• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП
  • 1

Капітальний ремонт даху Гатянського закладу дошкільної освіти Берегівської міської ради Закарпатської області

Завершена

2 887 000.00 UAH з ПДВ
Період оскарження: 09.06.2026 21:43 - 21.06.2026 00:00
Вимога
Є відповідь

ВИМОГА по предмету закупівлі «Капітальний ремонт даху Гатянського закладу дошкільної освіти Берегівської міської ради Закарпатської області; ДК 021:2015:45453000-7 — Капітальний ремонт і реставрація»

Номер: 0d2c99017ac2453498a8b471ac7b6e3f
Ідентифікатор запиту: UA-2026-06-09-014669-a.a2
Назва: ВИМОГА по предмету закупівлі «Капітальний ремонт даху Гатянського закладу дошкільної освіти Берегівської міської ради Закарпатської області; ДК 021:2015:45453000-7 — Капітальний ремонт і реставрація»
Вимога:
Відповідно до протоколу від 06.07.2026 року Уповноваженою особою Гатянського закладу дошкільної освіти Бергівської міської ради Закарпатської області прийнято рішення відхилити тендерну пропозицію Учасника закупівлі Капітальний ремонт даху Гатянського закладу дошкільної освіти Берегівської міської ради Закарпатської області; ДК 021:2015:45453000-7 — Капітальний ремонт і реставрація – Фізичної особи-підприємця Тацюна Івана Васильовича (РНОКПП 3033315770). Фізична особа - підприємець Тацюн Іван Васильович ознайомившись з опублікованим протоколом, оцінивши доводи та аргументи наведені Замовником, вважає, таке рішення безпідставним та незаконним, а доводи наведені Замовником такими, що не грунтуються на нормах чинного Законодавства. 1) Стосовно зауваження Замовника до Листа-відгуку до аналогічного договору. Так, в оскаржуваному протоколі Замовник зазначив, що надані Скаржником на виконання вимоги про 24 години уточнений лист-відгук від контрагента містять аналогічний реєстраційний номер та дату, що й первинні документи, але мають відмінний текст. Замовник стверджує, що це є порушенням Наказу Мін'юсту № 1000/5, оскільки документи нібито мають реєструватися заново. Дане твердження Замовника є таким що не грунтується на нормах чинного законодавства, є хибним та свідчить про застосування надуманих підстав для дискваліфікації Скаржника. Наказом Міністерства юстиції України № 1000/5 від 18.06.2015 року затверджено Правила організації діловодства, які дійсно вказують, що документи реєструються в день їх підписання. Контрагентом Скаржника було належним чином здійснено реєстрацію вихідного документа за № 04 від 12.06.2026 один єдиний раз у день його підписання, що повністю відповідає Правилам діловодства. Надання виправленої (нової) редакції тексту листа-відгуку (з метою виправлення суто технічних неточностей на прохання Учасника) в межах одного й того самого вихідного реєстраційного індексу та дати не є повторною реєстрацією документа і не заборонено жодним нормативно-правовим актом України, включаючи Наказ № 1000/5. Надання уточненого тексту під тим самим номером лише підтверджує, що документ стосується одного й того самого договору (виконання конкретного аналогічного договору). Оскільки умови Тендерної документації Замовника не містили вимог щодо обов’язковості присвоєння нових індексів для виправлених відгуків, Замовник безпідставно вказав, що Скаржником не надано відповідний лист відгук. Окремо звертаємо увагу, що Замовник цитуючи Наказ Мін’юсту помилково ототожнюю вхідний та вихідний документ. По-перше, тендерна документація не містить вказівки на те, що повинен бути на листі-відгуку саме вх. №; По-друге, на поданому листі відгуку, і в першому, і у виправленому варіанті наявний вихідний номер контрагента Скаржника, в листі адресованому Скаржнику. Наданий Скаржником лист-відгук в новій редакції за змістом повністю підтверджує належне виконання аналогічного договору Скаржником, містить посилання на номер та дату договору як це визначеновимогами Тендерної документації, а відтак вичерпно досягнута мета та дотримані вимоги ТД. 2) Стосовно зауваження Замовника до наданого Скражником в Тендерній пропозиції Гарантійного листа про розрахунок ціни Замовником в оскаржуваному рішенні констатовано, що «Вимога документації: учасник в складі тендерної пропозиції надає підписаний уповноваженою особою учасника з відбитком печатки гарантійний лист в довільній формі, яким засвідчує що розрахунок ціни пропозиції здійснено на підставі відомості ресурсів та локального кошторису на будівельні роботи, які міститься в додатку 4 цієї тендерної документації. Додатком до листа надати підписаний уповноваженою особою учасника з відбитком печатки відомість ресурсів та локальний кошторис на будівельні роботи, які наведено в додатку 4 цієї тендерної документації.» На виконання вказаної вимоги Замовником надано Гарантійний лист вих. № 71 від 22.06.2026 року в новій редакції з наступним змістом: «Фізична особа – підприємець Тацюн Іван Васильович (РНОКПП 3033315770), як учасник відкритих торгів за предметом закупівлі «Капітальний ремонт даху Гатянського закладу дошкільної освіти Берегівської міської ради Закарпатської області; ДК 021:2015:45453000-7 — Капітальний ремонт і реставрація засвідчує, що розрахунок ціни пропозиції здійснено на підставі відомості ресурсів, яка міститься в додатку 4 до тендерної документації даної закупівлі. Додаток: Відомість ресурсів (Будова - Капітальний ремонт даху Гатянського закладу дошкільної освіти Берегівської міської ради Закарпатської області) Локальний кошторис на будівельні роботи.» У файлі, разом з листом долучена підписана відомість ресурсів та локальний кошторис на будівельні роботи, в редакції визначеній Додатком 4 до ТД Замовника. Замовник визначаючи вищевказану вимогу ТД сам вказав, що такий гарантійний лист подається в довільній формі. Недостовірним також є твердження Замовника, що Скаржник не надав гарантію, оскільки вказаним листом ФОП Тацюн І.В. «що розрахунок ціни пропозиції здійснено на підставі відомості ресурсів, яка міститься в додатку 4 до тендерної документації даної закупівлі». Скаржник у тексті листа не використовував звужувальних виразів «виключно на підставі відомості», як недостовірно вказано Замовником. Таким чином, надання відомості ресурсів та самого локального кошторису в додатках, посилання на такий додаток в гарантійному листі, повністю забезпечує досягнення цілей закупівлі та виконання вимог ТД. Відповідно до сталої практики Колегії АМКУ та загальних норм цивільного права, додатки до документа є його невід'ємною складовою частиною та складають з ним єдине ціле. Наявність Локального кошторису безпосередньо у складі вказаного завантаженого файлу повністю підтверджує, що Скаржник гарантував розрахунок ціни на підставі обох документів. Відхилення пропозиції через відсутність одного слова у тексті, за умови наявності самого кошторису у файлі додатка, є проявом дискримінаційного підходу Замовника. Також слід відмітити, що при оцінці вищевказаного гарантійного листа Замовник не ставив під сумнів його дійсність через те, що такий викладений в тій самій редакції, з тим самим вих. № та датою, що вказує на суб’єктивну та упереджену оцінку документів Скражника, що призвело до дискримінації та безпідставного відхилення Пропозиції Скаржника. Враховуючи викладене, а саме наявність усіх доказів порушення Замовником вимог чинного законодавства в частині винесення неправомірного рішення, наявності ознак дискримінації Учасника та застосування очевидних подвійних стандартів під час оцінки пропозиції за ідентифікатором UA-2026-06-09-014669-a, прошу переглянути протокольне рішення про відхилення тендерної пропозиції ФОП Тацюна Івана Васильовича, скасувати його та прийняти рішення про повернення пропозиції Учасника ФОП Тацюн Івана Васильоча (РНОКПП 3033315770) на етап кваліфікації.
Пов'язані документи: Учасник
Вирішення: 1) Щодо незгоди учасника стосовно листа-відгуку до аналогічного договору. У своїй вимозі до рішення замовника учасник зазначає, що надання виправленої (нової) редакції тексту листа-відгуку (з метою усунення технічних неточностей на прохання учасника) в межах одного й того самого вихідного реєстраційного індексу та дати не є повторною реєстрацією документа і не заборонено жодним нормативно-правовим актом України, включаючи Наказ Міністерства юстиції України № 1000/5. Учасник стверджує, що збереження того самого номера лише підтверджує належність документа до конкретного аналогічного договору, а умови тендерної документації не містили вимог щодо обов’язкового присвоєння нових індексів для виправлених відгуків. Замовник не може погодитися з такою позицією учасника з огляду на таке: Правове обґрунтування та вимоги тендерної документації • Вимоги до офіційних документів: Умовами тендерної документації замовника чітко унормовано: «якщо вимогами цієї документації встановлено надання документа, то до такого документа встановлено вимоги, передбачені відповідним законодавством». • Предмет вимоги: Тендерна документація передбачає надання листа (листів)-відгуку (відгуків) від контрагента учасника, який підтверджує належне виконання договору, зазначеного в довідці. У листі-відгуку обов’язково мають бути вказані номер та дата відповідного договору. • Обов'язковість законодавства про діловодство: Оскільки лист-відгук є офіційним службовим документом, що видається юридичною особою (контрагентом), він повинен відповідати вимогам чинного законодавства у сфері діловодства. Правове обґрунтування та вимоги тендерної документації • Вимоги до офіційних документів: Умовами тендерної документації замовника чітко унормовано: «якщо вимогами цієї документації встановлено надання документа, то до такого документа встановлено вимоги, передбачені відповідним законодавством». • Предмет вимоги: Тендерна документація передбачає надання листа (листів)-відгуку (відгуків) від контрагента учасника, який підтверджує належне виконання договору, зазначеного в довідці. У листі-відгуку обов’язково мають бути вказані номер та дата відповідного договору. • Обов'язковість законодавства про діловодство: Оскільки лист-відгук є офіційним службовим документом, що видається юридичною особою (контрагентом), він повинен відповідати вимогам чинного законодавства у сфері діловодства. Порушення правил організації діловодства (Наказ № 1000/5) Єдині вимоги щодо створення управлінських документів і роботи зі службовими документами в Україні визначені Правилами організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженими наказом Міністерства юстиції України від 18.06.2015 № 1000/5 (далі — Наказ № 1000/5). Цей нормативно-правовий акт є обов’язковим для виконання всіма установами та підприємствами незалежно від форм власності. • Принцип одноразовості реєстрації: Відповідно до вимог Наказу № 1000/5, документи реєструються лише один раз: вхідні — у день надходження (або не пізніше наступного робочого дня), а створювані (вихідні) — у день їх підписання або затвердження. • Створення нового документа: Як зазначає сам учасник у тексті вимоги, ним було надано виправлену (нову) редакцію тексту листа-відгуку. Це свідчить про те, що контрагентом було створено та підписано два окремі документи: перший — із помилкою, другий — виправлений. • Неправомірність дублювання індексу: Видання нового за змістом документа (навіть з метою виправлення технічних неточностей) під тим самим вихідним номером і датою, що й попередній документ, прямо суперечить принципу одноразовості реєстрації, визначеному Наказом № 1000/5. Новий документ мав бути належним чином зареєстрований за іншим (новим) вихідним номером та актуальною датою його підписання. Висновок замовника Враховуючи викладене, наданий учасником на усунення невідповідностей лист-відгук не відповідає вимогам чинного законодавства України в частині оформлення службових документів. Таким чином, замовник правомірно констатував ненадання належним чином оформленого листа-відгуку та обґрунтовано відхилив тендерну пропозицію 2) Стосовно зауваження Замовника до наданого Скаржником в Тендерній пропозиції Гарантійного листа про розрахунок ціни Аналізуючи зміст вимоги, замовник зазначає, що сам учасник фактично не заперечує факт надання ним гарантійного листа у редакції, яка не відповідає імперативним вимогам тендерної документації. Обґрунтування невідповідності пропозиції учасника • Вимога тендерної документації: Умовами ТД чітко встановлено обов'язок учасника надати у складі тендерної пропозиції гарантійний лист (у довільній формі, підписаний уповноваженою особою та скріплений печаткою), яким він беззастережно засвідчує, що розрахунок ціни його пропозиції здійснено на підставі відомості ресурсів та локального кошторису на будівельні роботи, наведених у Додатку 4 до тендерної документації. • Вимога щодо додатків: Як невід’ємну частину до цього листа, учасник зобов'язаний був додати підписані та скріплені печаткою відомість ресурсів та локальний кошторис на будівельні роботи. • Суть порушення: Учасник не виконав зазначену вимогу та не надав належно оформлений гарантійний лист. Навіть після надання замовником можливості усунути виявлені невідповідності, учасник чомусь не захотів підтвердити та не гарантувати, що розрахунок ціни його пропозиції базується на відомостях ресурсів та локальному кошторисі, чим фактично знівелював вимогу замовника щодо перевірки правильності ціноутворення. Позиція Органу оскарження (АМКУ) У винесенні рішення про відхилення пропозиції учасника замовник керувався, зокрема, сталою практикою Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель. Аналогічна правова позиція викладена у Рішенні АМКУ № 2627-р/пк-пз від 12.02.2024, де зазначено, що невиконання учасником вимог тендерної документації в частині надання гарантійних листів є підставою для відхилення пропозиції такого учасника.
Статус вимоги: Не задоволено
Вимога
Відкликано скаржником

ВИМОГА по предмету закупівлі «Капітальний ремонт даху Гатянського закладу дошкільної освіти Берегівської міської ради Закарпатської області; ДК 021:2015:45453000-7 — Капітальний ремонт і реставрація»

Номер: 3a2484c6f8c147e1b74483fd861eff2b
Ідентифікатор запиту: UA-2026-06-09-014669-a.a1
Назва: ВИМОГА по предмету закупівлі «Капітальний ремонт даху Гатянського закладу дошкільної освіти Берегівської міської ради Закарпатської області; ДК 021:2015:45453000-7 — Капітальний ремонт і реставрація»
Вимога:
Відповідно до протоколу від 06.07.2026 року Уповноваженою особою Гатянського закладу дошкільної освіти Бергівської міської ради Закарпатської області прийнято рішення відхилити тендерну пропозицію Учасника закупівлі Капітальний ремонт даху Гатянського закладу дошкільної освіти Берегівської міської ради Закарпатської області; ДК 021:2015:45453000-7 — Капітальний ремонт і реставрація – Фізичної особи-підприємця Тацюна Івана Васильовича (РНОКПП 3033315770). Фізична особа - підприємець Тацюн Іван Васильович ознайомившись з опублікованим протоколом, оцінивши доводи та аргументи наведені Замовником, вважає, таке рішення безпідставним та незаконним, а доводи наведені Замовником такими, що не грунтуються на нормах чинного Законодавства. 1) Стосовно зауваження Замовника до Листа-відгуку до аналогічного договору. Так, в оскаржуваному протоколі Замовник зазначив, що надані Скаржником на виконання вимоги про 24 години уточнений лист-відгук від контрагента містять аналогічний реєстраційний номер та дату, що й первинні документи, але мають відмінний текст. Замовник стверджує, що це є порушенням Наказу Мін'юсту № 1000/5, оскільки документи нібито мають реєструватися заново. Дане твердження Замовника є таким що не грунтується на нормах чинного законодавства, є хибним та свідчить про застосування надуманих підстав для дискваліфікації Скаржника. Наказом Міністерства юстиції України № 1000/5 від 18.06.2015 року затверджено Правила організації діловодства, які дійсно вказують, що документи реєструються в день їх підписання. Контрагентом Скаржника було належним чином здійснено реєстрацію вихідного документа за № 04 від 12.06.2026 один єдиний раз у день його підписання, що повністю відповідає Правилам діловодства. Надання виправленої (нової) редакції тексту листа-відгуку (з метою виправлення суто технічних неточностей на прохання Учасника) в межах одного й того самого вихідного реєстраційного індексу та дати не є повторною реєстрацією документа і не заборонено жодним нормативно-правовим актом України, включаючи Наказ № 1000/5. Надання уточненого тексту під тим самим номером лише підтверджує, що документ стосується одного й того самого договору (виконання конкретного аналогічного договору). Оскільки умови Тендерної документації Замовника не містили вимог щодо обов’язковості присвоєння нових індексів для виправлених відгуків, Замовник безпідставно вказав, що Скаржником не надано відповідний лист відгук. Окремо звертаємо увагу, що Замовник цитуючи Наказ Мін’юсту помилково ототожнюю вхідний та вихідний документ. По-перше, тендерна документація не містить вказівки на те, що повинен бути на листі-відгуку саме вх. №; По-друге, на поданому листі відгуку, і в першому, і у виправленому варіанті наявний вихідний номер контрагента Скаржника, в листі адресованому Скаржнику. Наданий Скаржником лист-відгук в новій редакції за змістом повністю підтверджує належне виконання аналогічного договору Скаржником, містить посилання на номер та дату договору як це визначеновимогами Тендерної документації, а відтак вичерпно досягнута мета та дотримані вимоги ТД. 2) Стосовно зауваження Замовника до наданого Скражником в Тендерній пропозиції Гарантійного листа про розрахунок ціни Замовником в оскаржуваному рішенні констатовано, що «Вимога документації: учасник в складі тендерної пропозиції надає підписаний уповноваженою особою учасника з відбитком печатки гарантійний лист в довільній формі, яким засвідчує що розрахунок ціни пропозиції здійснено на підставі відомості ресурсів та локального кошторису на будівельні роботи, які міститься в додатку 4 цієї тендерної документації. Додатком до листа надати підписаний уповноваженою особою учасника з відбитком печатки відомість ресурсів та локальний кошторис на будівельні роботи, які наведено в додатку 4 цієї тендерної документації.» На виконання вказаної вимоги Замовником надано Гарантійний лист вих. № 71 від 22.06.2026 року в новій редакції з наступним змістом: «Фізична особа – підприємець Тацюн Іван Васильович (РНОКПП 3033315770), як учасник відкритих торгів за предметом закупівлі «Капітальний ремонт даху Гатянського закладу дошкільної освіти Берегівської міської ради Закарпатської області; ДК 021:2015:45453000-7 — Капітальний ремонт і реставрація засвідчує, що розрахунок ціни пропозиції здійснено на підставі відомості ресурсів, яка міститься в додатку 4 до тендерної документації даної закупівлі. Додаток: Відомість ресурсів (Будова - Капітальний ремонт даху Гатянського закладу дошкільної освіти Берегівської міської ради Закарпатської області) Локальний кошторис на будівельні роботи.» У файлі, разом з листом долучена підписана відомість ресурсів та локальний кошторис на будівельні роботи, в редакції визначеній Додатком 4 до ТД Замовника. Замовник визначаючи вищевказану вимогу ТД сам вказав, що такий гарантійний лист подається в довільній формі. Недостовірним також є твердження Замовника, що Скаржник не надав гарантію, оскільки вказаним листом ФОП Тацюн І.В. «що розрахунок ціни пропозиції здійснено на підставі відомості ресурсів, яка міститься в додатку 4 до тендерної документації даної закупівлі». Скаржник у тексті листа не використовував звужувальних виразів «виключно на підставі відомості», як недостовірно вказано Замовником. Таким чином, надання відомості ресурсів та самого локального кошторису в додатках, посилання на такий додаток в гарантійному листі, повністю забезпечує досягнення цілей закупівлі та виконання вимог ТД. Відповідно до сталої практики Колегії АМКУ та загальних норм цивільного права, додатки до документа є його невід'ємною складовою частиною та складають з ним єдине ціле. Наявність Локального кошторису безпосередньо у складі вказаного завантаженого файлу повністю підтверджує, що Скаржник гарантував розрахунок ціни на підставі обох документів. Відхилення пропозиції через відсутність одного слова у тексті, за умови наявності самого кошторису у файлі додатка, є проявом дискримінаційного підходу Замовника. Також слід відмітити, що при оцінці вищевказаного гарантійного листа Замовник не ставив під сумнів його дійсність через те, що такий викладений в тій самій редакції, з тим самим вих. № та датою, що вказує на суб’єктивну та упереджену оцінку документів Скражника, що призвело до дискримінації та безпідставного відхилення Пропозиції Скаржника.
Пов'язані документи: Учасник
Опис причини скасування: .
Дата скасування: 08.07.2026 02:19