушення конкретних вимог законодавства.
Відповідно, Замовник не довів правомірність відміни даної процедури закупівлі та те, що причини відміни є такими, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель не внаслідок дій/бездіяльності Замовника.
Враховуючи інформацію, наведену вище, Замовник неправомірно відмінив тендер з наведених підстав. Неправомірно відмінивши тендер, Замовник порушив вимоги пункту 50 Особливостей.

Станом на сьогодні, постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення Законодавства у сфері публічних закупівель / Комісія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення Законодавства у сфері публічних закупівель неодноразово виносила аналогічні позиції Скаржника рішення, в тому числі № 14132-р/пк-пз від 05.09.2023 року за № у ЦБД UA-2023- 07-10-000957-a, № 19029-р/пк-пз від 27.11.2023 року за № у ЦБД UA-2023-09-25-013031-a, № 14537-р/пк-пз від 12.09.2023 року за № у ЦБД UA-2023-08-15-003388-a, № 11080-р/пк-пз від 15.07.2025 року за № у ЦБД UA-2025-05-19-010088-a, тощо.
Вимоги: Зобов'язати замовника скасувати рішення (повністю чи частково)

Запити Органу оскарження