-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
- 1
Ц_25Т-576_35810000-5 Індивідуальне обмундирування (Фільтри протигазові комбіновані змінні, маски лицьові захисні)
Тендер Prozorro UA-2025-08-12-004480-a
Завершена
3 608 705.47
UAH з ПДВ
мін. крок: 2.5% або 90 200.00 UAH
мін. крок: 2.5% або 90 200.00 UAH
Період уточнення:
12.08.2025 11:49 - 22.08.2025 00:00
Відповідь надана
Звернення
Номер:
a654ced571034830bcdbae63f0c745bc
Дата опублікування:
15.08.2025 18:42
Опис:
Шановний замовнику! Під час ознайомлення з Тендерною документацією привернула увагу вимога щодо використання фільтру з позначенням "Реактор". Вважаємо її технічно необґрунтованою та такою, що не відповідає реальним стандартам захисту.
Відсутність технічної специфікації та стандартизації:
Фільтр «Реактор» не є загальновизнаним типом фільтрувального елемента згідно з міжнародними стандартами (EN 14387 та інш.). На сьогодні жоден виробник сертифікованих засобів індивідуального захисту не надає підтвердження, що цей фільтр забезпечує заявлений рівень захисту від бойових отруйних речовин, промислових або бойових отруйних речовин.
Маркетинговий характер назви:
Назва «Реактор» виглядає як маркетинговий бренд або внутрішній рекламний термін виробника і не містить конкретних технічних характеристик. Встановлення такої вимоги у тендері створює нерівні умови для учасників, які пропонують сертифіковані фільтри від відомих виробників з чітко задокументованими властивостями.
Ризик дискримінації учасників:
Вказівка на конкретну маркетингову назву без об’єктивного технічного обґрунтування фактично обмежує участь учасників, оскільки не всі сертифіковані фільтри відповідають цій назві, навіть якщо вони повністю відповідають вимогам стандартів і забезпечують належний рівень захисту.
З огляду на викладене, просимо внести зміни до Тендерної документації та замінити вимогу про використання фільтру «Реактор» на технічні характеристики фільтру згідно з міжнародними стандартами, без прив’язки до конкретного маркетингового бренду, щоб забезпечити рівні умови для всіх учасників закупівлі.
Дякуємо за увагу та очікуємо внесення відповідних змін.
Відповідь:
Шановний потенційний Учаснику! Дякуємо за Ваше звернення.
Згідно абзацу 2 частини 3 статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 р. № 922-VIII передбачає право Замовника включити в технічні специфікації посилання на стандартні характеристики, технічні регламенти та умови, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов’язані з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними, європейськими стандартами, іншими спільними технічними європейськими нормами, іншими технічними еталонними системами, визнаними європейськими органами зі стандартизації або національними стандартами, нормами та правилами.
Замовником у технічній специфікації (Додатку №3 до тендерної документації) зазначено посилання на існуючі міжнародні, європейські стандарти, розроблені європейськими органами зі стандартизації та які прийняті Україною в якості національних стандартів, а саме: Повнолицьова ізолююча маска повинна відповідати вимогам ДСТУ EN 136, ДСТУ EN 148-1, Фільтри протигазові комбіновані змінні повинні відповідати вимогам ДСТУ EN 14387, ДСТУ EN 148-1. Водночас, в чинному законодавстві України у сфері цивільного захисту, зокрема у Технічному регламенті засобів індивідуального захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 771, державних стандартах ДСТУ 9296:2024, ДСТУ EN 136:2003, ДСТУ EN 14387:2017, ДСТУ EN 14387:2021 визначено лише мінімальні вимоги до засобів індивідуального захисту та не обмежено максимальних показників характеристик продукту в комплексі.
Згідно підпункту 6.1.1.23 ДСТУ 9296:2024 «Безпека у надзвичайних ситуаціях. Фільтрувальні засоби індивідуального захисту органів дихання населення у надзвичайних ситуаціях. Класифікація й загальні технічні вимоги» «Koeфiцiєнт пpoникнення ЗIЗOД зa paдioaктивними peчoвинaми має бути нe бiльшe нiж 0,01 % у paзi кoнцeнтpaцiï (об’ємної активності) пapу: – йoдиcтoгo мeтилу – 370 Бк/м3». Таким чином, протигазовий фільтр, має фільтрувати забруднене повітря не тільки від небезпечних хімічних речовин та бойових отруйних речовин, але й також і від радіоактивного йоду131 та йодистого метилу131, які утворюються внаслідок ядерного інциденту на атомних електростанціях. Відповідно до Наказу Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 28.12.2007 № 331 «Про затвердження Правил вибору та застосування засобів індивідуального захисту органів дихання», а також міжнародного стандарту DIN 58621:2011 «Засоби захисту органів дихання. Реакторні фільтри для захисту від радіоактивного метилйодиду та радіоактивних частинок. Вимоги, випробування, маркування» позначення типу «REACTOR» в маркуванні фільтру забезпечує захист від йоду радіоактивного, метилйодиду радіоактивного і радіоактивних часток. Отже, ці стандарти є технічними еталонними системами для застосування в певних сферах діяльності та дозволені до застосування згідно абзацу 2 частини 3 статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 р. № 922-VIII.
Згідно частини 1 статті 23 Закону «Технічна специфікація повинна містити опис усіх необхідних характеристик товарів, робіт або послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні, функціональні та якісні характеристики». Таким чином Замовник, керуючись чинним законодавством України, сам визначає перелік усіх необхідних характеристик товару, який збирається закупляти, враховуючи специфіку власної господарської діяльності, згідно своїх потреб, а також можливих варіантів використання затребуваної ним продукції.
Замовник не вбачає за необхідне вносити зміни в тендерну документацію
Дата відповіді:
18.08.2025 12:15
Відповідь надана
Звернення
Номер:
0224af1f702747ada04a6e28b18a5d2a
Дата опублікування:
15.08.2025 18:42
Опис:
Шановні представники тендерного комітету!
Під час ознайомлення з Тендерною документацією виникла низка технічних зауважень стосовно зазначеної вимоги:
"Строк придатності маски лицьової захисної у спорядженому стані з фільтрувальним пристроєм при належних умовах використання, років – не менше 5"
Вважаємо цю вимогу технічно необґрунтованою та практично нездійсненною.
Неможливість контролю “належних умов використання”:
Як замовник, яким чином Ви плануєте контролювати, що кожен користувач маски з приєднаним фільтром дотримується “належних умов використання” протягом 5 років? В реальному житті жоден постачальник чи виробник не може гарантувати збереження ефективності маски у спорядженому стані, якщо фільтр уже приєднаний та експлуатується користувачем.
Ризик втрати захисних властивостей фільтру:
Фільтри виготовляються у герметичній упаковці саме для того, щоб їх захисні властивості зберігалися до моменту використання. Приєднання фільтру до маски поза фактичним застосуванням скорочує його строк придатності та може призвести до втрати герметичності і надійності захисту.
Відсутність практичної можливості виконання вимоги учасником:
Жоден постачальник не може брати на себе зобов’язання гарантувати строк придатності маски у спорядженому стані з фільтром, бо це залежить від дій користувача та умов експлуатації, які постачальник контролювати не може.
З огляду на наведене, просимо внести зміни до Тендерної документації та виключити цю умову, оскільки вона не відповідає технічним реаліям і практичним рекомендаціям виробників."
Відповідь:
Шановний потенційний Учаснику! Дякуємо за Ваше звернення.
Згідно абзацу 2 частини 3 статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 р. № 922-VIII передбачає право Замовника включити в технічні специфікації посилання на стандартні характеристики, технічні регламенти та умови, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов’язані з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними, європейськими стандартами, іншими спільними технічними європейськими нормами, іншими технічними еталонними системами, визнаними європейськими органами зі стандартизації або національними стандартами, нормами та правилами.
В чинному законодавстві України, зокрема у Технічному регламенті засобів індивідуального захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 771, державних стандартах ДСТУ EN 136:2003, ДСТУ EN 14387:2017, ДСТУ EN 14387:2021 визначено лише мінімальні вимоги до засобів індивідуального захисту та не обмежено максимальних показників характеристик продукту в комплексі. Згідно частини 1 статті 23 Закону «Технічна специфікація повинна містити опис усіх необхідних характеристик товарів, робіт або послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні, функціональні та якісні характеристики». Таким чином Замовник, керуючись чинним законодавством України, сам визначає перелік усіх необхідних характеристик товару, який збирається закупляти, враховуючи специфіку власної господарської діяльності, згідно своїх потреб, а також можливих варіантів використання затребуваної ним продукції.
В технічних вимогах до предмета закупівлі строк придатності маски лицьової у спорядженому стані з фільтрувальним пристроєм при належних умовах використання зазначений таким чином, щоб не обмежувати виробників від покращення товару, а замовника від бажання отримати більш досконалий продукт. Виробник визначає належні умови використання, що мають бути зазначені у інструкції по використанню, паспорті якості.
Замовник не вбачає за необхідне вносити зміни в тендерну документацію.
Дата відповіді:
18.08.2025 12:15
Відповідь надана
Звернення
Номер:
31c93d4c9f1f4f268bcc4cc23ce2e3f2
Дата опублікування:
15.08.2025 18:41
Опис:
Шановні Замовнику, вами зазначено наступну вимогу у тендерній документації: "Строк придатності маски лицьової захисної у спорядженому стані з фільтрувальним пристроєм при належних умовах використання, років – не менше 5".
Звертаємо увагу, що ця вимога є технічно некоректною та непрактичною для учасників закупівлі з наступних причин:
1. Неможливість контролю часу використання:
Фільтрувальний пристрій (патрон/фільтр) у комплекті з маскою призначений для використання за потребою та зберігається у герметичній упаковці до моменту застосування. Ніхто не може точно визначити, скільки часу маска з приєднаним фільтром фактично використовувалася, оскільки це залежить від конкретного сценарію експлуатації та тривалості роботи кожного конкретного користувача.
2. Збереження захисних властивостей фільтру:
Виробники фільтрів спеціально розробляють їх у герметичному пакуванні, щоб забезпечити довгострокове збереження захисних характеристик. Приєднання фільтру до маски поза моментом реального використання призводить до зниження терміну його придатності, оскільки будь-яке відкриття упаковки чи контакт із навколишнім середовищем може скоротити ефективність захисту.
3. Відповідність міжнародним стандартам та рекомендаціям виробників:
Жоден виробник повнолицевих масок і фільтрів не надає гарантію збереження строку придатності маски у спорядженому стані з приєднаним фільтром. Гарантія та строк придатності встановлюються для маски окремо у пакуванні виробника та для фільтру окремо у герметичній упаковці, що дозволяє користувачу зберігати комплект до моменту фактичного застосування.
З огляду на наведене, просимо внести зміни до Тендерної документації та виключити з технічних характеристик умову щодо строку придатності маски у спорядженому стані з фільтрувальним пристроєм, оскільки така вимога є технічно необґрунтованою та не відповідає практичним рекомендаціям виробників засобів індивідуального захисту."
Відповідь:
Шановний потенційний Учаснику! Дякуємо за Ваше звернення.
Згідно абзацу 2 частини 3 статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 р. № 922-VIII передбачає право Замовника включити в технічні специфікації посилання на стандартні характеристики, технічні регламенти та умови, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов’язані з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними, європейськими стандартами, іншими спільними технічними європейськими нормами, іншими технічними еталонними системами, визнаними європейськими органами зі стандартизації або національними стандартами, нормами та правилами.
В чинному законодавстві України, зокрема у Технічному регламенті засобів індивідуального захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 771, державних стандартах ДСТУ EN 136:2003, ДСТУ EN 14387:2017, ДСТУ EN 14387:2021 визначено лише мінімальні вимоги до засобів індивідуального захисту та не обмежено максимальних показників характеристик продукту в комплексі. Згідно частини 1 статті 23 Закону «Технічна специфікація повинна містити опис усіх необхідних характеристик товарів, робіт або послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні, функціональні та якісні характеристики». Таким чином Замовник, керуючись чинним законодавством України, сам визначає перелік усіх необхідних характеристик товару, який збирається закупляти, враховуючи специфіку власної господарської діяльності, згідно своїх потреб, а також можливих варіантів використання затребуваної ним продукції.
В технічних вимогах до предмета закупівлі строк придатності маски лицьової у спорядженому стані з фільтрувальним пристроєм при належних умовах використання зазначений таким чином, щоб не обмежувати виробників від покращення товару, а замовника від бажання отримати більш досконалий продукт. Виробник визначає належні умови використання, що мають бути зазначені у інструкції по використанню, паспорті якості.
Замовник не вбачає за необхідне вносити зміни в тендерну документацію.
Дата відповіді:
18.08.2025 12:14
Відповідь надана
Звернення
Номер:
b85a3865a3c8455dab844e01fbd292fb
Дата опублікування:
15.08.2025 18:41
Опис:
Шановні пані та панове,
У Тендерній документації вказано вимогу:
"Строк придатності маски лицьової захисної в упаковці виробника при належних умовах зберігання, років – не менше 12"
Вважаємо за необхідне зазначити, що встановлення строку придатності 12 років для повнолицевих захисних масок є технічно необґрунтованим. Виробники захисних масок (зокрема з бромбутилової чи силіконової гуми) визначають оптимальний термін зберігання масок при належних умовах до 10 років, оскільки після цього терміну матеріали ущільнювачів і гумові компоненти можуть втрачати еластичність, з’являтися мікротріщини та корозія елементів кріплення, що безпосередньо впливає на герметичність та надійність захисту.
З огляду на зазначене, просимо внести зміни до Тендерної документації та встановити строк придатності маски в упаковці виробника не менше 10 років, що відповідає рекомендаціям виробників та міжнародним стандартам зберігання засобів індивідуального захисту.
Дякуємо за увагу та очікуємо внесення відповідних змін."
Відповідь:
Шановний потенційний Учаснику! Дякуємо за Ваше звернення.
Згідно абзацу 2 частини 3 статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 р. № 922-VIII передбачає право Замовника включити в технічні специфікації посилання на стандартні характеристики, технічні регламенти та умови, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов’язані з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними, європейськими стандартами, іншими спільними технічними європейськими нормами, іншими технічними еталонними системами, визнаними європейськими органами зі стандартизації або національними стандартами, нормами та правилами. В технічних вимогах до предмета закупівлі строк придатності маски лицьової захисної в упаковці виробника при належних умовах зберігання зазначений таким чином, щоб не обмежувати виробників від покращення товару, а замовника від бажання отримати більш досконалий продукт, виходячи з наявності сертифікованих виробників масок лицьових захисних у ЄС з гарантованим строком придатності в упаковці виробника при належних умовах зберігання від 10 до 20 років.
Замовник не вбачає за необхідне вносити зміни в тендерну документацію
Дата відповіді:
18.08.2025 12:13
Відповідь надана
Щодо підтвердження захисту від Бойових отруйних речовин (ЗAPИНУ, ЗOМAНУ, VХ-ГAЗІВ ТA IПPИТУ)
Номер:
628bb851a0ba4b7c8f032977b99ecb46
Дата опублікування:
15.08.2025 12:09
Опис:
Шановний Замовнику уточніть будь-ласка, яким саме документом Учасник даної закупівлі має підтвердити захисні властивості фільтру комбінованого А2В2Е2К2HgSXР3 RD REAKTOR (або А2В2Е2К2HgSXР3 DR REAKTOR) від Бойових отруйних речовин нервово-паралітичної дії типу зарин, зоман, VХ-газів, отруйних речовин шкірно-наривної дії типу іприт (перелік БОР згідно вимог пункту 6.1.1.22 державного стандарту ДСТУ 9296:2024) ? Сертифікатом ЯКОСТІ ВИРОБНИКА ФІЛЬТРУ чи протоколами випробувань на дані Бойові отруйні речовини?
Відповідь:
«Шановний потенційний Учасник! Дякуємо за зацікавленість до предмету закупівлі.
На підтвердження відповідності фільтру протигазового комбінованого змінного А2В2Е2К2HgSXР3 RD REAKTOR або А2В2Е2К2HgSXР3 DR REAKTOR або еквівалент технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмету закупівлі, учасник надає:
1. Підписаний та заповнений інформацією про запропонований ним предмет закупівлі додаток №3 до тендерної документації за формою цього додатку зі всіма його складовими.
Копії діючих документів:
2. Декларації про відповідність на товар вимогам Технічного регламенту засобів індивідуального захисту та ДСТУ EN 148-1, ДСТУ EN 136, ДСТУ EN 14387, зазначених у технічних характеристиках Товару.
3. Сертифікату перевірки (експертизи) типу або сертифікату про експертизу зразка, вказаний в наданій декларації.
4. Сертифікату (або паспорту) якості на Товар від Виробника з зазначенням:
- найменування, артикулу (у разі наявності) та виробника Товару;
- технічного опису Товару;
- року виготовлення;
- строку придатності фільтрувального пристрою в упаковці виробника при належних умовах
зберігання;
- строку придатності фільтрувального пристрою у спорядженому стані з маскою при належних умовах зберігання.
Дата відповіді:
18.08.2025 12:11
Відповідь надана
Щодо невідповідності захисних властивостей Фільтрів А2В2Е2К2HgSXР3 RD REAKTOR (або А2В2Е2К2HgSXР3 DR REAKTOR) вимогам чинного законодавства
Номер:
d683ced5799c4b5fa74eca7d24450799
Дата опублікування:
15.08.2025 11:59
Опис:
Шановний Замовнику, повідомляємо Вам, що закупляючи Фільтри А2В2Е2К2HgSXР3 RD REAKTOR (або А2В2Е2К2HgSXР3 DR REAKTOR) для вирішення питань пов'язаних з цивільним захистом Ваше акціонерне товариство має дотримуватись норм чинного законодавства у сфері цивільного захисту, під час формування технічних вимог до предмету закупівлі Код ДК 021:2015: 35810000-5 "Індивідуальне обмундирування".
Метою Вашої закупівлі має бути реалізація державної політики в сфері цивільного захисту населення і територій у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 09.01.2014 р. №11 «Про затвердження Положення про єдину державну систему цивільного захисту» та Кодексу цивільного захисту України від 02.10.2012р. №5403-VI (далі – Кодексу). Згідно статті 20 Кодексу одним із основних завдань і обов’язків суб’єктів господарювання у сфері цивільного захисту є забезпечення відповідно до законодавства своїх працівників засобами колективного та індивідуального захисту.
Відповідно до вимог пункту 2 Загальної частини Постанови Кабінету Міністрів України від 19.08.2002 р. № 1200 «Про затвердження Порядку забезпечення населення засобами індивідуального захисту, приладами радіаційної та хімічної розвідки, дозиметричного і хімічного контролю» (далі – Постанова № 1200) «на випадок застосування ядерної та інших видів зброї масового ураження проти України в умовах воєнного стану населення завчасно забезпечується такими засобами радіаційного та хімічного захисту: засобами індивідуального захисту органів дихання від бойових отруйних речовин – для працівників суб’єктів господарювання, що належать до категорії цивільного захисту, - суб’єктами господарювання за рахунок власних коштів; – для працівників суб’єктів господарювання, які призначаються до складу об’єктових формувань та об’єктових спеціалізованих служб цивільного захисту, - суб’єктами господарювання за рахунок власних коштів».
Окрім цього, обов’язковими до виконання є також державний стандарт ДСТУ 9296:2024 «Безпека у надзвичайних ситуаціях. Фільтрувальні засоби індивідуального захисту органів дихання населення у надзвичайних ситуаціях. Класифікація й загальні технічні вимоги» (Далі – ДСТУ 9296). У пункті 1.1. ДСТУ 9296 чітко вказано що: «Цeй cтaндapт ycтaнoвлює клacифiкaцiю й зaгaльнi тexнiчнi вимoги дo фiльтpyвaльниx зacoбiв iндивiдyaльнoгo зaxиcтy opгaнiв диxaння (дaлi — ЗIЗOД) населення, у тому числі працівників суб’єктів господарювання, яких призначають до складу формувань та спеціалізованих служб цивільного захисту, місцевих opгaнів викoнaвчoï влaди, opгaнів мicцeвoгo caмoвpядyвaння, центральних органів виконавчої влади та iнших дepжaвних opгaнів, opгaнiзaцiй тa підприємств, вiд впливy paдioaктивниx, нeбeзпeчниx xiмiчниx, бойових отруйних peчoвин тa бioлoгiчниx патологічних агентів у разі застосування ядерної та інших видів зброї масового ураження, а також у разі виникнення надзвичайної ситуації на радіаційно та хімічнонебезпечних об’єктах господарювання в умовах воєнного та мирного стану». Пункт 1.2 ДСТУ 9296 регламентує що: «Цeй cтaндapт зacтocoвyють opгaнiзaцiï тa пiдпpиємcтвa, що здiйcнюють пpoєктyвaння тa вигoтoвлeння ЗIЗOД, a тaкoж місцеві opгaни викoнaвчoï влaди, opгaни мicцeвoгo caмoвpядyвaння, центральні органи виконавчої влади та iншi дepжaвнi opгaни, opгaнiзaцiï тa пiдпpиємcтвa, якi зaбeзпeчyють населення, зокрема працівників суб’єктів господарювання, яких призначають до складу формувань та спеціалізованих служб цивільного захисту, ЗIЗOД». У пункті 6.1.1.1 ДСТУ 9296 вимагається, що: «Фiльтpувaльнi ЗIЗOД мають зaбeзпeчити oчищeння пoвiтpя, щo вдиxують, від бoйoвиx oтpуйниx, xiмiчниx, paдioaктивниx peчoвин тa біологічних патогенних агентів, вміст якиx у пoвiтpi пepeвищує гpaничнo дoпуcтимi рівні». В свою чергу в пункті 6.1.1.22 ДСТУ 9296 сказано, що «ЗIЗOД має зaxищaти пpoтягoм 6 гoд вiд пapи типу зapин, зoмaн, V-гaзи та сірчаного iпpиту в paзi впливу концентрації отруйної речовини в 1 мг/л та постійному потокові повітря 30 л/xв». Отож виходячи із вищезазначеного, випливає, що фільтр комбінований А2В2Е2К2HgSXР3 RD REAKTOR (або А2В2Е2К2HgSXР3 DR REAKTOR) має обов’язково захищати від бойових отруйних речовин нервово-паралітичної дії (зарин, зоман, VХ-гaзів) та шкірно-наривної дії (сірчаний іприт).
Водночас в Додатку 3 до тендерної документації немає жодних вимог щодо захисних властивостей фільтру від Бойових отруйних речовин, в т.ч. від зарину, зоману, VX газів, іприту, фосгену, дифосгену, синильної кислоти, хлорціану та ін., та які в свою чергу чітко вимагаються пунктом 6.1.1.22 ДСТУ 9296.
Зважаючи на все вищесказане, просимо Вас привести тендерну документацію у відповідність до норм чинного законодавства, а саме пункту 2 Загальної частини Постанови Кабінету Міністрів України від 19.08.2002 р. № 1200 та підпунктів 6.1.1.1, 6.1.1.22 ДСТУ 9296:2024, вказавши у технічних вимогах до тендерної документації «захист від Бойових отруйних речовин (зарин, зоман, VX гази, іприт, фосген, дифосген, синильна кислота, хлорціан та ін.)».
Відповідь:
Шановний потенційний Учасник! Дякуємо за зацікавленість до предмету закупівлі. Замовником розглядається питання, щодо внесення змін до тендерної документації найближчим часом
Дата відповіді:
18.08.2025 12:09
Відповідь надана
Щодо призначення фільтрів А2В2Е2К2HgSXР3 RD REAKTOR
Номер:
9c7c1a6b6f274e6d95c20ea014ba0b28
Дата опублікування:
14.08.2025 18:36
Опис:
Шановний Замовнику уточніть будь-ласка для яких цілей планується закупівля Фільтрів А2В2Е2К2HgSXР3 RD REAKTOR (або А2В2Е2К2HgSXР3 DR REAKTOR). Фільтри закупляються для потреб пов'язаних з господарською діяльністю, чи для вирішення питань пов'язаних з цивільним захистом, зокрема передбачених у Постанові КМУ від 19.08.2002 р. №1200 ?
Відповідь:
Шановний потенційний Учасник! Дякуємо за зацікавленість до предмету закупівлі.
Фільтр протигазовий комбінований змінний А2В2Е2К2HgSXР3 RD REAKTOR або А2В2Е2К2HgSXР3 DR REAKTOR або еквівалент планується закуповувати для вирішення питань пов'язаних з цивільним захистом, зокрема передбачених у Постанові КМУ від 19.08.2002 р. №1200
Дата відповіді:
15.08.2025 10:21
Відповідь надана
маркування типом D R
Номер:
ebb15a0bb0d84ad48547d7d1bfa3890a
Дата опублікування:
14.08.2025 15:01
Опис:
добрий день! в тендерній документації Вами зазначено, що Ви збираєтесь закупити фільтр протигазовий комбінований змінний А2АХР3 RD або А2АХР3 DR в кількості 55 шт. Дані фільтри мають відповідати ДСТУ EN 14387. Тобто це означає, що фільтри мають відповідати чинним на сьогоднішній день в Україні стандартам ДСТУ EN 14387:2017 або ДСТУ EN 14387:2021.
Наша компанія є представником європейського товаровиробника, який в кінці 2021 року проводив пересертифікацію такого типу фільтрів в акредитованій європейській лабораторії на відповідність чинному та введеному в дію європейському стандарту EN 14387:2021. В новому європейському стандарті EN 14387:2021 (а також відповідно і у вітчизняному гармонізованому стандарті ДСТУ EN 14387:2021) з тексту цього документу вилучено тестування на засмічення доломітом (Dolomite dust clogging test) - тип D, який присутній у ДСТУ EN 14387:2017. Окрім цього в стандарті EN 14387:2021 (ДСТУ EN 14387:2021) також скасовано маркування типом R/NR, який присутній у ДСТУ EN 14387:2017. Тепер всі фільтри вважаються багаторазовими, якщо інше не зазначено виробником. Водночас, що стосується фільтрів з типом АХ, то в пункті 4.2.1 ДСТУ EN 14387:2021 та в пункті 5.1.1 ДСТУ EN 14387:2017 чітко сказано, що фільтри з типом АХ "призначені лише для одноразового використання"! А це означає, що фільтри з типом АХ апріорі не можуть маркуватись типом R !
З огляду на вищезазначену інформацію, надайте будь-ласка роз'яснення, якщо ми, як потенційний учасник даної закупівлі запропонуємо Вам комбінований фільтр А2АХР3, який проходив пересертифікацію в акредитованій європейській лабораторії на відповідність EN 14387:2021, не буде маркуватись типом DR (бо цього просто не передбачено даним стандартом) чи будете Ви його вважати еквівалентом і в такому випадку не відхилите нашу конкурсну пропозицію!?
З метою збільшення кола потенційних учасників даної закупівлі, а також уникнення дискримінації учасників, просимо Замовника приймати до розгляду конкурсні пропозиції із фільтрами А2АХР3, шляхом внесення змін в тендерну документацію, зазначивши в вимогах тип фільтру: "А2АХР3 RD або А2АХР3 DR або А2АХР3 або еквівалент"
Будемо вдячні за розуміння!
Відповідь:
«Шановний потенційний Учасник! Дякуємо за зацікавленість до предмету закупівлі. З огляду на те, що в Україні є одночасно діючими ДСТУ EN 14387:2017 та ДСТУ EN 14387:2021, які містять різні вимоги до позначень R та D, з метою збільшення кола потенційних учасників закупівлі та уникнення дискримінації учасників, у технічних характеристиках зазначено типи фільтрів як з позначками R та D (для фільтрів сертифікованих в Україні на відповідність ДСТУ EN 14387:2017), так й без позначення R та D - еквівалент (для фільтрів сертифікованих в Україні на відповідність ДСТУ EN 14387:2021). Замовник не вбачає за необхідне вносити зміни в тендерну документацію.
Дата відповіді:
15.08.2025 10:21
Відповідь надана
термін поставки
Номер:
5c56b3adeddc4758934f62d78c5029b6
Дата опублікування:
14.08.2025 12:36
Опис:
добрий день! в тендерній документації Вами зазначено, що термін поставки продукції 30 вересня 2025 р. Прийнявши до уваги всі процедурні особливості проведення такої закупівлі, замовник зможе підписати договір не швидше ніж в перших числах вересня (!)
Таким чином надайте будь-ласка роз'яснення: ви збираєтесь закупити продукцію, яка вже завезена в Україну і лише чекає на відвантаження Вам!? Оскільки виготовлення та відвантаження такої кількості специфічної продукції займе приблизно 45-60 днів, поставити Вам вчасно (до 30 вересня 2025 р.) продукцію для будь-якої компанії, буде просто не реально!
З метою збільшення кола потенційних учасників даної закупівлі, а також уникнення дискримінації учасників, просимо Замовника внести зміни в тендерну документацію, зазначивши об'єктивний та реальний термін поставки – 60 календарних днів від моменту підписання договору.
Будемо вдячні за розуміння!
Відповідь:
Шановний потенційний Учасник! Дякуємо за зацікавленість до предмету закупівлі. Замовником будуть внесені зміни до тендерної документації найближчим часом
Дата відповіді:
15.08.2025 10:19
Відповідь надана
тип SX
Номер:
099e1d69eacf469884099fbfb54a80fc
Дата опублікування:
14.08.2025 12:03
Опис:
добрий день! згідно пункту 5.1.1 ДСТУ EN 14387:2017 тип SX - використовують для захисту від спеціально визначених газів і парів, визначених виробником. Для надання еквіваленту просимо Замовника внести зміни в тендерну документацію, вказавши тип речовини (його/їх найменування) під якими зашифрований тип SX, щоб учасники даної закупівлі розуміли, який фільтр вам пропонувати.
Вказання лише типу SX без точного визначення переліку речовин, є неоднозначним, неконкретним і таким, що не дозволяє Учаснику достовірно встановити вимоги до продукції! За відсутності повного та вичерпного переліку речовин, вимога стає неможливою для об’єктивного виконання або підтвердження, що створює ризик для якості оцінки пропозицій.
Будемо вдячні за відповідь!
Відповідь:
Шановний потенційний Учасник! Дякуємо за зацікавленість до предмету закупівлі. Замовником розглядається питання, щодо внесення змін до тендерної документації найближчим часом.
Дата відповіді:
14.08.2025 14:12