-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Послуги навчання працівників з питань охорони праці та пожежної безпеки
Тендер Prozorro UA-2025-06-04-009217-a
Завершена
146 917.00
UAH без ПДВ
мін. крок: 0.5% або 734.59 UAH
мін. крок: 0.5% або 734.59 UAH
Період уточнення:
04.06.2025 14:49 - 09.06.2025 00:00
Відповідь надана
Кваліфікаційні критерії
Номер:
2ef67635e6524c388146a1135faa14e2
Дата опублікування:
05.06.2025 16:37
Опис:
Шановний Замовнику! Як потенційний учасник процедури закупівлі, просимо Вас прибрати дискримінаційну вимогу, щодо місцезнаходження учбового центру Виконавця на відстані не більше 7 км. від адміністративних кордонів Святошинського району, в межах м. Києва (розрахунок виконуєть-ся по дорозі), оскільки даною вимогою , ви значно обмежуєте коло потенційних учасників, або взагалі маєте за мету працювати тільки з одним Виконавцем, аналогічно процедурі UA-2024-06-19-006306-a .
Відповідно до вимог технічного завдання послуги можуть надаватись,як на території Замовни-ка, так і на території Виконавця, так і в форматі дистанційного навчання, тому повідомдення щодо «планування використання робочого часу та його раціонального розподілу» є не обґрунтованою.
Отже, дана вимога документації є дискримінаційною щодо учасників та спрямована виключно на обмеження конкуренції та допущення до участі в тендері виключно суб'єктів господарювання, міс-цезнаходження яких розміщені виключно на відстані не більше 7 км. від адміністративних кордонів Святошинського району, в межах м. Києва. Вимога щодо певного місцезнаходження Виконавця неод-норазово визнана дискримінаційною АМКУ.За такого, просимо Вас привести тендерну документацію у відповідності до вимог ЗУ «Про публічні закупівлі» та Постанови КМУ № 1178 від 12.10.2022 р.
Відповідь:
Доброго дня. В умовах Додатку № 5 тендерної документації зазначено, що послуги надаються за місцем розміщення працівників Замовника та за адресою Виконавця, без виїзду в інші міста.
Маючи в пріоритеті отримання належного рівня навчання, Замовником також встановлено вимоги до матеріально-технічної бази, наведені в пункті 1.1. частини 1 Додатку № 2 тендерної документації. Беззаперечним є той факт, що навчання працівників з охорони праці та пожежної безпеки на території учбового центру має низку переваг, зокрема:
- охоплення не лише теоретичних аспектів, але й практичних навичок та сценарів реальних ситуацій, безпосередньо в учбовому центрі, які дозволяють краще підготувати працівників до надзвичайних ситуацій;
- використання в процесі навчання технічних засобів, наявних в учбовому центрі.
Враховуючи вищенаведене, вимога щодо відстані до учбового центру не може вважатися дискримінаційною, оскільки планування використання робочого часу працівників та його раціональний розподіл є надважливим для Замовника, про що також зазначено в тендерній документації. Це обґрунтовується тим, що довготривале відлучення працівників від робочого процесу є недопустим, враховуючи специфіку діяльності Замовника.
Дата відповіді:
09.06.2025 16:45
Відповідь надана
Наявність документів щодо надання послуг навчання у сфері охорони праці
Номер:
2c861494f9514724954c3be75ec0245b
Дата опублікування:
05.06.2025 11:04
Опис:
Шановний Замовнику! Згідно з ТД, а саме - Додаток №2 Перелік документів та/або інформації, які подаються учасником, вказана вимога щодо надання Копії документа, що підтверджує реєстрацію суб’єкта освітньої діяльності в Єдиній державній електронній базі з питань освіти. Проте відповідно до вимог постанови КМУ від 26 жовтня 2011 р. № 1107 «Про затвердження порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» та НПАОП 0.00-4.12-05 Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, навчання з питань охорони праці здійснюється на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці. Просимо відкорегувати зазначені невідповідності.
Відповідь:
Доброго дня. Всупереч вашому твердженню, навчання з питань охорони праці здійснюється на підставі норм законодавства, зокрема Закону України «Про охорону праці», а не на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази. Декларація є документом, який підтверджує, що підприємство відповідає вимогам законодавства з охорони праці, але сама по собі не є підставою для проведення навчання, проте слугує одним з факторів, який сприяє його кращому проведенню (оскільки вона підтверджує, що на підприємстві є необхідні умови для цього). Таким чином, декларація підтверджує, виключно, відповідність матеріально-технічної бази учасника, в той час як навчання з питань охорони праці та пожежної безпеки є окремим комплексним процесом, що передбачає інструктаж, навчання та перевірку знань.
Відповідно до вимог Типового положення НПАОП 0.00-4.12-05, навчання з питань охорони праці для працівників, посадових осіб та тих, хто займається роботами підвищеної небезпеки можуть проводитись, зокрема, суб’єктами освітньої діяльності.
Наявність ліцензії на право надання освітніх послуг, згідно останніх законодавчих вимог, підтверджується реєстрацією суб’єкта освітньої діяльності в Єдиній Державній електронній базі з питань освіти.
Дата відповіді:
06.06.2025 15:35