-
Спрощена закупівля
-
Однолотова
-
КЕП
Автомобіль швидкої медичної допомоги (санітарний автомобіль)
Тендер Prozorro UA-2026-06-11-006449-a
Закупівля проводиться в порядку спрощених закупівель, визначених Законом України “Про публічні закупівлі”, виходячи з вартісних меж, встановлених пунктом 8 Особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2022 № 1275 «Деякі питання здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану» (із змінами й доповненнями).
Завершена
6 100 000.00
UAH без ПДВ
Період уточнення:
11.06.2026 12:59 - 17.06.2026 00:00
Відповідь надана
Зміни/уточнення до технічних вимог Оголошення про проведення спрощеної закупівлі
Номер:
081380cd28f74dc583b1a3afbc90907f
Дата опублікування:
12.06.2026 17:12
Опис:
Шановний Замовнику!
Просимо розглянути це звернення щодо внесення змін до технічних вимог Оголошення про проведення спрощеної закупівлі з метою усунення технічних невідповідностей та запобігання дискримінації учасників.
У Додатку № 2 до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі (пункт 5 Технічних вимог до предмету закупівлі) зазначено, що в комплектність автомобіля має входити, зокрема: «Набір інструментів (не менше 80 од.) – 1 к-т.» та «Штатний ЗІП автомобіля – 1 к-т.».
Звертаємо Вашу увагу, що жоден світовий виробник сучасних комерційних автомобілів (у тому числі Ford, Volkswagen, Citroën, Peugeot тощо) не комплектує транспортні засоби на заводі професійними наборами інструментів обсягом від 80 одиниць. Стандартна заводська комплектація передбачає лише мінімальний набір для заміни колеса (домкрат, балонний ключ), який називається - Штатний комплект інструменту автомобіля.
Окрім того, відповідно до умов збереження заводської гарантії, технічне обслуговування та ремонт таких автомобілів мають здійснюватися виключно авторизованими сервісними центрами виробника.
Включення таких вимог, що не є частиною транспортного засобу, до комплектності автомобіля - має ознаки дискримінації та обмежує участь виробників та/або офіційних представників автомобільної техніки.
У зв’язку з цим, з метою приведення Оголошення у відповідність до ринкових умов та вимог законодавства про публічні закупівлі, просимо:
1) Вилучити вимогу щодо наявності «Набору інструментів (не менше 80 од.)» з технічних вимог щодо комплектності автомобіля, або
У разі критичної потреби у такому інструменті, чітко зазначити, що даний набір є додатковим супутнім обладнанням, та надати детальні технічні вимоги до нього (перелік, призначення).
2) Вимогу щодо «Штатний ЗІП автомобіля – 1 к-т.» - перейменувати в «Штатний комплект інструменту автомобіля – 1 к-т.»
Дякуємо
Відповідь:
Розглянувши Ваше звернення щодо внесення змін до технічних вимог предмета закупівлі, повідомляємо наступне.
Замовником під час формування технічних вимог було визначено потребу у забезпеченні підрозділу транспортним засобом, придатним до експлуатації в умовах виконання службово-бойових завдань, у тому числі в районах, де доступ до авторизованих сервісних центрів може бути обмеженим або відсутнім.
Відповідно до пункту 3 частини 3 статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі» в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, що оприлюднюється замовником відповідно до статті 10 цього Закону, обов’язково зазначаються: інформація про технічні, якісні та інші характеристики предмета закупівлі. Встановлення вимоги щодо наявності в комплекті поставки набору інструментів (не менше 80 одиниць) обумовлено потребою Замовника в забезпеченні належної експлуатації транспортного засобу та підтриманні його готовності до використання за призначенням. Зазначена вимога є складовою технічної специфікації предмета закупівлі, визначеної Замовником відповідно до власних потреб, та не обмежує конкуренцію, оскільки не містить посилань на конкретного виробника, торговельну марку чи модель інструменту.
Водночас вимога щодо наявності такого набору інструментів є однаковою для всіх потенційних учасників та не обмежує можливість участі виробників, офіційних дилерів чи інших суб’єктів господарювання, оскільки не передбачає постачання інструменту конкретного виробника, моделі чи країни походження.
Щодо пропозиції перейменувати позицію «Штатний ЗІП автомобіля – 1 к-т.» на «Штатний комплект інструменту автомобіля – 1 к-т.» повідомляємо, що термін «ЗІП» (запасні частини, інструмент та приладдя) є загальноприйнятим технічним поняттям та охоплює перелік обладнання, передбачений виробником транспортного засобу для штатної експлуатації. Таким чином, зазначене формулювання є коректним та не потребує уточнення.
З огляду на викладене, Замовник не вбачає підстав для внесення змін до технічних вимог закупівлі, оскільки вони обумовлені фактичними потребами Замовника, не містять дискримінаційних умов та забезпечують дотримання принципів здійснення публічних закупівель.
Під набором інструментів (не менше 80 одиниць) Замовник розуміє універсальний набір для проведення дрібних ремонтних та регламентних робіт, який повинен включати, зокрема, але не виключно: набір торцевих головок різних розмірів, тріскачки та воротки, подовжувачі для торцевих головок, набір комбінованих гайкових ключів, набір шестигранних ключів, набір викруток (шліцьових та хрестових), пасатижі, бокорізи, довгогубці, розвідний ключ, молоток, набір біт та бітотримач, карданні шарніри та перехідники, свічкові або спеціальні головки (за наявності необхідності), інші допоміжні інструменти, що входять до складу універсального набору.
Допускається постачання еквівалентного набору інструментів будь-якого виробника за умови, що загальна кількість предметів становить не менше 80 одиниць та забезпечує можливість виконання базових робіт з технічного обслуговування і дрібного ремонту транспортного засобу.
Додатково інформуємо Вас, що відповідно до вимог доручення Командувача Національної гвардії України від 11.06.2026 № ДР-446, при здійсненні закупівлі колісної військової техніки, агрегатів, установок та іншого обладнання обов’язково передбачити отримання від постачальника під час поставки висновку про базову лінійну норму витрати пального від Державного підприємства «Державний автотранспортний науково-дослідний і проектний інститут» (ДП «ДержавтотрансНДІпроект») або іншою установою, яка здійснює, яка здійснює надання аналогічних послуг для чого будуть внесені відповідні зміни в оголошення.
Дата відповіді:
15.06.2026 15:45