• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП
  • 2

Страхування відповідальності власників наземних транспортних засобів

Кваліфікація

від початку періоду пройшло 19 робочих днів

1 530 000.00 UAH без ПДВ
Період оскарження: 01.04.2026 10:25 - 04.08.2026 00:00
Скарга
Очікує розгляду
КЕП

Щодо прийнятих рішень замовника, які відбулися після розгляду тендерних пропозицій, у процедурі відкритих торгів з особливостями

Номер: b14d6a1b057d42b7b4538836a1af29b4
Ідентифікатор запиту: UA-2026-04-01-002382-a.a4
Назва: Щодо прийнятих рішень замовника, які відбулися після розгляду тендерних пропозицій, у процедурі відкритих торгів з особливостями
Скарга:
Автор: АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "КРАЇНА", Савченко Ірина 0445904800 i.savchenko@krayina.com

Пункт скарги

Порядковий номер пункту скарги: 1
Номер: 87677b92add349b8a1a44bcebbbd3977
Заголовок пункту скарги: Щодо прийнятих рішень замовника, які відбулися після розгляду тендерних пропозицій, у процедурі відкритих торгів з особливостями
Тип пов'язаного елемента: Скарга на кваліфікацію
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Інші умови тендерної документації
Тип порушення: Інші умови тендерної документації
Опис суті пункту скарги: Скаржник вважає, що Замовником грубо порушено його права, як учасника процедури закупівлі, а також порушені принципи здійснення закупівель закріплені в статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема, щодо обов’язку Замовника дотримуватись принципу об’єктивного та неупередженого визначення переможця процедури закупівлі, недискримінації учасників.

Також, Замовником порушено положення частини 9 статті 29 Закону України «Про публічні закупівлі» та положення пункту 43, 44 Особливостей.

Скаржник вважає рішення Замовника про відхилення пропозиції Скаржника таким, що суперечить положенням тендерної документації та нормам діючого законодавства.

У складі первинної тендерної пропозиції Скаржником уже було надано документи, з яких Замовник мав можливість встановити наявність у АТ «СК «КРАЇНА» кваліфікованого працівника, який здійснює функції, безпосередньо пов’язані з врегулюванням страхових збитків.
Зокрема, у листі-поясненні, наданому у складі тендерної пропозиції, було зазначено, що начальник Управління врегулювання майнових збитків та збитків по відповідальності Коваль Андрій Леонідович здійснює організацію та контроль процесу врегулювання страхових подій, пов’язаних із майновими збитками та збитками за договорами страхування відповідальності, а також виконує функції аварійного комісара, у тому числі у м. Чернігові.
Сам Замовник у повідомленні про усунення невідповідностей підтвердив, що документи щодо освіти, професійної підготовки та кваліфікації Коваля А.Л., у тому числі документи щодо підготовки та підвищення кваліфікації аварійного комісара, підтверджують наявність у нього відповідної професійної кваліфікації.

Не зважаючи на те, що Скаржником ще у складі первинної тендерної пропозиції було подано документи, які підтверджували наявність у Товариства працівників, які мають відповідну кваліфікацію та здійснюють функції з врегулювання страхових випадків, з метою повного та належного виконання вимоги Замовника про усунення невідповідностей Скаржником додатково було завантажено уточнену довідку та наказ АТ «СК «КРАЇНА» від 28 серпня 2026 року №209/к, яким Ковалю А.Л. та Регздіній В.І. доручено суміщення посад фахівців з врегулювання збитків Центру продажу в м. Чернігів.

Вимоги: Зобов’язати замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції скаржника
Скарга
Виконана замовником
КЕП

Скарга на дискримінаційні умови тендерної документації

Номер: 7c4cf87ed05548128fd140be4297a7f0
Ідентифікатор запиту: UA-2026-04-01-002382-a.a3
Назва: Скарга на дискримінаційні умови тендерної документації
Скарга:
Пов'язані документи: Учасник Орган оскарження Замовник
Дата розгляду скарги: 25.06.2026 10:00
Місце розгляду скарги: Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду: 18.06.2026 15:34
Дата прийняття рішення про вирішення скарги: 29.06.2026 18:44
Дата виконання рішення Замовником: 24.07.2026 11:25
Коментар замовника щодо усунення порушень: Рішення Антимонопольного комітету України від 25.06.2026 № 7731-р/пк-пз виконано шляхом внесення змін до тендерної документації відповідно до вимог, визначених у рішенні.
Автор: АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "КРАЇНА", Мельник Інна 0973403839 in.melnyk@krayina.com

Пункт скарги

Порядковий номер пункту скарги: 1
Номер: 88c870dd670e4735a7b7da1d9e0c9070
Заголовок пункту скарги: Щодо аналогічного досвіду, а саме щодо досвіду одночасного страхування та супроводження автопарку транспортних засобів у межах одного договору страхування
Тип пов'язаного елемента: Скарга на закупівлю
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Технічна специфікація предмета закупівлі
Тип порушення: Технічна специфікація предмета закупівлі
Опис суті пункту скарги: Відповідно до п. 1 Додатку 2 до тендерної документації Замовником встановлено наступну вимогу: Наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору
1. Учасник у складі тендерної пропозиції надає довідку у довільній формі про виконання не менше двох аналогічних договорів протягом останніх трьох років із зазначенням:
 найменування замовника (контрагента);
 предмета договору;
 номера та дати укладення договору;
 строку виконання договору;
 кількості застрахованих транспортних засобів за договором;
 контактної особи замовника (контрагента), її телефону та електронної адреси (за наявності).
1.1. На підтвердження інформації, зазначеної у довідці, учасник надає:
 копії аналогічних договорів;
 документи, що підтверджують належне виконання договорів.
Аналогічним вважається договір щодо надання послуг з обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
Для підтвердження наявності достатнього досвіду виконання аналогічних договорів учасник повинен підтвердити:
 наявність не менше двох аналогічних договорів;
 наявність досвіду одночасного страхування та супроводження автопарку транспортних засобів у межах одного договору страхування;
 сукупну кількість транспортних засобів за наданими аналогічними договорами не менше кількості транспортних засобів, що підлягають страхуванню за даною закупівлею;
 наявність щонайменше одного аналогічного договору, за яким кількість застрахованих транспортних засобів становила не менше 50 відсотків від кількості транспортних засобів, що є предметом даної закупівлі;
 досвід виконання хоча б одного аналогічного договору протягом повного страхового періоду не менше 12 місяців.
Вимоги: Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Порядковий номер пункту скарги: 2
Номер: bb75c65fbb56474d89d81ee3c7b782f0
Заголовок пункту скарги: Щодо аналогічного досвіду, а саме щодо кількості застрахованих транспортних засобів
Тип пов'язаного елемента: Скарга на закупівлю
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Технічна специфікація предмета закупівлі
Тип порушення: Технічна специфікація предмета закупівлі
Опис суті пункту скарги: Для підтвердження наявності достатнього досвіду виконання аналогічних договорів учасник повинен підтвердити:
 наявність не менше двох аналогічних договорів;
 наявність досвіду одночасного страхування та супроводження автопарку транспортних засобів у межах одного договору страхування;
 сукупну кількість транспортних засобів за наданими аналогічними договорами не менше кількості транспортних засобів, що підлягають страхуванню за даною закупівлею;
 наявність щонайменше одного аналогічного договору, за яким кількість застрахованих транспортних засобів становила не менше 50 відсотків від кількості транспортних засобів, що є предметом даної закупівлі;
 досвід виконання хоча б одного аналогічного договору протягом повного страхового періоду не менше 12 місяців.
Вимоги: Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Порядковий номер пункту скарги: 3
Номер: 580cbab2d7704fa7bf1b043e1ec72b71
Заголовок пункту скарги: Щодо аналогічного досвіду, а саме щодо листа-відгука
Тип пов'язаного елемента: Скарга на закупівлю
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Кваліфікаційні критерії учасників
Тип порушення: Кваліфікаційні критерії учасників
Опис суті пункту скарги: На підтвердження належного виконання кожного аналогічного договору учасник надає лист-відгук, довідку або інший документ, виданий замовником за таким договором.
Документ, що підтверджує належне виконання договору, повинен містити інформацію про:
 належне виконання договору;
 відсутність істотних порушень умов договору з боку учасника;
 відсутність неврегульованих претензій до учасника під час виконання договору;
 інформацію щодо наявності або відсутності застосованих до учасника штрафних санкцій за порушення умов договору (за наявності такої інформації у замовника за договором).
Вимоги: Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Запити Органу оскарження



Скарга
Виконана замовником
КЕП

Скарга на умови закупівлі

Номер: 3fadfb8dcd2741eaa9d1c9c0c61f1a67
Ідентифікатор запиту: UA-2026-04-01-002382-a.c2
Назва: Скарга на умови закупівлі
Скарга:
Пов'язані документи: Учасник Орган оскарження Замовник
Дата розгляду скарги: 18.05.2026 10:00
Місце розгляду скарги: Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду: 08.05.2026 13:25
Дата прийняття рішення про вирішення скарги: 21.05.2026 16:41
Дата виконання рішення Замовником: 15.06.2026 09:37
Коментар замовника щодо усунення порушень: Рішення Антимонопольного комітету України від 18.05.2026 № 5870-р/пк-пз виконано шляхом внесення змін до тендерної документації відповідно до вимог, визначених у рішенні.
Автор: АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "КРАЇНА", Мельник Інна 0973403839 in.melnyk@krayina.com

Пункт скарги

Порядковий номер пункту скарги: 1
Номер: 374e76e235fb4531a888b2eb2f991370
Заголовок пункту скарги: Щодо аналогічного досвіду
Тип пов'язаного елемента: Скарга на закупівлю
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Кваліфікаційні критерії учасників
Тип порушення: Кваліфікаційні критерії учасників
Опис суті пункту скарги: Згідно п. 1 Додатку 2 Замовником встановлено наступну вимогу «Довідку у довільній формі
з інформацією про не менше ніж два виконані аналогічні договори за останні 3 роки, із зазначенням:
• найменування контрагента;
• предмета договору;
• строку виконання;
• кількості застрахованих транспортних засобів за кожним договором;
• контактної особи контрагента (ПІБ, посада, контактний телефон).
Копії зазначених договорів(без комерційно чутливої інформації)
Документи, що підтверджують виконання договорів
-листи-відгуки
- або інші підтверджуючі документи).
Додаткові вимоги до досвіду
• кожен із зазначених договорів повинен передбачати страхування автопарку з кількістю транспортних засобів не менше 300 одиниць,
• загальна кількість транспортних засобів за наданими аналогічними договорами повинна становити не менше 800 одиниць;
• договори повинні бути:
o виконані в повному обсязі, або
o такими, що виконуються, але з періодом виконання не менше 6 місяців.
Вимоги до листів-відгуків
Листи-відгуки повинні:
• містити інформацію про:
o належне виконання договору;
o відсутність обґрунтованих претензій;
o дотримання строків виконання зобов’язань;
• містити актуальну інформацію про стан виконання договору на дату їх видачі;
• бути датованими не раніше дати внесення змін до тендерної документації.
*Замовник залишає за собою право перевірити достовірність наданої інформації шляхом звернення до контрагентів, зазначених у довідці.»

Вимоги: Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Запити Органу оскарження

Скарга
Виконана замовником
КЕП

Скарга на умови закупівлі

Номер: 0bea55b7697b4ed88d0143a9fa4daaed
Ідентифікатор запиту: UA-2026-04-01-002382-a.c1
Назва: Скарга на умови закупівлі
Скарга:
Дата розгляду скарги: 14.04.2026 10:00
Місце розгляду скарги: Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду: 07.04.2026 17:42
Дата прийняття рішення про вирішення скарги: 15.04.2026 17:02
Дата виконання рішення Замовником: 05.05.2026 14:55
Коментар замовника щодо усунення порушень: Рішення Антимонопольного комітету України від 14.04.2026 № 4428-р/пк-пз виконано шляхом внесення змін до тендерної документації відповідно до вимог, визначених у рішенні.
Автор: АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "КРАЇНА", Мельник Інна 0973403839 in.melnyk@krayina.com

Пункт скарги

Порядковий номер пункту скарги: 1
Номер: d3735a4734164422a6277baa9bf4c489
Заголовок пункту скарги: Щодо беззбиткової діяльності за останній звітний період (12 місяців 2024 року) і 3-й квартали 2025 року
Тип пов'язаного елемента: Скарга на закупівлю
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Технічна специфікація предмета закупівлі
Тип порушення: Технічна специфікація предмета закупівлі
Опис суті пункту скарги: 1. Згідно п. 6.12 Додатку 2 до тендерної документації Замовником встановлену наступну вимогу: «Учасником надається довідка у довільній формі з зазначенням розділу власного веб-сайту на якому в повній мірі розкрита інформація, передбачена п. 2 статті 50 Закону України «Про страхування». У довідці має бути зазначено пряме посилання на даний розділ веб-сайту страховика, що містить відповідну фінансову звітність. Учасник завантажує в електронну систему закупівель фінансову звітність за останній звітний період (12 місяців 2024 року) та проміжну фінансову звітність за 3-й квартали 2025 року.
Довідка у довільній формі з підтвердженням, що діяльність Учасника не є збитковою та за останній звітний період (12 місяців 2024 року) і 3-й квартали 2025 року показники «Нерозподілений прибуток» (Форма 1 «Баланс», код рядка 1420) та «Чистий фінансовий результат» (Форма 2 «Звіт про фінансовий результат», код рядка 2350) містять позитивні значення»
Вимоги: Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Запити Органу оскарження