-
Відкриті торги
-
Безлотова
-
КЕП
ДК 021:2015 : 03220000-9 Овочі, фрукти та горіхи (капуста качанна, морква, цибуля ріпчаста, буряк столовий, перець солодкий, огірки,помідори, кабачки, банани, лимони, яблука)
Тендер Prozorro UA-2019-11-29-001898-c
Обсяг поставки: капуста качанна – 40 500 кг, морква – 23 000 кг, цибуля ріпчаста – 21 500 кг, буряк столовий – 29 100 кг, перець солодкий – 1 000 кг, огірки – 1 400 кг, помідори – 1 500 кг, кабачки – 1 400 кг, банани – 1 800 кг, лимони – 500 кг, яблука – 2 000 кг
Завершена
1 875 713.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 9 378.57 UAH
мін. крок: 0.5% або 9 378.57 UAH
Період уточнення:
29.11.2019 18:17 - 06.12.2019 23:00
Відповідь надана
Кваліфікаційні критерії до учасників та вимоги, установлені статтею 17 Закону
Номер:
f84eb3ef4b144da99fcad83cad3ec410
Дата опублікування:
06.12.2019 14:06
Опис:
Добрий день!
Обгрунтуйте та надайте норму Закону чи іншого нормативного документу, а також конкретного пункту, згідно якого Ви, як Замовник вимагаєте від учасника, наступне:
1. Враховуючи норми Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої спільним Наказом Міністерства охорони здоров'я та Міністерства освіти і науки, від 17.04.2006, № 298/227 та умови, графік поставки сумісництво та суміщення професій не допускається.
Питання по вищевказаному пунтку: Як до Учасника тендеру відноситься данна вимога, надайте конктене роз'яснення???
Наше підприємство відноситься до приватної форми власності та саме може регулювати питання, щодо сумісництва та суміщення професій на підприємстві,тим самим забезпечивши виконання посадових обов'язків працівниками в повному обсязі, не залежно від того, чи це штатний працівник, чи сумісник? Данна інструкція до нас не має ніякого відношення
2. ) інформацію у формі таблиці про працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід за участі яких буде здійснюватись обіг предмету закупівлі (згідно із п. 4.3. Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої спільним Наказом Міністерства охорони здоров'я та Міністерства освіти і науки, від 17.04.2006, № 298/227 та Класифікатором професій ДК 003:2010), а саме: про наявність водіїв автотранспортного засобу, експедиторів транспортних, вантажників і двох комплектувальників товарів.
Всі повідомлені Учасником працівники, повинні мати стаж роботи за вказаними посадами не менше трьох місяців на останньому місці роботи, оскільки це є мінімальним строком при якому дані про працівника будуть відображені в податковій звітності, яка вимагається в цій тендерній документації.
Питання по вищевказаному пунтку: Якщо в шатному розписі на підприємстві не має посади КОМПЛЕКТУВАЛЬНИК,але є посада з іншою назвою РОБІТНИК ПЛОДООВОЧНОГО СХОВИЩА, який виконує обов'язки і вантажника, експедитора та комплектувальника, що безпосередньо прописано в його посадовій інструкції, чи можливо виконати умови передбачені у Вашій тендерній документації? Надайте роз'яснення, чому Ви саме вимагаєте данні посади?
г) податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за третій квартал 2019 року, з позначками отримання контролюючим органом або з наданням відповідного підтверджуючого документу, згідно порядку підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку. Даний податковий розрахунок має містити дані про вказаних в таблиці п. “а)” працівників.
Питання по вищевказаному пунтку: На якій підставі Ви вимагаєте надання податкового розрахунку, якщо учасник надає трудові книжки в яких безпосередньо вказано дату прийому на роботу працівника та дату його звільнення, а сплата податків та відсутність податкового боргу знаходиться у відкритих реєстрах, до яких Ви маєте доступ?
Відповідь:
Шановний учаснику! На Ваше запитання повідомляємо наступне.
1. Інструкція з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затверджена спільним Наказом Міністерства охорони здоров'я та Міністерства освіти і науки, від 17.04.2006, № 298/227 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 5 травня 2006 р. за № 523/12397 (Далі також Інструкція). Отже, даний документ є загальнообов’язковим на території України нормативно-правовим актом. Необхідність виконання даної вимоги документації і, відповідно, положень вказаної Інструкції будь-яким учасником є обов’язковою.
2.) Згідно із п. 4.3. Інструкції, постачання продуктів харчування і продовольчої сировини повинно здійснюватися спеціальним автотранспортом. Водій цього транспорту, а також особи, що супроводжують продукти у дорозі і виконують вантажно-розвантажувальні роботи повинні мати при собі особову медичну книжку з результатами проходження обов'язкових медичних оглядів та забезпечені санітарним одягом (халатом, рукавицями). Таким чином, постачання продуктів харчування і продовольчої сировини повинно здійснюватися спеціальним автотранспортом, в якому наявні:
- водій
- експедитор транспортний (особа, що супроводжує продукти у дорозі)
- вантажник (виконує вантажно-розвантажувальні роботи).
Зазначення у вказаній нормі Інструкції фрази “особи, що супроводжують продукти у дорозі і виконують вантажно-розвантажувальні роботи” свідчить про необхідність як мінімум двох осіб, які виконуватимуть супроводження продуктів у дорозі та вантажно-розвантажувальні роботи. Плюс окремо зазначено про наявність водія.
Викладеним обґрунтована вимога в тендерній документації про наявність окремих працівників: водіїв автотранспортного засобу, експедиторів транспортних, вантажників, а також виключення сумісництва та суміщення цих професій, в тому числі, через те що такі працівники повинні супроводжувати продукти у дорозі і виконувати вантажно-розвантажувальні роботи - покладення на таких осіб інших трудових обов’язків веде до недотримання вимог Інструкції при організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах.
3. г) Наявність у складі пропозиції учасника лише трудової книжки абсолютно не підтверджує наявності будь-яких трудових відносин. Перш за все через те, що роботодавець має можливість самостійно завести на будь-яку особу трудову книжку, внести в неї будь-які записи та призначити такого “працівника” на будь-яку посаду. Такі випадки недобросовісної поведінки учасників постійно зустрічаються в багаторічній практиці проведення публічних закупівель. Окремо зазначимо, що дата звільнення не може бути зазначена в трудовій книжці, яку учасник надає щодо чинних трудових відносин того чи іншого працівника. По друге, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за третій квартал 2019 року вимагається не для перевірки щодо учасника чи роботодавця працівників інформації про сплату податків та відсутність податкового боргу. Цей звіт не несе такої інформації. Документ потрібен для того, щоб Замовник мав можливість дійсно пересвідчитись, а учасник таким чином довести та підтвердити факт реального існування трудових відносин. Адже якщо на працівника не просто заведена трудова книжка для участі в процедурі закупівель, а він дійсно підтримує із роботодавцем тривалі відносини трудового найму (від 3-х місяців), то інформація про нього у вказаному звіті обов’язково буде наявна (буде вказаний рнокпп працівника і відповідний код доходу “заробітна плата”). Саме через такий зв’язок звіту “за формою 1-ДФ”, трудової книжки/трудового договору, повідомлення про найм працівника та мінімального 3-місячного стажу (щоб роботодавець включив працівника в звіт за третій квартал) Замовник ставить такі вимоги разом і в комплексі вивчає їх виконання учасником для прийняття рішення щодо відповідності тендерної пропозиції кваліфікаційним вимогам документації.
Дата відповіді:
11.12.2019 18:07