• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Конструктивні матеріали для закриття пошкоджених вікон

Завершена

423 000.00 UAH з ПДВ
Період оскарження: 30.06.2026 14:20 - 05.07.2026 00:00
Скарга
Відхилено
КЕП

СКАРГА на рішення Замовника про визначення переможця відкритих торгів з особливостями по закупівлі UA-2026-06-30-008331-a

Номер: ed466e6230f64ed8b050aed914feb33b
Ідентифікатор запиту: UA-2026-06-30-008331-a.a1
Назва: СКАРГА на рішення Замовника про визначення переможця відкритих торгів з особливостями по закупівлі UA-2026-06-30-008331-a
Скарга:
Національний науковий центр «Харківський фізико-технічний інститут» (далі-Замовник) опубліковало оголошення від 30.06.2026 року про проведення процедури відкритих торгів з особливостями за предметом: «Конструктивні матеріали для закриття пошкоджених вікон, код згідно ДК 021:2015 – 44170000-2 — Плити, листи, стрічки та фольга, пов’язані з конструкційними матеріалами » з очікуваною вартістю 423 000,00   грн. з ПДВ (далі- Процедура закупівлі). Для участі в даній закупівлі було подано тендерні пропозиції наступними учасниками: -Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕПІЦЕНТР К» . -ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІД­ПО­ВІД­АЛЬ­НІ­СТЮ «НОВАТОРБУД» (далі – Скаржник). За результатами аукціону 09.07.2026 року, найбільш економічно вигідною пропозицією визначено пропозицію Учасника Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕПІЦЕНТР К». 16 липня 2026року Замовник опублікував Протокольне рішення від 16.07. 2026року, відповідно до якого визначив переможцем закупівлі Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕПІЦЕНТР К». 1. Неусунення невідповідності за кваліфікаційним критерієм (24 години) Під час розгляду тендерної пропозиції ТОВ «Епіцентр К» Замовником – Національним науковим центром «Харківський фізико-технічний інститут» – було виявлено невідповідності та відповідно до пункту 43 Особливостей розміщено повідомлення про їх усунення протягом 24 годин, зокрема щодо підтвердження наявності працівників відповідної кваліфікації відповідно до підпункту 1.3 пункту 1 Додатку № 5 до тендерної документації, а саме щодо наявності працівника за посадою «менеджер по роботі з клієнтами». На виконання зазначеної вимоги ТОВ «Епіцентр К» завантажило витяг з наказу № 469/п від 04.10.2024 року про переведення Макарова Антона Валерійовича та лист-пояснення вих. № 178 від 13.07.2026 року, в якому зазначено, що працівник обіймає посаду «головний фахівець відділу по роботі з корпоративними клієнтами департаменту по роботі з корпоративними клієнтами та тендерами» та, на думку учасника, виконує функції менеджера по роботі з клієнтами. Однак надані документи не усунули виявлену Замовником невідповідність, оскільки вони не підтверджують наявність у ТОВ «Епіцентр К» працівника саме на посаді «менеджер по роботі з клієнтами», як того прямо вимагав підпункт 1.3 пункту 1 Додатку № 5 до тендерної документації. Фактично учасник не виправив невідповідність, а лише надав пояснення щодо виконання іншим працівником функцій менеджера по роботі з клієнтами. При цьому тендерна документація не передбачала можливості підтвердження наявності працівника на посаді «менеджер по роботі з клієнтами» шляхом надання документів щодо працівника, який обіймає іншу посаду. Таким чином, ТОВ «Епіцентр К» не підтвердило відповідність кваліфікаційному критерію «наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід», встановленому статтею 16 Закону України «Про публічні закупівлі» та підпунктом 1.3 пункту 1 Додатку № 5 до тендерної документації. Крім того, учасник не усунув виявлену Замовником невідповідність протягом 24 годин, оскільки замість документального підтвердження наявності працівника саме на посаді «менеджер по роботі з клієнтами» надав наказ щодо працівника, який обіймає іншу посаду – «головний фахівець відділу по роботі з корпоративними клієнтами департаменту по роботі з корпоративними клієнтами та тендерами», та лист-пояснення щодо виконання ним аналогічних функцій. Незважаючи на те, що встановлена Замовником невідповідність не була усунута у визначений законодавством строк, Замовник безпідставно визнав тендерну пропозицію ТОВ «Епіцентр К» такою, що відповідає вимогам тендерної документації, та прийняв рішення про визначення ТОВ «Епіцентр К» переможцем процедури закупівлі, чим порушив вимоги статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі», пунктів 43 та 44 Особливостей, а також принципи здійснення публічних закупівель, визначені статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі». 2.Підстави для дискваліфікації ТОВ «Епіцентр К» у зв'язку з невідповідністю тендерної пропозиції вимогам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі Під час розгляду тендерної пропозиції ТОВ «Епіцентр К» Замовником – Національним науковим центром «Харківський фізико-технічний інститут» – було виявлено невідповідність умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, що відповідно до абзацу першого підпункту 2 пункту 44 Особливостей є підставою для відхилення тендерної пропозиції учасника. Відповідно до вимог Колонки 2 пункту 3. Інформація про технічні та якісні характеристики предмету закупівлі Додатку 1 Інформація про технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі до тендерної документації учасник повинен був зазначити: Зазначається характеристика Товару, що пропонується Учасником, а саме: 1. _______________________________________________________ назва Товару, що Учасник пропонує поставити (зазначається повне найменування) 2.Технічні вимоги та характеристики продукції (товарів, робіт, послуг), яка пропонується учасником до постачання у відповідності до нормативно-технічної документації, згідно якої виготовляється продукція та документам, що підтверджують її якість (протокол випробовування та декларація або інші документи), додатково потрібно зазначити країну походження продукції, торгову марку (за наявності) та найменування виробника/постачальника. Крім того, пунктом 2.5 Додатку № 1 до тендерної документації встановлено, що учасник у складі тендерної пропозиції повинен надати інформацію щодо кожного параметра, зазначеного у технічних вимогах, із обов'язковим посиланням на відповідний документ, що підтверджує такий параметр. Кожен документ повинен бути належним чином оформлений, містити назву, дату видачі та реєстраційний (вхідний/вихідний) номер. На виконання зазначених вимог ТОВ «Епіцентр К» надало документ «Додаток_1_заповнена_таблиця_відповідності». Однак зазначений документ та документи, надані на підтвердження технічних характеристик запропонованого товару, не відповідають вимогам тендерної документації. Щодо позиції № 1. У документі «Додаток_1_заповнена_таблиця_відповідності» ТОВ «Епіцентр К» зазначило Сертифікат відповідності № UA.PN.191.0059-26 та здійснило посилання на Декларацію про властивості № М1/С-2026 від 09.02.2026 року. Водночас Декларація про властивості № М1/С-2026 від 09.02.2026 року, на яку учасник безпосередньо посилається як на документ, що підтверджує технічні характеристики запропонованого товару, відсутня у складі тендерної пропозиції. Таким чином, інформація, зазначена ТОВ «Епіцентр К» у документі «Додаток_1_заповнена_таблиця_відповідності», не підтверджена документом, на який безпосередньо посилається сам учасник, а отже, вимоги пункту 2.5 Додатку № 1 до тендерної документації не виконані. Щодо позиції № 2. У документі «Додаток_1_заповнена_таблиця_відповідності» ТОВ «Епіцентр К» зазначило Сертифікат відповідності № UA0.YT.022094-26, чинний з 20.02.2026 року до 19.02.2027 року. У складі тендерної пропозиції щодо зазначеної позиції учасником надано документи «Лист Техноплитсервіса» та «Сертиф на сендвич Техноплитсервис». Водночас ТОВ «Епіцентр К» не виконало вимоги пункту 2.5 Додатку № 1 до тендерної документації, оскільки не надало інформацію щодо кожного параметра, зазначеного у технічних вимогах, із обов'язковим посиланням на конкретний документ, що підтверджує відповідний технічний параметр. Сам факт наявності у складі тендерної пропозиції Сертифіката відповідності № UA0.YT.022094-26 не свідчить про виконання вимог пункту 2.5 Додатку № 1 до тендерної документації, оскільки Замовником було встановлено конкретний спосіб документального підтвердження відповідності запропонованого товару. Таким чином, тендерна пропозиція ТОВ «Епіцентр К» не відповідає вимогам Додатку № 1 та пункту 2.5 Додатку № 1 до тендерної документації в частині належного підтвердження технічних характеристик запропонованого товару за позиціями № 1 та № 2. Відповідно до абзацу першого підпункту 2 пункту 44 Особливостей Замовник зобов'язаний відхилити тендерну пропозицію учасника у разі, якщо така пропозиція не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації. Отже, Замовник Національний науковий центр «Харківський фізико-технічний інститут» був зобов'язаний відхилити тендерну пропозицію ТОВ «Епіцентр К» як таку, що не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації. ПРОСИМО: 1. Прийняти дану скаргу до розгляду. 2. Визнати дії Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» під час розгляду тендерних пропозицій у процедурі закупівлі UA-2026-06-30-008331-a такими, що порушують вимоги законодавства у сфері публічних закупівель. 3. Зобов’язати Національний науковий центр «Харківський фізико-технічний інститут» скасувати рішення про визначення переможцем Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕПІЦЕНТР К», оформлене Протокольним рішенням від 16.07.2026 року. 4. Зобов’язати Замовника здійснити повторний розгляд тендерних пропозицій відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» та Особливостей. Додатки: 1.sez-stilnikovi-2020 2.SOTON_СПК_Сертифікат_відповідності_ДСТУ_EN 3.технічний опис 4.Полікарбонат _лист відповідності 5.Сертиф на сендвич Техноплитсервис 6.Лист Техноплитсервіса 7.Додаток 1 _Інформація про технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі 8.Додаток_1_заповнена_таблиця_відповідності 9.Довідка_про_працівників 10.Макаров витяг з наказу 11.Лист_пояснення_щодо_посади_менеджера 12.Протокольне р_шення розгляду тендерних пропозиц_й конструктивні матеріали 13.Додаток 1 технічні вимоги 14.Тендерна Документація
Пов'язані документи: Учасник Орган оскарження Замовник
Дата розгляду скарги: 28.07.2026 10:00
Місце розгляду скарги: Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду: 20.07.2026 14:17
Дата прийняття рішення про відхилення скарги: 31.07.2026 12:16
Автор: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "НОВАТОРБУД", Наталя 380685518585 tender2@novatorstroy.com.ua https://novatorstroy.com/ua/

Пункт скарги

Порядковий номер пункту скарги: 1
Номер: 6c1ee9976e40471eb338b1b5184ddc38
Заголовок пункту скарги: Неусунення невідповідності за кваліфікаційним критерієм (24 години)
Тип пов'язаного елемента: Скарга на кваліфікацію
Тип порушення: Порушення, пов'язані з процедурою 24 годин
Ідентифікатор класифікації: Кваліфікаційні критерії учасників
Тип порушення: Кваліфікаційні критерії учасників
Опис суті пункту скарги: Під час розгляду тендерної пропозиції ТОВ «Епіцентр К» Замовником – Національним науковим центром «Харківський фізико-технічний інститут» – було виявлено невідповідності та відповідно до пункту 43 Особливостей розміщено повідомлення про їх усунення протягом 24 годин, зокрема щодо підтвердження наявності працівників відповідної кваліфікації відповідно до підпункту 1.3 пункту 1 Додатку № 5 до тендерної документації, а саме щодо наявності працівника за посадою «менеджер по роботі з клієнтами».
На виконання зазначеної вимоги ТОВ «Епіцентр К» завантажило витяг з наказу № 469/п від 04.10.2024 року про переведення Макарова Антона Валерійовича та лист-пояснення вих. № 178 від 13.07.2026 року, в якому зазначено, що працівник обіймає посаду «головний фахівець відділу по роботі з корпоративними клієнтами департаменту по роботі з корпоративними клієнтами та тендерами» та, на думку учасника, виконує функції менеджера по роботі з клієнтами.
Однак надані документи не усунули виявлену Замовником невідповідність, оскільки вони не підтверджують наявність у ТОВ «Епіцентр К» працівника саме на посаді «менеджер по роботі з клієнтами», як того прямо вимагав підпункт 1.3 пункту 1 Додатку № 5 до тендерної документації.
Фактично учасник не виправив невідповідність, а лише надав пояснення щодо виконання іншим працівником функцій менеджера по роботі з клієнтами. При цьому тендерна документація не передбачала можливості підтвердження наявності працівника на посаді «менеджер по роботі з клієнтами» шляхом надання документів щодо працівника, який обіймає іншу посаду.
Таким чином, ТОВ «Епіцентр К» не підтвердило відповідність кваліфікаційному критерію «наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід», встановленому статтею 16 Закону України «Про публічні закупівлі» та підпунктом 1.3 пункту 1 Додатку № 5 до тендерної документації.
Крім того, учасник не усунув виявлену Замовником невідповідність протягом 24 годин, оскільки замість документального підтвердження наявності працівника саме на посаді «менеджер по роботі з клієнтами» надав наказ щодо працівника, який обіймає іншу посаду – «головний фахівець відділу по роботі з корпоративними клієнтами департаменту по роботі з корпоративними клієнтами та тендерами», та лист-пояснення щодо виконання ним аналогічних функцій.
Незважаючи на те, що встановлена Замовником невідповідність не була усунута у визначений законодавством строк, Замовник безпідставно визнав тендерну пропозицію ТОВ «Епіцентр К» такою, що відповідає вимогам тендерної документації, та прийняв рішення про визначення ТОВ «Епіцентр К» переможцем процедури закупівлі, чим порушив вимоги статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі», пунктів 43 та 44 Особливостей, а також принципи здійснення публічних закупівель, визначені статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі».
Вимоги: Зобов’язати замовника скасувати рішення про визначення переможця процедури закупівлі та повідомлення про намір укласти договір

Порядковий номер пункту скарги: 2
Номер: 6a5587f841124fbfac5c50b410925cef
Заголовок пункту скарги: Підстави для дискваліфікації ТОВ «Епіцентр К» у зв'язку з невідповідністю тендерної пропозиції вимогам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі
Тип пов'язаного елемента: Скарга на кваліфікацію
Тип порушення: Порушення, пов'язані з процедурою 24 годин
Ідентифікатор класифікації: Технічна специфікація предмета закупівлі
Тип порушення: Технічна специфікація предмета закупівлі
Опис суті пункту скарги: Під час розгляду тендерної пропозиції ТОВ «Епіцентр К» Замовником – Національним науковим центром «Харківський фізико-технічний інститут» – було виявлено невідповідність умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, що відповідно до абзацу першого підпункту 2 пункту 44 Особливостей є підставою для відхилення тендерної пропозиції учасника.
Відповідно до вимог Колонки 2 пункту 3. Інформація про технічні та якісні характеристики предмету закупівлі Додатку 1 Інформація про технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі до тендерної документації учасник повинен був зазначити:
Зазначається характеристика Товару, що пропонується Учасником, а саме:
1. _______________________________________________________
назва Товару, що Учасник пропонує поставити (зазначається повне найменування)
2.Технічні вимоги та характеристики продукції (товарів, робіт, послуг), яка пропонується учасником до постачання у відповідності до нормативно-технічної документації, згідно якої виготовляється продукція та документам, що підтверджують її якість (протокол випробовування та декларація або інші документи), додатково потрібно зазначити країну походження продукції, торгову марку (за наявності) та найменування виробника/постачальника.
Крім того, пунктом 2.5 Додатку № 1 до тендерної документації встановлено, що учасник у складі тендерної пропозиції повинен надати інформацію щодо кожного параметра, зазначеного у технічних вимогах, із обов'язковим посиланням на відповідний документ, що підтверджує такий параметр. Кожен документ повинен бути належним чином оформлений, містити назву, дату видачі та реєстраційний (вхідний/вихідний) номер.
На виконання зазначених вимог ТОВ «Епіцентр К» надало документ «Додаток_1_заповнена_таблиця_відповідності». Однак зазначений документ та документи, надані на підтвердження технічних характеристик запропонованого товару, не відповідають вимогам тендерної документації.
Щодо позиції № 1.
У документі «Додаток_1_заповнена_таблиця_відповідності» ТОВ «Епіцентр К» зазначило Сертифікат відповідності № UA.PN.191.0059-26 та здійснило посилання на Декларацію про властивості № М1/С-2026 від 09.02.2026 року.
Водночас Декларація про властивості № М1/С-2026 від 09.02.2026 року, на яку учасник безпосередньо посилається як на документ, що підтверджує технічні характеристики запропонованого товару, відсутня у складі тендерної пропозиції.
Таким чином, інформація, зазначена ТОВ «Епіцентр К» у документі «Додаток_1_заповнена_таблиця_відповідності», не підтверджена документом, на який безпосередньо посилається сам учасник, а отже, вимоги пункту 2.5 Додатку № 1 до тендерної документації не виконані.
Щодо позиції № 2.
У документі «Додаток_1_заповнена_таблиця_відповідності» ТОВ «Епіцентр К» зазначило Сертифікат відповідності № UA0.YT.022094-26, чинний з 20.02.2026 року до 19.02.2027 року.
У складі тендерної пропозиції щодо зазначеної позиції учасником надано документи «Лист Техноплитсервіса» та «Сертиф на сендвич Техноплитсервис».
Водночас ТОВ «Епіцентр К» не виконало вимоги пункту 2.5 Додатку № 1 до тендерної документації, оскільки не надало інформацію щодо кожного параметра, зазначеного у технічних вимогах, із обов'язковим посиланням на конкретний документ, що підтверджує відповідний технічний параметр.
Сам факт наявності у складі тендерної пропозиції Сертифіката відповідності № UA0.YT.022094-26 не свідчить про виконання вимог пункту 2.5 Додатку № 1 до тендерної документації, оскільки Замовником було встановлено конкретний спосіб документального підтвердження відповідності запропонованого товару.
Таким чином, тендерна пропозиція ТОВ «Епіцентр К» не відповідає вимогам Додатку № 1 та пункту 2.5 Додатку № 1 до тендерної документації в частині належного підтвердження технічних характеристик запропонованого товару за позиціями № 1 та № 2.
Відповідно до абзацу першого підпункту 2 пункту 44 Особливостей Замовник зобов'язаний відхилити тендерну пропозицію учасника у разі, якщо така пропозиція не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації.
Отже, Замовник Національний науковий центр «Харківський фізико-технічний інститут» був зобов'язаний відхилити тендерну пропозицію ТОВ «Епіцентр К» як таку, що не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації.
Вимоги: Зобов’язати замовника скасувати рішення про визначення переможця процедури закупівлі та повідомлення про намір укласти договір

Запити Органу оскарження