• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Металеві конструкції для облаштування об’єктів благоустрою «Алеї Слави» у старостинських округах Верхньодніпровської міської територіальної громади

Завершена

495 000.00 UAH з ПДВ
Період уточнення: 22.06.2026 14:59 - 27.06.2026 00:00
Відповідь надана

Уточнення вимог

Номер: 189d197270e64aa185fbb4b66a7ac80f
Дата опублікування: 25.06.2026 11:15
Опис: Шановний Замовник! Просимо уточнити вимоги за пунктами 5 та 13-17 Переліку документів та/або інформації, які подаються учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції на закупівлю - металевих конструкцій для облаштування об’єктів благоустрою «Алеї Слави» у старостинських округах Верхньодніпровської міської територіальної громади, згідно національного класифікатора України ДК 021:2015:44210000-5 - Конструкції та їх частини. Якщо за пунктами 13-17 все зрозуміло, що хоче отримати Замовник, уточніть будь-ласка, що має надати учасник за пунктом 5, чи це просто продубльовані вимоги?
Відповідь: Шановний учаснику повідомляємо, що вимога, зазначена у пункті 5 Переліку документів та/або інформації, які подаються учасником у складі тендерної пропозиції, має загальний характер та спрямована на підтвердження відповідності запропонованого товару вимогам тендерної документації. Документи, передбачені пунктами 13-17 Переліку, конкретизують зазначену вимогу та визначають перелік документів, які можуть бути надані учасником для підтвердження відповідності предмета закупівлі встановленим технічним, якісним та іншим характеристикам. Таким чином, подання окремого документа виключно на виконання пункту 5 не вимагається, якщо відповідна інформація та підтвердні документи надані учасником у складі тендерної пропозиції відповідно до пунктів 13-17 Переліку та в повному обсязі підтверджують відповідність запропонованого товару вимогам тендерної документації.
Дата відповіді: 25.06.2026 22:44
Відповідь надана

вимога замовника, що порушує норми чинного законодавства

Номер: 1165773669064975b1a787e49cbb5ee9
Дата опублікування: 25.06.2026 08:55
Опис: Замовником у Додатку №2 до тендерної документації визначено, що «Аналогічним вважається договір предметом якого є постачання аналогічного товару». Відповідно до ч.3 Розділу І Порядку визначення предмета закупівлі затвердженого Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 15 квітня 2020 року № 708, предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 21 і 34 частини першої статті 1 Закону та за показником четвертої цифри Єдиного закупівельного словника. Відповідно до ч.2 ст.16 ЗУ Про публічні закупівлі, Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв, зокрема: наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів). Як зазначено вище, згідно чинного законодавства предмет закупівлі товарів визначається за показником четвертої цифри Єдиного закупівельного словника, а підтвердження аналогічного досвіду згідно ст.16 ЗУ Про публічні закупівлі, замовник має право вимагати саме за предметом закупівлі, а отже за показником четвертої цифри Єдиного закупівельного словника. Встановленням вимоги про підтвердження наявності аналогічного досвіду поставки ТОВАРУ аналогічного за предметом закупівлі Замовник порушує чинне законодавство. Згідно вищевикладеного, просимо замовника внести зміни до тендерної документації та усунути помилку, яка порушує діюче законодавство, встановивши коректну умову, яка відповідає вимогам діючого законодавства, що аналогічним договором є договір поставки товарів за предметом згідно коду ДК 021:2015 44210000-5 - Конструкції та їх частини.
Відповідь: Шановний Учаснику! За результатами розгляду повідомляємо, що вимоги тендерної документації сформовані відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» з урахуванням специфіки предмета закупівлі. Відповідно до статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник має право встановлювати кваліфікаційний критерій щодо наявності документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору. При цьому Закон не містить визначення поняття «аналогічний договір» та не встановлює обов’язку замовника визначати аналогічність договору виключно за кодом ДК 021:2015 або показником четвертої цифри Єдиного закупівельного словника. Порядок визначення предмета закупівлі, затверджений наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 15.04.2020 № 708, регулює порядок визначення предмета закупівлі замовником, проте не встановлює критеріїв визначення аналогічності договорів для підтвердження відповідності учасника кваліфікаційним критеріям, передбаченим статтею 16 Закону України «Про публічні закупівлі». Враховуючи специфіку предмета закупівлі, Замовником у тендерній документації визначено, що аналогічним вважається договір, предметом якого є постачання аналогічного товару. Вказана вимога спрямована на підтвердження наявності в учасника практичного досвіду постачання товару, співставного за своїм призначенням, характеристиками та особливостями з предметом даної закупівлі, та не обмежує коло потенційних учасників. Додатково зазначаємо, що позиція Замовника узгоджується з практикою органу оскарження та судовою практикою. Законодавство у сфері публічних закупівель не містить визначення поняття «аналогічний договір», у зв’язку з чим замовник має право самостійно визначати критерії аналогічності договору з урахуванням специфіки предмета закупівлі та принципів здійснення закупівель. Колегія Антимонопольного комітету України у своїх рішеннях неодноразово виходила з того, що визначення поняття аналогічного договору належить до дискреційних повноважень замовника за умови, що встановлені вимоги не є дискримінаційними та не призводять до необґрунтованого обмеження конкуренції. Крім того, Верховний Суд у своїй практиці зазначав, що законодавство не встановлює вичерпних критеріїв для визначення поняття «аналогічний договір», а тому замовник вправі самостійно визначати межі підтвердження такого кваліфікаційного критерію, виходячи зі специфіки предмета закупівлі та дотримання принципів публічних закупівель. Таким чином, Замовник вважає, що вимога тендерної документації щодо підтвердження досвіду виконання договору з постачання аналогічного товару відповідає вимогам чинного законодавства, не є дискримінаційною та забезпечує належну перевірку кваліфікації учасників.У зв’язку з викладеним підстави для внесення змін до тендерної документації відсутні.
Дата відповіді: 25.06.2026 22:59