-
Відкриті торги
-
Безлотова
-
КЕП
код за ДК 021:2015 «33600000-6 – Фармацевтична продукція» Наркотичні лікарські засоби: «Morphine», «Morphine, combination», «Fentanyl», «Diazepam», «Trimeperidine», «Ketamine»
Тендер Prozorro UA-2019-01-16-001925-c
Завершена
598 400.00
UAH без ПДВ
мін. крок: 0.5% або 2 992.00 UAH
мін. крок: 0.5% або 2 992.00 UAH
Період уточнення:
16.01.2019 15:10 - 21.01.2019 16:00
Відповідь надана
Невідповідність ТД рекомендаціям МОЗ та МЕРТ
Номер:
b5d2d7e5b73c42e781bb80d2e7a1b671
Дата опублікування:
17.01.2019 16:36
Опис:
Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Міністерством охорони здоров’я України на виконання рекомендацій Антимонопольного Комітету України «Про здійснення заходів, спрямованих на розвиток конкуренції, запобігання порушення законодавства про заходи економічної конкуренції» від 30.03.2018 р. № 4-рк, надісланих листом від 06.04.2018 № 126-29/04-4251, а також абзацу 3 пункту 3 розділу 7 Рішення з окремих питань витягу з протоколу № 37, прийнятого на засіданні Кабінету Міністрів України 26.09.2018, проаналізовано проблемні питання, що виникають у замовників під час закупівлі лікарських засобів, спільно з Антимонопольним комітетом України проведено робочі зустрічі з замовниками, учасниками та експертами, за результатами яких підготовлено рекомендації щодо здійснення таких закупівель, викладені в Листі МОЗ та МЕРТ Щодо закупівлі лікарських засобів від 19.12.2018 р. № 01.7/33810.
Відповідно до зазначеного листа, замовникам не рекомендується висувати вимоги щодо надання постачальниками гарантійного листа від виробника лікарського засобу про можливість поставки лікарського засобу у визначені строки, оскільки це не гарантує своєчасного постачання лікарських засобів та в окремих випадках може спричинити дискримінацію потенційних учасників закупівлі.
Разом з тим, п. 3.17. тендерної документації передбачено, що з метою запобігання закупівлі фальсифікатів лікарських засобів іноземного виробництва та отримання гарантій на своєчасне постачання товару у кількості та якості, яких вимагає ця документація, учасник надає оригінал гарантійного листа виробника імпортних лікарських засобів (представництва, філії виробника, якщо їх відповідні повноваження поширюються на територію України), яким виробник підтверджує можливість поставки предмету закупівлі цих торгів, у необхідній кількості та в терміни, визначені цією документацією та пропозицією Учасника торгів.
Просимо привести тендерну документації у відповідність до рекомендацій щодо здійснення закупівель лікарських засобів, наданих МОЗ та МЕРТ на виконання рекомендацій Антимонопольного Комітету України «Про здійснення заходів, спрямованих на розвиток конкуренції, запобігання порушення законодавства про заходи економічної конкуренції» від 30.03.2018 р. № 4-рк.
Відповідь:
Доброго дня шановний Учасник. Що стосується вищевказаного листа МОЗ і МЕРТ (щодо рекомендацій при закупівлі ліків за місцевий бюджет від 19.12.2018 р. № 01.7/33810), то він носить виключно рекомендаційний характер. Вимога п. 3.17. Додатку 3 Тендерної документації є актуальною, оскільки КУ ЦМЛ № 1 є багатопрофільною лікувальною установою, відповідно, для забезпечення безперебійного лікувального процесу, а також надання якісної медичної допомоги, зокрема своєчасного постачання наркотичних лікарських засобів у необхідній кількості є одним з найважливіших показників діяльності лікарні (особливо в відділеннях хірургічного профілю). КУ ЦМЛ № 1 м. Житомира не вважає дану вимогу дискримінаційною оскільки піклується про закупівлю якісних лікарських засобів (а від якості саме наркотичних лікарських засобів залежить життя і здоров’я пацієнтів) у необхідній кількості та в терміни, визначені у тендерній документації.
Гарного дня!
Дата відповіді:
21.01.2019 16:31