• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП
  • Донорські кошти

Капітальний ремонт харчоблоку Уманського ліцею № 3 Уманської міської ради Черкаської області за адресою: Черкаська область, Уманський район, Уманська міська територіальна громада, м. Умань, вул. Михайла Драгоманова, 26 (код ДК 021:2015 : 45453000-7 Капітальний ремонт і реставрація)

Закупівля проводиться в рамках реалізації публічного інвестиційного проєкту на придбання обладнання, створення та модернізацію (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів освіти, зокрема військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеїв, ліцеїв із посиленою військово-фізичною підготовкою у 2026 році, співфінансується Європейським Союзом — Ukraine Facility. Зміст висвітленої інформації не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

Кваліфікація

від початку періоду пройшло 3 робочих дні

9 143 817.00 UAH без ПДВ
Період уточнення: 10.08.2026 16:51 - 22.08.2026 00:00
Відповідь надана

Вимога щодо повного скасування забезпечення тендерної пропозиції з метою запобігання дискримінації

Номер: cc9b7e144dfc4bd1bdd31f19d952f4dd
Дата опублікування: 17.08.2026 21:35
Опис: Шановний Замовнику! У розділі [вказати розділ/пункт] Тендерної документації встановлено вимогу щодо надання забезпечення тендерної пропозиції у вигляді банківської гарантії. Зважаючи на значний масштаб закупівлі (54 млн грн), сума забезпечення є критичним фінансовим навантаженням для потенційних учасників.В умовах воєнного стану комерційні банки висувають надзвичайно жорсткі вимоги до ліквідності, вимагаючи від бізнесу 100% грошового забезпечення (депозиту) під випуск гарантій. Вилучення значних обігових коштів на період проведення торгів блокує операційну діяльність підприємств та позбавляє можливості взяти участь у тендері коло провідних постачальників ринку.Відповідно до ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» та Особливостей, закупівлі мають здійснюватися на принципах недискримінації, відкритості та максимальної економії. Наявність банківської гарантії у даному випадку штучно звужує конкуренцію до 1–2 учасників, що призведе до закупівлі за завищеною ціною та неефективного витрачання бюджетних коштів.На підставі вищевикладеного, просимо повністю скасувати вимогу щодо надання будь-якого забезпечення тендерної пропозиції (вилучити пункт [вказати пункт] документації) та забезпечити рівні умови для чесної конкуренції.
Відповідь: Управлінням освіти та гуманітарної політики Уманської міської ради розглянуто Ваше звернення щодо скасування вимоги про надання забезпечення тендерної пропозиції у закупівлі Капітальний ремонт харчоблоку Уманського ліцею № 3 Уманської міської ради Черкаської області за адресою: Черкаська область, Уманський район, Уманська міська територіальна громада, м. Умань, вул. Михайла Драгоманова, 26 (код ДК 021:2015 : 45453000-7 Капітальний ремонт і реставрація) (очікувана вартість — 10 972 580,40 грн). Насамперед зазначаємо, що очікувана вартість цієї закупівлі становить 10 972 580,40 грн; вказана у зверненні сума 54 000 000 грн до даної процедури відношення не має. Вимогу щодо забезпечення тендерної пропозиції було встановлено відповідно до статті 25 Закону України «Про публічні закупівлі», а її розмір не перевищує 0,5 відсотка очікуваної вартості, тобто відповідає граничному розміру, встановленому Законом для закупівлі робіт. Разом з тим, встановлення вимоги щодо забезпечення тендерної пропозиції є правом, а не обов'язком замовника. Керуючись принципами здійснення закупівель, визначеними статтею 5 Закону, зокрема добросовісної конкуренції серед учасників, недискримінації, максимальної економії та ефективності, з метою залучення до участі максимально широкого кола учасників, замовник вважає за можливе задовольнити Ваше звернення. За результатами розгляду звернення замовник вносить зміни до тендерної документації в частині виключення вимоги щодо надання забезпечення тендерної пропозиції. Перелік змін та тендерна документація у новій редакції буде оприлюднено додатково.
Дата відповіді: 19.08.2026 08:14