-
Відкриті торги з особливостями
-
Мультилотова
-
КЕП
ДК 021:2015: 90520000-8 – Послуги у сфері поводження з радіоактивними, токсичними, медичними та небезпечними відходами
Тендер Prozorro UA-2026-02-17-012383-a
Закупівля здійснюється відповідно до норм Закону України від 25 грудня 2015 року № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (зі змінами та доповненнями, в редакції, чинній на час дії правового режиму воєнного стану), постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування»(зі змінами). Вид забезпечення тендерних пропозицій: не передбачено. Умови надання забезпечення тендерних пропозицій: не передбачено. На виконання вимог Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, затвердженого Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 11 червня 2020 року № 1082. Назва предмета закупівлі: ДК 021:2015: 90520000-8 – Послуги у сфері поводження з радіоактивними, токсичними, медичними та небезпечними відходами.
період кваліфікації завершився 182 дні назад
СКАРГА на рішення Замовника про відміну закупівлі
- Протокол 96.PDF 21.04.2026 13:17
- Лист-пояснення від 24.03.2026 № 01-17-510.PDF 24.03.2026 16:26
- Лист-пояснення.docx 24.03.2026 16:26
- Рапорт.PDF 24.03.2026 16:26
- sign.p7s 18.03.2026 15:26
- Про публічні закупівлі - Закон № 922-VIII від 25.12.2015 - d453145-20251031.docx 18.03.2026 15:25
- Про затвердження особливостей здійснення публічних закупів… - Постанова № 1178 від 12.10.2022 - d519975-20260217.docx 18.03.2026 15:25
- Скарга Гадяч скасування торгів.pdf 18.03.2026 15:25
- протокол переможець.pdf 18.03.2026 15:25
- Електронний протокол скасування закупівлі_лота.pdf 18.03.2026 15:25
- Скарга Гадяч скасування торгів.pdf.p7s 18.03.2026 15:25
- рішення від 27.03.2026 № 3627.pdf 31.03.2026 18:31
- Інформація про резолютивну частину рішення від 27.03.2026 № 3627.pdf 30.03.2026 10:37
- рішення від 20.03.2026 № 3254.pdf 20.03.2026 14:46
Пункт скарги
Закупівля проводилась за лотами, Товариство з обмеженою відповідальністю «А-ЕНЕРГО» (надалі Скаржник) взяло участь у процедурі закупівлі за Лотом №1 — Медичні відходи (далі за текстом — Лот №1)
Відповідно до інформації, що розміщена на сайті уповноваженого органу, аукціон за Лотом закупівлею проводився, Скаржником було надано найбільш економічно вигіднішу пропозицію та пройшла процедура розгляду процедури, за результатами якої Скаржника визначено переможцем процедури закупівлі — Протокол уповноваженої особи №63 від 02.03.2026 року.
13.03.2026 року Замовником було оприлюднено рішення про скасування публічної закупівлі з обґрунтуванням наступної причини:
У зв’язку з переглядом внутрішніх нормативів закладу щодо поводження з небезпечними відходами та зміною фактичних обсягів утворення медичних відходів (відповідно до рапорту головної медичної сестри), виникла необхідність у перегляді технічних та якісних характеристик предмета закупівлі.
Поточна тендерна документація не враховує змінені вимоги до кількості, періодичності вивезення та пакування відходів, що унеможливлює надання послуг належної якості. вищевикладене, подальша потреба у закупівлі Послуг у сфері поводження з радіоактивними, токсичними, медичними та небезпечними відходами у визначеному раніше обсязі відсутня.
Враховуючи те, що на даному етапі внесення змін до Тендерної документації не можливе Замовником прийнято рішення відмінити відкриті торги за відсутності подальшої потреби в закупівлі.
Відповідно до підпункту 1 пункту 50 Особливостей замовник відміняє відкриті торги у разі відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт чи послуг.
Враховуючи викладене, Закупівля підлягає відміні.
Вважаємо рішення Замовника про відміну процедури закупівлі таким, що суперечить вимогам законодавства у сфері публічних закупівель, з огляду на наступне.
По-перше, Замовником формально застосовано підставу «відсутність подальшої потреби», однак фактичні обставини свідчать про протилежне. Зокрема, у той самий день — 13.03.2026 року — Замовником було оголошено нову процедуру закупівлі — UA-2026-03-13-012203-a — за тим самим кодом класифікатора, що підтверджує наявність потреби у відповідних послугах. Таким чином, відміна процедури не пов’язана з реальною відсутністю потреби, а є штучною та такою, що спрямована на уникнення завершення процедури закупівлі із визначеним переможцем.
По-друге, наведене Замовником обґрунтування не містить жодних належних документальних підтверджень. Посилання на внутрішні документи (зокрема рапорт головної медичної сестри) не може вважатися належним доказом без їх оприлюднення, що порушує принципи відкритості та прозорості публічних закупівель.
По-третє, відміна процедури закупівлі після визначення переможця та проведення всіх етапів розгляду тендерних пропозицій свідчить про зловживання Замовником своїми правами та порушення принципів здійснення публічних закупівель, зокрема:
добросовісної конкуренції;
максимальної економії та ефективності;
об’єктивного та неупередженого визначення переможця.
Окрім того, особливої уваги заслуговує той факт, що нову процедуру закупівлі було оголошено до завершення строку оскарження рішення про відміну, що свідчить про свідоме ігнорування Замовником прав учасників на ефективний захист.
Участь у процедурі закупівлі потребувала від Скаржника здійснення відповідних витрат, зокрема: підготовка та оформлення тендерної пропозиції; залучення кваліфікованих працівників та фахівців; витрати часу та ресурсів на участь в аукціоні та супровід процедури; інші організаційні витрати, пов’язані з належною підготовкою до виконання майбутнього договору.
Зазначені витрати були здійснені добросовісно, з розрахунком на укладення договору за результатами процедури закупівлі, в якій Скаржника було визначено переможцем.
Безпідставна відміна процедури закупівлі призвела до того, що такі витрати виявилися марними, що є порушенням прав та законних інтересів Скаржника, а також принципу передбачуваності дій Замовника.
Згідно статті 5 Закону Закупівлі здійснюються за такими принципами:
1) добросовісна конкуренція серед учасників;
2) максимальна економія, ефективність та пропорційність;
3) відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель;
4) недискримінація учасників та рівне ставлення до них;
5) об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі;
6) запобігання корупційним діям і зловживанням.
Дії Замовника, що полягають у відміні процедури після визначення переможця та одночасному оголошенні нової закупівлі зі зміненими умовами, порушують зазначені принципи, оскільки: нівелюють результати проведеної процедури; створюють передумови для уникнення укладення договору з переможцем; підривають довіру до системи публічних закупівель.
Рішення Замовника про відміну процедури закупівлі суперечить вимогам чинного законодавства у сфері публічних закупівель, зокрема положенням Закон України «Про публічні закупівлі» та Особливостям здійснення публічних закупівель в умовах воєнного стану.
Відповідно до пункту 50 Особливостей, Замовник має право відмінити відкриті торги у разі відсутності подальшої потреби в закупівлі. Водночас, така підстава повинна бути: об’єктивною; документально підтвердженою; такою, що фактично унеможливлює подальше здійснення закупівлі.
У даному випадку Замовником не доведено наявності таких обставин, а навпаки — оголошення нової процедури закупівлі за тим самим кодом класифікатора свідчить про збереження потреби у закупівлі, що виключає можливість застосування зазначеної підстави.
Відповідно до частини 10 статті 11 Закон України «Про публічні закупівлі», уповноважена особа зобов’язана забезпечити: об’єктивність та неупередженість прийняття рішень; дотримання законодавства у сфері закупівель.
Прийняття рішення про відміну процедури без належного обґрунтування та доказів свідчить про порушення цих обов’язків.
Також, відповідно до статті 32 Закон України «Про публічні закупівлі» (у частині, що застосовується за аналогією правового регулювання), рішення про відміну процедури закупівлі повинно бути вмотивованим та обґрунтованим, що передбачає наявність підтверджуючих документів.
Їх відсутність у відкритому доступі свідчить про формальний характер прийнятого рішення.
Окремо слід зазначити, що відповідно до статті 18 Закон України «Про публічні закупівлі», учасник має право на ефективне оскарження рішень Замовника. Оголошення нової процедури закупівлі до завершення строку оскарження попередньої процедури фактично: обмежує право Скаржника на захист; створює ситуацію правової невизначеності; свідчить про недобросовісну поведінку Замовника.
Суб'єкт оскарження дійшов висновку, що у даній процедурі закупівлі Замовник порушує основні принципи здійснення процедури закупівель, зокрема принцип добросовісної конкуренції серед учасників, принцип відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, не дотримується вимог чинного законодавства України,
В силу вимог ст.5 Закону публічні закупівлі здійснюються за такими принципами, як відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників та рівне ставлення до них.
Враховуючи інформацію викладену цій Скарзі, виниклі порушення Замовником вимог Закону та Особливостей, можна виправити шляхом зобов'язання Замовника скасувати рішення про відміну процедури закупівлі.
З огляду на вищевказане, керуючись вимогами Закону, з метою захисту своїх прав та охоронюваних законом інтересів з приводу рішення, що суперечить законодавству у сфері публічних закупівель і внаслідок якого порушено права та законні інтереси Скаржника,
-
Назва доказу:
Докази
-
Повʼязаний документ:
Про публічні закупівлі - Закон № 922-VIII від 25.12.2015 - d453145-20251031.docx
-
ПРОСИМО: 1. Прийняти до розгляду дану скаргу та задовільнити її. 2. Прийняти рішення щодо наявності порушень законодавства з питань здійснення публічних закупівель, в діях Комунальне некомерційне підприємство "Гадяцька міська центральна лікарня" Гадяцької міської ради. 3. Зобов’язати Комунальне некомерційне підприємство "Гадяцька міська центральна лікарня" Гадяцької міської ради скасувати рішення про скасування публічної закупівлі за ідентифікатором UA-2026-02-17-012383-a.