-
Спрощена закупівля
-
Мультилотова
-
КЕП
Консерви овочеві «перець солодкий маринований»
Тендер Prozorro UA-2026-08-07-008916-a
Пропозиції розглянуті
період кваліфікації завершився 12 днів назад
7 739 000.00
UAH з ПДВ
Період уточнення:
07.08.2026 14:59 - 13.08.2026 00:00
Відповідь надана
Запит щодо роз'яснення умов Оголошення (стосовно нормативних документів на складові предмета закупівлі)
Номер:
5b073e4d36f349038ffcaf37f255371a
Дата опублікування:
12.08.2026 16:44
Опис:
Шановний замовнику!
Під час підготовки тендерної пропозиції та взаємодії з виробником продукції для отримання гарантійного листа, виникла потреба в уточненні окремих положень Оголошення.
Згідно з Приміткою 4 до Оголошення, конкретизована інформація щодо якості запропонованого товару в гарантійному листі виробника повинна містити:
«...підтвердження відповідності вимогам зазначеним в «Описі технічних вимог до предмета закупівлі» таблиці 1 Додатку № 2 до Оголошення та нормативний документ відповідно до якого виготовляється предмет закупівлі і його складові».
Як відомо, виробники виготовляють кінцеву продукцію (предмет закупівлі) відповідно до основного нормативного документа — ДСТУ, ГОСТ, Технічних умов (ТУ) або Технічних специфікацій (ТС) на готовий виріб. При цьому складові частини (компоненти, матеріали, сировина) можуть закуповуватися виробником у сторонніх постачальників або виготовлятися за іншими внутрішніми стандартами, які не завжди безпосередньо зазначаються в сертифікаті чи паспорті на готовий товар.
З метою правильного оформлення гарантійного листа виробником та запобігання двозначному трактуванню умов Оголошення, —
ПРОСИМО НАДАТИ РОЗ'ЯСНЕННЯ:
1. Яку саме інформацію та щодо яких конкретно складових частин предмета закупівлі необхідно зазначити в гарантійному листі виробника (офіційного представника/импортера)?
2. Чи достатньо буде вказати в гарантійному листі лише один основний нормативний документ (наприклад, ДСТУ чи ТУ), відповідно до якого виготовляється кінцевий предмет закупівлі загалом, якщо цей документ уже містить у собі вимоги до матеріалів та складових?
3. Якщо необхідно вказувати нормативні документи на окремі складові, то на які саме елементи предмета закупівлі замовник вимагає посилання?
Уточнення цих деталей дозволить виробнику надати вичерпний та коректний гарантійний лист, що забезпечить подання якісних пропозицій.
Дякуємо за відповідь!
Відповідь:
Шановний потенційни учаснику. В гарантійному лісті значається що запропонований товар буде відповідати вимогам наведеним в ДСТУ 6085:2009 «КОНСЕРВИ. ПЕРЕЦЬ СОЛОДКИЙ МАРИНОВАНИЙ. ТЕХНІЧНІ УМОВИ» та іншим вимогам Замовника, що наведені в Додатку № 2 до Оголошення.
Дата відповіді:
13.08.2026 09:40
Відповідь надана
Звернення щодо роз'яснення та внесення змін до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі
Номер:
e450a6caf8754fb8af2711378496bb7f
Дата опублікування:
12.08.2026 16:40
Опис:
Шановний замовнику!
Висловлюємо вам свою повагу та підтверджуємо намір взяти участь у даній закупівлі. Під час аналізу вимог Оголошення, у потенційних учасників виникають об'єктивні труднощі з виконанням наступної умови щодо надання гарантійного листа:
«про те, що товар запропонованого виробника є новим, виготовленим не раніше 2026 року, а також що стосовно товарів даного виробника, які постачались до військових частин Національної гвардії України за раніше укладеним(и) договором(ами) про закупівлю із замовниками, які здійснюють(вали) централізовані закупівлі для потреб Національної гвардії України (Військова частина 3075, Військова частина 3078 НГУ, Головне управління НГУ) відсутні факти поставки неякісного товару, що призвело до дострокового розірвання договорів через неналежну якість продукції протягом останніх трьох років.».
Звертаємо вашу увагу на те, що потенційний учасник закупівлі (якщо він є дилером або дистриб'ютором) не є і не був стороною договорів, які укладалися між зазначеними військовими частинами та іншими сторонніми постачальниками за останні три роки.У зв'язку з цим виникають такі об'єктивні чинники:
Відсутність доступу до інформації: Інформація про внутрішній стан виконання договорів, претензійну роботу щодо якості товарів чи акти браку між зазначеними замовниками та іншими компаніями (які могли постачати продукцію того самого виробника) є конфіденційною. Вона не міститься у відкритому доступі.
Ризик надання недостовірних даних: Учасник фізично не може перевірити господарську історію взаємовідносин третіх осіб із військовими частинами НГУ. Підписуючи такий гарантійний лист, учасник ризикує ненавмисно надати недостовірну інформацію через відсутність доступу до непублічних даних.
Ми щиро бажаємо запропонувати вам якісний товар, який повністю відповідає всім вашим технічним та якісним вимогам. Проте наявність цієї умови ставить можливість нашої участі у залежність від інформації, якою ми об'єктивно не володіємо.
З огляду на вищевикладене, з метою залучення більшої кількості учасників та забезпечення прозорої конкуренції, просимо розглянути можливість внесення змін до Оголошення та вилучити вимогу щодо надання гарантійного листа про відсутність фактів розірвання договорів із конкретно визначеними замовниками (Військова частина 3075, Військова частина 3078 НГУ, Головне управління НГУ) як таку, що є об'єктивно невиконуваною для незалежних учасників ринку.
Будемо вдячні за розуміння та сподіваємося на конструктивну співпрацю!
Відповідь:
Шановний майбутній учасник. Надання гарантійного листа від виробника з підтвердженням документом про співпрацю свідчить про тісну співпрацю, та дає можливість володіти інформацією про якість предмета закупівлі.
Дата відповіді:
13.08.2026 09:36
Відповідь надана
Щодо вилучення дискримінаційної вимоги з умов закупівлі
Номер:
2839c8f91be54cd199ee0039842ddc85
Дата опублікування:
12.08.2026 11:19
Опис:
Шановний Замовнику!
Дякуємо за надану відповідь. Водночас вважаємо наведене обґрунтування недостатнім, оскільки воно не усуває ключових проблем, пов’язаних із вимогою Додатку 4, Розділу 2, пункту 3, а саме з обов’язком Учасника гарантувати відсутність протягом останніх трьох років фактів поставки неякісного товару запропонованого виробника, що призвело до дострокового розірвання договорів із Військовою частиною 3075, Військовою частиною 3078 НГУ та Головним управлінням НГУ.
Зазначаємо наступне.
1. Учасник не може гарантувати обставини, які не залежать від його діяльності, а виробник не обов’язково володіє повною інформацією про всі попередні поставки своєї продукції.
Посилання Замовника на те, що наявність договору співпраці з виробником «дає можливість учаснику запросити дану інформацію у виробника», не вирішує порушеного питання.
Сам факт наявності договору співпраці між Учасником та виробником не означає, що виробник має повну та достовірну інформацію щодо ВСІХ поставок його продукції, здійснених іншими суб’єктами господарювання протягом останніх трьох років.
Виробник може реалізовувати свою продукцію через декількох дистриб’юторів, дилерів, постачальників та інших суб’єктів господарювання. При цьому виробник може не володіти повною інформацією про конкретні умови кожної поставки, транспортування, зберігання, приймання товару Замовником, пред’явлені претензії, результати їх розгляду та фактичні обставини, які стали підставою для розірвання конкретного договору.
Більше того, навіть у випадку отримання від виробника відповідного листа Учасник фактично змушений гарантувати достовірність інформації, яка стосується господарської діяльності інших суб’єктів господарювання, стороною відповідних договорів Учасник не був.
Також необхідно розмежовувати якість продукції, виготовленої виробником, та належність виконання конкретної поставки конкретним постачальником.
Виробник може виготовити та реалізувати продукцію, яка відповідає всім встановленим вимогам щодо якості, однак подальше транспортування, зберігання, комплектування, маркування, поводження з товаром тощо здійснюється вже іншим суб’єктом господарювання. Тому сам по собі факт виникнення спору або розірвання договору з конкретним постачальником не може автоматично свідчити про неналежну якість усієї продукції відповідного виробника.
При цьому саме Учасник майбутньої закупівлі є особою, яка нестиме перед Замовником відповідальність за належне виконання укладеного договору та поставку товару, що відповідає встановленим вимогам. Отже, оцінювати добросовісність та спроможність Учасника доцільно за обставинами, які стосуються його власної діяльності та майбутнього виконання договору, а не покладати на нього відповідальність за дії інших суб’єктів господарювання в минулому.
2. Посилання Замовника на інформацію в електронній системі закупівель фактично покладає на кожного Учасника надмірний та непропорційний обов’язок.
Замовник зазначає: «Усі учасники мають рівну можливість ознайомитися з вимогами Оголошення», проте з цього не випливає, що Учасник має можливість достовірно встановити всі обставини, передбачені вимогою Замовника.
Теоретично Учасник дійсно міг би здійснити пошук та аналіз інформації про розірвані договори саме за предметом поточної закупівлі, укладені Військовою частиною 3075, Військовою частиною 3078 НГУ та Головним управлінням НГУ, якби при цьому було достовірно відомо, які саме товари та який саме асортимент продукції відповідного виробника постачалися за такими договорами протягом останніх трьох років, адже один і той самий виробник може виготовляти та реалізовувати не один вид продукції, а широкий асортимент товарів різного призначення, найменування та характеристик, у тому числі продукцію, яка взагалі не має відношення до предмета цієї закупівлі.
Додатково звертаємо увагу, що відповідно до законодавства у сфері публічних закупівель та особливостей здійснення оборонних закупівель, зокрема постанов Кабінету Міністрів України № 1178 та № 1275, закупівлі можуть здійснюватися за різними способами та процедурами, у тому числі шляхом проведення відкритих торгів, спрощених закупівель, а також шляхом запиту пропозицій постачальників через електронний каталог.
При цьому за результатами різних способів закупівель в електронній системі може бути відсутня або недостатня для проведення такого аналізу інформація саме про виробника конкретного товару, який фактично постачався за відповідним договором.
Фактично Замовник вимагає від Учасника не лише ознайомитися з відкритою інформацією, а провести комплексне дослідження всіх закупівель за трирічний період, встановити виробника за кожною потенційно поставкою та після цього гарантувати відсутність певних обставин. При цьому частина необхідної для такого аналізу інформації об’єктивно може бути відсутня у відкритому доступі, а Учасник не має повноважень або доступу до документів, які перебувають поза електронною системою закупівель.
До того ж Учасник не є стороною таких договорів та не має доступу до внутрішньої переписки, претензій, актів, висновків щодо якості, службових документів, результатів приймання товару та інших матеріалів, які можуть мати істотне значення для встановлення фактичних причин розірвання договору.
Отже, сама наявність певної інформації в електронній системі закупівель не означає наявності у Учасника повної інформації для безумовного гарантування відсутності відповідних фактів.
Більше того, Закон України «Про публічні закупівлі» прямо встановлює принципи пропорційності, недискримінації учасників та рівного ставлення до суб’єктів господарювання, а також забороняє встановлення дискримінаційних вимог.
Таким чином, вимога, за якою Учасник повинен фактично провести аналіз значного масиву закупівель та гарантувати обставини, які перебувають поза межами його господарської діяльності та контролю, є надмірною та непропорційною поставленій Замовником меті.
3. Учасник може гарантувати лише ті обставини, які належать до сфери його діяльності та контролю.
Звертаємо увагу, що гарантійний лист за своєю суттю є одностороннім підтвердженням відповідної інформації самим Учасником.
Однак Учасник не може достовірно гарантувати, що протягом певного періоду часу інші суб’єкти господарювання не допускали порушень під час виконання договорів із державними Замовниками.
В іншому випадку Замовник фактично вимагає від Учасника взяти на себе відповідальність за дії та результати діяльності третіх осіб, з якими Учасник не перебував у договірних відносинах.
Учасники можуть гарантувати тільки ті факти, які стосуються їхньої діяльності, і немає правової підстави ручатися за виконання обов’язків інших суб’єктів господарювання.
З огляду на викладене, просимо Замовника повторно розглянути нашу вимогу та внести зміни до умов закупівлі, а саме:
1. виключити з Додатку 4, Розділу 2, пункту 3 вимогу щодо надання гарантійного листа в частині гарантування відсутності протягом останніх трьох років фактів поставки неякісного товару запропонованого виробника, що призвело до дострокового розірвання договорів із Військовою частиною 3075, Військовою частиною 3078 НГУ та Головним управлінням НГУ;
З повагою,
Майбутній Учасник процедури закупівлі
Відповідь:
Шановний, майбутній учаснику. Звертаємо увагу, що Замовник належить до оборонних замовників, а дана закупівля проводиться безпосередньо для забезпечення особового складу Національної гвардії України, переважна більшість якого під час повномасштабної збройної агресії проти України бере безпосередню участь у відсічі та стримуванні ворога. В умовах воєнного стану постачання учасниками неякісного товару свідчить про недобросовісність та створює безпосередній ризик зниження боєздатності військовослужбовців. Для оборонного замовника таке є неприпустимим. Задля підвищення ефективності закупівель та з метою суворого дотримання принципів здійснення закупівель — зокрема добросовісної конкуренції серед суб’єктів господарювання, ефективності, прозорості та публічності на всіх етапах. Замовником не порушено принципів здійснення закупівель. Усі учасники мають рівну можливість ознайомитися з вимогами Оголошення та постачати якісний товар. В складі пропозиції учасник надає договір співпраці з виробником, що свідчить про тісну співпрацю, та дає можливість учаснику запросити дану інформацію у виробника. Також аналітичний сервіс Bi Prozorro (доступний для всіх) дає можливість протягом 5 хвилин дізнатись зазначену інформацію про розірвані договори вказаних замовників (за допомогою встановлення відповідних критеріїв відбору), договори вказаних замовників містять інформацію про виробника товару, а інформація про підстави розірвання договору міститься в електронній системі закупівель. При цьому, як замовнику надано можливість звернутись до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенції для підтвердження наданої учасником інформації, так і учасник не обмежений в такій можливості.
В той же час замовник не вимагає гарантування відсутності поставки неякісного товару в розрізі всіх товарів виробника, а лише, що стосується предмету закупівлі та вказаного в пропозиції виробника.
Отже, інформація що повинна міститись в гарантійному листі визначається наступними критеріями: термін (останні три роки), замовники (Військова частина 3075, Військова частина 3078 НГУ, Головне управління НГУ), товар (відповідно до предмету закупівлі), виробник (відповідно до пропозиції учасника), ця інформація буде врахована під час розгляду поданих пропозицій, а в подальшому відредаговано вимогу оголошення.
Дата відповіді:
13.08.2026 09:25
Відповідь надана
Щодо вилучення дискримінаційної вимоги з умов закупівлі
Номер:
7beaef086f9147568d3539290e57ae1d
Дата опублікування:
10.08.2026 13:02
Опис:
Шановний Замовнику!
В оголошенні про проведення спрощеної закупівлі встановлено вимогу, передбачену Додатком 4, Розділом 2, пунктом 3, а саме:
«3. Сканований оригінал в кольоровому вигляді гарантійного листа Учасника у довільній формі про те, що товар запропонованого виробника є новим, виготовленим не раніше 2026 року, а також що стосовно товарів даного виробника, які постачались до військових частин Національної гвардії України за раніше укладеним(и) договором(ами) про закупівлю із замовниками, які здійснюють(вали) централізовані закупівлі для потреб Національної гвардії України (Військова частина 3075, Військова частина 3078 НГУ, Головне управління НГУ) відсутні факти поставки неякісного товару, що призвело до дострокового розірвання договорів через неналежну якість продукції протягом останніх трьох років.»
Вважаємо, що зазначена вимога є дискримінаційною та такою, що необґрунтовано обмежує коло потенційних учасників, оскільки зобов’язує Учасника гарантувати відсутність фактів неналежної якості товару під час попередніх поставок товарів відповідного виробника, здійснених іншими суб’єктами господарювання за договорами, стороною яких Учасник не був та не є. Учасник об’єктивно не може володіти повною та достовірною інформацією щодо всіх обставин виконання таких договорів, зокрема щодо фактичної якості попередніх поставок, претензій Замовника, результатів їх розгляду, причин розірвання договорів тощо.
Встановлення такої вимоги суперечить принципам здійснення публічних закупівель, визначеним статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема принципам добросовісної конкуренції серед учасників, недискримінації учасників, рівного ставлення до них та пропорційності.
Особливо необґрунтованим є покладення на Учасника обов’язку гарантувати відсутність обставин, які, не залежать від діяльності самого Учасника та прямо стосуються ділової та договірної історії виробника та інших суб’єктів господарювання.
При цьому Учасник не може достовірно підтвердити відсутність таких фактів лише на підставі власних документів або відомостей що перебувають у загальному доступі (відкритих джерелах, зокрема в електронній системі закупівель), оскільки він не був стороною відповідних попередніх договорів та не здійснював відповідні поставки. Фактично така вимога створює ситуацію, за якої можливість Учасника відповідати умовам закупівлі залежить не від його власної господарської діяльності, кваліфікації, досвіду, наявності товару чи спроможності виконати майбутній договір
З огляду на викладене, просимо вилучити з Додатку 4 Розділу 2 пункт 3 вимогу в частині надання гарантійного листа щодо відсутності протягом останніх трьох років фактів поставки неякісного товару запропонованого виробника, що призвело до дострокового розірвання договорів з військовими частинами Національної гвардії України.
Просимо внести відповідні зміни до умов закупівлі та оприлюднити їх в установленому порядку.
З повагою,
Учасник процедури закупівлі!
Відповідь:
Шановний, потенційний учасник. Звертаємо увагу, що Замовник належить до оборонних замовників, а дана закупівля проводиться безпосередньо для забезпечення особового складу Національної гвардії України, переважна більшість якого під час повномасштабної збройної агресії проти України бере безпосередню участь у відсічі та стримуванні ворога. В умовах воєнного стану постачання учасниками неякісного товару свідчить про недобросовісність та створює безпосередній ризик боєздатності військовослужбовців. Для оборонного замовника таке є неприпустимим. Задля підвищення ефективності закупівель та з метою суворого дотримання принципів здійснення закупівель — зокрема ДОБРОСОВІСНОЇ конкуренції серед суб’єктів господарювання, ефективності, прозорості та публічності на всіх етапах. Замовником не порушено принципів здійснення закупівель. Усі учасники мають рівну можливість ознайомитися з вимогами Оголошення та постачати якісний товар. В складі пропозиції учасник надає договір співпраці з виробником, що свідчить про тісну співпрацю, та дає можливість учаснику запросити дану інформацію у виробника. Окрім того інформація про розірвання договорів міститься в електронній системі.
Дата відповіді:
10.08.2026 16:15