• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Шини для легкових автомобілів та пікапів Осмолодське надлісництво

З метою забезпечення рівних умов участі в закупівлі та оцінки тендерних пропозицій незалежно від податкового статусу учасника, закупівля буде оголошена без урахування ПДВ. Учасник, незалежно від його форми оподаткування, при подачі тендерної пропозиції вносить в електронну систему закупівель інформацію про ціну пропозиції без урахування ПДВ. При укладанні договору про закупівлю з учасником, який зареєстрований в Україні як платник податку на додану вартість, сума ПДВ, розрахована згідно вимог законодавства України, буде нараховуватись на суму пропозиції переможця процедури закупівлі та зазначатись в договорі про закупівлю

Завершена

211 426.77 UAH без ПДВ
Період оскарження: 02.06.2026 17:21 - 08.06.2026 00:00
Скарга
Виконана замовником
КЕП

Скарга на неправомірне відхилення тендерної пропозиції скаржника

Номер: f1ea879c077b4770819a4f933bda6f53
Ідентифікатор запиту: UA-2026-06-02-013199-a.a2
Назва: Скарга на неправомірне відхилення тендерної пропозиції скаржника
Скарга:
Скарга на рішення уповноваженої особи Замовника, оформлене Протоколом №99 від 16.06.2026, про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «XL-ГРУПП» — найбільш економічно вигідної пропозиції вартістю 191 500,00 грн без ПДВ. Підставою відхилення зазначено невідповідність позицій 2, 3, 4 за індексом швидкості шин, тоді як фактично запропонований індекс швидкості вищий за вимогу Замовника, що відповідно до п. 3.4 Додатку №1 до тендерної документації є кращою, а не гіршою характеристикою. Крім того, підстава, зазначена в резолютивній частині Протоколу №99 (п.45 Особливостей — аномально низька ціна), не узгоджується з мотивувальною частиною того ж документа.
Пов'язані документи: Учасник Орган оскарження Замовник
Дата розгляду скарги: 30.06.2026 10:00
Місце розгляду скарги: Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду: 23.06.2026 14:59
Дата прийняття рішення про вирішення скарги: 03.07.2026 12:49
Дата виконання рішення Замовником: 23.07.2026 16:43
Коментар замовника щодо усунення порушень: Уповноваженою особою було розглянуто питання щодо прийнятого рішення комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі – Комісія) після надання пояснення по суті скарги, отриманої від учасника товариство з обмеженою відповідальністю "XLГРУПП" (код ЄДРПОУ: 42619664), за предметом закупівлі " Шини для легкових автомобілів та пікапів Осмолодське надлісництво ", унікальний номер оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель: UA-2026-06-02-013199-a. 26.06.2026 року Уповноваженою особою було надано пояснення по суті скарги, поданої товариство з обмеженою відповідальністю "XLГРУПП" (код ЄДРПОУ: 42619664), (далі – Скаржник), за номером UA-2026-06-02-013199-a.a2, що присвоєний електронною системою закупівель (далі – Скарга) щодо порушення законодавства у сфері публічних закупівель та прийняття неправомірного рішення про відхилення тендерної пропозиції товариства Замовником торгів Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», в особі філії "КАРПАТСЬКИЙ ЛІСОВИЙ ОФІС" (код ЄДРПОУ: 45554542) (далі – Замовник) під час проведення процедури закупівлі закупівлі Шини для легкових автомобілів та пікапів Осмолодське надлісництво, код «ДК 021:2015 − 34350000-5 Шини для транспортних засобів великої та малої тоннажності». Оголошення про проведення даної закупівлі в електронній системі закупівель PROZORRO було оприлюднене 02.06.2026 року, унікальний номер оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель UA-2026-06-02-013199-a. Комісія розглянувши Скаргу, подану Скаржником та пояснення по суті скарги, що надані Замовником, у рішенні № 7938-р/пк-пз від 30.06.2026 року постановила наступне. За наявними матеріалами та інформацією, що розміщена в електронній системі закупівель, керуючись статтею 18 Закону України «Про публічні закупівлі» та Постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 року № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», Комісія зобов’язує Державне спеціалізоване господарське підприємство «Ліси України» в особі філії «Карпатський лісовий офіс» (код ЄДРПОУ: 45554542), скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції товариства з обмеженою відповідальністю"XL-ГРУПП" (код ЄДРПОУ: 42619664) за процедурою закупівлі — "Шини для легкових автомобілів та пікапів Осмолодське надлісництво", оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2026-06-02-013199-a Відповідно до частини 22 статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» рішення органу оскарження набирають чинності з дня їх прийняття та є обов’язковими для виконання замовниками, особами, яких вони стосуються. Якщо рішення органу оскарження, прийняте за результатами розгляду органу оскарження, не було оскаржене до суду, таке рішення має бути виконано не пізніше 30 днів з дня його прийняття органом оскарження. Уповноваженою особою було розглянуто рішення Комісії № 7938-р/пк-пз від 30.06.2026 року та прийнято до виконання. Керуючись викладеним вище обґрунтуванням та для недопущення порушень законодавства у сфері публічних закупівель, необхідно скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції товариства з обмеженою відповідальністю"XL-ГРУПП" (код ЄДРПОУ: 42619664) Шини для легкових автомобілів та пікапів Осмолодське надлісництво, код «ДК 021:2015 − 34350000-5 Шини для транспортних засобів великої та малої тоннажності», унікальний номер оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель: UA-2026-06-02-013199-a. (Також хочу повідомити , що помилково було завантажено інформацію в поле "Внести інформацію про відкриття провадження " прошу не брати її до уваги оскільки жодних проваджень не було відкрито, дякую.)
Автор: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "XL-ГРУПП", Погоріла Олеся 380961119358, 380677598198 pohorila@xl-group.com.ua

Пункт скарги

Порядковий номер пункту скарги: 1
Номер: e583f47c84df4648952d72472bbabcf3
Заголовок пункту скарги: Неправомірне відхилення тендерної пропозиції ТОВ «XL-ГРУПП» через індекс швидкості шин (позиції 2, 3, 4)
Тип пов'язаного елемента: Скарга на кваліфікацію
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Технічна специфікація предмета закупівлі
Тип порушення: Технічна специфікація предмета закупівлі
Опис суті пункту скарги: 16.06.2026 уповноважена особа Замовника Протоколом №99 відхилила тендерну пропозицію ТОВ «XL-ГРУПП» через невідповідність позицій 2, 3 та 4 за індексом швидкості шин: вимога T (до 190 км/год) — запропоновано H (до 210 км/год); вимога Н (до 210 км/год) — запропоновано V (до 240 км/год); вимога T (до 190 км/год) — запропоновано H (до 210 км/год). Решта характеристик (розмір, індекс навантаження, сезонність) повністю збігаються.
Пунктом 3.4 Додатку №1 до тендерної документації прямо передбачено право пропонувати товар з характеристиками, що відповідають або є кращими за наведені в ТД. Пунктом 5 розділу V Правил технічної експлуатації коліс та пневматичних шин колісних транспортних засобів категорій L, M, N, O та спеціальних машин (наказ Мінінфраструктури України від 26.07.2013 №549) встановлено, що застосовуються шини з категоріями швидкості, не меншими за визначені — отже перевищення вимоги є додатковим запасом міцності, а не недоліком.
Вимоги: Зобов’язати замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції скаржника

Порядковий номер пункту скарги: 2
Номер: 76f5a09fdcf54a49b66a9c6c0a058dde
Заголовок пункту скарги: Невідповідність резолютивної частини Протоколу №99 його ж мотивувальній частині та порушення пункту 46 Особливостей
Тип пов'язаного елемента: Скарга на кваліфікацію
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Інші дії/бездіяльність замовника (у т.ч. ненадання роз’яснень тощо)
Тип порушення: Інші дії/бездіяльність замовника (у т.ч. ненадання роз’яснень тощо)
Опис суті пункту скарги: Резолютивна частина Протоколу №99 посилається на іншу підставу — підпункт 1 пункту 45 Особливостей (аномально низька ціна), яка в мотивувальній частині не досліджувалась і фактично не застосовна (ціна нижча очікуваної вартості лише на 9,43%, процедура АНЦ не запускалась), що є самостійним порушенням пункту 46 Особливостей щодо обґрунтованості рішення про відхилення.
Вимоги: Зобов’язати замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції скаржника

Запити Органу оскарження


Оскарження скарги

Номер: c4a116edacb64e38b4817704cf61cc1d
Опис суті оскарження: Уповноваженою особою було розглянуто питання щодо прийнятого рішення комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі – Комісія) після надання пояснення по суті скарги, отриманої від учасника товариство з обмеженою відповідальністю "XLГРУПП" (код ЄДРПОУ: 42619664), за предметом закупівлі " Шини для легкових автомобілів та пікапів Осмолодське надлісництво ", унікальний номер оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель: UA-2026-06-02-013199-a. 26.06.2026 року Уповноваженою особою було надано пояснення по суті скарги, поданої товариство з обмеженою відповідальністю "XLГРУПП" (код ЄДРПОУ: 42619664), (далі – Скаржник), за номером UA-2026-06-02-013199-a.a2, що присвоєний електронною системою закупівель (далі – Скарга) щодо порушення законодавства у сфері публічних закупівель та прийняття неправомірного рішення про відхилення тендерної пропозиції товариства Замовником торгів Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», в особі філії "КАРПАТСЬКИЙ ЛІСОВИЙ ОФІС" (код ЄДРПОУ: 45554542) (далі – Замовник) під час проведення процедури закупівлі закупівлі Шини для легкових автомобілів та пікапів Осмолодське надлісництво, код «ДК 021:2015 − 34350000-5 Шини для транспортних засобів великої та малої тоннажності». Оголошення про проведення даної закупівлі в електронній системі закупівель PROZORRO було оприлюднене 02.06.2026 року, унікальний номер оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель UA-2026-06-02-013199-a. Комісія розглянувши Скаргу, подану Скаржником та пояснення по суті скарги, що надані Замовником, у рішенні № 7938-р/пк-пз від 30.06.2026 року постановила наступне. За наявними матеріалами та інформацією, що розміщена в електронній системі закупівель, керуючись статтею 18 Закону України «Про публічні закупівлі» та Постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 року № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», Комісія зобов’язує Державне спеціалізоване господарське підприємство «Ліси України» в особі філії «Карпатський лісовий офіс» (код ЄДРПОУ: 45554542), скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції товариства з обмеженою відповідальністю"XL-ГРУПП" (код ЄДРПОУ: 42619664) за процедурою закупівлі — "Шини для легкових автомобілів та пікапів Осмолодське надлісництво", оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2026-06-02-013199-a Відповідно до частини 22 статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» рішення органу оскарження набирають чинності з дня їх прийняття та є обов’язковими для виконання замовниками, особами, яких вони стосуються. Якщо рішення органу оскарження, прийняте за результатами розгляду органу оскарження, не було оскаржене до суду, таке рішення має бути виконано не пізніше 30 днів з дня його прийняття органом оскарження. Уповноваженою особою було розглянуто рішення Комісії № 7938-р/пк-пз від 30.06.2026 року та прийнято до виконання. Керуючись викладеним вище обґрунтуванням та для недопущення порушень законодавства у сфері публічних закупівель, необхідно скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції товариства з обмеженою відповідальністю"XL-ГРУПП" (код ЄДРПОУ: 42619664) Шини для легкових автомобілів та пікапів Осмолодське надлісництво, код «ДК 021:2015 − 34350000-5 Шини для транспортних засобів великої та малої тоннажності», унікальний номер оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель: UA-2026-06-02-013199-a.
Стаття закону: 18.23
Номер закону: 922-VIII
Посилання на закон: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/922-19#n1284
Дата опублікування: 23.07.2026 16:31
Вимога
Є відповідь

Скасування рішення Замовника про відхилення. (210 краще ніж 190)))))

Номер: 7372a554a6ea46a49a5c964a86af7fc4
Ідентифікатор запиту: UA-2026-06-02-013199-a.a1
Назва: Скасування рішення Замовника про відхилення. (210 краще ніж 190)))))
Вимога:
Шановний Замовник. Відпоавдно п3.4. Додатку 1 тендерної документації : „ Учасник процедури закупівлі має право запропонувати Замовнику товар аналогічний (еквівалент) за умови, що технічні характеристики такого товару будуть відповідати АБО БУДУТЬ КРАЩИМИ НАВЕДЕНИМ у тендерній документації. ”. Індекс швидкості з БІЛЬШИМ показником км/ч БЕЗПЕРЕЧНО Є КРАЩИМ. Виходячі з цього пропонуємо скасувати рішення про відхилення пропозиції учасника ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "XL-ГРУПП". Нагадуємо, що Учасник має право надати скаргу до Антимонопольний комітет України про порушення законодавства у сфері публічних закупівель. На період розгляду скарги призупиняється укладання договору про закупівлю. Договір про закупівлю, укладений в період оскарження відкритих торгів є нікчемним.
Пов'язані документи:

Документів не завантажено.

Вирішення: Шановний Учаснику, дякуємо за Вашу вимогу та повідомляємо наступне. Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади. Відповідно до частини четвертої статті 28 Закону після оцінки пропозицій замовник розглядає тендерні пропозиції на відповідність вимогам тендерної документації з переліку учасників, починаючи з учасника, пропозиція якого за результатом оцінки визначена найбільш економічно вигідною. Строк розгляду тендерної пропозиції, яка за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, не повинен перевищувати п’яти робочих днів з дня визначення найбільш економічно вигідної пропозиції. Строк розгляду тендерної пропозиції може бути аргументовано продовжено замовником до 20 робочих днів. У разі продовження строку розгляду тендерної пропозиції замовник оприлюднює повідомлення в електронній системі закупівель. Таким чином, замовник самостійно приймає відповідні рішення, необхідні для реалізації своїх функцій, дотримуючись принципів закупівель та мети Закону. У свою чергу, виходячи зі змісту пункту 27 частини першої статті 1 Закону, фізична чи юридична особа з метою захисту своїх прав та охоронюваних законом інтересів з приводу рішення, дії чи бездіяльності замовника, що суперечать законодавству у сфері публічних закупівель і внаслідок яких порушено право чи законні інтереси такої особи, має право подати скаргу до органу оскарження, керуючись статтею 18 Закону. Порядок оскарження процедур закупівель визначений статтею 18 Закону. Звертаємо увагу Учасника, що законодавець наділяє учасника правом звернутися з вимогою про надання додаткової інформації, а не з вимогою про скасування прийнятого Замовником рішення. До того ж жодна норма Особливостей або Закону України «Про публічні закупівлі» не наділяє Замовника правом скасовувати прийняті ним рішення на підставі звернення іншого Учасника. З огляду на зазначене Ваша вимога не підлягає задоволенню.
Статус вимоги: Відхилено