• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП
  • Донорські кошти

Послуги інженера-консультанта, включаючи технічний нагляд, по об’єкту «Реконструкція будівлі та споруд Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин Міністерства охорони здоров’я України за адресою: 01021, м. Київ, Кловський узвіз 13-А» (Код ДК 021:2015 - 71520000-9 «Послуги з нагляду за виконанням будівельних робіт»)

Усі документи, що мають відношення до тендерної пропозиції, повинні бути складені українською мовою, за винятком: 1) документів про освіту, записів в трудових книжках, які можуть бути складені українською та/або російською мовами; 2) документального підтвердження відсутності у санкційному списку Європейського Союзу, яке надається шляхом формування .pdf файлу на сайті https://www.sanctionsmap.eu/#/main, складене англійською мовою. У разі, якщо документ чи інформація, надання яких передбачено цією тендерною документацією, складені іншою(ими) мовою(ами), ніж передбачено умовами цієї тендерної документації, у складі тендерної пропозиції надається документ мовою оригіналу з обов’язковим перекладом українською мовою.

Завершена

17 999 951.66 UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 89 999.76 UAH
Період уточнення: 22.07.2025 16:41 - 03.08.2025 00:00
Відповідь надана

Щодо надання документів про підвищення кваліфікації (п. 2.1 Додатку 2)

Номер: 4f0d60cc397a416d8f4d0b0f966e8cc4
Дата опублікування: 01.08.2025 10:53
Опис: Шановний Замовнику! У п. 2.1 Додатку 2 тендерної документації зазначено вимогу щодо надання на кожного працівника відповідної кваліфікації чинного кваліфікаційного сертифіката та додатково документа, що підтверджує підвищення кваліфікації у відповідності до вимог чинного законодавства. Відповідно до ст. 17 Закону України «Про архітектурну діяльність», підвищення кваліфікації здійснюється не рідше ніж один раз на п’ять років. Просимо уточнити: Чи необхідно учаснику закупівлі надавати документи, що підтверджують підвищення кваліфікації, якщо строк дії кваліфікаційного сертифіката працівника не перевищує п’яти років з дати його видачі?
Відповідь: Якщо строк дії кваліфікаційного сертифіката працівника не перевищує п’яти років з дати його видачі та чинне законодавство не передбачає обов'язковості проходження підвищення кваліфікації, у такому випадку у складі тендерної пропозиції документи, що підтверджують підвищення кваліфікації, не подаються.
Дата відповіді: 04.08.2025 13:23
Відповідь надана

Щодо фінансової спроможності учасника

Номер: c6373817d77f41d0a7c77248eb0fd6c8
Дата опублікування: 31.07.2025 10:37
Опис: Шановний Замовнику! Відповідно до вимог тендерної документації (п. 4 Додатку 2 Тендерної документації), передбачено підтвердження фінансової спроможності учасника, зокрема шляхом надання інформації про обсяг річного доходу (виручки) за останній звітний період, який повинен бути не меншим за очікувану вартість закупівлі, зазначену в оголошенні. Звертаємо Вашу увагу, що, на нашу думку, зазначена умова є такою, що суперечить одному з базових принципів здійснення публічних закупівель, визначених у статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме — принципу недискримінації учасників. Очікувана вартість предмета закупівлі становить 17 999 951,66 грн. Водночас, хочемо зауважити, що надання послуг інженера-консультанта є відносно новим та спеціалізованим напрямом підприємницької діяльності в Україні. З огляду на нинішню ситуацію — зокрема, повномасштабну війну, яка триває вже третій рік — ринок таких послуг в Україні є обмеженим, а обсяг відповідних замовлень значно зменшився. У зв’язку з цим, встановлення вимоги щодо обов’язкової наявності річного доходу за останній звітний період на рівні, що не менший за очікувану вартість закупівлі - 17 999 951,66 грн. є надмірною та такою, що необґрунтовано звужує коло потенційних учасників процедури закупівлі. Просимо Вас переглянути вимогу тендерної документації та забезпечити приведення умов закупівлі у відповідність до принципів Закону, зокрема в частині забезпечення добросовісної конкуренції, рівного ставлення до всіх учасників та недискримінації.
Відповідь: Відповідно до вимог п.28 Особливостей у тендерній документації зазначаються, зок-рема, один або кілька кваліфікаційних критеріїв відповідно до статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) з урахуванням положень цих особливостей та інфо-рмація про спосіб підтвердження відповідності учасників процедури закупівлі установле-ним критеріям і вимогам згідно із законодавством. П.4 частини 2 статті 16 Закону передбачено, що замовник установлює один або декіль-ка з таких кваліфікаційних критеріїв: наявність фінансової спроможності, яка підтверджу-ється фінансовою звітністю. Частиною 3 статті 16 Закону установлено, що у разі встановлення кваліфікаційного критерію фінансової спроможності замовник не має права вимагати надання підтвер-дження обсягу річного доходу (виручки) у розмірі більшому, ніж очікувана вартість предмета закупівлі (пропорційно очікуваній вартості частини предмета закупівлі (лота) в разі поділу предмета закупівель на частини). Відповідно до вимог п.4.1 Додатку 2 Тендерної документації, пп.4.1 п.2 Додатку 13 Тендерної документації обсяг річного доходу (виручки) за останній звітний періоди повинен складати не менше очікуваної вартості закупівлі, вказаної в оголошенні про проведення закупівлі. З огляду на викладене, вимоги Тендерної документації повністю узгоджуються з вимогами частини 3 статті 16 Закону.
Дата відповіді: 03.08.2025 17:49
Відповідь надана

Забезпечення виконання договору

Номер: 028714feeac342d39244bdfce48cffca
Дата опублікування: 31.07.2025 10:36
Опис: Шановний Замовнику! Відповідно до вимог тендерної документації, передбачено обов’язок Учасника-переможця надати забезпечення виконання договору у формі грошової застави у розмірі 5% від вартості договору не пізніше дати укладення договору. Зазначене забезпечення повинно бути внесене на реєстраційний рахунок Замовника не пізніше, ніж в передостанній день, що передує даті укладення договору. Згідно з очікуваною вартістю предмета закупівлі, Замовником передбачено внесення грошових коштів орієнтовно в розмірі 900 000,00 грн. на увесь строк виконання договору, а саме до кінця 2026 року. В умовах воєнного стану, що триває в Україні економічна ситуація залишається нестабільною. Бізнес, зокрема учасники ринку будівельних робіт, зіштовхується з численними викликами: порушенням логістичних ланцюгів, суттєвим зростанням вартості матеріалів, нестачею кваліфікованих кадрів, постійним коливанням валютного курсу та інфляцією. Враховуючи ці обставини, фактичне замороження грошових коштів у значному обсязі (орієнтовно 900 тис. грн) на тривалий строк – до кінця 2026 року є надмірно обтяжливим та економічно невиправданим. Це призводить до штучного звуження кола потенційних учасників закупівлі, оскільки не всі суб’єкти господарювання можуть дозволити собі вилучення з обігу такої суми на тривалий період. Як наслідок, конкуренція в торгах знижується, що суперечить принципам відкритості та рівного доступу в публічних закупівлях. У зв’язку з викладеним, просимо внести зміни до тендерної документації, а саме передбачити альтернативну форму надання забезпечення виконання договору (наприклад, банківська гарантія) або зменшити розмір грошового забезпечення. Внесення таких змін дозволить забезпечити рівні умови для всіх учасників.
Відповідь: Згідно з положеннями п.3 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022р. №1178 (далі - Особливості), під час здійснення публічної закупівлі відповідно до цих особливостей замовники застосовують положення, зокрема, статті 27 Закону з урахуванням положень пункту 21 цих особливостей. Частиною 3 статті 27 Закону визначено, що розмір забезпечення виконання договору про закупівлю не може перевищувати 5 відсотків вартості договору про закупівлю. П.6.1 Розділу 6 Тендерної документації передбачено внесення Учасником-переможцем забезпечення виконання договору у формі грошової застави у розмірі 5% вартості договору не пізніше дати укладення договору. При цьому, замовник повертає забезпечення виконання договору про закупівлю у тому числі згідно з умовами, зазначеними в договорі про закупівлю, але не пізніше ніж протягом п’яти банківських днів з дня настання зазначених обставин. Відповідно до п. 10.9.1 замовник повертає забезпечення виконання договору пропорційно виконанню Договору, а саме після підписання Актів приймання наданих Послуг. З огляду на викладене, вимоги тендерної документації не є надмірно обтяжливими та економічно невиправданими, у т.ч. зважаючи на воєнний стан та нестабільну воєнну ситуацію, що зобов’язує замовника передбачати відповідні гарантії виконання договору.
Дата відповіді: 03.08.2025 17:46
Відповідь надана

Щодо обов’язкової наявності річного доходу

Номер: 969f4710e7f24f6497265e444be5dedb
Дата опублікування: 23.07.2025 14:23
Опис: Шановний Замовнику! Відповідно до вимог тендерної документації (п. 4 Додатку 2 Тендерної документації), передбачено підтвердження фінансової спроможності учасника, зокрема шляхом надання інформації про обсяг річного доходу (виручки) за останній звітний період, який повинен бути не меншим за очікувану вартість закупівлі, зазначену в оголошенні. Звертаємо Вашу увагу, що, на нашу думку, зазначена умова є такою, що суперечить одному з базових принципів здійснення публічних закупівель, визначених у статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме — принципу недискримінації учасників. Очікувана вартість предмета закупівлі становить 17 999 951,66 грн. Водночас, хочемо зауважити, що надання послуг інженера-консультанта є відносно новим та спеціалізованим напрямом підприємницької діяльності в Україні. З огляду на нинішню ситуацію — зокрема, повномасштабну війну, яка триває вже третій рік — ринок таких послуг в Україні є обмеженим, а обсяг відповідних замовлень значно зменшився. У зв’язку з цим, встановлення вимоги щодо обов’язкової наявності річного доходу за останній звітний період на рівні, що не менший за очікувану вартість закупівлі (понад 17,9 млн грн), є надмірною та такою, що необґрунтовано звужує коло потенційних учасників процедури закупівлі. Просимо Вас переглянути вимогу тендерної документації та забезпечити приведення умов закупівлі у відповідність до принципів Закону, зокрема в частині забезпечення добросовісної конкуренції, рівного ставлення до всіх учасників та недискримінації.
Відповідь: Відповідно до вимог п.28 Особливостей у тендерній документації зазначаються, зок-рема, один або кілька кваліфікаційних критеріїв відповідно до статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) з урахуванням положень цих особливостей та інфо-рмація про спосіб підтвердження відповідності учасників процедури закупівлі установле-ним критеріям і вимогам згідно із законодавством. П.4 частини 2 статті 16 Закону передбачено, що замовник установлює один або декіль-ка з таких кваліфікаційних критеріїв: наявність фінансової спроможності, яка підтверджу-ється фінансовою звітністю. Частиною 3 статті 16 Закону установлено, що у разі встановлення кваліфікаційного критерію фінансової спроможності замовник не має права вимагати надання підтвер-дження обсягу річного доходу (виручки) у розмірі більшому, ніж очікувана вартість предмета закупівлі (пропорційно очікуваній вартості частини предмета закупівлі (лота) в разі поділу предмета закупівель на частини). Відповідно до вимог п.4.1 Додатку 2 Тендерної документації, пп.4.1 п.2 Додатку 13 Тендерної документації обсяг річного доходу (виручки) за останній звітний періоди повинен складати не менше очікуваної вартості закупівлі, вказаної в оголошенні про проведення закупівлі. З огляду на викладене, вимоги Тендерної документації повністю узгоджуються з вимогами частини 3 статті 16 Закону.
Дата відповіді: 25.07.2025 15:10
Відповідь надана

Щодо наявності у виконавця працівників відповідної кваліфікації

Номер: 7d2d6456d00b4d87bb784ef7e18a6d5d
Дата опублікування: 23.07.2025 14:22
Опис: Шановний Замовнику! Вивчивши тендерну документацію, вважаємо за необхідне звернути увагу на наступне: Враховуючи складні інженерно-геологічні умови об’єкта, специфіку виконання робіт щодо будівель і споруд закладів охорони здоров'я, строки реалізації проекту (що передбачає необхідність взаємозаміни працівників на час відпустки та непередбачених випадків), комплексний характер послуг інженера-консультанта і технічного нагляду вважаємо, що кваліфікаційні критерії щодо наявності у виконавця працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, визначені у тендерній документації є вкрай недостатніми для забезпечення належного та своєчасного виконання умов договору та вимог законодавства. На нашу думку, кількість фахівців та вимоги до їх досвіду, передбачена в тендерній документації для виконання послуг інженера-консультанта включаючи технічний нагляд є недостатньою для ефективного забезпечення контролю за якістю виконання будівельних робіт, дотриманням проєктних рішень, технічних норм та вимог охорони праці на такому об’єкті. З огляду на викладене, просимо внести зміни до тендерної документації в частині вимог до кваліфікації та кількісного складу персоналу, необхідного для надання послуг інженера-консультанта включаючи технічний нагляд по об’єкту. Це забезпечить якісне виконання послуг відповідно до чинних норм і дозволить залучити більш кваліфікованих та досвідчених фахівців до участі в процедурі закупівлі.
Відповідь: Вимоги тендерної документації сформовані з урахуванням вимог чинного законодавства, зокрема, кошторисними нормами України «Настанова з визначення вартості будівництва», затвердженими наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01 листопада 2021 року № 281, наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України "Про затвердження примірних форм договорів про надання інженерно-консультаційних послуг у будівництві, про надання інженерно-консультаційних послуг у будівництві (послуг інженера-консультанта) та про здійснення технічного нагляду у будівництві" № 787 від 6 Серпня 2024 року. Замовник може розглянути питання внесення змін в тендерну документацію у разі конкретизації вимог, які повинні, на думку учасника, бути включені до тендерної документації та наявності законодавчих підстав для застосування таких вимог.
Дата відповіді: 25.07.2025 15:06
Відповідь надана

СС

Номер: e5700fcc08ba489798a3924acdd316a7
Дата опублікування: 22.07.2025 17:41
Опис: Який клас наслдіків об'єкту?
Відповідь: Відповідно до п.1.1 Додатку 4 об’єкт «Реконструкція будівлі та споруд Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин Міністерства охорони здоров’я України за адресою: 01021, м. Київ, Кловський узвіз 13-А» є об’єктом класу наслідків (відповідальності) - СС3 (значні) наслідки.
Дата відповіді: 25.07.2025 14:57