• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП
  • 1

«Хлібобулочні вироби»

Завершена

339 990.96 UAH з ПДВ
Період оскарження: 24.06.2026 12:09 - 29.06.2026 00:00
Вимога
Є відповідь

Вимога щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі

Номер: 291ce43e768d47639ac925f4def010c6
Ідентифікатор запиту: UA-2026-06-24-005208-a.a2
Назва: Вимога щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі
Вимога:
Шановний Замовнику ТОВ «Одеський хлібозавод №4» як учасник Закупівлі UA-2026-06-24-005208-a НЕ ПОГОДЖУЄТЬСЯ з наданою на попередню вимогу відповіддю та вважає дії Замовника, як такі, що порушують ЗУ «Про публічні закупівлі» та Постанови КМУ № 1178 від 12.10.2022 року «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування». Відповідь Замовника по інформації третього пункту є недостовірною, ніби Замовник виправдовує Учасника ТОВ «Батьківський хліб»: «По-друге, щодо інформації по третьому пункту. В складі ТП Учасник надає «Декларацію виробника» від 01.07.2026 №01/07/1, в якому зазначено один з «Експертних висновків № 228/251-25-х від 28 ЛИСТОПАДА 2026 року», але Замовником було прописано вимогу надати «копії документів, що підтверджують якість та безпечність: чинні висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи (за наявності), АБО копії декларацій виробника/посвідчень про якість на аналогічну продукцію, сертифікати систем менеджменту безпечності харчових продуктів (наприклад, ISO 22000 / HACCP) — за наявності у виробника». Замовник спотворив Вимогу, яка була заявлена в Тендерній документації: сполучник АБО стоїть між документами: чинні висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи (за наявності) та копії декларацій виробника/посвідчень про якість на аналогічну продукцію, тобто Учасник може вибрати, який із цих документів, які розділені сполучником АБО, надати. Перед документом сертифікати систем менеджменту безпечності харчових продуктів (наприклад, ISO 22000 / HACCP стоїть розділовий знак – кома, і АБО там немає, тобто документ є обов’язковий до надання. ТОВ "Одеський хлібозавод №4" звертається з вимогою до Замовника врахувати всі попередні зауваження до Тендерної пропозиції Учасника ТОВ "Батьківський хліб" та відхилити її як таку, що не відповідає Вимогам Тендерної документації Замовника.
Пов'язані документи:

Документів не завантажено.

Вирішення: Шановний Учаснику! Відповідно до п.4 статті 33 Закону про публічні закупівлі «Учасник, якого не визнано переможцем процедури закупівлі/спрощеної закупівлі за результатами оцінки та розгляду його тендерної пропозиції/пропозиції, може звернутися через електронну систему закупівель до замовника з вимогою щодо надання інформації про тендерну пропозицію/пропозицію переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі, у тому числі щодо зазначення її переваг порівняно з тендерною пропозицією/пропозицією учасника, який надіслав звернення, а замовник зобов’язаний надати йому відповідь не пізніше ніж через п’ять днів з дня надходження такого звернення.» Таким чином, норми Закону та Особливостей не містять підстав для скасування замовником своїх рішень і не передбачають можливості додаткового розгляду тендерної пропозиції учасника, щодо якого замовник уже прийняв рішення. Винятком є виконання рішення органу оскарження. В зв’язку з вказаним, керуючись нормами ЗУ «Про публічні закупівлі» та Постанови КМУ № 1178 від 12.10.2022 року «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», в Замовника відсутні повноваження та підстави для скасування свого рішення про визначення переможцем закупівлі ТОВ «Батьківський хліб».
Статус вимоги: Не задоволено
Вимога
Є відповідь

Вимога щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі

Номер: ccc771f2a89f4e798b1b598a63e7eae8
Ідентифікатор запиту: UA-2026-06-24-005208-a.a1
Назва: Вимога щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі
Вимога:
Шановний Замовнику. ТОВ «Одеський хлібозавод №4» як учасник Закупівлі UA-2026-06-24-005208-a НЕ ПОГОДЖУЄТЬСЯ з Протоколом розгляду Уповноваженою особою тендерних пропозицій на закупівлю «Хлібобулочні вироби» Код ДК 021:2015:15810000-9 – «Хлібопродукти, свіжовипечені хлібобулочні та кондитерські вироби» щодо прийняття рішення Уповноваженою особою № 270 від 03.07.2026 р щодо визначення тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі – ТОВ «Батьківський хліб», 41370127, як таку, що відповідає умовам, визначеним в тендерній документації та визнання переможцем відкритих торгів з особливостями на закупівлю – ТОВ «Батьківський хліб». Вивчивши детально Тендерну пропозицію учасника ТОВ «Батьківський хліб», ВИЯВЛЕНО НЕ ВІДПОВІДНОСТІ наданих Учасником документів вимогам Тендерної документації Замовника, а саме вимогам Додатку №5 «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі». По-перше, на вимогу щодо підтвердження походження Товару та його якості: «Для підтвердження якісних та технічних характеристик предмета закупівлі Учасник у складі тендерної пропозиції повинен надати: - детальний опис пропонованого Товару (у вигляді порівняльної таблиці) із обов'язковим зазначенням конкретного виробника продукції, адреси потужностей виробництва та нормативного документа (ДСТУ або ТУ), за яким він виготовляється.» ТОВ «Батьківський хліб» надає Довідку Вих. № 30/6/13 (документ 20. опис товару), в якій надається опис пропонованого товару. Такий документ не вимагався Замовником, наданий Учасником на свій розсуд, тому не може прийматися до розгляду. ТОВ «Батьківський хліб» НЕ ВИКОНАВ Вимогу Замовника – надати ДЕТАЛЬНИЙ ОПИС пропонованого Товару У ВИГЛЯДІ ПОРІВНЯЛЬНОЇ ТАБЛИЦІ із обов'язковим зазначенням конкретного виробника продукції, адреси потужностей виробництва та нормативного документа (ДСТУ або ТУ), за яким він виготовляється. В тендерній пропозиції Учасника ВІДСУТНІЙ такий документ. По-друге, на вимогу щодо підтвердження походження Товару та його якості: «Для підтвердження якісних та технічних характеристик предмета закупівлі Учасник у складі тендерної пропозиції повинен надати: - копії документів, що підтверджують якість та безпечність: чинні висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи (за наявності), або копії декларацій виробника/посвідчень про якість на аналогічну продукцію, сертифікати систем менеджменту безпечності харчових продуктів (наприклад, ISO 22000 / HACCP) — за наявності у виробника.» ТОВ «Батьківський хліб» надає Декларацію виробника №01/07/1 від 01 липня 2026 року (документ 18. Декларація). - Підставою для оформлення Декларації виробника №01/07/1 від 01 липня 2026 року ТОВ «Батьківський хліб» одним із вказаних документів є Експертний висновок № 228/251-25-х від 28 ЛИСТОПАДА 2026 року. Експертний висновок № 228/251-25-х від 28 ЛИСТОПАДА 2026 року – є НЕ ДІЙСНИМ, оскільки 28 ЛИСТОПАДА 2026 року ще не наступило. Тобто, Учасник ТОВ «Батьківський хліб» у своїй тендерній пропозиції надав НЕДОСТОВІРНУ інформацію, що є суттєвою для визначення результатів процедури закупівлі. Виходячи із викладеного, ТОВ «Батьківський хліб» НЕ ПІДТВЕРДИВ якісні та технічні характеристики предмета закупівлі, що є суттєве для визначення результатів процедури закупівлі. Відповідно до п.43 Особливостей: « Якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим, ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель. Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або відсутності інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Згідно п. 44. Особливостей : «Замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли: 1) учасник процедури закупівлі: зазначив у тендерній пропозиції недостовірну інформацію, що є суттєвою для визначення результатів відкритих торгів, яку замовником виявлено згідно з абзацом першим пункту 42 цих особливостей; 2) тендерна пропозиція: не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 цих особливостей; є такою, строк дії якої закінчився» 3) переможець процедури закупівлі: надав недостовірну інформацію, що є суттєвою для визначення результатів процедури закупівлі, яку замовником виявлено згідно з абзацом першим пункту 42 цих особливостей.» З метою дотримання ВИМОГ Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) та Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (із змінами й доповненнями) (далі — Особливості / Постанова № 1178), відповідно до яких Замовник розробив Тендерну документацію, ВИМАГАЄМО: 1. Скасувати Протокол розгляду Уповноваженою особою тендерних пропозицій на закупівлю «Хлібобулочні вироби» Код ДК 021:2015:15810000-9 – «Хлібопродукти, свіжовипечені хлібобулочні та кондитерські вироби» щодо прийняття рішення Уповноваженою особою № 270 від 03.07.2026 р щодо визначення тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі – ТОВ «Батьківський хліб», 41370127, як таку, що відповідає умовам, визначеним в тендерній документації та визнання переможцем відкритих торгів з особливостями на закупівлю – ТОВ «Батьківський хліб». 2. Визнати тендерну пропозицію учасника процедури закупівлі – ТОВ «Батьківський хліб», 41370127, як таку, що НЕ ВІДПОВІДАЄ умовам, визначеним в тендерній документації 3. Перейти до розгляду наступної тендерної пропозиції у списку тендерних пропозицій, розташованих за результатами їх оцінки, починаючи з найкращої, яка вважається в такому випадку найбільш економічно вигідною, у порядку та строки, визначені Особливостями – Учасника ТОВ «Одеський хлібозавод №4». ТОВ «Одеський хлібозавод №4» звертається з ПРОХАННЯМ до ЗАМОВНИКА скористатися правом відповідно до п. 42. Особливостей: «Замовник має право звернутися за підтвердженням інформації, наданої учасником/переможцем процедури закупівлі, до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенції. У разі отримання достовірної інформації про невідповідність учасника процедури закупівлі вимогам кваліфікаційних критеріїв, наявність підстав, визначених пунктом 47 цих особливостей, або факту зазначення у тендерній пропозиції будь-якої недостовірної інформації, що є суттєвою під час визначення результатів відкритих торгів, замовник відхиляє тендерну пропозицію такого учасника процедури закупівлі.», враховуючи надану недостовірну інформацію Учасником ТОВ «Батьківський хліб» в Декларації виробника, та ЗВЕРНУТИСЯ ІЗ ОФІЦІЙНИМ ЗАПИТОМ до випробувальної лабораторії вірусології і мікробіології (ЛВіМ) НААНУ Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова (ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова») про підтвердження проведених випробувань на якісне визначення ГМО у Виробі хлібобулочному з борошна пшеничного першого гатунку «Булочка звичайна» масою 0,07 кг (ДСТУ 4585:2021) та надання за результатами випробувань ТОВ «Батьківський хліб» Експертного висновку № 228/251-25-х від 28 ЛИСТОПАДА 2026 року. Копії Експертних висновків, виданих ТОВ «Батьківський хліб» випробувальною лабораторією вірусології і мікробіології (ЛВіМ) НААНУ Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова (ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова») від 28.11.2025 року, посилання на які є в Декларації, додаються (дані документи є у вільному доступі Закупівель, в яких Учасник приймав участь). Директор ТОВ «Одеський хлібозавод №4» Віталій ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ
Пов'язані документи: Учасник Замовник
Вирішення: Шановний Учаснику! Вивчивши Вашу вимогу, повідомляємо наступне. По-перше, Учасник відповідно до Додатку 5 до Тендерної документації повинен надати наступні документи: «Для підтвердження якісних та технічних характеристик предмета закупівлі Учасник у складі тендерної пропозиції повинен надати»: 1) детальний опис пропонованого Товару (у вигляді порівняльної таблиці) із обов'язковим зазначенням конкретного виробника продукції, адреси потужностей виробництва та нормативного документа (ДСТУ або ТУ), за яким він виготовляється. 2) гарантійний лист про те, що Учасник гарантує поставку виключно свіжого Товару, який відповідає параметрам безпечності харчових продуктів, та зобов’язується беззастережно здійснювати заміну неякісної продукції у строки, визначені договором. 3) копії документів, що підтверджують якість та безпечність: чинні висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи (за наявності), або копії декларацій виробника/посвідчень про якість на аналогічну продукцію, сертифікати систем менеджменту безпечності харчових продуктів (наприклад, ISO 22000 / HACCP) — за наявності у виробника. Щодо пункту першого. Учасник в складі Тендерної пропозиції надає документ «Документ 20 опис товару». Опис товару в таблиці є аналогічним зазначеним Замовником, в якій вказано додатково «Найменування товару», «Країна походження», «ДСТУ». Нижче таблиці вказана інформація адреси виробника де виготовляється цей товар. У зв’язку з чим, Учасником надана вся потрібна інформація, яка вимагалась Замовником щодо технічних та якісних характеристик товару. По-друге, щодо інформації по третьому пункту. В складі ТП Учасник надає «Декларацію виробника» від 01.07.2026 №01/07/1, в якому зазначено один з «Експертних висновків № 228/251-25-х від 28 ЛИСТОПАДА 2026 року», але Замовником було прописано вимогу надати «копії документів, що підтверджують якість та безпечність: чинні висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи (за наявності), АБО копії декларацій виробника/посвідчень про якість на аналогічну продукцію, сертифікати систем менеджменту безпечності харчових продуктів (наприклад, ISO 22000 / HACCP) — за наявності у виробника». Так як Учасником в складі Тендерної пропозиції було надано додатково сертифікат системи управління безпечності харчових продуктів ISO 22000:2019 (ISO 22000:2018, IDT) і в тендерній документації було прописано АБО декларація виробника, або сертифікат системи управління безпечності харчових продуктів ISO 22000:2019 (ISO 22000:2018, IDT) Учасником було виконано дану вимогу. По-третє, на вашу вимогу, щодо скасування рішення про визначення переможця ТОВ «Батьківський хліб». Відповідно до п.4 статті 33 Закону про публічні закупівлі «Учасник, якого не визнано переможцем процедури закупівлі/спрощеної закупівлі за результатами оцінки та розгляду його тендерної пропозиції/пропозиції, може звернутися через електронну систему закупівель до замовника з вимогою щодо надання інформації про тендерну пропозицію/пропозицію переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі, у тому числі щодо зазначення її переваг порівняно з тендерною пропозицією/пропозицією учасника, який надіслав звернення, а замовник зобов’язаний надати йому відповідь не пізніше ніж через п’ять днів з дня надходження такого звернення.» Таким чином, норми Закону та Особливостей не містять підстав для скасування замовником своїх рішень і не передбачають можливості додаткового розгляду тендерної пропозиції учасника, щодо якого замовник уже прийняв рішення. Винятком є виконання рішення органу оскарження. В зв’язку з вказаним, керуючись нормами ЗУ «Про публічні закупівлі» та Постанови КМУ № 1178 від 12.10.2022 року «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», в Замовника відсутні повноваження та підстави для скасування свого рішення про визначення переможцем закупівлі ТОВ «Батьківський хліб».
Статус вимоги: Не задоволено