-
Спрощена закупівля
-
Однолотова
-
КЕП
Дизельний генератор
Тендер Prozorro UA-2026-07-16-010063-a
Торги не відбулися
176 480.00
UAH з ПДВ
Період уточнення:
16.07.2026 17:25 - 22.07.2026 10:00
Відповідь надана
щодо розгляду еквівалента
Номер:
8053ec1899d6422bb7f160f4ee94bf60
Дата опублікування:
21.07.2026 10:00
Опис:
Шановний Замовнику!
Просимо надати роз'яснення щодо можливості подання еквівалентного товару.
Під час ознайомлення з тендерною документацією було встановлено, що технічні вимоги містять посилання на конкретні характеристики/модель товару, однак у документації відсутнє застереження щодо можливості пропонування еквіваленту.
Звертаємо увагу, що відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» у разі, якщо технічна специфікація містить посилання на конкретну торговельну марку, виробника, модель, тип чи походження товару, таке посилання повинно бути обґрунтованим та супроводжуватися виразом «або еквівалент», крім випадків, передбачених законодавством.
У зв'язку з викладеним просимо повідомити:
чи буде Замовником розглядатися еквівалентний товар, технічні та якісні характеристики якого не гірші за встановлені вимоги;
у разі якщо така можливість передбачена, просимо внести відповідні зміни до тендерної документації, доповнивши її положенням щодо можливості пропонування еквіваленту.
Дякуємо за розгляд звернення та сподіваємося на позитивне вирішення питання.
Відповідь:
Добрий день! Дякуємо за інтерес до нашої закупівлі!
Згідно статті 13 Закону України "Про публічні закупівлі":
1. Закупівлі можуть здійснюватися шляхом застосування однієї з таких конкурентних процедур:
відкриті торги;
торги з обмеженою участю;
конкурентний діалог.
2. Як виняток та відповідно до умов, визначених у частині другій статті 40 цього Закону, замовники можуть застосовувати переговорну процедуру закупівлі.
Тобто, спрощена закупівля не являється конкурентною процедурою. Разом з тим, згідно з абзацом 2 пункту 4 статті 14:
"У вимогах до предмета закупівлі, що містять посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника, замовник МОЖЕ вказати, які аналоги та/або еквіваленти приймаються у пропозиціях учасників."
"Може" - не обов'язок.
В нашій закупівлі Ініціатора не влаштовує еквівалент.
Тому розгляд еквівалента не передбачено.
Зміни до Оголошення вноситись не будуть.
Дата відповіді:
22.07.2026 09:30