-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Технічне обслуговування систем протипожежного захисту
Тендер Prozorro UA-2026-02-12-011699-a
Торги відмінено
299 486.00
UAH з ПДВ
Період уточнення:
12.02.2026 15:58 - 04.03.2026 00:00
Відповідь надана
Відсутність обовязкових вимог до учаснисників процедури закупівлі, які визначаються Законом України "Про охорону праці" та Технічними паспортами на облданання Протипожежного призначення
Номер:
9731f27ae6644fe0a3238bfda46423e1
Дата опублікування:
16.02.2026 14:19
Опис:
Шановний Замовнику процедури закупівлі в ваших вимогах до учасників процедури закупівлі, чомусь з незрозумілих причин відсутні одні з ключових вимог, які визначаються, рпегламеннтуються та є обсолютно-обовязковивими відповідно до чинного законодавства України, а саме: Закону України "Про охорону праці", чинних нормативних документів (актів) з Охорони праці, - НПАОП, Постанови №444 від 26 червня 2013 року "Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях", а також Технічних паспортів майже на усе обладнання Систем протипожженого захисту, яке у вас змонтоване на обєктах та відповідно підлягає здійсненню Технічного обслуговуввання (підтримання експлуатаційної придатності) Систем протипожежного захисту!!!
Що ми маємо на увазі:
В Законі України "Про охорону праці" зазначена наступна інформація, що Охорона праці - це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я і працездатності людини у процесі трудової діяльності. Дія цього Закону поширюється на всіх юридичних та фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, та на всіх працюючих!!!
Умови праці на робочому місці, безпека технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам законодавства!!!
Так чому ви шановний Замвонику дозволяєте собі порушувати норми чинного законодавства України і не вимагає від учасників процедури закупівлі надати в своїх тендерних пропозиціях документів, які підвтерджують, що працівники (фахівці) учасника процедури закупівлі (потенційного Переможця) сумлінно дотримуються норм чинного законодавства України: Закону України "Про охорону праці", чинних нормативних документів (актів) з Охорони праці - НПАОАП, Постанови №444 від 26 червня 2013 року "Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях", а також вимог, які зазначені в Технічних паспортів на обладнаня Протипожежного призначення???
Відповідно до норм чинного законодавства України у вас відсутні, вимоги, щодо виконання вимог ст.14 Закону України «Про охорону праці» учасник повинен надати чинні копії протоколів (витягів з протоколу) та посвідчень про проходження навчання з Охорони праці, а саме:
на директора(керівника) підприємства:
- загальний курс з охорони праці;
на керівника робіт:
- загальний курс з охорони праці;
- загальні вимоги стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників (відповідно до НПАОП 0.00-7.11-12).
- навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки (відповідно до Постанови №444 від 26.06.2013 року);
- правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями (відповідно до НПАОП 0.00-1.71-13);
- правил охорони праці під час виконання робіт на висоті (відповідно до НПАОП 0.00-1.15-07);
- НПАОП 40.1-1.21-98 «Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів» (ПБЕЕС), «Правил експлуатації електро-захисних засобів» (ПЕЕЗ), «Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів» (ПТЕЕС), група допуску з електро-безпеки, не нижче ІV до 1000 В.
на виконавців робіт:
- навчання з питань пожежної безпеки для виконавців робіт (пожежно-технічний мінімум), (відповідно до Постанови №444 від 26.06. 2013 року);
- правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями (відповідно до НПАОП 0.00-1.71-13);
- правил охорони праці під час виконання робіт на висоті (відповідно до НПАОП 0.00-1.15-07);
- НПАОП 40.1-1.21-98 «Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів» (ПБЕЕС), «Правил експлуатації електро-захисних засобів» (ПЕЕЗ), «Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів» (ПТЕЕС) група допуску з електро-безпеки, не нижче ІІІ до 1000 В.
Також доводимо до вашого відома, що відповідно до чинного Наказу N 15 06.01.2005 року Держнаглядохоронпраці України
"ПЕРЕЛІК робіт з підвищеною небезпекою":
п.11. Роботи, пов'язані з технічним обслуговуванням вибухонебезпечних виробництв, цехів, дільниць, об'єктів, засобів
пожежної сигналізації та систем автоматичного пожежогасіння.
п.63. Випробування та обслуговування парових і водогрійних котлів, економайзерів, паропроводів, трубопроводів гарячої води, пароперегрівників, теплообмінників, тепломеханічного устаткування, посудин, що працюють під тиском.
п.94. Роботи верхолазні та на висоті.
Навчання з питань пожежної безпеки для виконавців робіт (пожежно-технічний мінімум), (відповідно до Постанови №444 від 26.06. 2013 року); - правилам охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями (відповідно до НПАОП 0.00-1.71-13);
та правилам з охорони праці під час виконання робіт на висоті (відповідно до НПАОП 0.00-1.15-07) є обовязковими!!!
Також в кожному без винятку обладнанні яке відноситься до Систем протипожежного призначення, будь-то Прилад приймально-контрольний пожежний, чи сповіщувач пожежний, чи сповіщувач ручний, чи оповішувачі світлозвуковий, чи покажчик пожежний світловий, модулі системи Газового пожежогасіння, кнопки "пуск" та "стоп" автоматичноїх системи пожежогасіння!!!
Чорним по-білому, в розділі "Умови експлуатації обладнання" зазначена наситупна інформація, що працівники (фахівці), які будуть здійснювати монтажні, пусконалагоджувальні роботи, а також роботи по здійсненню технічного обслуговування (підтримання експлуатаційної придатності) вищезазначеного обладнання Систем протипожежного захисту "обовязково" повинні мати чинну групу допуску з електробезпеки "не нижче ІІІ-ої!!!! ВИ самі можете в цьому переконатися, якщо детально ознайомитеся з технічним паспортом на обладнання Протипожежного призначенння, якке підлягає технічному обслуговуванню!!!
Так чому ви шановний Замовнику не дотримуєтеся норм чинного законодавства України з Охорони праці та Пожежної безпеки, а також порушуєте дані норми. А також не дотримуєтеся вимог, які заначені виробником даного обладнання в Технічному папорті на виріб (обладнання)!!!
Наполягаємо на внесені відповідних змін до тенднерної документації та дотиманні сумлінно Замовником процедури закупівлі норм чинного законодавства України на норм, які зазанчаються виробниками обладнання для Систем протипожежного призначення в своїх Технічних паспотах (Інструкціях по експлуатації)!!!!
Відповідь:
Шановний Олександре Володимировичу! Замовником розглянуто Ваше звернення щодо відсутності у тендерній документації вимог про надання у складі тендерної пропозиції копій протоколів та посвідчень про проходження навчання з охорони праці, пожежної безпеки, електробезпеки та інших спеціальних курсів, передбачених галузевими нормативними актами. Повідомляємо, що формування тендерної документації здійснюється відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» та іншого законодавства у сфері публічних закупівель, з урахуванням принципів пропорційності, недискримінації учасників та забезпечення добросовісної конкуренції. Законодавство не покладає на замовника обов’язку дублювати у тендерній документації всі вимоги галузевого законодавства, які є обов’язковими для суб’єктів господарювання незалежно від їх участі у процедурі закупівлі. Посилання на Закон України «Про охорону праці» (від 14.10.1992 №2694-XII) встановлює загальні обов’язки роботодавця щодо організації безпечних умов праці, навчання працівників та перевірки їх знань. Проте Закон не передбачає обов’язку замовника процедури закупівлі вимагати копії протоколів навчання чи посвідчень працівників учасника. Виконання вимог охорони праці контролюється органами державного нагляду, зокрема Держпраці та ДСНС України, а не замовником закупівлі. Аналогічно, норми Постанови Кабінету Міністрів України №444 від 26 червня 2013 року «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях», а також вимоги НПАОП (зокрема НПАОП 0.00-1.71-13 «Правила охорони праці під час роботи з ручним інструментом та пристроями», НПАОП 0.00-1.15-07 «Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті», НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів» та інші) регулюють порядок організації навчання та допуску працівників до виконання робіт підвищеної небезпеки і є імперативними для роботодавця та діють незалежно від наявності їх у тендерній документації. Окремо зазначаємо, що посилання Учасника на Постанову КМУ №444 є недоречним у контексті кваліфікаційних вимог до виконавців робіт, оскільки цей нормативний акт регулює порядок навчання населення та працівників діям у надзвичайних ситуаціях за місцем роботи/навчання, а не встановлює вимоги до тендерної документації чи професійної підготовки фахівців сторонніх організацій. Відповідальність за дотримання цих вимог покладається виключно на суб’єкта господарювання. Щодо Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці № 15 від 06.01.2005 року «Перелік робіт з підвищеною небезпекою», зазначаємо, що включення певних робіт до такого переліку означає необхідність спеціального навчання та допуску персоналу виконавця. Проте законодавство не встановлює обов’язку замовника перевіряти повний пакет внутрішніх документів з охорони праці кожного учасника процедури. Щодо вимог технічних паспортів виробників обладнання систем протипожежного захисту (зокрема наявності групи допуску з електробезпеки не нижче ІІІ), такі вимоги є обов’язковими під час фактичного здійснення монтажу, налагодження та технічного обслуговування обладнання. Вони виконуються виконавцем робіт безпосередньо під час реалізації договору і не створюють для замовника обов’язку вимагати на етапі подання тендерної пропозиції копії всіх посвідчень та протоколів працівників. Надмірне деталізування вимог до персоналу із обов’язковим наданням значного обсягу внутрішніх документів може розцінюватися як непропорційне обмеження конкуренції, що суперечить принципам здійснення публічних закупівель. Саме з метою забезпечення балансу між підтвердженням кваліфікації учасника та недопущенням дискримінаційних умов замовником визначено достатній перелік документів для оцінки кваліфікації. Відсутність у тендерній документації вимоги щодо подання копій протоколів навчання та посвідчень не звільняє учасника від дотримання норм законодавства з охорони праці та пожежної безпеки під час виконання робіт. Відповідальність за порушення цих норм несе виконавець робіт. З огляду на викладене, твердження про порушення замовником норм законодавства є безпідставним. Підстав для внесення змін до тендерної документації у зазначеній частині замовник не вбачає.
Дата відповіді:
17.02.2026 10:02
Відповідь надана
Відсутність вимоги до учасників процедури закупівлі, яка була в попередній закупівлі і яка є обовязковою відповідно до норм чинного законодавства України!!!
Номер:
b5bfae474c6a48b5928a689371f49bc7
Дата опублікування:
16.02.2026 13:47
Опис:
Шановний Замовнику процедури закупівлі!!!
В попередній вашій тендерній документації, а саме в закупівлі Ідентифікатор закупівлі - UA-2026-01-27-016940-a, яка була оголошена 27 січня о 16.52
В Додатку 1 до тендерної документації "Перелік документів та/або інформації, які подаються Учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції" у вас була наступна вимога до учасників процедури закупівлі:
Учасник у складі довідки про персонал повинен підтвердити наявність фахівців (обслуговувальний персонал), який пройшов навчання з охорони праці і має відповідну кваліфікацію щодо обслуговування обладнання під тиском, приладів безпеки, контрольно-вимірювальних приладів, хімводопідготовки, живильних пристроїв та іншого допоміжного устаткування, надати копії документів, що підтверджують проходження ними навчання та інструктажу з охорони праці при роботі з обладнанням, що працює під тиском, враховуючи специфіку роботи з газовими вогнегасними речовинами.
ЦІкаво Чому ви шановний Замовнику, в новій своїй тендерній документації (тендерній закупівлі) Ідентифікатор закупівлі UA-2026-02-12-011699-a, яка була оголошена 12 лютого о 15.58 видалили дану вимогу до учасників процедури????
Адже відповідно до інформації, яка зазначена в Додатку 1.2 до тендерної документації "Технічна специфікація до предмета закупівлі" у наявне обладнання "Системи автоматичного газового пожежогасіння", а саме: Модуль газового пожежогасіння «Импульс-20» з реле тиску та піротехнічним пускачем в кількості 13 штук!!! А також обладнання "Системи автоматичного газового пожежогасіння в приміщеннях серверної" Модуль газового пожежогасіння МГП "Імпульс-20"(HFC-227еа, 11,0 кг).
Доводимо до вашого відома, що модулі системи газового пожежогасіння працюють під тиском!!!
Так чому ви видалили вимогу до учасників процедури закупівлі, щодо наявност та відповідно проходження фахівцями (обслуговуючим персоналом), який пройшов навчання з охорони праці і має відповідну кваліфікацію щодо обслуговування обладнання під тиском, приладів безпеки, контрольно-вимірювальних приладів, хімводопідготовки, живильних пристроїв та іншого допоміжного устаткування, надати копії документів, що підтверджують проходження ними навчання та інструктажу з охорони праці при роботі з обладнанням, що працює під тиском, враховуючи специфіку роботи з газовими вогнегасними речовинами??
В Законі України "Про охорону праці" заззначено, що Охоронеа праці - це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я і працездатності людини у процесі трудової діяльності.
Дія цього Закону поширюється на всіх юридичних та фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, та на всіх працюючих!!!
Умови праці на робочому місці, безпека технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам законодавства.
В чинному нормативному акті НПАОП 0.00-1.81-18 "Правила охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском", який є діючим відповідно до Наказу № 333 від 05.03.2018 року Міністерства соціальної політики України!!!
розділу І. Загальні положення, зазначено:
1. Ці Правила поширюються на суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правових форм, що займаються монтажем, демонтажем, експлуатацією (використання за призначенням, технічне обслуговування, ремонт), модифікацією (реконструкція чи модернізація), перевіркою технічного стану (технічний огляд, експертне обстеження) обладнання, що працює під тиском, вищим 0,5 бар.
2. Ці Правила обов’язкові для виконання всіма працівниками, що займаються модифікацією (модернізацією, реконструкцією), монтажем, демонтажем, налагодженням, технічним обслуговуванням, ремонтом, технічним оглядом та експлуатацією обладнання, що працює під тиском, вищим 0,5 бар (далі - обладнання під тиском), а саме:
посудини, що працюють під тиском води з температурою вище 110 °C або іншої рідини з температурою, що перевищує температуру кипіння при тиску 0,5 бар, без урахування гідростатичного тиску;
посудини, що працюють під тиском пари або газу, вищим 0,5 бар;
балони, призначені для транспортування і зберігання зріджених, стиснутих і розчинених газів під тиском, вищим 0,5 бар;
Так чому ви шановний Замвонику порушуєте чинно законодавство України, а саме норми Закону України "Про охорону праці" та та вимоги чинного нормативного акту НПАОП 0.00-1.81-18 "Правила охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском", який є діючим відповідно до Наказу № 333 від 05.03.2018 року Міністерства соціальної політики України!!!
Відповідь:
Шановний Олександре Володимировичу! Замовником розглянуто Ваше звернення щодо відсутності у чинній редакції тендерної документації вимоги про надання у складі тендерної пропозиції копій документів, що підтверджують проходження працівниками учасника навчання з охорони праці під час виконання робіт з обладнанням, що працює під тиском, зокрема відповідно до НПАОП 0.00-1.81-18 «Правила охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском», затверджені наказом Міністерства соціальної політики України №333 від 05.03.2018 року. Повідомляємо, що кожна процедура закупівлі є самостійною та проводиться на підставі окремо затвердженої тендерної документації. Законодавство у сфері публічних закупівель не містить норм, які зобов’язують замовника дублювати умови попередніх процедур або зберігати їх без змін. Формування переліку документів, що подаються у складі тендерної пропозиції, належить до дискреційних повноважень замовника та здійснюється з урахуванням предмета закупівлі, принципів пропорційності та недопущення дискримінації учасників. Замовник не заперечує, що модулі систем автоматичного газового пожежогасіння конструктивно містять стиснений газ. Водночас сам факт наявності обладнання, яке працює під тиском, не створює обов’язку замовника вимагати у складі тендерної пропозиції копії протоколів навчання з охорони праці чи інші внутрішні документи роботодавця. Норми Закону України «Про охорону праці» та НПАОП 0.00-1.81-18 регулюють порядок організації та безпечного виконання робіт суб’єктом господарювання і покладають відповідні обов’язки безпосередньо на роботодавця. Окремо зазначаємо, що посилання Учасника на Постанову КМУ №444 від 26.06.2013 року «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях» є недоречним у контексті кваліфікаційних вимог до виконавців робіт, оскільки цей нормативний акт регулює порядок навчання населення та працівників діям у надзвичайних ситуаціях за місцем роботи/навчання, а не встановлює вимоги до тендерної документації чи професійної підготовки фахівців сторонніх організацій. Обов’язок забезпечення проходження навчання, перевірки знань та допуску працівників до робіт підвищеної небезпеки є імперативним і діє незалежно від участі суб’єкта господарювання у процедурі закупівлі. Відповідальність за порушення вимог охорони праці несе виконавець, а контроль за їх дотриманням здійснюють уповноважені органи державного нагляду. Встановлення у тендерній документації обов’язку надавати значний обсяг внутрішніх документів з охорони праці, що вже є обов’язковими для суб’єктів господарювання відповідно до спеціального законодавства, може розцінюватися як надмірне та непропорційне обмеження конкуренції, що суперечить принципам публічних закупівель. Таким чином, тендерна документація сформована відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» та іншого законодавства у сфері публічних закупівель і не містить порушень. Підстав для внесення змін у зазначеній частині замовник не вбачає.
Дата відповіді:
17.02.2026 10:02