• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП
  • 1

Емульсія бітумна, дорожня, катіонна, швидкорозпадна ; 44110000-4 - Конструкційні матеріали за ДК 021-2015 Єдиного закупівельного словника

Завершена

1 198 399.92 UAH з ПДВ
Період оскарження: 30.06.2026 11:11 - 05.07.2026 00:00
Скарга
Виконана замовником
КЕП

СКАРГА про порушення законодавства у сфері публічних закупівель

Номер: 47e8602e406a4053aa9eadcd599810f8
Ідентифікатор запиту: UA-2026-06-30-003370-a.a1
Назва: СКАРГА про порушення законодавства у сфері публічних закупівель
Скарга:
ТОВ «ІЗОФАСТ» подало тендерну пропозицію для участі у процедурі закупівлі UA-2026-06-30-003370-a. За результатами розгляду тендерної пропозиції Замовником прийнято рішення про її відхилення з підстави, що Учасник не виправив виявлені замовником після розкриття тендерних пропозицій невідповідності, що подані ним у своїй тендерній пропозиції, що були зазначені в повідомленні, протягом 24 годин з моменту розміщення відповідного повідомлення, зокрема через ненадання протоколу сертифікаційних випробувань на Емульсію бітумну дорожню катіонну немодифіковану швидкорозпадну ЕКШ-60 ДСТУ Б В.2.7-129:2013. Скаржник вважає зазначене рішення таким, що прийняте з порушенням Закону України «Про публічні закупівлі» та Особливостей здійснення публічних закупівель, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1178, з огляду на таке.
Пов'язані документи: Учасник Орган оскарження Замовник
Дата розгляду скарги: 22.07.2026 10:00
Місце розгляду скарги: Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду: 15.07.2026 15:59
Дата прийняття рішення про вирішення скарги: 27.07.2026 16:27
Дата виконання рішення Замовником: 28.07.2026 13:17
Коментар замовника щодо усунення порушень: Рішенням Уповноваженої особи замовника від 24.07.2026 року № 30 виконано рішення КОМІСІІЇ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ З РОЗГЛЯДУ СКАРГ ПРО ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА У СФЕРІ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ № 8912 -р/пк-пз від 22.07.2026 року, а саме скасовано рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ІЗОФАСТ" (код ЄДРПОУ 42968434) за процедурою закупівлі — "Емульсія бітумна, дорожня, катіонна, швидкорозпадна ; 44110000-4 - Конструкційні матеріали за ДК 021-2015 Єдиного закупівельного словника ", оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2026-06-30-003370-a.
Автор: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ІЗОФАСТ", Стеценко Юлія Юріївна 380977195963 just.izofast@gmail.com https://izofast.ua

Пункт скарги

Порядковий номер пункту скарги: 1
Номер: 567191d033f741499e66ec78dd071e81
Заголовок пункту скарги: 2. Правове обґрунтування 2.1. Замовник відхилив пропозицію з підстави, яка не відповідає вимогам пунктів 28 та 44 Особливостей
Тип пов'язаного елемента: Скарга на кваліфікацію
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Інші умови тендерної документації
Тип порушення: Інші умови тендерної документації
Опис суті пункту скарги: 2. Правове обґрунтування
2.1. Замовник відхилив пропозицію з підстави, яка не відповідає вимогам пунктів 28 та 44 Особливостей
Абзацом десятим пункту 28 Особливостей встановлено, що тендерна документація повинна містити окремий перелік усіх документів та інформації, які подаються учасником у складі тендерної пропозиції, а також окремий перелік документів, які подаються переможцем процедури закупівлі.
На виконання зазначеної вимоги Замовником затверджено Додаток 1 «Перелік документів та/або інформації, які подаються Учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції».
Разом із тим Додаток 1 не містить вимоги щодо обов'язкового надання протоколу сертифікаційних випробувань на Емульсію бітумну дорожню катіонну немодифіковану швидкорозпадну ЕКШ-60 відповідно до ДСТУ Б В.2.7-129:2013 та сканованої копії договору з атестованою лабораторією на вироблену готову продукцію з наданням ПРОТОКОЛУ ВИПРОБУВАНЬ МАТЕРІАЛІВ, що відповідає вимогам ДСТУ Б В 2.7-129:2013 «Емульсії бітумні дорожні. Технічні умови».
У Додатку 1 зазначено лише:
«Учасник у складі тендерної пропозиції надає підписану технічну специфікацію відповідно до Додатку 2 до тендерної документації та виконує вимоги, надає документи, передбачені Додатком 2 до тендерної документації.»
Водночас пунктом 44 Особливостей прямо встановлено:
«Відсутність документів або інформації, що не передбачені додатками до тендерної документації, зазначеними в абзаці десятому пункту 28 цих Особливостей, не є підставою для відхилення замовником тендерної пропозиції учасника.»
Отже, навіть якщо Замовник вважав протокол сертифікаційних випробувань необхідним документом, він не мав права відхиляти тендерну пропозицію через його відсутність, оскільки такий документ не був прямо включений до переліку документів, визначеного відповідно до пункту 28 Особливостей. Зазначене стосується також і вимоги щодо надання сканованої копії договору з атестованою лабораторією на вироблену готову продукцію з наданням ПРОТОКОЛУ ВИПРОБУВАНЬ МАТЕРІАЛІВ, що відповідає вимогам ДСТУ Б В 2.7-129:2013 «Емульсії бітумні дорожні. Технічні умови».

2.2. Тендерна документація не містила однозначної вимоги щодо виключно протоколу сертифікаційних випробувань
Додатком 2 до тендерної документації встановлено:
«Необхідні документи для підтвердження технічних характеристик:
Чинні на дату подання тендерної пропозиції :
-копії документів, які підтверджують якісні та технічні характеристики запропонованого товару відповідно до вимог ДСТУ БВ.2.7-129:2013, надані виробником товару (скан копія сертифікату відповідності з протоколом сертифікаційних випробувань на Емульсію бітумну дорожню катіонну немодифіковану швидкорозпадну ЕКШ-60 ДСТУ Б В.2.7-129:2013 Емульсії бітумні дорожні. Технічні умови, та/або інші нормативні документам, які регламентують виробництво та відпуск даної продукції.
- сканована копія договору з атестованою лабораторією на вироблену готову продукцію з наданням ПРОТОКОЛУ ВИПРОБУВАНЬ МАТЕРІАЛІВ, що відповідає вимогам ДСТУ Б В 2.7-129:2013 «Емульсії бітумні дорожні. Технічні умови».
З наведеного формулювання вбачається, що Замовник передбачив альтернативний спосіб підтвердження технічних характеристик товару, використавши словосполучення «та/або інші нормативні документи».
На виконання цієї вимоги ТОВ «ІЗОФАСТ» надало:
• сертифікат відповідності на Емульсію бітумну дорожню катіонну немодифіковану швидкорозпадну ЕКШ-60;
• паспорт якості виробника на Емульсію бітумну дорожню катіонну немодифіковану швидкорозпадну ЕКШ-60.
Отже, вимога тендерної документації щодо підтвердження технічних характеристик товару була виконана.
У разі неоднозначного формулювання вимог тендерної документації негативні наслідки такого формулювання не можуть покладатися на учасника процедури закупівлі.

2.3. Замовник безпідставно проігнорував документи, подані під час усунення невідповідностей
09.07.2026 року Замовником через електронну систему закупівель було розміщено повідомлення про усунення невідповідностей.
У зазначеному повідомленні Замовник прямо вимагав надати зокрема:
1. Протокол сертифікаційних випробувань на Емульсію бітумну дорожню катіонну немодифіковану швидкорозпадну ЕКШ-60 ДСТУ Б В.2.7-129:2013 відповідно до наданого сертифіката відповідності UA0.YT.012307-26.»
2. Скановану копію договору з атестованою лабораторією на вироблену готову продукцію з наданням ПРОТОКОЛУ ВИПРОБУВАНЬ МАТЕРІАЛІВ, що відповідає вимогам ДСТУ Б В 2.7-129:2013 «Емульсії бітумні дорожні. Технічні умови».
ТОВ «ІЗОФАСТ» виконало зазначену вимогу в повному обсязі та у встановлений законодавством строк завантажило до електронної системи закупівель відповідні документи, а саме:
- протокол сертифікаційних випробувань відповідно до наданого сертифіката відповідності UA0.YT.012307-26;
- довідку про наявність лабораторії;
- скановану копію дилерського договору з Виробником, яким зокрема передбачено, що Виробник на вимогу Дилера надає послуги з проведення лабораторних випробувань Товару, що постачається згідно дилерського договору, на базі власної та/або залученою акредитованої випробувальної лабораторії та надає результати проведених випробувань Товару Дилеру;
- скановану копію чинного договору Виробника про залучення сторонньої лабораторії;
- протокол випробувань матеріалу — дорожнього бітуму, з якого виготовляється бітумна емульсія.
Таким чином, ТОВ «ІЗОФАСТ» надало всі документи, які вимагалися Замовником.
Отже, на момент прийняття рішення про відхилення тендерної пропозиції зазначений всі необхідні документи вже містилися у складі тендерної пропозиції.
Попри це Замовник відхилив тендерну пропозицію саме з підстави відсутності документа, який був поданий на виконання його ж повідомлення про усунення невідповідностей.
Таким чином, Замовник фактично проігнорував результати усунення невідповідностей та прийняв рішення, яке не відповідає фактичним обставинам проведення процедури закупівлі.

2.4. Порушення принципів здійснення публічних закупівель
Відповідно до статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі» закупівлі здійснюються за принципами:
• добросовісної конкуренції;
• максимальної економії та ефективності;
• відкритості та прозорості;
• недискримінації учасників;
• рівного ставлення до учасників;
• об'єктивного та неупередженого визначення переможця.
Відхилення тендерної пропозиції ТОВ «ІЗОФАСТ» за наведених обставин свідчить про порушення зазначених принципів, оскільки Замовник:
• відхилив пропозицію з підстави, яка не була належним чином визначена у Додатку 1 до тендерної документації;
• не врахував, що пункт 44 Особливостей прямо забороняє відхиляти пропозицію через відсутність документів, не передбачених відповідними додатками;
• проігнорував документи, подані учасником у порядку усунення невідповідностей.
Таким чином, рішення Замовника є необґрунтованим, непропорційним та таким, що порушує права та законні інтереси Скаржника.

Внаслідок неправомірного відхилення тендерної пропозиції ТОВ «ІЗОФАСТ» було безпідставно усунуто від подальшої участі у процедурі закупівлі, що позбавило Скаржника можливості бути визначеним переможцем та укласти договір про закупівлю.
Вимоги: Зобов’язати замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції скаржника

Запити Органу оскарження