-
Спрощена закупівля
-
Однолотова
-
КЕП
Відеопередавачі (VTX) Peakfpv THOR T78 3W 7.2-8G
Тендер Prozorro UA-2026-07-31-007856-a
Завершена
10 986 880.06
UAH без ПДВ
Період уточнення:
31.07.2026 15:47 - 06.08.2026 06:00
Відповідь надана
Предмет закупівлі
Номер:
876155bb48904d468cf64acd5f2ea2b8
Дата опублікування:
05.08.2026 20:05
Опис:
Шановний Замовнику!
З метою належної підготовки тендерної пропозиції просимо надати роз’яснення щодо вимог технічної специфікації.
У технічних вимогах предмет закупівлі визначено як «Відеопередавачі (VTX) Peakfpv THOR T78 3W 7.2-8G».
У зв’язку з цим просимо повідомити, чи буде Замовником розглянута тендерна пропозиція із постачанням еквівалентного обладнання іншого виробника, яке забезпечує не гірші технічні, функціональні та експлуатаційні характеристики, відповідає потребам Замовника та є сумісним із наявною системою радіозв’язку.
У разі якщо Замовником передбачається постачання виключно обладнання «Відеопередавачі (VTX) Peakfpv THOR T78 3W 7.2-8G», просимо повідомити, чи обумовлена така вимога необхідністю забезпечення технічної сумісності з уже наявним обладнанням Замовника або іншими об’єктивними потребами експлуатації.
Надане роз’яснення дозволить потенційним учасникам правильно сформувати тендерні пропозиції та забезпечить належне виконання вимог тендерної документації.
Дякуємо за відповідь.
Відповідь:
Доброго дня.
Необхідність закупівлі пов'язана з особливостями виконання завдань за призначенням, які покладені на відповідні підрозділи та згідно рапорту ініціатора закупівлі із зазначенням технічних характеристик предмета закупівлі. Окрім цього, визначений товар буде використовуватися в комплексі з іншим обладнанням, тому зазначені характеристики є найбільш ефективними.
Відповідно до пункту 1 Особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2022 р. № 1275 (далі- Особливості) особливості встановлюють порядок та умови здійснення оборонних закупівель (далі - закупівлі) для державних замовників у сфері оборони, служб державного замовника, а також військових частин, організацій (установ, закладів), що уповноважуються рішенням державного замовника у сфері оборони на здійснення закупівель та укладення державних контрактів (договорів), (далі - державні замовники) із забезпеченням захищеності державних замовників від воєнних загроз на період дії правового режиму воєнного стану.
Згідно з пунктом 8 Особливостей державні замовники здійснюють оборонні закупівлі товарів і послуг оборонного призначення, інших товарів і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони, вартість яких дорівнює або перевищує 200 тис. гривень, робіт оборонного призначення та робіт для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони у разі, коли їх вартість дорівнює або перевищує 1,5 млн. гривень (крім закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю, а також закупівлі озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин та послуг із розроблення, ремонту, модернізації озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин, товарів, робіт і послуг для будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд), в електронній системі закупівель в один із таких способів:
1) у порядку проведення відкритих торгів, що визначений особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 84, ст. 5176; 2023 р., № 51, ст. 2834);
2) у порядку проведення СПРОЩЕНИХ закупівель, визначених Законом України “Про публічні закупівлі”, з урахуванням положень, визначених цими особливостями;
3) у порядку відбору постачальника шляхом запиту пропозицій постачальників відповідно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 р. № 822 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 75, ст. 2407);
4) шляхом застосування рамкової угоди відповідно до цих особливостей.
Враховуючи вищезазначене та беручи до уваги рапорт ініціатора закупівлі, Замовником було прийнято рішення щодо проведення закупівлі у порядку проведення спрощених закупівель, визначених Законом України “Про публічні закупівлі”, в електронній системі закупівель.
Учасник же посилається на частину 4 статті 22 Закону «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), яка застосовується до відкритих торгів згідно Розділу IV ВІДКРИТІ ТОРГИ Закону.
Відповідно до частини 4 статті 14 Закону у вимогах до предмета закупівлі, що містять посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника, замовник МОЖЕ вказати, які аналоги та/або еквіваленти приймаються у пропозиціях учасників. Тим самим дана норма НЕ ЗОБОВ’ЯЗУЄ Замовника вказувати аналоги та еквіваленти пропонованого товару, а визначає його право на це.
Отже, для дотримання принципів Закону, а саме максимальної економії та ефективності, Замовник прийняв рішення провести закупівлю саме за технічними характеристиками зазначеними в Додатку 2 до документації про проведення спрощеної закупівлі.
Дата відповіді:
06.08.2026 13:01
Відповідь надана
ПДВ
Номер:
08bc993e916b403fb37d195bf98eb31f
Дата опублікування:
05.08.2026 15:28
Опис:
Доброго дня шановний замовнику.
Відповідно до оголошення процедура запущена без ПДВ. Прохання пояснити на якій правовій підставі Вами не враховується ПДВ.
Ми як потенційні учасники та платники ПДВ маємо розуміти яку саме підставу Ви використовуєте під час оголошення закупівлі без ПДВ. З чи без ПДВ буде укладатись договір?
дякуємо
Відповідь:
Доброго дня.
Відеопередавач Peakfpv THOR T78 3W 7.2-8G буде використовуватись, як комплектоване обладнання та складова частина для безпілотних літальних апаратів підрозділів нашої військової частини.
Тому підлягає звільненню від сплати ПДВ, оскільки операції з постачання комплектуючих та готових FPV-дронів військовим частинам (державним замовникам) підпадають під пільгові режими оподаткування (п. 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ) під час імпорту та постачання Силам оборони України на період дії воєнного стану.
Дата відповіді:
06.08.2026 12:57