• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП
  • 2

45230000-8 - Будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь (Капітальний ремонт дорожнього покриття частини вул.Соборна (від містка через річку Сіб до перехрестя з вул.Михайлівська) (картами) в селищі Дашів Гайсинського району Вінницької області)

Завершена

1 319 949.60 UAH з ПДВ
мін. крок: 1% або 13 199.50 UAH
Період уточнення: 31.07.2025 16:43 - 12.08.2025 00:00
Відповідь надана

надати роз'яснення

Номер: e99e0199af854741bb224a64ab065a4e
Дата опублікування: 08.08.2025 14:41
Опис: В додатку № 3 до тендерної документації зазначено: "Атестат виробництва ..... , а також учасник надає протокол випробування продукції при атестації виробництва". Просимо надати роз'яснення, чи достатьньо Звіту за результатами перевірки виробництва при атестації виробництва асфальтобетонного заводу, якщо протокол випробування продукції при атестації виробництва технологічно не передбачений.
Відповідь: Відповідь на вимогу щодо внесення змін до тендерної документації Замовником розглянуто Ваше звернення стосовно положення Додатку № 3 до тендерної документації, яким передбачено надання Атестата виробництва (можна без додатків) … , а також протоколу випробування продукції при атестації виробництва. Повідомляємо наступне. 1. Призначення вимоги та її правові підстави Відповідно до ч. 3 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація може містити іншу інформацію та вимоги, які замовник вважає за необхідне встановити для підтвердження спроможності учасника якісно та своєчасно виконати договір. Вимога про надання протоколу випробування продукції при атестації виробництва передбачена для підтвердження того, що асфальтобетонні суміші, які будуть використовуватися при виконанні робіт, відповідають вимогам ДСТУ Б В.2.7-119:2011 за основними показниками якості. 2. Чому саме протокол випробувань є необхідним • Атестат виробництва сам по собі підтверджує факт проходження процедури атестації, але не містить детальних результатів перевірки фізико-механічних показників продукції. • Протокол випробування продукції — це офіційний документ, що містить результати лабораторних досліджень зразків, відібраних під час атестації виробництва, і дає можливість замовнику впевнитися, що фактична продукція відповідає технічним нормам. • Без такого протоколу неможливо документально підтвердити відповідність фактичної продукції вимогам нормативних документів. 3. Щодо альтернативи у вигляді "Звіту за результатами перевірки виробництва" Звіт за результатами перевірки виробництва, який складається при атестації, містить загальний опис процесу, технічного оснащення та умов виробництва, але не є рівнозначним протоколу випробувань продукції. • Звіт не підтверджує фактичних значень показників якості сумішей, визначених випробуванням. • Зміст і форма Звіту залежать від методики органу, який проводить атестацію, і можуть істотно відрізнятися, що унеможливлює уніфіковану перевірку якості продукції всіма учасниками. • Протокол випробувань є стандартизованим документом, який складається акредитованою лабораторією та має чітко визначену структуру і перелік показників. 4. Висновок Вимога щодо надання протоколу випробування продукції при атестації виробництва: • відповідає ч. 3 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі»; • не є дискримінаційною, оскільки застосовується до всіх учасників на однакових умовах; • є технічно обґрунтованою та спрямованою на підтвердження відповідності продукції вимогам ДСТУ; • не може бути замінена Звітом за результатами перевірки виробництва, оскільки останній не містить повного обсягу необхідних даних. У зв’язку з вищевикладеним Замовник не вбачає підстав для внесення змін до тендерної документації та наполягає на наданні саме протоколу випробування продукції при атестації виробництва.
Дата відповіді: 11.08.2025 17:17
Відповідь надана

Усунення дискримінаційних вимог Замовником

Номер: 56ca125473f543ecbbfa3b3fcd9f8876
Дата опублікування: 08.08.2025 13:19
Опис: В додатку № 3 до тендерної документації Замовником встановлено дискримінаційну вимогу, а саме: "Атестат виробництва (можна надавати без додатків) виданий на учасника процедури закупівлі, що підтверджує можливість виробництва асфальтобетонних сумішей на асфальтобетонному заводі продукцію якого буде використовувати учасник, відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.7-119:2011" За приписами частини 4 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація НЕ ПОВИННА МІСТИТИ ВИМОГ, ЩО ОБМЕЖУЮТЬ КОНКУРЕНЦІЮ та ПРИЗВОДЯТЬ ДО ДИСКРИМІНАЦІЇ УЧАСНИКІВ, а саме: просимо внести зміни "на учасника процедури закупівлі або на виробника асфальтобетонних сумішей". Дякуємо
Відповідь: Відповідь на вимогу щодо внесення змін до тендерної документації Замовником розглянуто Ваше звернення стосовно положення Додатку № 3 до тендерної документації, яким передбачено надання Атестата виробництва (можна без додатків), виданого на учасника процедури закупівлі, що підтверджує можливість виробництва асфальтобетонних сумішей на асфальтобетонному заводі, продукцію якого буде використовувати учасник, відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.7-119:2011. Повідомляємо наступне. 1. Правові підстави Частиною 3 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити для забезпечення належного виконання договору про закупівлю. Вимога щодо надання атестата виробництва саме на учасника встановлена з метою підтвердження спроможності учасника самостійно виготовляти асфальтобетонні суміші належної якості та забезпечити безперервне постачання матеріалів для виконання робіт. 2. Мета та обґрунтування необхідності вимоги Наявність власного атестованого виробництва в учасника гарантує: • контроль якості продукції на всіх етапах виробництва; • своєчасність постачання асфальтобетонних сумішей без ризику зриву строків виконання робіт; • виключення залежності від третіх осіб та пов’язаних з цим комерційних або логістичних ризиків; • відповідність продукції обов’язковим нормам ДСТУ Б В.2.7-119:2011. Також, під час виконання робіт із застосуванням асфальтобетонних сумішей критично важливим є забезпечення сталості технологічного процесу, що можливо лише у разі, якщо учасник є безпосереднім виробником. 3. Щодо твердження про дискримінаційність Вимога про атестат виробництва на учасника застосовується до всіх учасників на однакових умовах. Вона не спрямована на обмеження конкуренції, а лише забезпечує: • технічну спроможність учасника виконати договір; • якісні показники виконаних робіт; • дотримання строків та виключення ризиків постачання несертифікованої або неякісної продукції. Практика АМКУ свідчить, що у випадках, коли предмет закупівлі вимагає специфічних виробничих потужностей та безпосереднього контролю за якістю матеріалів, вимога щодо наявності відповідного атестата у самого учасника визнається правомірною (наприклад, рішення № 11869-р/пк-пз від 04.08.2020). 4. Чому не може бути альтернативи "на виробника" Пропонована Вами зміна ("на учасника або на виробника асфальтобетонних сумішей") не гарантує належного виконання договору, оскільки: • учасник, який не є виробником, залежить від зовнішніх постачальників, що створює ризик невиконання робіт у встановлені строки; • заміна виробника під час виконання договору може призвести до зміни якості матеріалів або до порушення ДСТУ; • відсутність власного атестата унеможливлює повноцінний контроль з боку учасника за виробничим процесом. 5. Висновок Вимога про надання атестата виробництва, виданого саме на учасника процедури закупівлі: • відповідає ч. 3 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі»; • не створює дискримінаційних умов; • є обґрунтованою та необхідною для належного виконання договору; • забезпечує дотримання технічних вимог та гарантує якість кінцевого результату. У зв’язку з цим Замовник не вбачає підстав для внесення змін до тендерної документації в цій частині.
Дата відповіді: 11.08.2025 17:17
Відповідь надана

Усунення дискримінаційних вимог Замовником

Номер: a63139fbc18d4224824e729304b07297
Дата опублікування: 08.08.2025 11:46
Опис: В додатку № 3 до тендерної документації Замовником встановлено дискримінаційну вимогу, а саме: "Додатково у складі своєї тендерної пропозиції учасники повинні надати акт огляду об’єкта Змовника завірений печатками і підписами уповноважених осіб, з обов’язковим зазначенням дати та часу огляду об’єкта." Згідно з частиною четвертою статті 5 Закону замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників. Такої ж думки дотримується Комісія Антимонопольного комітету України зокрема, але не виключно у своєму рішенні № 12337-р/пк-пз від 08.08.2023р. В звязку з чим, просимо Вас прибрати дану дискримінаційну вимогу та забезпечити усім учасникам прозорі та недискримінаційні умови участі в процедурі закупівлі.
Відповідь: Відповідь на вимогу щодо внесення змін до тендерної документації Замовником розглянуто Ваше звернення стосовно положення Додатку № 3 до тендерної документації, яке передбачає надання у складі тендерної пропозиції акта огляду об’єкта Замовника, завіреного печатками і підписами уповноважених осіб, з обов’язковим зазначенням дати та часу огляду об’єкта. Повідомляємо наступне. 1. Правові підстави Частиною 3 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити для забезпечення належного виконання договору про закупівлю. Вимога щодо обов’язкового огляду об’єкта з оформленням акта встановлена з метою забезпечення достовірного розуміння учасником обсягів, умов та специфіки виконання робіт/надання послуг за предметом закупівлі. 2. Мета та обґрунтування необхідності вимоги Предметом закупівлі є роботи/послуги, виконання яких залежить від: • реального технічного стану об’єкта; • наявних під’їзних шляхів, комунікацій, обмежень доступу; • особливостей розташування та логістики; • умов, що можуть вплинути на вартість, строки та технологію виконання. Огляд об’єкта: • мінімізує ризики надання учасником занижених або нереалістичних цінових пропозицій; • виключає можливість виникнення спорів щодо фактичного стану об’єкта після підписання договору; • забезпечує принцип ефективності закупівлі та виконання договору без необґрунтованих додаткових витрат. 3. Щодо посилання на практику АМКУ Рішення АМКУ, зокрема № 12337-р/пк-пз від 08.08.2023, стосуються випадків, коли встановлена вимога створювала нерівні умови для учасників (наприклад, передбачала лише особистий огляд без альтернативи або містила обмеження за строками, що унеможливлювали участь). У нашому випадку: • вимога про огляд об’єкта застосовується до всіх учасників на однакових умовах; • Замовник забезпечує вільний доступ до об’єкта для огляду в межах робочого часу за попереднім узгодженням; • інформація про місце, контактних осіб, графік доступу та порядок узгодження дати/часу огляду надана у тендерній документації. Таким чином, вимога не має на меті обмеження конкуренції, а лише гарантує усвідомлене та якісне виконання договору. 4. Висновок Вимога про обов’язковий огляд об’єкта із складанням акта: • відповідає ч. 3 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі»; • не створює дискримінаційних умов, оскільки є однаковою для всіх учасників; • є обґрунтованою та необхідною для належного виконання договору; • спрямована на мінімізацію ризиків невиконання або неналежного виконання зобов’язань. У зв’язку з цим Замовник не вбачає підстав для внесення змін до тендерної документації в цій частині.
Дата відповіді: 11.08.2025 17:16
Відповідь надана

Усунення дискримінаційних вимог Замовником

Номер: 24e3e2e3dcdc4bc9af10401848a9a604
Дата опублікування: 08.08.2025 11:44
Опис: В додатку № 3 до тендерної документації Замовником встановлено дискримінаційну вимогу, а саме: "Довідка у довільній формі про наявність досвіду виконання аналогічних* за предметом закупівлі договорів в період з 2021-2024 рр. (мінімум по одному договору за кожний рік)" За приписами частини 4 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація НЕ ПОВИННА МІСТИТИ ВИМОГ, ЩО ОБМЕЖУЮТЬ КОНКУРЕНЦІЮ та ПРИЗВОДЯТЬ ДО ДИСКРИМІНАЦІЇ УЧАСНИКІВ, дана вимога є дискримінаційною і обмежує участь у закупівлі новостворених підприємств. Вимагаємо її виключити.
Відповідь: Відповідь на вимогу щодо внесення змін до тендерної документації Замовником розглянуто Ваше звернення стосовно положення Додатку № 3 до тендерної документації, яке передбачає надання довідки у довільній формі про наявність досвіду виконання аналогічних за предметом закупівлі договорів у період з 2021 по 2024 роки (мінімум по одному договору за кожний рік). Повідомляємо наступне. 1. Правові підстави для встановлення вимоги Відповідно до ч. 3 ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник має право встановлювати кваліфікаційний критерій наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічних договорів. Ч. 3 ст. 22 Закону передбачає право замовника включати до тендерної документації іншу інформацію, яку він вважає необхідною для забезпечення належного виконання договору про закупівлю, з урахуванням специфіки предмета закупівлі. Встановлення вимоги щодо наявності досвіду у кілька послідовних років спрямоване на підтвердження стабільної професійної діяльності учасника та його спроможності забезпечувати якісне та безперервне виконання робіт/послуг. 2. Мета та обґрунтування Предмет закупівлі потребує від виконавця: • постійної наявності виробничих ресурсів; • кваліфікованого персоналу; • організаційної спроможності виконувати роботи/послуги у визначені строки та обсяги. Наявність досвіду виконання аналогічних договорів щороку протягом останніх чотирьох років свідчить про: • фінансову та виробничу стабільність; • відсутність перерв у діяльності, що могли б вплинути на якість виконання робіт; • підтвердження репутації на ринку протягом тривалого часу. 3. Щодо аргументу про дискримінацію новостворених підприємств Встановлення кваліфікаційного критерію не є дискримінаційним, оскільки: • Закон прямо передбачає можливість встановлення такого критерію; • його мета — не обмеження конкуренції, а забезпечення належного виконання договору; • новостворені підприємства можуть брати участь у закупівлі як субпідрядники або у складі об’єднання учасників (консорціуму), що має необхідний досвід. АМКУ у своїй практиці неодноразово визнавав правомірним встановлення вимог щодо кількості аналогічних договорів за кілька останніх років, якщо це обґрунтовано специфікою предмета закупівлі (наприклад, рішення № 13781-р/пк-пз від 28.09.2021, № 7269-р/пк-пз від 20.06.2023). 4. Висновок Враховуючи наведене, вимога про надання довідки про досвід виконання аналогічних договорів щороку з 2021 по 2024 роки: • відповідає ч. 3 ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі»; • обумовлена специфікою предмета закупівлі; • не має на меті обмеження кола учасників; • спрямована на забезпечення належної якості та своєчасності виконання договору. У зв’язку з цим Замовник не вбачає підстав для внесення змін до тендерної документації в цій частині.
Дата відповіді: 11.08.2025 17:15
Відповідь надана

Усунення дискримінаційних вимог Замовника

Номер: 568238784997487f93e322a3cdb7058d
Дата опублікування: 08.08.2025 11:42
Опис: В додатку № 3 до тендерної документації Замовником встановлено дискримінаційну вимогу, а саме: "Учасники торгів надають довідку з зазначенням інформації щодо найменування асфальто-бетонного заводу та зазначенням відстані від місця виконання робіт (асфальтобетонний завод повинен знаходитись не далі 30 км., від місця виконання робіт), продукцію яку буде використовувати учасник." За приписами частини 4 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація НЕ ПОВИННА МІСТИТИ ВИМОГ, ЩО ОБМЕЖУЮТЬ КОНКУРЕНЦІЮ та ПРИЗВОДЯТЬ ДО ДИСКРИМІНАЦІЇ УЧАСНИКІВ. Відстань транспортування асфальтобетонних сумішей від моменту їх випуску до моменту укладання не повинна перевищувати значень, що вказані в таблиці 20.2а ДБН В.2.3-4 (зміна №1), при цьому час транспортування асфальтобетонних сумішей не повинен перевищувати трьох годин. Вимагаємо її виключити.
Відповідь: Відповідь на вимогу щодо внесення змін до тендерної документації Замовником уважно розглянуто Ваше звернення стосовно вимоги, викладеної в Додатку № 3 до тендерної документації, а саме щодо надання учасниками довідки з інформацією про найменування асфальтобетонного заводу та відстань від місця виконання робіт (не більше 30 км). Повідомляємо наступне. 1. Щодо правомірності встановленої вимоги Відповідно до ч. 3 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі», замовник має право зазначати у тендерній документації іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити. Встановлення вимог щодо відстані до асфальтобетонного заводу зумовлене технічними та якісними характеристиками предмета закупівлі, а також технологічними особливостями проведення робіт. 2. Щодо технічної обґрунтованості обмеження Асфальтобетонні суміші мають обмежений час транспортування та укладання без втрати якості. Згідно з ДБН В.2.3-4:2015 (зміна №1) та технологічними регламентами, температура суміші при укладанні є критичною для забезпечення належної якості дорожнього покриття. Практичний досвід виконання аналогічних робіт показує, що навіть за дотримання максимально допустимого часу транспортування (до 3 годин), фактичні умови руху транспорту, погодні фактори та стан дорожньої інфраструктури можуть призвести до значного зниження температури та якості суміші, що в подальшому негативно впливає на довговічність покриття. 3. Щодо недискримінаційності вимоги Встановлене обмеження у 30 км не є дискримінаційним, оскільки: - не визначає конкретного виробника чи торговельної марки; - може бути виконане будь-яким учасником, який має договірні відносини з виробником асфальтобетонної суміші, розташованим у зазначеній відстані; - не обмежує коло учасників за формою власності чи місцем реєстрації. 4. Щодо відповідності Закону України «Про публічні закупівлі» Вимога відповідає принципам здійснення закупівель, визначеним ст. 5 Закону, оскільки спрямована на забезпечення якості, безпеки та ефективного використання бюджетних коштів, а не на обмеження конкуренції. Враховуючи викладене, Замовник не вбачає підстав для внесення змін до тендерної документації у зазначеній частині, оскільки вимога є технічно обґрунтованою, пропорційною та такою, що забезпечує належну якість робіт, передбачених предметом закупівлі.
Дата відповіді: 11.08.2025 17:14